Skoči na vsebino

Kitajska - počasi se vrača v svojo zgodovinsko vlogo najbolj napredne države sveta


Kruz

Priporočeni prispevki

Zakaj si mislil, da je skeč? Ker so obrnjene vloge al iz kakega drugega razloga?

 

Imajo ZDA ekskluzivo na komentiranje stanja človekovih pravic, al lahko to tudi drugi počno? Je kaj od tega kar pove ta tip laž al kaj podobnega? Se ti je zdelo, da gre za skeč, ker se spomniš amerike kot edine svetovne velesile, ki se ji od '91 do pred kratkim ni bilo treba na nikogar ozirat, danes pa jih neka komunistična kitajska jebe v glavo s pozicije vodje komisije UN za človekove pravice?

 

Vem, da se USA in njihovi simpatizerji pri odgovarjanju na taka vprašanja sklicujejo na whataboutizem, ker so se pač prvi spomnili tega "protiargumenta".

Povezava do prispevka

Ok, če se ti ne zdi smešno, da Kitajska predava drugim o človekovih pravicah, policijskem nasilju in sistemskemu rasizmu, potem ti ne morem pomagat. Kot da bi obsojeni pedofil predaval o nedotakljivosti otrok.

Sicer je pa tole samo še en pokazatelj, kakšen kupljen joke je postal UN in njegove agencije, tako da prej ga razmontiramo, bolje bo za vse.

Povezava do prispevka

Prehod iz države privilegijev, ki so jih uživale izbrane družbene skupine, v državo pravic, ki pripadajo vsakemu posamezniku, je osrednji politični vidik nastopa buržoazne modernosti. Formalna univerzalnost je ključna značilnost pravic, vendar nas na njihovo dejansko zamejenost spomni literat Anatole France: »Zakon v svoji veličastni enakosti prepoveduje tako bogatašu kot revežu spati pod mostom, prosjačiti na ulici in ukrasti štruco kruha«. Pravice torej zagotavljajo formalno enakost, a le tako, da spregledajo dejanske družbene okoliščine neenakosti, začenši z razredno razklanostjo družbe.

Povezava do prispevka

Še posebej pomembno, ker Zahod ves čas še dodatno napihuje nesporazume med točno temi državami zaradi vprašanja meja v Kitajskem morju (Kina vs. Japan, Kina vs Vietnam, etc) . Če bi bilo stanje zelo slabo, nekatere od teh držav ne bi šle v ta sporazum. EU se bo morala čim prej odločiti, ali bo za brezzveze ostala na potapljajoči ladji, ali pa bo preusmerila svojo politiko na vzhod. Prvi korak smo že zamudili, zdaj se Kitajcem lahko samo pridružimo, namesto da bi bila EU tista, ki bi spearheadala takšne projekte.

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
Janša reče pred 6 minutami:

to vse sam mal s žličko počohaš, pa se razpade

sj to

 

fakin čajna

 

 

poglej si še dokumentarc k mal večje žvine(dobavitelji etc)  razlagajo kako se delajo posli tam :rofl: npr inox to be specific

boljš da si res dobr zapisan drgač boš vesel če boš sploh dobil kovino

 

Lep lp

 

(poudarek na dokumentarcu, ne china general thread dežurnega trannyja na /leftypolu/ )

 

 

Lel reče pred 2 minutama:

My point exactly :D

 

se pravi ni pointa ? al hočš rečt da kar je mao počel je kul, ker zdej majo nebotičnike ?

ker v tem primeru je bil moj video parodija na "vse kar je hitler počel je tut kul, poglej berlin 2020"

 

Lep lp

 

 

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Ne vem če si pogledal ne svoj, ne moj video. Verjetno ne. Pa nobenega sovraštva do Berlina, sem mesece tam bival. Sam sicer ne bi ravno dal Berlina kot primer naprednega modernega Evropskega mesta. So boljši primeri.

 

Ni bilo mišljeno kot Mao vs Hitler primerjava. Odgovor je bil bolj na vseslošno rasistično objavo, o tem kako so "chinks" stupidest motherfuckers in history.

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka

zanimivo

 

škoda k nisi poscrollal en post višje pa bi mogoče dojel da je moj post replika na "LMAO" ta genocidal manijak je pobijal folk by model ki neironično hypa kitajsko ureditev.

 

si priročno ignoriral, pa replyjal na "rasistični" post katerega text pljuva po nedolžni vodji Maotu in posledicami njegovega totalitarnega rezima.

 

če bi naredu korak nazaj bi to videl.

 

 

rasitično, lol, če bi rad videl rasizem, poglej kako kitajci sprejmejo muslimane, pa se potem oglašaj.

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Ne razumem zakaj se počutiš tako napadenega.

 

Kakorkoli, poglej si video. Zanimivo, če še nisi bil v kakem Azijskem velemestu. Sam sem sicer bil v Bankoku, Tajpeju in Singaporju. Se mi zdi da večina nima predstave kakšna so zares ta mesta.

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje Lel
Povezava do prispevka
Lel reče pred 1 uro:

Ne vem če si pogledal ne svoj, ne moj video. Verjetno ne. Pa nobenega sovraštva do Berlina, sem mesece tam bival. Sam sicer ne bi ravno dal Berlina kot primer naprednega modernega Evropskega mesta. So boljši primeri.

 

Ni bilo mišljeno kot Mao vs Hitler primerjava. Odgovor je bil bolj na vseslošno rasistično objavo, o tem kako so "chinks" stupidest motherfuckers in history.

 

 

Sem tudi jaz mesec dni bival v centru Pekinga, pa ti moram rečt da situacija ni niti za procent podobna tisti z tvojega videa. China = Totalen fakin shithole.

Povezava do prispevka

Res nasedate te gnili propagandi kot ene ovce.

 

Prvoročne izkušnje pa:

 

Ureditev elektrike ~ 5-10 min vožnje iz centra Pekinga:

 

FHxGfAM.jpg

 

 

 

Realno stanje ulice (dobesedno 5 min hoje izven centra Pekinga):

 

s4VN0hk.jpg

 

 

 

 

Kupovanje mesa v WALMARTU(največja trgovina okoli) v   C E N T R U   Pekinga:

 

F24Beik.jpg

 

 

 

Pa še par genijalnosti s strani Kitajcev:

 

gi1yg3d.jpg

 

td7G7lR.jpg

 

unfDedK.jpg

 

KMT3EpK.jpg

 

5BSA8Yr.jpg

 

gjJxeLU.jpg

 

 

Da ne omenjamo dobesednega GHETA 5 min vožnje iz centra. Ogromni kupi smeti ob cesti povsod, vonj pa kot da si stopil na smetišče. Hrana ogabna. Hardcore driska vsak dan tam, v enem mesecu sem izgubil 5 kg telesne teže. Sčurki po stanovanju in bloku. Vodo morali kupovat in pit iz tistih pisarniških dispenserjev, ker ostala itak zastrupljena al neki.

 

Aja, da ne omenjamo še posebej to da je cel jebeni internet blokiran. Facebook, IG, GOOGLE, jebena katerakoli aplikacija na telefonu enostavno NE DELA. Potem si moraš ilegalno downloadati VPN, ki pa itak dela samo od 4-7ih zjutraj.

 

 

S H I T H O L E!

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...