Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

drevored reče pred 2 urama:

hocem it na furco in me pricaka prazna zadnja guma

 

fml

 

luknjica je precej majhna. a se mi splaca dat crva noter (nisem se nikoli delal), al bom naredil vec skode kot koristi?

 

Tako ali tako moraš luknjo povečati na neko določeno velikost, preden črv sploh gre notri. Nimaš pa kaj zajebat, je čisto enostaven postopek.

 

Črvi sicer držijo in kakšni ljudje se tudi tako vozijo, ampak jaz osebno bi na motorju raje nesel vulkanizerju, da jo zaflika od znotraj, za bit siguren.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Aja ma komot daš črva pa pelješ. Jaz sem peljal s črvom 40km daleč pa sem vozil med 90 in 120 brez problema, črv je ostal na svojem mestu.

 

Bi bilo pa dobro vulkanizerja vprašat, če mu kaj škodi ta črv pri popravilu. Jaz sem potem menjal celo gumo takrat.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
drevored reče pred 9 urami:

hocem it na furco in me pricaka prazna zadnja guma

 

fml

 

luknjica je precej majhna. a se mi splaca dat crva noter (nisem se nikoli delal), al bom naredil vec skode kot koristi?

ma tko je men na skuterju bla predrta. sm zamenju gumo pol je not bla pa  glažuna ojstra k britev

Povezava do prispevka

meh. moji vojaski skornji so bolj stiff (podplat) in visji od teh k jih ma tip. edino scitnika na gleznju nimajo, ki pa itak sciti samo pred udarci in ni "crush protection", ce ti motor pade na nogo. pa vec kot pol cenejsi so in waterproof da lahko hodis po potokih, ce hoces.

 

alpinestar zadnje cajte dela kar hude vecnamenske jakne. tale mi je vsec ampak mam zelo podobno zadevo, samo da z vec mesha od leatta.

 

hlace obleces pac ene, ki majo dost stretcha. kevlar in scitniki te pac ovirajo, tle nimas kej. ce bi se upal vozit brez scitnikov in kevlarja bi si pa raje vzel nekaj podobnega mx/enduro hlacam, ker majo vsit grip material na notranji strani nog. edini minus je, da nimajo (tolko) zepov.

Povezava do prispevka

aja, naredil sem par tisoc kilometrov z novo celado LS2 vector 2 (carbon)

 

+ temni vizir je res kul. na soncen dan skoraj pozabis da ga mas in res dosti bolj sproscene oci. celada ma precej enostaven nacin za menjat vizirje.

- carbon se pomoje ne splaca, ker dejansko ne opazim razlike v tezi

+ celada mi je bolj tesna in mi ne leze naprej dol. prejsnja mi leze dol in mi dejansko zgoraj odreze vidno polje. to je najbolj opazno ko vozis v hrib.

- celada mi je bolj tesna in me dostkrat zacne bolet glava, ko jo nosim 1uro+ v kosu.

- celada je glasna

- celada ni najbolj aerodinamicna se mi zdi ali pa je to samo tak obcutek zaradi tesnosti. kakorkoli, ko se peljem po avtocesti dosti bolj pritiska k ti jo veter tisci v faco.

+ chin vent mi je kul in prijetno pihlja

- odprt top vent povzroca dodatno sumenje vetra

 

ce bi se enkrat kupoval bi verjetno kupil kaj drugega

Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 5. 5. 2024 at 2:21:

aja, naredil sem par tisoc kilometrov z novo celado LS2 vector 2 (carbon)

 

+ temni vizir je res kul. na soncen dan skoraj pozabis da ga mas in res dosti bolj sproscene oci. celada ma precej enostaven nacin za menjat vizirje.

- carbon se pomoje ne splaca, ker dejansko ne opazim razlike v tezi

+ celada mi je bolj tesna in mi ne leze naprej dol. prejsnja mi leze dol in mi dejansko zgoraj odreze vidno polje. to je najbolj opazno ko vozis v hrib.

- celada mi je bolj tesna in me dostkrat zacne bolet glava, ko jo nosim 1uro+ v kosu.

