Skoči na vsebino

Stripi


kid666

Priporočeni prispevki

Jaz sem absolutno za gig. Lahko prevzamem pravno urejanje pravic na tuji in SLO strani. Pol rabimo še prevajalca in lektorja, nekoga, ki bo vstavil nov tekst v izvirne fajle, stik s tiskarno (absolutno mislim da je tisk pri Kitajcih edina finančna opcija za tak strip), nekoga, ki bo naročil tovornjake za prevzem stripov, skladišče in najtežji del, nekoga, ki bo distributiral/prodajal :D

Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 2 urama:

Kakšna je neka "navadna" naklada za Slovenijo? 500 izvodov? 1000? To treba enih 6 šleperjev ha? :D

1500 Asterix, občasno Smiljanić, razni Prešerni/Cankarji/Plečniki/Alme Karlin/Muster...
1000 Mladinska knjiga, uspešnice založbe Graffit (minus Asterix).
300-500 povprečni dobro reklamiran strip (založnik kot je VigeVageKnjige, manj uspešni stripi Graffita)
250-300 povprečni slabše reklamiran strip (založnik kot je Risar Celje, ali uvoz kiosk izdaj hrvaških založb Zagor/Dylan Dog)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 3 urami:

Jaz bi 500 natisnil, ker to bi imo tudi prodal, čeprav ne out of the box year 1. Pomoje 2 šleparja :D

 

1 šlepar bo dost. Če se povežeš s tapravimi ljudmi v politiki bo na konc ta šlepar z vsemi izvodi čudežno izginu neznano kam in noben ne bo odgovoren, tebi potem ostanejo stripi za prodajo preko bolhe + šlepar + zavarovalnina za šlepar in robo. Potem dobiš še kakšno provizijo za kakšen dober udaren članek na novičarskih portalih (blame it on aliens or russian mobs). Pa še medijska prepoznavnost, če boš dal kakšen intervju. Če si pa odžagaš še roko in rečeš, da si jo izgubu ko so alieni beamal šlepar na mothership in si ga hotu zadržat z golimi rokami in so te pol pinjau pinjau z laserjem, da si spustu - dobiš pa še kakšen škrlatni križec za hrabrost in vojaško penzijo. Pa od Pahorja priznanje seveda, brez tega ne gre, to je ultimativna nagrada na temu svetu.

 

Aja jest sem dostikrat z Buchom govoru glede založništva stripov pa je vedno jamru, da so sami problemi s tem in ljudmi v tej branži. Pa kakšne probleme maš s tiskarnami......Tko da pomoje moraš met mal izkušenj komu je treba kaj dat, da na koncu ne dobiš slabega produkta. Tko kot je Buch vedno govoril o teh stvareh se mi zdi boljša opcija moja zgoraj. Bolj win kombinacija.  :))))))))

 

Pa kakšen drug strip dejte izdat ne Watchmenov, to mamo pomoje že vsi k smo hotl nabavt. Slovenci znamo Anglešk, tastari pa še Srbohrvaško, tko da mamo dost izdaj na voljo. Mladine pa te zadeve ne zanimajo več tolk se mi zdi. 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Tudi jaz se nagibam k mnenju, da se ne bi lotili ravno Watchmenov (kot je Mitsu napisal obstaja original oz. več izdaj njih in srbohrvaški prevod). Nekaj drugega bi bilo treba poiskati. Materiala je po moje veliko, sploh kakšni bolj pozabljeni stripi, ki jih je možno izdati po delih (npr. Jeremiah, kultni Groo, ). Za štart mogoče pač kaj krajšega, ker Varuhi so pravzaprav kar konkreten špeh z ogromno besedila. ;)

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

kakšni bolj pozabljeni stripi, ki jih je možno izdati po delih (npr. Jeremiah, ...)

