Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

AdamSmit reče Pravkar:

Kako ne. Najbolj razvita od omenjenih držav. Status izgubimo v času, ko se začnejo Janševe vlade - sej veš, Janša, človek z 2. najdaljšim stažem na mestu predsednika vlade v zgodovini slolovenije.

 

Also, če zanemarimo vlado Bratuškove, Šarca, Ropa je bila levica na oblasti XY let, ne moreš vse krivde NE pripisati Janši!

In po kateri logiki bi odštel Šarca, Ropa in Bratuškovo? Demos odštevam le, ker je bila namenska zelo široka koalicija, ki je v bistvu izpeljala osamosvojitev. Pa če tudi ga po kakšni bizarni želji prišteješ imaš še vedno razmerje 13 proti 9...

Povezava do prispevka

Janša je satan rdeče cerkve. Padli sin.... prinašalec pomladne luči :D. Pa ne zanemarjat Demosa. Ampak "leve vlade" so ponavadi bolj homogeno leve. "Desne vlade" pa so vedno sredinskolevo-desne. Zato desna stran mnogo lažje kaže s prstom in včasih mogoče celo upravičeno. #thehorror

 

@AdamSmit, Češka je bila najbolj gospodarsko razvita v AO, Praga je miljonsko mesto, a je kdo pričakoval, da nas ne bodo prehiteli? To da smo bili nekaj časa pred njimi je anomalija zaradi kominizma.

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 11 minutami:

Kako ne. Najbolj razvita od omenjenih držav. Status izgubimo v času, ko se začnejo Janševe vlade - sej veš, Janša, človek z 2. najdaljšim stažem na mestu predsednika vlade v zgodovini slolovenije.

 

Also, če zanemarimo vlado Bratuškove, Šarca, Ropa je bila levica na oblasti XY let, ne moreš vse krivde NE pripisati Janši!

Status smo postopoma izgubljali od osamosvojitve. Ne zaradi levih ali desnih, ampak vseh. Lažje je biti prvi, ko so ostale države ali v vojni ali pod Rusi (Varsavski Pakt). Drugi so bolj napredovali tudi zaradi tujih vlaganj po koncu komunizma. Tujega nočemo tudi, če naše crkne ni ravno dobro služilo Sloveniji. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 7 minutami:

Po kateri logiki pa bi odštel Demos? Ali Bajuka

 

Točno tako vse sodi zraven.

 

P.S. Kdaj mislite, da bi nas Čehi prehiteli, če Prašja pomlad ne bi bila zatrta.

uredilo bitje mutiranec
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 30 minutami:

hm, tzv. levica nas je

 

- pripeljala v evro-atlantske povezave

- najbolj razvita ex-yu in ex-soviet država (dokler nas niso po več Janševih vladah ujeli čehi)

 

tzv. desnica

- nas je zapufala

- je klicala trojko v državo, naj pride prevzet oblast

- zapufala še enkrat

- pripeljala v aktiven proces sesutja sodstva, zdravstva, šolstva, sociale, energetike, medijev, kulture, malih in srednjih podjetij, lokalne samouprave

- nas aktivno vodi v vazalen odnos do jebene mađarske

 

LOL! Večga kupa laži že dolgo nisem prebral.

Povezava do prispevka

Dejmo pozabit kako nas je Pahor zapufu, ko je kljub krizi vodil državo 'business as usual'. Država se sploh ni prilagodila krizi, ampak so se vsako leto zapufal za novo milijardo evrov. In smo rabili skoraj deset let, da so nas leve vlade spravle iz krize.

 

Pa nsmešno je kako nam EU pošilja delegacije, ker so novinarji pri nas kao zatirani, ker država ne prispeva nekega deleža STA, medtem ko na Nizozemskem nekdo ubije novinarja. Samo Nizozemska je ugledna država, ki jim vlada levica, v Slovejini je pa zlobni Janša.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 1 uro:

Kar gre Janši v prid, da poskuša uravnotežiti politično opredelenost slovenije glede medijev in državnih institucij, ampak se ta leva mentaliteta upira z vsemi štirimi. Zato pa je Janša itak na oblasti največ pol mandata. Veliko večino cajta so leve stranke tiste, ki vodijo to državo. In rezultati so tukaj.