- celada je glasna

- celada ni najbolj aerodinamicna se mi zdi ali pa je to samo tak obcutek zaradi tesnosti. kakorkoli, ko se peljem po avtocesti dosti bolj pritiska k ti jo veter tisci v faco.

+ chin vent mi je kul in prijetno pihlja

- odprt top vent povzroca dodatno sumenje vetra

 

ce bi se enkrat kupoval bi verjetno kupil kaj drugega

Jaz sem nabavil na začetku sezone Shoei NXR2 Čelado..zelo zadovoljen :)

shoei celada.jpg

Povezava do prispevka

Prispel iz Korzike

 

priporočam!

 

Sicer nas je prve dva dni malo pralo ampak se je splačalo.

 

Ceste imajo res bolane, tisti granit drži ko prasica

 

Bilo nas je 7em

 

6 motorjev, samo jaz sem bil v 2eh (z mojo ženo).

 

Motorji;

BMW GS 750 (prijatelj ga je najel, ker je bil njegova Yamaha na popravilu)

Kawasaki Z750

Aprilia Shiver 750 

Aprilia Caponord 1200

Harley Davidson Street Bob Soft tale

Yamaha FZ6n

 

Slikce sledijo in potopis sledi, če se mi bo dalo.

 

IMG_8196.jpg

Povezava do prispevka

Prvi dan.

 

Ostala klapa je štartala že v ponedeljek in šla pogledati še Tavulio (ki je baje kar neki, random vas z Rossi plakatom), ogledali so si še Piso (z motorjem lahko prideš prav do stolpa).

 

image.thumb.jpeg.10ca00df0b8801a5828980f8f3afe432.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3dbfc2cf6be57eba230bc63927c4e1df.jpeg

 

Jedli so tudi v znani "mesariji" Antica Macelleria CECCHINI - 50€ na glavo, 5 hodov če sem si prou zapomnil, neomejeno črnega vina.

 

Sama sva štartala v torek po službi cca. 14ta.

 

Avtocesta, najbolj se vleče do Benetk, pa povsod imajo Italijani sekcijske radarje.

 

image.png.aaeebaede83b05df423733097313fb30.png

 

Sam sem vozil po omejitvah, pa WAZE je faking top, res opozorila na policaje, stoječe avtomobile, radarje, nevarnost na cesti ni da ni. Top aplikacija, priporočam fuŁ

 

V Livornu smo šli v Pizzerijo Bianco e Nero - priporočam - dobre napolitanske pice, cena ok

 

IMG_6441.thumb.jpeg.e22dccc5140267489fca0a11133eea65.jpeg

 

Naslednje dni ko bom imel čas napišem še za druge dni :) bom pa pisal po dnevih mi je najlažje.

Povezava do prispevka

Kolega gleda aluminijaste kovčke iz alija. A ima kdo kakšno izkušnjo če so za kaj?

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 
€131.31  40%OFF | CNC Aluminum Motorcycle Helmet Box Trunk Top Case Travel Luggage Storage Box For BMW r1200gs adventure 1200 gs R1250GS ADV
https://a.aliexpress.com/_EwEQKYX

uredilo bitje modriadsl
Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 11 urami:

a niso neki poljaki/cehi delal replike teh casov, poglej se to, ne spomnem se pa imena, mogoce se @Paljo spomne

Brat ima set kufrov od https://www.bumot.eu/en/home.html na svoji Africi Twin.

 

Res proper narejeni kufri, 10x rajs tole k pa nek Touratech shit. Ni pa cenovno na nivoju kitajca ofc.

 

uredilo bitje Paljo
Povezava do prispevka

Dobro že če gremo na take cene, potem jaz priporočam Frenk Castle, sem jih nabavil 2 dni nazaj in so top shit izdelani.

 

Poleg tega sem dobil zraven cel kup stvari zastonj - notranje torbe, deflektor vročine za katalizator, povečavo tačke, zaščito za hladilnik, toolbox, majico, ročaje za kufre.

 

 

IMG_20240511_161146.jpg

IMG_20240511_161126.jpg

IMG_20240511_155635.jpg

IMG_20240511_132758.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...