Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

YourReptilianOverlord reče pred 5 urami:

...

Maslešo so skušali diskreditirati, da nima diplome. Ko jo je predložil, so postavili pod vprašaj avtentičnost. Postopoma in vztrajno so spodkopavali zaupanje javnosti v pravosodje, nakar bodo to reševali z analizo vseh izpitov opravljenih v SFRJ.

Zakaj to počnejo? Ker se jim splača. Malo maščevanja za pretekle odločitve....

 

....l Šarcu visoko ceno vinjet, obljubljal pocenitev za pol, dostavil pa 15% manj vinjete za enak denar. Tudi tako enostavne zadeve se jim ni zdelo vredno izpolniti. 

....

 

...

Mislim, resno, nobena vlada še ni tolikokrat trčila ob ustavo, od vseh sodb so se spravili spoštovati zgolj to, da objavljajo dekrete v uradnem listu, mi naj se pa ubadamo s potencialno neustavnostjo par stavkov programa nekoga, ki ni niti na oblasti?...

- Pozabil si omenit, Maslešin pravosodni izpit. Metali so drek in so čakali na to kar se bo prijelo. Za tisti čas sem si celo plačal Pozareport in sem prebral vsak članek. Nekatera vprašanja so bila na mestu. Absolutnega zaupanja v avtentičnost njegove diplome nimam. Jaz mislim, da je zadeva pokrita s strani tujih obveščevalnih služb in da te Peršu servirajo podatke kapljico po kapljico, zato si je na Prava naredil paywall in ga lahko nekdo plačuje iz tisočih fake accountov takorekoč neizsledljvo če si state actor. Tako maščevanje za balkanske bojevnike. #tinfoilhattoff

Sodstvo je veja oblasti in je lahko povsem upravičeno kritiziran, kot to velja tudi za drugi dve veji oblasti. Sodstvo si ugled zagotavlja in zapravlja z delom.

 

... Nekdo ti bo rekel, da je zaradi inflacije realna cena nižja. To bi bil moj odgovor, če bi bil politik. Tako smo vam zagotovil ceno vinjete 110€ čeprav bi morala biti cena upoštevaje inflacijo 133€. Ni nam pa uspelo ceno spustiti na 66€ kolikor bi bila korigirana za inflacijo.

 

...Tule ti bodo pa servirali odločitve, US v preteklosti, ki se niso spoštovale.

Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 2 minutama:

Rabi pa sprejeti kritiko po tvojem. 

Tako kot jo morajo recimo policaji, če jih zmerja Hojs. Ne rabijo pa, če jih pljuva kdo drug, takrat lahko napišejo kazen. 

Malo je težko slediti tem dvojnim merilom, priznam. 

Js sm za svobodo govora, naj se govori vse, kar lahko dokaže. Sicer pa ima vsak pravico do pravnega sredstva, če je kazen neupravičena se lahko pritožiš.

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 49 minutami:

- Pozabil si omenit, Maslešin pravosodni izpit. Metali so drek in so čakali na to kar se bo prijelo. Za tisti čas sem si celo plačal Pozareport in sem prebral vsak članek. Nekatera vprašanja so bila na mestu. Absolutnega zaupanja v avtentičnost njegove diplome nimam. Jaz mislim, da je zadeva pokrita s strani tujih obveščevalnih služb in da te Peršu servirajo podatke kapljico po kapljico, zato si je na Prava naredil paywall in ga lahko nekdo plačuje iz tisočih fake accountov takorekoč neizsledljvo če si state actor. Tako maščevanje za balkanske bojevnike. #tinfoilhattoff

Sodstvo je veja oblasti in je lahko povsem upravičeno kritiziran, kot to velja tudi za drugi dve veji oblasti. Sodstvo si ugled zagotavlja in zapravlja z delom.

 

... Nekdo ti bo rekel, da je zaradi inflacije realna cena nižja. To bi bil moj odgovor, če bi bil politik. Tako smo vam zagotovil ceno vinjete 110€ čeprav bi morala biti cena upoštevaje inflacijo 133€. Ni nam pa uspelo ceno spustiti na 66€ kolikor bi bila korigirana za inflacijo.