Ker med milijoni stripov, ki jih v slovenščini dejansko ni 24 delov Jeremiah v slovenščini ni dovolj...
20201119_150727.jpg

Groo je izšel v hrvaškem jeziku in se je izkazal za brco v temo.
https://babilon-strip.com/product/groo-najinteligentniji-covjek-na-svijetu/

Povezava do prispevka

Lol, nisem vedel za Jeremiah v SLO. TNX za info!

Groo pa... hja, to je res relativno in za ta strip bi rekel: ali ga sprejmeš ali pa ne. Meni je bil vsekakor silno všeč še iz časov Politikinega zabavnika, zato je to verjetno pač moje osebno favoriziranje ;) 

 

Itak bi bilo pa najboljše kaj docela "novega". Direkt uvoženo iz Belgije (dežele stripa) in na našem področju  še nikoli prevedenega. Npr.:

 

DSC_6718.thumb.JPG.9fddbaba2ac8ac303c4deb86fc7b3fe1.JPG

 

DSC_6719.thumb.JPG.83ac92f5be7068688dfcff1bf00eb0ac.JPG

(pri Game Over stripu bi dejansko imeli dokaj malo dela, ker je izredno malo besedila, vsaj na večini strani) :)  

 

 

DSC_6720.thumb.JPG.b2f8532f8b799e1a52504d5a34d2853b.JPG

 

stripic2.jpg.019f8389fcd10da5444c313dc2a842f4.jpg

Ta je pa kulska in simpatična fantasy zadeva, ki bi itak našla ciljno publiko pri kakšnih RPG igralcih oz. nasploh v tem (v SLO zapostavljenem) žanru.

Citiram Wiki: 

Navedek

 

Naheulbeuk graphic novel

Graphic novels have been published by Clair-de-Lune editions, written by John Lang and illustrated by Marion Poinsot. There are 25 volumes adapting season 1 to 6. Additionally, several spin-off have been released, written and illustrated by various authors and artists.

 

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:

Itak bi bilo pa najboljše kaj docela "novega". Direkt uvoženo iz Belgije (dežele stripa) in na našem področju  še nikoli prevedenega. Npr.:

 

DSC_6718.thumb.JPG.9fddbaba2ac8ac303c4deb86fc7b3fe1.JPG

 

DSC_6719.thumb.JPG.83ac92f5be7068688dfcff1bf00eb0ac.JPG

(pri Game Over stripu bi dejansko imeli dokaj malo dela, ker je izredno malo besedila, vsaj na večini strani) :)  

 

Saj bi ti povedal, da bi 1 epizoda morala v slovenščini iziti že februarja, pa ni ker so težave z dobavo papirja... menda bo v kratkem.

 

Vnos na cobissu:

https://plus.si.cobiss.net/opac7/bib/96368387?lang=SLV

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 1 uro:

Treba bo najprej nov strip narisat in potem rilisat.


Svojčas sem jaz (amatersko) iz lastnega veselja non stop risal stripe. V otroštvu in kasneje v mladosti je to bil pravzaprav moj največji hobi. In največji vzornik mi je bil seveda Miki Muster, pa itak tudi Walt Disney, sploh v mojem zgodnjem obdobju.

Imel sem pa seveda čisto svoje junake, npr. detektiva Rusjana (pes, seveda v "človeški" podobi), ki je reševal raznorazne primere, ki so bili na prvi videz zelo vsakdanji, a so se tudi nekako zakomplicirali.

Potem sem svoj čas ogromno risal en tak komični duo, Bajsi in Slamica (ki sta bila tudi detektiva, ampak v docela človeški -karikirani- podobi). V tretji ali četrti epizodi (ki so bile načeloma kratke, 15-20 enostranskih A4 listov) se jima je pridružil govoreči ptič (vran), katerega ime sem žal pozabil. Ta trio je bil malce po vzoru na Alan Forda, čeprav precej bolj karikaturistično izrisan.

