Skoči na vsebino

Stripi


kid666

Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 27 minutami:

Je kdo že prejel Alkimista? Zanima me kako kvaliteten je papir in ali je prevod res OK. Cena mi je namreč sumljivo nizka; ali pa se pač ne spoznam na mange.

Jaz sem sicer naročil, ampak še čakam na dostavo in sem pač radoveden. 

Smo vse to v podcastu pokomentiral ena stran nazaj:) TLDR: papir je še celo prekvaliteten za mango, prevod je iz japonščine in dober, cena je napram angleškim mangam ugodna.

Povezava do prispevka

Nimam pojma. Broširana vs. mehka izdaja se mi zdi, da je načeloma isto. Torej v obeh primerih: mehke platnice. Podvrsta broširanih izdaj je način vezave (šivano ali lepljeno). V primeru Alkimista je itak lepljeno.
Skratka..mislim, da so pri Emki pač uporabili dve različni besedi za isti "pojem". :)  

Sem pa itak naročil oba dela, pa bomo videl.  
image.png.f6444f6cdef0ca19a2db957c7af057f3.png

Predvideni datum dostave: 22.10.2023 - 24.10.2023

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 40 minutami:

Ma saj na netu je online verzija angleške mange (nisem kaj dosti čekiral, tako da ne vem če so vsi deli). Pomoje je OK za preview in da si narediš nek vtis pred nakupom fizične izdaje:
Fullmetal Alchemist Manga Online (full-metal-alchemist.online)

 

Ne ne, mene žuli SLO prevod. Ki če vidim, da so neki prevodi kjer so slavisti onanirali nad čisto slovenščino, ne bom kupoval dalje :) 

Povezava do prispevka

Točno to žuli tudi mene, @ArtaX in zato komaj čakam, da dobim v roke in preberem. 
Mi je pa bil recimo SLO prevod Graščine odličen. Ne morem sicer primerjati z mangami, ampak recimo da obstaja upanje za prevode. 
ZLATI ČASI - Graffit
 

Navedek

"Vsa 4 somračna poglavja prevedel Izar Lunaček."

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 2 urama:

Graščino so me že srbeli prsti, da bi jo vzel. Kakšna je kaj primerna starost za to? Sprašujem valda za mulce, ne zase. Jaz sem itak večni otrok in bom prebral, če vzamem :D


Ma ne vem, Graščina se mi zdi da je za vse generacije. 

 

grascina1.jpg

Lahko pa tudi navedeš neko random stran iz prve ali druge knjige in jo skeniram in objavim tukaj :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Priznam, da sem prifukjen. Odprem Alkimista in mi ni nič jasno. Jebal jim bom mater, ker so mi poslali škart verzijo (beri: narobe vezano). Pa ravno jaz sem moral imeti to strečo, grrr. Že začnem tipkati reklamacijski email, ko slučajno obrnem na prvo platnico. In valda razsvetljenje. Jebiga, to je pač moja prva fizična manga v življenju. Zdaj vem. ;) 

Je pa pridni poštar danes prinesel tudi Graščino: Somrak.
DSC_6923.thumb.JPG.c6b9109a83b00cd181e1ec33736b7e30.JPG

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Priznam, da sem prifukjen. Odprem Alkimista in mi ni nič jasno. Jebal jim bom mater, ker so mi poslali škart verzijo (beri: narobe vezano). Pa ravno jaz sem moral imeti to strečo, grrr. Že začnem tipkati reklamacijski email, ko slučajno obrnem na prvo platnico. In valda razsvetljenje. Jebiga, to je pač moja prva fizična manga v življenju. Zdaj vem. ;) 

Je pa pridni poštar danes prinesel tudi Graščino: Somrak.
 

 

They Had Us in the First Half, Not Gonna Lie. xD Še dobro, da so dodali pojasnilo na "prvo" stran mange... v angleških doslej še nisem opazu. Je očitno to že precej bolj common sense po svetu :D

uredilo bitje DjJuvan
Povezava do prispevka

Tudi jaz se dobil oba zvezka Jeklenega alkimista, in je kul, da je »pravega« formata, le papir je bolj tanek se mi zdi in bolj belkast, kot je pri vseh ostalih (angleških) mangah, ki jih imam. Moram pohvaliti ceno, 9,95 € za zvezek je res hvale vredno in upam, da bo šlo tole v prodajo in da bodo na voljo nadaljni zvezki. 

 

Glede opozoril o pravilnem branju mang, se mi zdi, da imajo to skoraj vse mange. Recimo, kar imam na polici tukaj zraven: imajo Naruto, Dragon Ball, Tokyo Ghoul, Seraph at the End, Monster Musume, Attack on Titan, A Silent Voice ... nisem pa našel pri Trinity Seven in Magika Swordsman and Summoner. Samo zadnje dve sta bolj lewd ... Zgleda, da je @DjJuvan bolj pervert. :D :P 

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...