 

...Tule ti bodo pa servirali odločitve, US v preteklosti, ki se niso spoštovale.

Sodstvo toliko sprejema kritike kot se mu pusti delat

že dolgo časa je jasno kaj je problem slovenskega sodstva (pomanjkanje kadra in butasta nepotreba birokratizacija), sam se nič ne premakne zato ker ni v interesu

inb4 klasična muh število sodnikov na prebivalca ki nima absolutno nobene veze s tem da fali kadra

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 5 minutami:

Sodstvo toliko sprejema kritike kot se mu pusti delat

že dolgo časa je jasno kaj je problem slovenskega sodstva (pomanjkanje kadra in butasta nepotreba birokratizacija), sam se nič ne premakne zato ker ni v interesu

inb4 klasična muh število sodnikov na prebivalca ki nima absolutno nobene veze s tem da fali kadra

Birokracija v sodstvu je problem sodstva, ki ga mora reševati sodstvo. Oni morajo ponudit izvedljive rešitve, drugače so si sami krivi. Načeloma si moramo birokrati sami pripravljati predloge postopkov. Če nič ne predlagaš ti nihče ne bo pomagal.

Povezava do prispevka
Death reče pred 8 minutami:

Čakaj, pa a ni leva stran začela s tem, ko so delali senzacijo iz diplome Branka Simonoviča? 

Vseeno je malce drugače, če sama fakulteta govori, da pri njih Branko ni diplomiral in potem, ko Branko najde diplomo rečejo, aja ok  sorry zmotili smo se, si diplomiral.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 minutami:

Vseeno je malce drugače, če sama fakulteta govori, da pri njih Branko ni diplomiral in potem, ko Branko najde diplomo rečejo, aja ok  sorry zmotili smo se, si diplomiral.

No lej, kot poslanec je niti ne potrebuje. S tem da je tako kot pri Masleši... Ni enostavno najti diplome, ki si jo spravil pred 40 leti. Vsaj meni bi verjetno vzelo nekaj časa. Sicer pa s strani Univerze:

Navedek

Pozneje so dodali, da gre za dokument izpred 40 let, zato obstaja verjetnost, da njihovi podatki niso točni, oziroma bodo verodostojnost Simonovičevega potrdila preverili.

medtem ko je Carlova

Navedek

Posebej bizarno je pa to, da imamo poslanca in podpredsednika! državnega zbora, ki v nekaj dneh ni sposoben razbliniti očitkov o izobrazbi.

Koliko dni je pa Masleša potreboval? :D

 

Pa tele diplomske zgodbe vseh polov se mi zdijo nekako otročje in nesmiselne.

 

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 1 uro:

 

Jaz pa v njeno ne. 

https://necenzurirano.si/clanek/aktualno/poslanka-sds-tozi-necenzurirano-zaradi-diplome-o-jansi-943100

 

Ampak ne upam kritizirati, čeprav sem baje upravičen do tega.

Dobiš bistveno slabša diplomska dela, ki nastanejo na 1. bolonjsk (nisem ziher, če je tudi ta v tem programu, takrat so se začenjali), to je bol odraz našega visoko šolstva.

Povezava do prispevka
Death reče pred 38 minutami:

No lej, kot poslanec je niti ne potrebuje. S tem da je tako kot pri Masleši... Ni enostavno najti diplome, ki si jo spravil pred 40 leti. Vsaj meni bi verjetno vzelo nekaj časa. Sicer pa s strani Univerze:

medtem ko je Carlova

Koliko dni je pa Masleša potreboval? :D

 

Pa tele diplomske zgodbe vseh polov se mi zdijo nekako otročje in nesmiselne.

 

Ja, samo pri masleši se še danes ni ustavilo. Še zmeraj nabijajo, celo premier, ki je omenjeno novinarko označil za odsluženo prostitko.

Se strinjam, so zadeve podobne, samo je vseeno razlika v nivoju no...

