Skoči na vsebino

Kitajska - počasi se vrača v svojo zgodovinsko vlogo najbolj napredne države sveta


Kruz

Priporočeni prispevki

Galaksija reče pred 2 urama:

Res nasedate te gnili propagandi kot ene ovce.

Kakšni propagandi? Saj je ogromno POV voženj po teh mestih. So vsi te videi CGI? Seveda Peking ni Shenzhen, pa vendar. Katerega leta si pa bil?

 

Si kdaj bil v Berlinu, Parizu, Madridu, Rimu? :D Res ni težko najti prizorov revščine, kaosa, nečistoče... Evo, moje fotka glavne železniške postaje v Münchenu, dober mesec nazaj:

fn307C4.jpg

 

kWmxNzb.jpg

 

Mesto s 4. največjim GDPjem v EU.

S slikami ni težko mesta prikazati tako kot si želiš. Izpostaviti ali zgolj dobre ali zgolj slabe aspekte . Zato imam raje videe.

 

Peking CGI?

 

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka
Lel reče pred 13 minutami:

Kakšni propagandi? Saj je ogromno POV voženj po teh mestih. So vsi te videi CGI? Seveda Peking ni Shenzen, pa vendar. Katerega leta si pa bil?

 

Si kdaj bil v Berlinu, Parizu, Madridu, Rimu? :D Res ni težko najti prizorov revščine, kaosa, nečistoče... Evo, moje fotka glavne železniške postaje v Münchenu, dober mesec nazaj:

fn307C4.jpg

 

kWmxNzb.jpg

 

Mesto s 4. največjim GDP v EU.

S slikami ni težko mesta prikazati tako kot si želiš. Izpostaviti ali zgolj dobre ali zgolj slabe aspekte . Zato imam raje videe.

 

Peking CGI?

 

 

 

Mogoče nehaj gledat videe vožnje posnete po lokacijah za bogataše ravno po tem ko pada dež in z ulice splakne vse brezdomce in umazanijo. Videi imajo pa btw vibrance in saturation nabit v božjo mater, zato izgleda vse tako lepo in barvito. 

Živiš v pravljici skratka. Bil sem pa okoli leta 2015.

Povezava do prispevka

5 let ni malo. Shenzhen npr. je 40 let nazaj imel 330000 prebivalcev, sedaj pa 12 mio. 5 let je 12.5% časa v katerem je mesto postalo to kar je. Dvomim da se prestolnica ne spreminja. Da je saturation nabit pa tudi sam opazim, hvala.

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka

Ali sem kaj rekel o hrani in cenzuri? Komentiral sem infrastrukturni napredek.

 

Sem šel Googlati katera je najbolj revna četrt v Shenzhen. Da na boš očital da prikazujem zgolj eno plat, kar ni moj cilj:

 

 

 

Vendarle je napredek in hitrost le tega neverjeten.

 

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka

LOL @ primerjava shenzena z berlinom

 

in pol objavi sliko gradbisca

 

gradbisce in smeti po tleh po nekaterih turskih cetrtih se ne primerjajo z dejanskim shitholom kot je vecina vecine kitajskih mest, ker kitajska mesta so ogromna in tisti downtown blisc je pac po povrsini v manjsini

 

saj niti ni nepricakovano, dokler ne prides do koreje so tam kulturno res ciganski prasici kar se tice cistoce in urejenosti

Povezava do prispevka

Nisem šel jaz primerjati Shenzhena z Berlinom. Celo rekel sem da ne bi ravno izbral Berlina če bi želel dati primer čistega, modernega EU mesta.

 

Slika pa je iz Münchena, ne Berlina. Dal sem jo kot primer kako je s slikami lahko prikazati zelo omejen pogled na mesto. Upam da se zavedamo da celoten München ne zgleda tako.

 

Sedaj pa še Frankfurt:

 

 

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka
Lel reče pred 10 urami:

Nisem šel jaz primerjati Shenzhena z Berlinom. Celo rekel sem da ne bi ravno izbral Berlina če bi želel dati primer čistega, modernega EU mesta.

 

Slika pa je iz Münchena, ne Berlina. Dal sem jo kot primer kako je s slikami lahko prikazati zelo omejen pogled na mesto. Upam da se zavedamo da celoten München ne zgleda tako.

 

Sedaj pa še Frankfurt:

 

 

 


Ja, ampak jaz sem osebno bil tam, in ti povem da je stanje veliko bolj podobno mojim slikam kot pa tvojem videu

Povezava do prispevka
Sovica reče Dne, 16. 11. 2020 at 17:15:

rasitično, lol, če bi rad videl rasizem, poglej kako kitajci sprejmejo muslimane, pa se potem oglašaj.

 

Muslimane na splošno ali specifično Ujgure? Kakor sem bral so razlike kako se tretira Ujgure in kako se tretira muslimane izven Sinkiang regije, recimo pripadnike Hui etične manjšine.

 

Sem šel iskati če mi slučajno uspe najti kakšne POV vožnje in sprehode skozi mesta v Sinkiang pokrajini. Po možnosti iz letošnjega leta.

 

Če koga slučajno zanima:

 

 

 

 

 

 

Se najde tud neke bolj fensi zadeve iz regijske prestolnice, Urumči, samo imo ni tako zanimivo:

 

 

Kakih daljših mestnih voženj nisem uspel najti. Zgolj krajše, nekajminutne.

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka

Mladi Tajvanci se ubijajo, ker morajo živeti pod nasledniki koumintanga

 

Navedek

The death of a young man on Tuesday (Nov. 17) marks the sixth suspected suicide incident involving a college student in Taiwan in the past nine days, prompting university administrators and government agencies to scramble for answers.

https://www.taiwannews.com.tw/en/news/4055761

Povezava do prispevka
Janša reče Dne, 19. 11. 2020 at 19:05:

Mladi Tajvanci se ubijajo, ker morajo živeti pod nasledniki koumintanga

 

https://www.taiwannews.com.tw/en/news/4055761

sej ok da imas svojo praise china temo ampak tajvan ki je locena drzava in v vseh pogledih precej boljsa drzava, pusti na miru s trolanjem (mislim tudi sicer ne vem kaj ima novica o samomoru studenta veze s to temo)

Povezava do prispevka

Hoče biti edgy. Sem opazil že v drugih temah. Jaz sicer ne razumem, oziroma ne vidim pointa takšnega načina komunikacije.

 

Samomor, četudi se zgodi v tam kjer nisi naklonjen oblasti, je v vsakem primeru tragedija.

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 45 minutami:

sej ok da imas svojo praise china temo ampak tajvan ki je locena drzava in v vseh pogledih precej boljsa drzava, pusti na miru s trolanjem (mislim tudi sicer ne vem kaj ima novica o samomoru studenta veze s to temo)

Tajvan je Kitajska, al kaj tle ni jasno. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...