Tukaj se najlepše vidi kako si spran in kako uspešno deluje SDS propaganda na umsko šibke. Ta retorika uravnoteževanja - na eni strani je SDS klan par 100 ljudi z zasebnimi interesi, ki so s propagando in kulturno vojno prepričali recimo 200k ljudi in na drugi imaš vse ostale Slovence, ki smo označeni za komuniste / dediče komunistov. In to naj bi bila dva enakovredna pola zaradi katerih je v imenu uravnoteževanja upravičena podreditev vseh javnih institucij (od medijev, šolstva, policije, faking pošte, sodstva jim še ni uspelo na srečo) eni stranki in idejam enega vodje. Sploh ne eni ideologiji, ampak dobesedno eni interesni skupini, ki je za povrh zlizana z madžarskim kapitalom. Ker SDS kot ugotavljate zgoraj, sploh ni nujno zares desna stranka, ampak zgolj stranka grifterjev oportunizma - že dejstvo da je v SDS največ bivših komunistov vse pove o njihovi oportunosti.

In ponavljanje zablode da so vse stranke ki niso SDS ali NSI kar leve (in zato komunisti) je tako stupidno da glava peče. V Sloveniji še ni bilo prave leve vlade. SD je leva samo na videz, dajte se že enkrat malo izobrazit in to razumet.

Na srečo bo udeležba na volitvah visoka in boste potem zares videli koliko je ta vaš pol zares težak. Že ta mandat ste dobili zgolj zaradi volilne prevare, še enega ne boste več.

uredilo bitje Elessar
  • Račka +1 8
Povezava do prispevka

Jaz sploh ne volim SDS, niti je nisem.

Itak je dejstvo da so mediji pri nas izrazito usmerjeni v levo.

Mi je pa tudi smešno ako vas moti nastavljenje kadrov med vlado Janša, ko pa levi menjajo vse po spisku je pa to normalno in je daleč od rušenje inštitucij.

Dej povej koliko je bivših komunistov v SDS? Razen Janše ne znaš našten niti enga.

 

Razlika je samo v tem da jaz nisem neki levi fanatik, tako kot vi.

 

Sej boste zmagal in postavili levo vlado, naredila bo itak nič v 4 do 8 letih. Pol pa spet jovo na novo.

  • Trol 2
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče Dne, 7. 2. 2022 at 5:11:

Mediji si niso izmislili, da smo dve leti zapored med najslabšimi v obvladovanju epidemije. 

Mediji si niso izmislili, da Janša ne razume koncepta zakonov pa skuša vladati z odloki.

Mediji si niso izmislili, da jim skoraj vse česar se lotijo že dve leti pada na sodiščih, ker se niso sposobni držati zakonov in predpisov.

Mediji si niso izmislili, da potrebujemo nov zakon o nalezljivih boleznih. Niso si izmislili, da sodišče zahteva novega. Niso si izmislili, da je oblast pripravila enega in nato sama glasovala proti njem. Niso si izmislili, da ignorirajo predlog, ki so jim ga pripravili drugi...

Primerov imaš kolikor hočeš. Mediji lahko napihnejo stvari, vsekakor. Ampak določenih jim ni treba, nihče jim ne rabi dodati nič, ker so same po sebi jebena katastrofa.

 

 

+ krediti iz Bosne

+ svetovalec Snežić

+ zgodba z STA

+ bruke v EU zaradi tvitov JJ in obiska delegacije s katero se papak ni želel sestati

+ odstop Hojsa

+ propagandist Urbanija

+ nekulturni minister

+ prostak Vizjak

+ policist Olaj in njegove tožbe

+ upravljanje policije

 

toliko iz glave

 

nisem za leve stranke in jih ne bom volil ampak to kako in kaj delajo SDS/JJ bi se dalo dosta bolje, bolj normalno... 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 1 minuto:

 

+ krediti iz Bosne

+ svetovalec Snežić

+ zgodba z STA

+ bruke v EU zaradi tvitov JJ in obiska delegacije s katero se papak ni želel sestati

+ odstop Hojsa

+ propagandist Urbanija

+ nekulturni minister

+ prostak Vizjak

 

toliko iz glave

 

nisem za leve stranke in jih ne bom volil ampak to kako in kaj delajo SDS/JJ bi se dalo dosta bolje, bolj normalno... 

