Skoči na vsebino

[PC/XB1] Flight Simulator


Gost

Priporočeni prispevki

Iščem družbo za letenje. Zanimajo me izlkjučno "bush" trips- se pravi nizko, ne predaleč in z kakim pristankom ali dvema na kakih odročnih travnikih ;)
Sam sem preletel že mnogo veliko kilometrov in včasih se s kakim tujcem dobim za kak poletič ampak bi bilo osvežujoče tudi kakšno po domače rečt med letenjem. Zadnje čase sem fraj cele dni tako da ob predhodnem dogovoru si lahko najdem urico ali dve za polet kadarkoli čez dan in/ali noč

Povezava do prispevka
drstation reče Dne, 20. 1. 2021 at 9:46:

Iščem družbo za letenje. Zanimajo me izlkjučno "bush" trips- se pravi nizko, ne predaleč in z kakim pristankom ali dvema na kakih odročnih travnikih ;)
Sam sem preletel že mnogo veliko kilometrov in včasih se s kakim tujcem dobim za kak poletič ampak bi bilo osvežujoče tudi kakšno po domače rečt med letenjem. Zadnje čase sem fraj cele dni tako da ob predhodnem dogovoru si lahko najdem urico ali dve za polet kadarkoli čez dan in/ali noč

 

This could be us (če se bi kdo opogumil porkamadona)

 

Povezava do prispevka
drstation reče pred 10 urami:

This could be us (če se bi kdo opogumil porkamadona)

 

ja bush flying je fenomenalen tukaj (aja, špil imam bolj na pavzi, zato se ne javljam, morda nekoč, ampak rabim prej še veliko solo treningov).

me je pa ta video spomnil na enega prvih, ki so se pojavili ob izidu igre, in mi je še vedno eden najbolj vzdušnih (in ima presentljivo malo viewev na youtubu). Amapak vseeno, vedno, ko se spomnim na ta video, me prime iti na Aljasko:

 

 

 

Povezava do prispevka
Flaming_C reče Dne, 27. 1. 2021 at 13:20:

So performance kej porihtal z patchi?

 

Mam recommend specs PC sam nemorm igrat da se jebes,vse low pa mam par FPS

 

 

Niti ne.. Tudi z dx12 izidom poleti se ne obeta nekega velikega performanca skoka v smislu več fps na mid-end mašinah. Tu bo šlo bolj za boljšo optimizacijo delovanja večih jeder na CPUjih in boljšo komunikacijo med CPU - GPU. Ter kakšni novi kozmetični efekti na novejših gpujih.

 

Lahko povem iz lastnih izkušenj recimo Ryzen 3900x je bil pri meni velik bottleneck v kombinaciji 4K in RTX3090. Potem sem nadgradil na 5950x in od takrat imam končno cel čas uporabo GPUja na 99% neglede na lokacijo kje letim. Prej je bilo meni osebno neigralno, ko si recimo letel čisto nizko nad večjimi mesti narejenimi s pomočjo photogrammetry. NYC, LA so fpsji padli tudi do 20fps in uporaba GPU na 50% Sedaj z 5950x teh problov ni več. Konstantno nad 40fps, povprečno okoli 55, na velikih višinah pa tudi 70+ (4K Ultra settings)

 

Nazalost če hočeš res uživat rabiš pač mašino za 3k+ Recimo pri meni ko letim v ozadju lavfa se Track IR, VFR map, FlightSim cloud, Google earth, YouTube, discord, path recorder, MSI afterburner, vmes še kaj surfam po netu ko sem na avtopilotu, pa še kaj bi se našlo.

 

Skratka pilotiranje samo po sebi bi bilo meni preveč monotono če ne bi uporabljal vsega tega zraven. Sem rabil kar nekaj časa da sem ugotovil kaj mi odgovarja. In ko enkrat ugotoviš, ni lepšega kot leteti Bush trip po pusti pokrajini Arizone, vmes zaviti na kak hrib, pristati ob manjši vasici sredi pustinje obkrožen z kaktusi in poslušati prek YT kakšno redneck country glasbo. Zraven pa še prek Google earth pogledati realne slike iz te vasice, zgodovino itd vmes pride še kakšen bomboncek v smislu handcrafted lamdmark. Si recimo ogledaš pokopališče avijonov preden letiš čez Tucson in v daljavi opazis visok samostojen hrib/goro ki ze na daleč spominja na ugasnjen ognjenik, ki ga na koncu obkrožis in pristaneš v kraterju. Vse to v realnem času z realnim vremenom. Meni je to to. Naredi mi izkušnjo res pristno kot da sem tam :) In tako ure letijo brez da bi ti postalo monotono. Svet je velik.

