Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 7 urami:

Nacizem, komunizem in fašizem so pač po evropi neustavni politični programi. Da ima nekdo v logu stranke rdečo zvezdo žal ne pomaga najbolje njihovemu distanciranju od teh zgodovinsko kriminalnih režimov.

 

Za 3 ustavne sodnike sem kar prepričan, da bodo glasovali da se jih zjebe. Še dva se rabi do komunizma svobodne Slovenije.

 

Tako ali tako pa bi morala biti ta ustavne presoja narejena že ko se je ta nora ideološka stranka ustanovila in ne šele zdaj.  

We're coming, bucko

 

 

df2e2bbf81e9d8b2bcfd801e846ba576162ad165043a7c8380fb4c1274db7c21_1.jpg

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 12 urami:

Vidim, da bo Goli otok spet v obratovanju. Bom prekladal kamne iz enga kupčka na drugega... in pol spet nazaj.

 

Zakaj imaš potrebo, da drugi vidijo tvoj prav? Idi na volitve in obkroži, aktivisti pa naj delajo svoje. Zakaj imaš potrebo po političnem aktivizumu in "razstvetljevanju". Jaz imam občutek, da bo trenutno Janez najbolje zastopal moj ekonomski interes, bom šel in obkrožil. Ob enem pa čakam na "mesijo", ki bi še bolje zastopal moj ekonomski interes. Agitatorji NVO pač zastopajo svoj ekonomski interes in cvilijo za tiste, ki jim bodo dajali z mize. Moj ekonomski interes je, da država manj prerazdeljuje. Sicer pa, z eno minimalno plačo lahko človek !speče! 1840kg kruha, pri nas ne sme biti lačen nihče. Energetska potreba človeka je slab kilogram kruha na dan. V bistvu je v tej državi zelo lepo tako levim kot desnim. Večina nelagodja v tej državi, v kateri se zelo zelo lepo živi, izhaja iz psiholoških potreb in ne iz osnovnih. Zato ne futraj trolanja. Če hočeš slišat svoje mnenje, prižgi Tomašča in Štiha in se strinjaj. Na mn3njalniku pa idi v teme v katerih mn3njalničarji izvajajo samoaktualizacijo, se pravi računalništvo, tehnologija in ostale ustvarjalne teme, ker te to, da se s tabo ne strinjajo preveč prizadane. Grem sedaj nazaj v moj pro-ameriški gun nut mode. .308 FTW

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Men je carsko da Janša spička več keša k vse ostale vlade skupaj, spet, pol pa "ekonomski interes je da država manj prerazdeljuje zato bom volil Janšo". Samo še čakamo na predvolilni bombonček JU v obliki kakega razreda gor, do volitev je še kr en cajt.

uredilo bitje TitanG
  • Račka +1 7
Povezava do prispevka
TitanG reče pred 4 minutami:

Men je carsko da Janša spička več keša k vse ostale vlade skupaj, spet, pol pa "ekonomski interes je da država manj prerazdeljuje zato bom volil Janšo". Samo še čakamo na predvolilni bombonček JU v obliki kakega razreda gor, do volitev je še kr en cajt.

Kontekst je pomemben, meni je v JU kar lepo, hvala narodu, ki me plačuje. Plačni razred v JU bo pač plačni razred, drek se pač se rola dol po piramidi, sindikati JS se bolj borijo za tiste spodaj...

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 26 minutami:

 

Zakaj imaš potrebo, da drugi vidijo tvoj prav? Idi na volitve in obkroži, aktivisti pa naj delajo svoje. Zakaj imaš potrebo po političnem aktivizumu in "razstvetljevanju". Jaz imam občutek, da bo trenutno Janez najbolje zastopal moj ekonomski interes, bom šel in obkrožil. Ob enem pa čakam na "mesijo", ki bi še bolje zastopal moj ekonomski interes. Agitatorji NVO pač zastopajo svoj ekonomski interes in cvilijo za tiste, ki jim bodo dajali z mize. Moj ekonomski interes je, da država manj prerazdeljuje. Sicer pa, z eno minimalno plačo lahko človek !speče! 1840kg kruha, pri nas ne sme biti lačen nihče. Energetska potreba človeka je slab kilogram kruha na dan. V bistvu je v tej državi zelo lepo tako levim kot desnim. Večina nelagodja v tej državi, v kateri se zelo zelo lepo živi, izhaja iz psiholoških potreb in ne iz osnovnih. Zato ne futraj trolanja. Če hočeš slišat svoje mnenje, prižgi Tomašča in Štiha in se strinjaj. Na mn3njalniku pa idi v teme v katerih mn3njalničarji izvajajo samoaktualizacijo, se pravi računalništvo, tehnologija in ostale ustvarjalne teme, ker te to, da se s tabo ne strinjajo preveč prizadane. Grem sedaj nazaj v moj pro-ameriški gun nut mode. .308 FTW