Povezava do prispevka
atomic reče Pravkar:

Ja, samo pri masleši se še danes ni ustavilo. Še zmeraj nabijajo, celo premier, ki je omenjeno novinarko označil za odsluženo prostitko.

Se strinjam, so zadeve podobne, samo je vseeno razlika v nivoju no...

V bistvu ni razlike v nivoju, ker je bil tedaj pritisk na Branka precejšen. Vse televizije so vsak dan večkrat poročale, spraševale,... Bi rekel da gre za precej podobno in povsem nepotrebno zadevo, ne vem pa zakaj ti je ravno Masleša tako pri srcu. No pa da se spet navežem na Brankov primer, ker je bil prvi:

 

Carlova twit:

Navedek

Potem ko smo zahtevali preverjanje verodostojnosti fotografije potrdila o dokončanju študija, ki ga je javnosti prejšnji teden poslanec Branko Simonovič poslal javnosti in ki naj bi dokazoval, da je diplomiral v Zagrebu, so nam danes z zagrebške Ekonomske fakultete odgovorili, da je dokument verodostojen. Zelo nenavadno, da potrjujejo nekaj, kar so pred tremi dnevi dvakrat kategorično zanikali. Kar dvakrat so nam namreč pisno odgovorili, da Simonovič pri njih ni nikoli.. .

Kar se mene tiči isti kurčev nivo. Jaz pa mislim da ne...

Povezava do prispevka

A je ta človek diplomeral pri vas?

- Ne, ni.

Kvaj, a res, ne se jebat modelčki?!

- Ne, dejansko ni diplomiral pri nas. 

Lej tipo je posredoval to diplomo, kaj je pol to?

- Aha, očitno je diplomiral, smo zajebali! 

 

VS

 

A je ta človek diplomeral pri vam?

- Jp.

Povezava do prispevka

87e12ceabefcedda05d3178b476542e8.jpeg
 

Navedek


Matoz je v tožbi zapisal, da smo Karmen Kozmus Ferjan s protipravnim ravnanjem povzročili škodo. Očita nam, da smo na nedopusten način grobo posegli v njene osebnostne pravice, zaradi česar še vedno trpi intenzivne duševne bolečine. "Zaradi neresničnih žaljivih očitkov je bila močno prizadeta in razžaljena. Zaradi takšnega počutja je bila ovirana pri vsakodnevnih aktivnostih, saj se ni mogla zbrati. Zaradi medijske diskreditacije, ki jo je bila deležna, ni mogla spati, tiščalo jo je v prsnem košu, počutila se je tesnobno (...). Njeno osebno in poklicno delovanje je zaradi ravnanja tožene stranke (torej našega portala, op. a.) za vedno omadeževano," piše v tožbi. 

 

https://necenzurirano.si/clanek/aktualno/poslanka-sds-tozi-necenzurirano-zaradi-diplome-o-jansi-943100

 

tako mlada pa že janšistka :sick:

 

za doktorsko delo bi lahko spisala Kult osebnosti Janeza Ivana Janša

 

Povezava do prispevka
Death reče pred 48 minutami:

V bistvu ni razlike v nivoju, ker je bil tedaj pritisk na Branka precejšen.

 

Težko sodimo o tem, ker se saga o Masleši ni končala, ko se je enkrat pojavila diploma kot pri Branku. 

Takrat so se začeli dvomi o verodostojnosti, potem o pravosodnem izpitu, trenutno smo pa na reviziji vseh diplom iz tistih časov.

Bi pa rekel, tako od oka, da je za odtenek večji pritisk.

 

 

Death reče pred 1 uro:

Ni enostavno najti diplome, ki si jo spravil pred 40 leti.

 

Vemo, 40 let je ogromna doba. Saj se tudi na Janšo nismo spravljali, ko je po 5 letih pozabil za kaj gre pri transakcijah za 20k. 

Ljudje pač pozabijo stvari. 

Pozabili so na ponarejanje dokumentov, ko so blatili Turka. 

Pa Janezove plagiate tujega govora. 