Pa tudi dokaj SCI/FI stripič, z glavnim junakom imenovanim Robot X (za katerega bi danes rekel, da je močno spominjal na Benderja iz futurame; zgolj po videzu, po karakterju je bil bolj neke vrste pustolovec, ki se je znašel v raznoraznih prigodah in sami settingi so bili precej različni, od vesoljskih ladij, nekih puščavskih planetih z western tematiko, do podvodnih svetov...).

Ob tem se spomnim tudi na en moj stripič Izgubljeni v vesolju (oz. nekaj takega), kjer je bil glavni junak Kumara. V prvi epizodi je bilo ostalih astronavtov na neki vesoljski ladji še veliko (vsi so imeli imena, kot so npr. Črni, Rdeči, Rumeni ...) in vsi so tekom te epizode nekako umrli. Preživel je edino Kumara in se srečno vrnil na Zemljo. V drugi epizodi (ki je asocirala na Hrabrega Miška in epizodo Bližnja srečanja tretje vrste) so našega g. Kumaro ugrabili vesoljci (zgodbo sem že malo pozabil). V tretji epizodi (Zanke in uganke), ki je pa nisem nikoli končal, je bil Kumara na neki vesoljski postaji, sam, družbo mu je delal le računalnik oz. A.I. ki mu je določala raznorazne naloge (križanke in uganke in labirinte in kaj vem pač kaj še je bilo), ki jih je dejansko reševal (izpolnjeval) bralec. 
Čisto po vzoru Mikija Mustra sem narisal tudi par kratkih stripičev s karikiranimi živalmi v glavnih vlogah (po vzoru njegovih Povesti iz gozda). Spomnim se le prve, kjer je nekdo v živalski vasi ukradel vse zaloge hrane, ki so si jih prebivalci prihranili za zimo. Osumljen je bil Medved, ampak se je na koncu kratke zgodbe izkazalo, da je bil glavni krivec Volk (ja, kao "hudobni volk"). Medved se je namreč želel oprati krivde in se je šel detektiva ter razrešil primer. 

In še veliko drugega, vsega se niti ne spomnim več.
Med zadnjimi je bil recimo kar dolg fantasy strip (seveda spet karikiran, ker realizma se nikoli nisem lotil oz. niti ne znam) z naslovom Carramon. To je bilo tudi ime glavnega lika (čeprav so ga vsi klicali Car). Zgodba je šla nekako takole: V neki gostilni Car in njegov večni spremljevalec (pozabil ime, en tak majhen debelušen možak, nekoliko kratke pameti) med govoricami izvohata legendo o bajnem zakopanem zakladu. Sumljivi zakrinkanec (tudi njegovo ime sem pozabil) se ponudi, da ju bo spremljal na poti in da ima celo zemljevid. Potujejo torej v neke oddaljene gore, vmes jih lovi hudobna viteška vojska z zlohotnim Črnim poveljnikom, ki si prav tako želi priti do bogastva. Ko "dobri fantje" najdejo votlino z zakladom jih zajamejo, tisti črni poveljnik si želi prisvojiti zaklad, ki pa je zaklet. Zato se med vsemi cekini in drugimi dragotinami, spremeni v okostje. Našim junakom uspe pobegneiti, na zakleti zaklad pozabijo in zgodba se nadaljuje, ko potujejo skozi puščavo, kjer vladajo zmaji. Velikemu nekako uspejo pobetniti in kasneje po hitrem postopku premagajo majhnega zmajčka. Sumljivi zakrinkanec (katerega ime sem pozabil) iz njega pripravi večerjo, čeprav je jesti zmajsko meso strogo prepovedano, ker se človeku pomrači um in hkrati tudi smrtno zboli. Kmalu za tem jih zajamejo nekakšni bojevniki in odpeljejo v svoje podzemno domovanje, zakrinkanca sicer rešijo z zdravilnim napojem, ampak (iz kdo ve kakšnih razlogov) ostanejo vsi ujetniki in zaprejo jih globoko v temno ječo. No, tukaj sem žal nehal nadaljevati. Mi je bil pa ta strip zelo pri srcu, ker je bil tudi eden mojih zadnjih in (neskromno rečeno) zelo dobro izrisan. :) 