 

Ej na forumu smo. Ves point te strani je da debatiramo. Isto je kot bi pizdil, zakaj v kinu predvajajo filme.

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 18 minutami:

Men je carsko da Janša spička več keša k vse ostale vlade skupaj, spet, pol pa "ekonomski interes je da država manj prerazdeljuje zato bom volil Janšo". Samo še čakamo na predvolilni bombonček JU v obliki kakega razreda gor, do volitev je še kr en cajt.

To se pa zahval covidu. Tut leve vlade bi imele isto luknjo.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka

Volil bom SDS, ker skrbi za finance

 

SDS:

- razdeli več kot 10 milijard med ljudi

- dvigne plače zdravnikom za 6 razredov

- zaradi tega bodo še ostali dobili toliko razredov

- istočasno s povečanjem te porabe bodo znižali davke

- ustvari večjo luknjo, kot Grčija

 

v bistvu, majo tud moj vote

Povezava do prispevka

Tle se strinjam, da tudi leve vlade ne bi ravno šparale. Ampak levim vladam zih ne bi ratal tolk razpidit ljudi, da se protestno nočjo cept. Pa ves ta ideološki crap je mogoče 1 dan na leto, ko so govori v dražgošah, JJ pa ma to vsak teden. Če bi JJ mal bolj taktno deloval, bi še nekak zvozil. Tko se je pa zasral vsem, ke niso sds ventilatorji. Če bi pustil STA, policijo, tožilce in pac počas kradu. Ampak ker so šli balls deep, so si pa sami zaril nož v trebuh.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Jaz sem recimo zaposlen v zasebnem sektorju in moram rect, da je ta vlada za mojo denarnico do zdaj bila katastrofa. Ker kao prevec zasluzim, nisem bil upravicen do nobenega dodatka, sem pa bil ok, da napajam dodatke za ljudi, ki zasluzijo vec od mene. Ker se je vse podrazilo mi je efektivna kupna moc konkretno padla. Punca je samozaposlena, tudi njej so dvignili prispevke. Zmes so zaceli placevat prispevke zupnikom lol. Ce sem pred temi zadnjimi par leti verjel, da je mogoce Jansa res dober krizni manager in boljsi za folk v zasebnem sektorju zdaj vidim, da je govedo in ko samo slisim Jansa se ze drzim za denarnico. Skratka, cisto nasprotno od legendice Sarca, ki mi je omogocil skoraj jurija visji regres.

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka
TitanG reče pred 43 minutami:

Men je carsko da Janša spička več keša k vse ostale vlade skupaj, spet, pol pa "ekonomski interes je da država manj prerazdeljuje zato bom volil Janšo". Samo še čakamo na predvolilni bombonček JU v obliki kakega razreda gor, do volitev je še kr en cajt.

Saj to je njihov modus operandi, vedno kričijo kaj (so) drugi slabo delali oz. delajo, medtem pa sami tolk dreka namešajo, da smrdi še par volitev, ampak chelavci vidijo samo tisto, kar jim chelavi predvaja na noratv...