 

 

 

Povezava do prispevka
Flegma reče Dne, 27. 1. 2021 at 21:51:

Ja bush flying je fenomenalen tukaj (aja, špil imam bolj na pavzi, zato se ne javljam, morda nekoč, ampak rabim prej še veliko solo treningov).

me je pa ta video spomnil na enega prvih, ki so se pojavili ob izidu igre, in mi je še vedno eden najbolj vzdušnih (in ima presentljivo malo viewev na youtubu). Amapak vseeno, vedno, ko se spomnim na ta video, me prime iti na Aljasko:

 

 

 

Ti sam javi ko se boš počutil pripravljenega!

uredilo bitje drstation
Povezava do prispevka
hunter reče pred 2 minutama:

Niti ne.. Tudi z dx12 izidom poleti se ne obeta nekega velikega performanca skoka v smislu več fps na mid-end mašinah. Tu bo šlo bolj za boljšo optimizacijo delovanja večih jeder na CPUjih in boljšo komunikacijo med CPU - GPU. Ter kakšni novi kozmetični efekti na novejših gpujih.

 

Lahko povem iz lastnih izkušenj recimo Ryzen 3900x je bil pri meni velik bottleneck v kombinaciji 4K in RTX3090. Potem sem nadgradil na 5950x in od takrat imam končno cel čas uporabo GPUja na 99% neglede na lokacijo kje letim. Prej je bilo meni osebno neigralno, ko si recimo letel čisto nizko nad večjimi mesti narejenimi s pomočjo photogrammetry. NYC, LA so fpsji padli tudi do 20fps in uporaba GPU na 50% Sedaj z 5950x teh problov ni več. Konstantno nad 40fps, povprečno okoli 55, na velikih višinah pa tudi 70+ (4K Ultra settings)

 

Nazalost če hočeš res uživat rabiš pač mašino za 3k+ Recimo pri meni ko letim v ozadju lavfa se Track IR, VFR map, FlightSim cloud, Google earth, YouTube, discord, path recorder, MSI afterburner, vmes še kaj surfam po netu ko sem na avtopilotu, pa še kaj bi se našlo.

 

Skratka pilotiranje samo po sebi bi bilo meni preveč monotono če ne bi uporabljal vsega tega zraven. Sem rabil kar nekaj časa da sem ugotovil kaj mi odgovarja. In ko enkrat ugotoviš, ni lepšega kot leteti Bush trip po pusti pokrajini Arizone, vmes zaviti na kak hrib, pristati ob manjši vasici sredi pustinje obkrožen z kaktusi in poslušati prek YT kakšno redneck country glasbo. Zraven pa še prek Google earth pogledati realne slike iz te vasice, zgodovino itd vmes pride še kakšen bomboncek v smislu handcrafted lamdmark. Si recimo ogledaš pokopališče avijonov preden letiš čez Tucson in v daljavi opazis visok samostojen hrib/goro ki ze na daleč spominja na ugasnjen ognjenik, ki ga na koncu obkrožis in pristaneš v kraterju. Vse to v realnem času z realnim vremenom. Meni je to to. Naredi mi izkušnjo res pristno kot da sem tam :) In tako ure letijo brez da bi ti postalo monotono. Svet je velik.

 

 

 

Zame je bilo pri vseh teh simulatorjih nekako tako:
Računalnik komaj podpira in se pač izogibaš večjim mestom ter uživaš v letenju drugje.
Nov kompjuter grafika do konca, občutek kot da bi igral novo igro
Pride nov simulator - računalnik komaj podpira...
:D
Pa ne da imam zdaj tako švoh kompjuter. CPU je pač že star in bottlenecka celo zadevo. (igram sicer na 1920x1080 kar je kot vidim že malo zastarelo) Kar se pa pozna samo v mestih ki me trenutno ne zanimajo toliko. Je drugje dovolj lepo.