 

Sej to je lep primer kako mediji napihnejo vsak zdrs, te vlade. Pri levih ni nič drugače, ampak se ne govori toliko oz. se ne obeša na veliki zvon.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 6 minutami:

Itak je dejstvo da so mediji pri nas izrazito usmerjeni v levo.


Pokaži mi en medij, poleg Mladine recimo, ki je usmerjen v levo. Ampak levo v antikapitalističnem smislu s podporo delavskemu razredu, redistribuciji bogastva itd. Če ne bi ravno streljali na migrante in LGBT še ne pomeni da so levi. Izobrazi se.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 3 minutami:

 

Sej to je lep primer kako mediji napihnejo vsak zdrs, te vlade. Pri levih ni nič drugače, ampak se ne govori toliko oz. se ne obeša na veliki zvon.

Jansa in Hojs sta sla v cisti klovn mode v tem mandatu, to ni neka izmisljotina levih medijev. Mimogrede za moje pojme so slovenski mediji vse bolj ali neumno levi ali neumno desni, vmes pa je zelo malo uravnotezenega porocanja. (Obe ugotovitvi sta na podlagi bolj povrsnega spremljanja).  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Navedek

Poglejmo si od bližje, kaj se je dogajalo. Prvič, slovenska podjetja so po podatkih Banke Slovenije (BS) bistveno bolj zadolžena od povprečne zadolženosti podjetij v državah evroobmočja (dolg znaša kar 146% lastniškega kapitala podjetij). Do te hiper zadolženosti je prišlo zaradi financiranja predimenzioniranih ali povsem nepotrebnih investicijskih projektov (nepremičninski projekti, poslovni projekti ter prevzemi podjetij, med njimi tudi menedžerski) z bančnim dolgom namesto z lastniškim kapitalom.

Iz razvoja finančne krize pri nas je razvidno, da so se v finančno brezno družno pognala tako podjetja s pretiranim zadolževanjem za neracionalne projekte kot banke z lahkotnim odobravanjem slabo zavarovanih kreditov.

Da ne pozabimo, kako so nas kapitalisti sfukali.

 

Pa da opozorimo še na to, da slovenski kapitalisti niso le lopovi, ki kot pijavke srkajo denar, hkrati so še izrazito neproduktivni in primitivni

 

Navedek

Velika večina slovenske industrije spada v nizko ali srednje nizko tehnološko raven. Kar pomeni, da so slovenska podjetja – pa naj bodo v tekstilni ali avtomobilski panogi – zgolj dobavitelji sestavnih delov z relativno nizko dodano vrednostjo, pri čemer lahko konkurirajo le z nizko ceno in primerno kvaliteto izdelave.

Lastniki so se namesto z razvojem v osnovni dejavnosti običajno raje ukvarjali z bolj donosnim finančnim inženiringom – in seveda grdo pogrnili.

Navedek

Enormna gospodarska rast po letu 2005 je bila dejansko financirana z več kot 25 milijardami evrov, ki so jih bodisi država bodisi poslovni subjekti najeli v tujini. za intermezzo - Nekdanja Jugoslavija se je v 70. letih, ko je bilo na voljo ogromno finančnih sredstev iz tako imenovanih “petrodolarjev” (denarja, ki so ga posojale države izvoznice nafte), dodatno zadolžila za okoli 18 milijard dolarjev.

 

 

Povezava do prispevka
Elessar reče pred 1 minuto:


Pokaži mi en medij, poleg Mladine recimo, ki je usmerjen v levo. Ampak levo v antikapitalističnem smislu s podporo delavskemu razredu, redistribuciji bogastva itd. Če ne bi ravno streljali na migrante in LGBT še ne pomeni da so levi. Izobrazi se.