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 17 minutami:

Volil bom SDS, ker skrbi za finance

 

SDS:

- razdeli več kot 10 milijard med ljudi

- dvigne plače zdravnikom za 6 razredov

- zaradi tega bodo še ostali dobili toliko razredov

- istočasno s povečanjem te porabe bodo znižali davke

- ustvari večjo luknjo, kot Grčija

 

v bistvu, majo tud moj vote

 

A si ti tut v JU :D

Povezava do prispevka
NixoN reče pred 5 minutami:

Saj to je njihov modus operandi, vedno kričijo kaj (so) drugi slabo delali oz. delajo, medtem pa sami tolk dreka namešajo, da smrdi še par volitev, ampak chelavci vidijo samo tisto, kar jim chelavi predvaja na noratv...

throwback na 2008, "kaksna recesija lepo vas prosim, zdaj je vendar konjuktura, cas debelih krav!", potem ko pa cez par mesecev driska prileti v ventilator "polozaj je brezizhoden, priti mora trojka da narodu zategne pas, silam kontinuitete pa zanko okoli vratu!"

  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 16 minutami:

Tle se strinjam, da tudi leve vlade ne bi ravno šparale. Ampak levim vladam zih ne bi ratal tolk razpidit ljudi, da se protestno nočjo cept. Pa ves ta ideološki crap je mogoče 1 dan na leto, ko so govori v dražgošah, JJ pa ma to vsak teden. Če bi JJ mal bolj taktno deloval, bi še nekak zvozil. Tko se je pa zasral vsem, ke niso sds ventilatorji. Če bi pustil STA, policijo, tožilce in pac počas kradu. Ampak ker so šli balls deep, so si pa sami zaril nož v trebuh.

Niti slučajno, če bi Janša "taktno" deloval bi razočaral in demoraliziral bazo. Janša je na ta način konsolidiral zvesto "liberalno"desnico in pojedel malo "cerkvene"desnice, balls deep manever pa je predvsem škoda na račun sredinskih koaliciskih partnerjev, ki pa niso konsolidirani, zato sedaj desna stran povdarja, kako uspešni smo napram Evropi.

Povezava do prispevka

"naš ljubljeni vodja je namensko ravnal kot retard, ni popolnoma nesposoben"

koliko je te "konsolidacije" bomo videli, sicer je kr ene par SDSovcev fino preklinjalo pol leta-leto nazaj po vseh vladnih gluparijah, sam verjetno bo grozna rdeča nevarnost spet prevagala da bo treba "s stisnjenimi zobmi" ali "letos res prvič" volit za njih

upajmo da vsaj NSi odide na smetišče kamor spada, sam realnost je da bodo verjetno oni in DeSUS spet jeziček na tehtnici koalicij

  • Račka +1 4
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 8 minutami:

throwback na 2008, "kaksna recesija lepo vas prosim, zdaj je vendar konjuktura, cas debelih krav!", potem ko pa cez par mesecev driska prileti v ventilator "polozaj je brezizhoden, priti mora trojka da narodu zategne pas, silam kontinuitete pa zanko okoli vratu!"

Kriza je stalnica v ekonomiji. Zaj, če sediš na assetih in nimaš hudega vzvoda je čas za priložnosti. Če si se pa zajebal je pač tough luck, driska bo prletela v fen gotovo v naslednjih par letih, razlika bo v tem ali prideš v krizo na vzvodu in te padec dohodka zjebe ali imaš finance pošlihtane in pač mirno prebrodeš.

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 1 minuto:

"naš ljubljeni vodja je namensko ravnal kot retard, ni popolnoma nesposoben"

koliko je te "konsolidacije" bomo videli, sicer je kr ene par SDSovcev fino preklinjalo pol leta-leto nazaj po vseh vladnih gluparijah, sam verjetno bo grozna rdeča nevarnost spet prevagala da bo treba "s stisnjenimi zobmi" ali "letos res prvič" volit za njih

upajmo da vsaj NSi odide na smetišče kamor spada, sam realnost je da bodo verjetno oni in DeSUS spet jeziček na tehtnici koalicij

 

Jaz sem stiskal zobe, ko so uvedli davek 40% na izvedene finančne instrumente. Od takrat dalje pa niti ne, mene zanima samo to, da mi spustijo davek na kapitalske dobičke in da mi obdavčitev pade na 0% po 15ih letih to bi mi bilo kar všeč. Kaj pa ti pričakuješ od vlade za katero bi glasoval in ne samo tisto, kar bi rad da ne bi bilo več na parketu? Dejansko kaj bi rad? World peace?

