Skoči na vsebino

EU - ko misliš, da bo razpadla, se buržoazija ustraši in sprejme deal


Kruz

Priporočeni prispevki

Po mesecih prerekanj in 5 dneh maratonskih pogajanj v najnovejšem krogu sestankov so vendarle uspeli sprejeti proračun do 2027. Proračun je markanten predvsem s stališča, da bo še bolj integriral države med seboj, saj si bo EU kot celota najemala posojila, posamezne države bodo tako bolj zaščitene in manj izpostavljene trgom, kot so bile po krizi 2008, ko so ene države unije želele zavestno gospodarsko uničiti druge države (kakor, da bi si 47 ameriških držav prizadevalo finančni uničiti Kolorado, Nevado in Utah npr).

 

med drugim pa gre tudi v takšne smeri:

Navedek

Sicer pa si bo tudi EU v prihodnjih sedmih letih prizadeval za uvedbo dodatnih novih lastnih virov, ki lahko vključujejo tudi davek na finančne transakcije, kar na ravni EU-ja že leta neuspešno poskuša uvesti skupina voljnih članic, med njimi Slovenija.

 

Slovenija lahko računa na 10,5 milijarde evrov, od tega je nepovratnih sredstev 6,6 milijarde evrov, hkrati pa ostaja neto prejemnica iz evropskega proračuna.

V prihodnjih sedmih letih naj bi Slovenija po ocenah v okviru svoje nacionalne ovojnice prejela 2,9 milijarde evrov na področju kohezijske politike in 1,6 milijarde evrov sredstev v okviru skupne kmetijske politike.

 

https://www.politico.eu/article/eu-leaders-reach-deal-on-coronavirus-recovery-fund/

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/voditelji-eu-ja-slozni-zgodovinski-dogovor-bo-spremenil-obraz-evrope/531260

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 15 minutami:

tale psihopat ocitno bolje vodi vlado kot vecina vasih poklicnih fahmanov

 

No, tip je samo dovolj realen, da posnema najboljše - se dobrika demokratom in nedemokratom, zahodu in nezahodu, jemlje nepovratna sredstva in kredite, zahteva strogo partijsko disciplino in izbira lojalne kadre pred sposobnimi... Edino po čemer se razlikuje od svojega zgleda pri vladanju je to, da sam deklarativno ne mara rdeče zvezde in ne nosi admiralske uniforme.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

eh nisi zanimiv

 

kdo izmed slo politiko bi zmogel v trenutnih razmerah voditi slovensko vlado bolje kot JJ


V trenutnih razmerah in s to sestavo drzavnega zbora je ne bi vodil nihce bolje kot JJ. 

 

EDIT: vedno vlada (in sestavi vlado) tisti, ki je v danem momentu najbolj sposoben sestavit vlado.

uredilo bitje kmjr
dopisan edit
Povezava do prispevka

Vprašal sem zato, ker sta Madžarska in Poljska z vidika svobode (ki jo tudi ti, če sem prav razumel neke tvoje poste, precej ceniš), vladavine prava in orientiranosti v prihodnost bliže državam tipa Srbija in Makedonija kot razvitim zahodnim državam članicam EU - in se mi paktiranje s temi državami ne zdi nekaj kar bi obetalo. Nekako se mi zdi, da to niso države s katerimi bi Slovenija delila vrednote. :)

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 9 minutami:

Vprašal sem zato, ker sta Madžarska in Poljska z vidika svobode (ki jo tudi ti, če sem prav razumel neke tvoje poste, precej ceniš), vladavine prava in orientiranosti v prihodnost bliže državam tipa Srbija in Makedonija kot razvitim zahodnim državam članicam EU - in se mi paktiranje s temi državami ne zdi nekaj kar bi obetalo. Nekako se mi zdi, da to niso države s katerimi bi Slovenija delila vrednote. :)

Slovenija ne deli njihovih vrednot. Jest pa sploh ne.

 

Jansa nima sans da dobi neke konkretne % na volitvah, tud kakih drasticnih sprememb ne more vpeljat ker takoj fase folk na ulici.

 

Vse kar je potencialen problem je kako navidez zgleda slovenska situacija po drugih evropskih drzavah. Sam itak bolj al manj ne vejo da obstajamo.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 uro:

Vprašal sem zato, ker sta Madžarska in Poljska z vidika svobode (ki jo tudi ti, če sem prav razumel neke tvoje poste, precej ceniš), vladavine prava in orientiranosti v prihodnost bliže državam tipa Srbija in Makedonija kot razvitim zahodnim državam članicam EU - in se mi paktiranje s temi državami ne zdi nekaj kar bi obetalo. Nekako se mi zdi, da to niso države s katerimi bi Slovenija delila vrednote. :)

Nevem no, na Poljskem te za razliko od kake Nemčije ne obsodijo kakega -izma in te potem kazenjsko preganjajo če podaš kako ne-PC izjavo

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...