V glavnem... dosti sem jaz risal in si izmišljeval razne like in zgodbice. Škoda, da je večina teh "kracarij" že kar nekaj časa izgubljenih, drugače bi jih danes z veseljem pogledal in verjetno podelil celo kak sken. Pač, ko je bilo vedno manj časa za risanje sem vse shranil v veliko škatlo v kleti, potem sem se pa kmalu tudi preselil na svoje in lahko si mislite, kaj se je zgodilo z zadevami ;) 

uredilo bitje DaCapo
  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Update:
do danes nisem vedel, da obstaja tudi igra po zgoraj omenjem (meni izredno všečnem) stripu The Dungeon of Naheulbeuk:

Navedek

A video game adaptation called The Dungeon of Naheulbeuk: The Amulet of Chaos was released on September 17, 2020 for Microsoft Windows and macOS. It was developed by Artefacts Studio and published by Dear Villagers. A console port (subtitled Chicken Edition) is set to be released for Playstation 4, Nintendo Switch and Xbox One (with physical copies available for the first two) on Summer 2021. A DLC entitled The Ruins of Limis is set to be released for PC and MacOS on May 25, 2021, and included in the Chicken Edition on June 24, 2021.

The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos on Steam (steampowered.com)


In ta strip res še ni bil preveden v SLO, mislim da tudi ne v kakšne druge (nam bližnje) jezike. Ali? 

Navedek

Naheulbeuk graphic novel
Graphic novels have been published by Clair-de-Lune editions, written by John Lang and illustrated by Marion Poinsot. There are 25 volumes adapting season 1 to 6. Additionally, several spin-off have been released, written and illustrated by various authors and artists.


Tega bi se toraj morali lotit! Saj vem, pogovarjati na forumu se je lahko, da bi nam pa dejansko kaj uspelo "sčarati" na tem področju pa je kar veliko vprašanje. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...
  • 3 mesece kasneje...

Pozna kdo kako (spletno) trgovino v EU (carina...itd), kjer imajo dobro zbirko rabljenih stripov? Za časa "The New 52" sem malo zaspal in mi manjka celotna zbirka TPBjev za "Superman" ter "Action Comics".

Iščem sicer nove ampak so tako mešano razpoložljivi, da bom samo za poštnine porabil celo plačo. Vol.1 npr na voljo na Bookdepository, Vol.2 na Amazon.de, Vol.3 na Amazon.de Marketplace...itd. Zamudno, nerodno in še in še.

Pa spet en nekje na voljo za 12€ spet isti drugje (kjer bi imeli še kakega drugega za kombinirat) pa po 34€. Đizs. Razmišljam, da je edina rešitev rabljena roba, ampak spet isti random shit.

 

Verjetno bi v USA dobil vse na enem mestu...

Povezava do prispevka

Morda bi te kot alternativa zanimal Superman by Grant Morrison Omnibus, ki vključuje začetek New 52 Action Comics runa.

 

Drugače pa svetujem pridružitev FB grupi za evropske zbiratelje, kjer lahko prebrskaš oziroma postaš oglas. Načeloma je etos grupe, da se ne prodaja nad cover price, razen če ni nekaj super out of print in redko.

Povezava do prispevka
samo_hren reče Dne, 26. 7. 2022 at 13:41:

Morda bi te kot alternativa zanimal Superman by Grant Morrison Omnibus, ki vključuje začetek New 52 Action Comics runa.

 

Drugače pa svetujem pridružitev FB grupi za evropske zbiratelje, kjer lahko prebrskaš oziroma postaš oglas. Načeloma je etos grupe, da se ne prodaja nad cover price, razen če ni nekaj super out of print in redko.