Povezava do prispevka

Meni je grumman goose vredu. Flight dinamics mi je dober. Čutiš težo aviona, zvok mi je vrhunski. Pač ja notranjost ni na nivoju, zunanjost je boljša. Veliko gumbov ne deluje. Ne pa pozabiti da je to freeware, tako da mu ne bom tolko gledal v zobe 😁

 

Evo tole je moj projekt dokončan pred kratkim. Coast to coast s Pitts special s1s, ki je seveda brez avtopilota. Cca 25ur letenja. Snemamo z pilot path recorder in .kml uvožen v Google earth

Ben_Lomov_path_recorded.png

uredilo bitje hunter
Povezava do prispevka

Sam uporabljam Thrustmaster hotas 16000m ki naj bi bila price/performance zadeva. Joystik uporablja isti senzor kot Warthog resolucije 16000x16000.

 

Kaj naj rečem dobra zadeva dokler dela. Sam sem že moral popolnoma razdreti joystik in pred kratkim throttle. Po pol leta uporabe. Na joystiku se z ceneno kitajsko mastjo zapaca kontakt na senzorju na z osi (repno krmilo, rudder) in izgublja kontakt ter posledično začne trzati. Podobno se mi je naredilo na gobici na throttlu, ki jo uporabljaš za free look. Oboje sem razdrl in spucal z silikonskim sprejem mast dol. Zdej dela kot urca. Se throttle sem mal obe kovinski paličici podmazal da lepše teče.

IMG_20210104_233907_copy_2256x3008.jpg

Povezava do prispevka
hunter reče pred 18 urami:

Meni je grumman goose vredu. Flight dinamics mi je dober. Čutiš težo aviona, zvok mi je vrhunski. Pač ja notranjost ni na nivoju, zunanjost je boljša. Veliko gumbov ne deluje. Ne pa pozabiti da je to freeware, tako da mu ne bom tolko gledal v zobe 😁

 

Evo tole je moj projekt dokončan pred kratkim. Coast to coast s Pitts special s1s, ki je seveda brez avtopilota. Cca 25ur letenja. Snemamo z pilot path recorder in .kml uvožen v Google earth

Ben_Lomov_path_recorded.png

 

Nice. Vse po VFR domnevam? Kak si te splaniral odseke pa to?

Povezava do prispevka

Evo sedajle bomo leteli bush trip.

WHAT: Leg 17 
WHEN:  Tuesday 2nd February at 19.00 z (po našem času je to 20:00)
DEP: SPNU Manu
ARR: SPZO Tnte Fap Alejandro Velazco Ast (Cusco)
LENGHT: 152 nm, 3 hrs
SERVER: South East Asia

 

Več na Discord: MSFS Bush Pilots

 

Nekaj nas je že.

uredilo bitje hunter
Povezava do prispevka

A mi lahk priporocate kak dober app za Ipad, z jeppesenovimi kartami letalisc in realtime sledenjem po mapi (brez teh misij oz taskov)?
Ce seveda obstaja, kar sem nasel so neke 10 let stare zadeve za FSX, Xplane11.

 

Rad bi nekej takega k uporabljajo tapravi piloti :), ce obstaja seveda

 

uredilo bitje seattle
Povezava do prispevka

Ok mi je uspel najt zastonj resitev, vecina appov ma yearly subscription (~100$)

 

Downloadate Airmate
https://apps.apple.com/us/app/airmate/id998181102

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aero.airmate.airmate&hl=en&gl=US

Potem FS2FF
https://github.com/astenlund/fs2ff

Pozenete Fs2020, ko ste v igri, zacenete Fs2FF in stisnete Connect button. Ce bo povezava s Fs2020 ok, bo svetila zelena lucka pri Connected (men je delalo iz prve)

Za Airmate morte nardit racun, je pa free. V Settingih pod Advanced vklopite GPS Source - > Simulator

And uala, app realtime tracka naso pozicijo, elevation data, vklopte lahk attitude indicator, vse realtime iz FS.
Ce zna prebrat flight plane ne vem, nisem se deep dival v app. Ma pa ta app vse airport charte za Slovenijo.

uredilo bitje seattle
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...