Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

To bi lahko bila poškodba od kakšnega ostrega predmeta. Potipaj malo gumo, če zgleda suha in bolj krhka, potem najbrž ni bila prav skladiščena in bo pokala dalje. Ponavadi se to pokaže tako, da imaš veliko majhnih razpok po površini gume (tekalne površina pa tudi pri straneh na stenah gume).

 

Če so razpoke po vsej gumi, kot praviš ti, to ni glih normalno in bi jaz reklamiral, ker očitno guma propada sama od sebe.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
kalasnikov reče pred 22 urami:

Jutri grem z kolegom iz Ljubljane na grossglockner. Moram biti na kaj posebej previden razen tega da me bo rit bolela po dolgi vožnji? :)

Razen tam, kjer je omejitev 50 in so postavljeni radarji nic posebnega. 

Sem bil v ponedeljek tam in se v torek preselil v dolomite.

 

Sport touring setup. Sipca in nosilci kufrov.

 

IMG_20230904_175533.thumb.jpg.5e6ed11416b3713072dadd5cc221001c.jpg

 

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

 

uf,  nov bmw 900 GS je 14kg lazji od prejsnjega. pol pa pogledas na spletno stran:

 

Model F 900 GS je osupljivo lahek. Dejstvo, da tehta samo 219 kg*

 

*(pri prazni teži DIN)

 

Sej za to nikjer ne piše, koliko kg ima :D

 

Grd je kot kuga.

 

Meni to itak ni jasno, kako je lahko tak motor težji kot moj 15 let star 1200gs :nicjasno:

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Harley-Davidson Sport Glide (FLSB) 2023.

107 kubičnih inčev (1745ccm), 139Nm navora in 85 konjev.

Zaenkrat vse orginal, kupljen nov v Nemčiji. 

 

Že en cajt si želim HDja in tošel je končno prenesel tak hud udarec. :D

 

Še ena slika brez sprednje maske:

spacer.png

uredilo bitje Rubuz
Povezava do prispevka
Paljo reče pred 3 urami:

@Rubuz kolk okvirno pa pride taka bestija? Si ga potem prifural iz Nemcije ali so ti ga pripeljal? Verjetno si moral potem pri nas se zajebavat z DMVjem, DDVjem in ostalo papirologijo.

 

Na HD Nurenberg so mel oz. majo do konca mesca akcijo in ga dobis (v tej moji barvi) za 18260€ (z nemskim 19% davkom) + 2 leti extra garancije, torej 4 leta. Redna cena je drugac malo cez 21k, ce se ne motim.

Klical sem prvo enga človeka (istega ko je Mr.Killerju lani, al kdaj, motor pripeljal) in je reku da zdej nima cajt, da naj ga sele po 21.9. polklicem. Sem reku da predolgo, ker je mopi cakal ze od 8. na pickup. Na konc sem najel tovorni kombi in sel gor s fotrom.

Zdej se ukvarjam z birokracijo. Prvo treba oddat vlogo za homologacijo, ko jo oddas lahko prek eDavkov oddas vlogo za DMV in DDV. Ko placas, nardis tehnicnega in registracijo.

V glavnem, Nemc mi kot fizicni osebi ni mogu dat racuna brez davka, zato placas polno ceno in na računu pise, da ko dokazes da si motor regestriral v Slo ti nakazejo 19% cene nazaj. Ker ti ni treba dvakrat davka placat. Na konc me bo prsu motor malo pod 19k. 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 17 urami:

dali ti bodo 19% nazaj ampak pri nas bos moral placat 22% davka plus dmv in prevoz in se vedno bo pod 19k? to nekak dvomim. al ne placas dmvja za nova vozila?

 

Brez nemskega davka je cena 15345€.

K temu pristejes DMV (kar po online kalkulatorju pravi da bo 197) in to je potem osnova za DDV.

Torej:

(15345 + 197) * 1.22 = 18961

 

Aja...s prevozom pa itak gladko čez, ja. To je res. Prevoz je bil cca 460€. 

uredilo bitje Rubuz
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...