Še danes recimo pozabljajo katerega leta je nastal KUL pa na kateri strani slike bi moral biti Počivalšek. Se zgodi. 

 

zdravstvo-1068x668-1.png

 

 

Pa Janša recimo, pozablja koliko je držav na svetu.*

 

 

economist.thumb.jpg.60d2dcbab6f50bb2389aded3af9fdfb1.jpg

 

*Razen če je štel samo tiste, s katerimi nas še ni skregal. 

 

 

 

uredilo bitje YourReptilianOverlord
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

A je ta človek diplomeral pri vas?

- Ne, ni.

Kvaj, a res, ne se jebat modelčki?!

- Ne, dejansko ni diplomiral pri nas. 

Lej tipo je posredoval to diplomo, kaj je pol to?

- Aha, očitno je diplomiral, smo zajebali! 

 

VS

 

A je ta človek diplomeral pri vam?

- Jp.

Lej človek je diplomiral. Če ima Univerza slabo evidenco je to samo še bolj neumen problem. Pri Masleši se je takoj ko je potegnil ven diplomo stvar precej pomirila.

 

YourReptilianOverlord reče pred 44 minutami:

 

Težko sodimo o tem, ker se saga o Masleši ni končala, ko se je enkrat pojavila diploma kot pri Branku. 

Takrat so se začeli dvomi o verodostojnosti, potem o pravosodnem izpitu, trenutno smo pa na reviziji vseh diplom iz tistih časov.

Bi pa rekel, tako od oka, da je za odtenek večji pritisk.

 

 

 

Vemo, 40 let je ogromna doba. Saj se tudi na Janšo nismo spravljali, ko je po 5 letih pozabil za kaj gre pri transakcijah za 20k. 

 

Ne vem kaj bluziš. Najti fizični papir izpred 30-40 let ponavadi ni tako preprosto kot ti tukaj trdiš. Za začetek skušaj najti svoje osnovnošolsko spričevalo ali pa srednješolska. Bo kar kriza...

 

Pa kaj tule notri porivaš Janšo mi tudi ni jasno. A eni res ne morejo, ne da bi omenili Janšo vsaj nekajkrat na dan. Priporočam zdravljenje zaradi zasvojenosti.

 

 

  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Saj, če so pa to pomembne teme v slovenski politiki, pa programom res ni treba. 

 

Mimogrede osebno menim, da je program še kako pomemben. Ne zato, da se z vsem strinjam ali nestrinjam ampak da se pokaže kako dobro znajo stranke dejansko razdelati svoje ideje, kaj bodo dosegli z njimi in kako jih bodo financirali. 

 

Lahko pa se debatira o diplomah...

Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 10 urami:

Sicer je lepo videti, da se ljudje ukvarjajo s tem kaj piše v programih strank, ampak bodimo pošteni kaj se v resnici tukaj dogaja.

Ko je bilo treba imenovati delegirana tožilca, jima je Janša očital neznanje tujega jezika. Izkazalo se je za laž, ampak čas je lepo tekel mimo. 

Zavlačevali so in ignorirali svojo dolžnost, tudi na račun izgubljene ministrice. Na neki točki, ko so ljudje že pozabili kako in zakaj smo tam kjer smo, so začeli pošiljati evropi sporočilo, nastal je problem pri imenovanju, ampak ga rešujemo.

Problem je bil izključno, da nočejo opraviti svojega dela. To so naredili šele, ko se je pritisk vztrajno stopnjeval.

Zakaj so to naredili? Ker se jim splača in ker ni nobenih sankcij. Če bi izbrana kandidata vmes dvignila roke, bi mogoče lahko dobili ustreznejša. Tako ali drugače so pa zamaknili delo tožilstva pa ljudje so se ukvarjali s to brezveznostjo mesece. 2 od 3 je uspeh, sploh če ni nobene kazni.

Maslešo so skušali diskreditirati, da nima diplome. Ko jo je predložil, so postavili pod vprašaj avtentičnost. Postopoma in vztrajno so spodkopavali zaupanje javnosti v pravosodje, nakar bodo to reševali z analizo vseh izpitov opravljenih v SFRJ.