 

LOL! Model mi da primer kot levega medija, Mladino. Najbolj skrajno lev cajteng kot edini normalno levo usmerjen medij. Pa to ne moreš verjeti!

  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Jansa in Hojs sta sla v cisti klovn mode v tem mandatu, to ni neka izmisljotina levih medijev. Mimogrede za moje pojme so slovenski mediji vse bolj ali neumno levi ali neumno desni, vmes pa je zelo malo uravnotezenega porocanja. (Obe ugotovitvi sta na podlagi bolj povrsnega spremljanja).  

 

Ni slabe reklame. Ker pol mediji zaradi ogorčenja to ponavljajo in ponavljajo. In pol se volilci desnice zelo strinjamo in kimamo z glavo tako je, tako. Potem pa še Tomašiča zavrtimo da vidimo, kakšno je "uradno" stališče. Pa je to simpl, ko modra frankinja.

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 2 urama:

 

Jaz sem stiskal zobe, ko so uvedli davek 40% na izvedene finančne instrumente. Od takrat dalje pa niti ne, mene zanima samo to, da mi spustijo davek na kapitalske dobičke in da mi obdavčitev pade na 0% po 15ih letih to bi mi bilo kar všeč. Kaj pa ti pričakuješ od vlade za katero bi glasoval in ne samo tisto, kar bi rad da ne bi bilo več na parketu? Dejansko kaj bi rad? World peace?


Pač ja. Ti si očitno izrazito ozkogled in egocentričen človek, ki gleda samo na svoj ozek ekonomski interes in se ne ozira na posledice. Tipičen desničar, ki misli, da je samo še korak stran od tega da postane milijonar. Zarad takih ne moremo imeti lepih stvari, medtem ko se tapravi bogataši mastijo in smejijo.

Kaj jaz pričakujem od vlade je, da bo delala v dobrobit vseh prebivalcev in planeta.

Ker 0% stopnja kapitalskih dobičkov ti ne bo prav nič pomagala, ko se boš moral v mad max stilu boriti za preživetje na izsušenem planetu. 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 3 minutami:

 

Itak si mogel biti član partije za katerokoli službo v JU. Redko je bil kdo član partije ker je res rad bil.

torej, strahopetni hinavci; hecno je, da je pri vseh teh trpečih samo en Pučnik pokazal jajca in odjebal zadevo :D

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 1 minuto:

 

LOL! Model mi da primer kot levega medija, Mladino. Najbolj skrajno lev cajteng kot edini normalno levo usmerjen medij. Pa to ne moreš verjeti!


Preberi še enkrat, globoko vdihni, razmisli in potem napiši odgovor ali pa raje sploh ne.

Povezava do prispevka
Elessar reče Pravkar:


Pač ja. Ti si očitno izrazito ozkogled in egocentričen človek, ki gleda samo na svoj ozek ekonomski interes in se ne ozira na posledice. Tipičen desničar, ki misli, da je samo še korak stran od tega da postane milijonar. Zarad takih ne moremo imeti lepih stvari, medtem ko se tapravi bogataši mastijo in smejijo.

Kaj jaz pričakujem od vlade je, da bo delala v dobrobit vseh prebivalcev in planeta.

Ker 0% stopnja kapitalskih dobičkov ti ne bo prav nič pomagala, ko se boš moral v mad max stilu boriti za preživetje na izsušenem planetu. 

Moj cilj je tričert miljona hitrolikvidnega premoženja in sem trenutno ene kakih 18 let od tega. Pač prihranim pol plače in investiram. Tvoje lepe stvari niso moje lepe stvari. Moja lepa stvar je sobotni zajtrk in tega imam 52x na leto.

 

Js pričakujem od vlade da bo delala v dobrobit Slovenije in prebivalcev slovenije (ja tut če so Bosanci ali vstavi po izbiri) in ne planeta. Ker če kineza in indijca boli kurac mi mali pa se naj bičamo do krvi al kaj. Jebeš to.

 

V stilu mad maxa ne bom mel težav, ker znam sam nafilat patron in naredit smodnik, menim da bi v tistem svetu kar dobro živel. Pa do 400m še kar zadanem... Bom warloard, dokler me nekdo ne kokne.

  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...