 

Action Comics imam prva 2 ali celo 3 volumes v TPB formatu, tako da imam pokrito. Ampak vseeno thanks :)

 

FB grupo pa si obvezno ogledam :D

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 18. 3. 2022 at 2:03:

Jaz sem absolutno za gig. Lahko prevzamem pravno urejanje pravic na tuji in SLO strani. Pol rabimo še prevajalca in lektorja za Telprom, nekoga, ki bo vstavil nov tekst v izvirne fajle, stik s tiskarno (absolutno mislim da je tisk pri Kitajcih edina finančna opcija za tak strip), nekoga, ki bo naročil tovornjake za prevzem stripov, skladišče in najtežji del, nekoga, ki bo distributiral/prodajal kuhinje po meri :D

+1

 

00 izvodov? 1000? To treba enih 6 šleperjev ha? :D

 

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 18. 3. 2022 at 7:03:

Jaz sem absolutno za gig. Lahko prevzamem pravno urejanje pravic na tuji in SLO strani. Pol rabimo še prevajalca in lektorja, nekoga, ki bo vstavil nov tekst v izvirne fajle, stik s tiskarno (absolutno mislim da je tisk pri Kitajcih edina finančna opcija za tak strip), nekoga, ki bo naročil tovornjake za prevzem stripov, skladišče in najtežji del, nekoga, ki bo distributiral/prodajal :D

Ravno berem Game over Buc Buc, založbe Graffit(2022), ki ima basically prevedeno samo naslovnico (na njej 4 besede (Game over = Konec igre) in (Gouzi gouzi gouzi = BUC BUC(2x ponovljena ista beseda!))) in v kolofonu 1 besedo (Exit = Izhod).

 

Vse ostalo je zbir prigod v obliki nemega stripa z napisom 'Game over' na koncu vsake (druge) strani in smerokazom Exit nekje med sličicami.

 

Pa so si 'drznili' navesti prevajalca (me zanima koliko je/bo dobil za te 4 besede) in za 46 strani računajo 16,95 €. :whistle:

 

Glede na zgornje zapisano, bi "naša" verzija Watchmenov, že samo po številu prevedenih besed, morala stati vsaj neko tromestno cifro, če ne že blizu štiri-.:rofl:

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 mesca kasneje...

Prodam naslednje zadeve če koga zanima. Vse skupaj je odlično ohranjeno, kot novo. Enkrat prebrano. Če kdo kupi vse skupaj je 40€.

 

Antarktika 18€   https://stripi.si/?s=antarktika

 

IMG_20220504_142143_resize.jpg.7f6a9997aaddbd1be464876def43a606.jpg

 

Otto uzrti človek 12€  https://vigevageknjige.org/knjigarna/otto-uzrti-clovek

 

IMG_20220504_142157_resize.jpg.c2b9370ac7ddc08992360a4e7368f64c.jpg

 

Apokalipsa 7€ https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/apokalipsa_zaisuu1

 

IMG_20220504_142116_resize.jpg.bdb068f946249c32ce20d739505fff4b.jpg

 

 

Veštac kuča stakala 5€ https://knjigeobradovic.com/polovne-knjige/vestac-kuca-stakla-pol-tobin-dzo-kerio/

 

IMG_20220504_142127_resize.jpg.dff7a9282ca14dd2d75c083fecb7d27b.jpg

 

Tor bog groma, 2 stripa, Krvnik bogova in Bomba bogova (Gorr arc) 10€ https://phoenixpress.rs/prodavnica/americka-izdanja/tor-bog-groma-1-krvnik-bogova-hc/

 

IMG_20221116_160637_resize.thumb.jpg.29061ce7b10d4477d5c42f6fb94c6684.jpg

 

IMG_20220504_142238_resize.jpg.e26e6c17933c26bfea4d823332bd0da3.jpg

 

Zraven dam še par Strip bumerangov če koga zanima.

 

IMG_20221116_160658_resize.thumb.jpg.0c97c7e052f63e2eb9a030589101320b.jpg

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...