Zakaj to počnejo? Ker se jim splača. Malo maščevanja za pretekle odločitve. Malo svarila ostalim za bodoče. Kot rednim strankam sodišč jim tudi ustreza, da je zaupanje vanje čim manjše. Pa kot vedno, ljudje se mesece ukvarjajo z brezveznostjo namesto njim neprijetnimi temami.

Sploh ne dvomim, da bodo ob bodočih pripombah iz Bruslja nazaj servirali kako se zavedajo problemov v sodstvu in to rešujejo z revizijo diplom. 

5 od 5, spet brez posledic, seveda bodo to počeli.

Levici so pred časom podtaknili lažen manifest in jih ovadili zanj. Potem so jim skušali očitati protiustavno delovanje v državnem zboru. Sedaj ga bo ugotavljalo ustavno sodišče.

Zakaj? Ker se jim splača in jih nič ne stane. Ljudje, ki berejo samo naslove, ne pa celotne novice, si bodo zlahka ustvarili napačno sliko. Stranke, predvsem pa ljudstvo, se bo pa spet ubadalo z drugimi stvarmi namesto posli vlade. Po najbolj sanjskem razpletu bi jih sodišče prepovedalo, bo bolj realnem bo to pač še ena več kritika za epidemiologe na ustavnem.

Sami plusi, nič minusov.

 

Večina ljudi se ne ubada pretirano s programi strank. Morajo obstajati, seveda, ampak moraš jih tudi jemati z rezervo. V opoziciji je tako veliko strank, da na koncu pride skozi samo presek skupnih točk. Dokler katera od teh strank ne nabere konkretne podpore javnosti, so ostalo notri bolj želje in preference. Uporabno, da jih lažje ločiš, ne pa nekaj s čimer bi se obremenjeval do te mere, kot se nekateri tu.

Na drugi strani, kjer je dominantna stranka pa satelit, kjer bi se dejansko dalo izpolniti marsikaj, imamo pa živ dokaz kako malo damo vsi na programe. Sds je očital Šarcu visoko ceno vinjet, obljubljal pocenitev za pol, dostavil pa 15% manj vinjete za enak denar. Tudi tako enostavne zadeve se jim ni zdelo vredno izpolniti. 

Brez kake razlage ali opravičila, niti na komuniste se jim ni zdelo vredno zvaliti krivde. Ker vedo, da je program nekaj kar prebereš in pozabiš in ne bo nobenih posledic.

 

Ko se pustite zapeljati v analiziranje programa ipd., se splača vedeti v kaj točno se spuščate. Na prvi pogled izgleda kot nekaj kjer bi se obe strani lahko za moment usedli za mizo pa bili konstruktivni. Ampak v resnici boste dobili zgolj izdatno podporo pri seciranju ene strani, druga ne bo nikoli na vrsti. 

Zabijali boste čas, kot vedno, za brezveznost. Namesto z ukvarjanjem kaj aktualna oblast dejansko počne, boste ugotavljali kaj bi potencialna teoretično lahko.

Če slučajno uleti kdo manj izkušen v sredo take debate, si bo hočeš nočeš že po temi sami ustvaril napačno sliko kateri so zaresni problemi trenutno.

Že to jim pomeni veliko. Ampak prava dodana vrednost je drugje. 

Dan ali dva tega verjetno vsak zmore. 70+ kolikor je do volitev, malokdo. 

Trenutna oblast je dosegla svojo zgornjo mejo podpore, to je vsem jasno, sedaj ostajajo samo še miljardni bombončki ali pa zbijanje udeležbe. Preobremeniti ljudi s politiko, jim jo zagnusiti in jih zasititi. Prepričati jih kako ne bo nič drugače, kako ni razlik, vsi so isti, nima smisla. Iskanje opravičil zakaj si drzneš voliti nekoga drugega in posmeh itd.

Ne bi me čudilo, če rebootajo #ostanidoma kampanjo pred volitvami.

Ta končnica v kateri smo sedaj je dokaj jebena zadeva. Sej je lep občutek, ko kako koprivo postaviš na laž, ampak v tem procesu prepucavanja zlahka komu tretjemu dopizdi vse skupaj, kar je dolgoročno voda na njihov mlin. Tako ali drugače se pa, čim ti vsilijo svojo temo, vsi ubadajo z nečim manj pomembnim od trenutnih problemov.

Mislim, resno, nobena vlada še ni tolikokrat trčila ob ustavo, od vseh sodb so se spravili spoštovati zgolj to, da objavljajo dekrete v uradnem listu, mi naj se pa ubadamo s potencialno neustavnostjo par stavkov programa nekoga, ki ni niti na oblasti?

 

Ko bi le bil tako dosleden za napake svojih. Tipičen bias.

  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Jaz ne morem resno jemati nekoga, ki mi govori kaj vse nekdo dela narobe... pol pa istočasno zagovarja komunizem.

 

To je isto kot bi te nekdo napizdu, ker si ravno vrgel papirček na cesto. Ampak ta isti človek, ki ga skrbijo papirčki na cesti, ima namreč super navado, da nevarne odpadke kar sredi narave odlaga. 

Povezava do prispevka

lol kera primerjava

 

Sam zato ker mislis, da je nekdo komunist in ker pač našteje probleme, ki jih on vidi, ga takoj odpišeš, w t f.

 

A če bi komunisti storili silo tvoji materi in ustrelil fotra ter potem priznali vse to, jih ti ne bi jemal resno ter oznacil vse za laž, ker so pač komunisti? :D A ti ni jasno kak nezrelo in omejeno je to slišat.

 

Mogoče se ne probas spustist na osebni nivo in pač prezreš v kaj človek verjame. Pa se lotiš raje dejstev, ki so bla našteta. Ali pač nimaš smiselnih protiargumentov in se lahko spraviš na nekoga z ad hominem napadi? Ker toj SDS textbook standard procedura.

 

 

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 22 minutami:

Jaz ne morem resno jemati nekoga, ki mi govori kaj vse nekdo dela narobe... pol pa istočasno zagovarja komunizem.

 

To je isto kot bi te nekdo napizdu, ker si ravno vrgel papirček na cesto. Ampak ta isti človek, ki ga skrbijo papirčki na cesti, ima namreč super navado, da nevarne odpadke kar sredi narave odlaga. 

Naj te opomnim, da volilci SDS skrajno resno jemljemo sodnika Radonjića, ki se je pri Možini svetovno nazorsko opredelil za komunista.

 

Navedek

Zaradi ene sodbe so vas pribijali na križ, da ste desničar, bi bilo morda prav, da spregovorite tudi o svojem svetovnem nazoru?

Vedno sem sledil potrebi, da obstaja družba enakopravnih ljudi, ki sodelujejo plansko, kolektivno, ki sprejemajo odločitve zrelo, ne pa da so to odtujeni posamezniki, ki se srečujejo na neoliberalnem trgu in ne morejo biti del nekega konstruktivnega človeškega vzdušja. Lahko rečete temu, da sem komunist, zgodnji kristjan, ali pa da želim verjeti, da bo čez sto let, ko naju že dolgo ne bo več, le vzpostavljena neka družba takšnega tipa.

 

uredilo bitje mutiranec
Citat
Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 2 urama:

 

Težko sodimo o tem, ker se saga o Masleši ni končala, ko se je enkrat pojavila diploma kot pri Branku. 

Takrat so se začeli dvomi o verodostojnosti, potem o pravosodnem izpitu, trenutno smo pa na reviziji vseh diplom iz tistih časov.

Bi pa rekel, tako od oka, da je za odtenek večji pritisk.

tvoj problem je da ne priznavaš istih metod, ko so izvajane npr. proti-janša sferi

 

gre za očitno večdesetletno 'vojno' in janša tudi stopnjuje, ampak ni on nek inovativen genij na tem področju 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...