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 17 minutami:

Kaj pa ti pričakuješ od vlade za katero bi glasoval in ne samo tisto, kar bi rad da ne bi bilo več na parketu? 

1. Da se v največji meri držijo predvolilnega programa, ki ga znotraj v Sloveniji pač neizogibljivih koalicijah lahko uresničijo

 

2. Da ne obrnejo glave proč od korupcije, ki jo opazijo znotraj  vzvodov oblasti, tudi če jih opazijo znotraj svoje koalicije

 

Tole dvoje, potem pa lahko začnemo gradit naprej. Če imamo v vladi stranke, ki obrnejo glavo proč od dokazljive korupcije (in to ni politično natančno profilirano, daleč od tega, da bi to samo NSI počel) oziroma zavržejo svoje obljubljene programe, ko se delijo drobtinice, je komplet vse zaman. Nima smisla.  

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
TitanG reče pred 6 minutami:

"naš ljubljeni vodja je namensko ravnal kot retard, ni popolnoma nesposoben"

koliko je te "konsolidacije" bomo videli, sicer je kr ene par SDSovcev fino preklinjalo pol leta-leto nazaj po vseh vladnih gluparijah, sam verjetno bo grozna rdeča nevarnost spet prevagala da bo treba "s stisnjenimi zobmi" ali "letos res prvič" volit za njih

upajmo da vsaj NSi odide na smetišče kamor spada, sam realnost je da bodo verjetno oni in DeSUS spet jeziček na tehtnici koalicij

 

LOL! Desus se itak še v parlament ne bo uvrstil te volitve. Je pa zanimivo kako levi vidijo retardiranost Janše ne vidijo pa očitne retardiransti levih strank. Niso sposobni ene reforme izpelat. Pa jim lahko daš x let časa. Samo satus quo znajo furat, kar z drugimi besedami pomeni, da nič ne delajo. Lezejo v rit vsem možnim, ko pa je končana arbitraža z hrvaško nas pa niti ena država ne podpre. 

Ekonomsko nas šišajo vse države, ki so sicer bile del komunističnega bloka, amapk so za razliko od nas, komunizem fuknle na smetišče zgodovine. Slovenija je imela velikansko prednost pred temi državami, danes smo pa že skoraj na istem.

In pol majo naše leve stranke v programu preoblikovanje lastnine velikih podjetij, bank, zavarovalnic in infrastrukture... Ful super prihodnost nas čaka. Slovenija z vsako levo vlado ratuje bolj podobna balkanskim državam, ekonomsko in mentalno.

 

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 3 minutami:

 

LOL! Desus se itak še v parlament ne bo uvrstil te volitve. Je pa zanimivo kako levi vidijo retardiranost Janše ne vidijo pa očitne retardiransti levih strank. Niso sposobni ene reforme izpelat. Pa jim lahko daš x let časa. Samo satus quo znajo furat, kar z drugimi besedami pomeni, da nič ne delajo. Lezejo v rit vsem možnim, ko pa je končana arbitraža z hrvaško nas pa niti ena država ne podpre. 

Ekonomsko nas šišajo vse države, ki so sicer bile del komunističnega bloka, amapk so za razliko od nas, komunizem fuknle na smetišče zgodovine. Slovenija je imela velikansko prednost pred temi državami, danes smo pa že skoraj na istem.

In pol majo naše leve stranke v programu preoblikovanje lastnine velikih podjetij, bank, zavarovalnic in infrastrukture... Ful super prihodnost nas čaka. Slovenija z vsako levo vlado ratuje bolj podobna balkanskim državam, ekonomsko in mentalno.

 

No da obrnemo ta whataboutizem, kaj je pa Janša izvedel v praktično free-form korona mandatu? Je bila pripravljena reforma šolstva, sodstva, zahtevani zakoni z US? Je naredil dobesedno karkoli kar je lahko potencialno v prid države?

Pač realno je trenutno Janša na oblasti, naredil ni konstruktivnega 0, izgovarjat se v temu momentu na "leve stranke" je milorečeno smešno. Dobesedno premier je, kje so faking rezultati?

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 10 minutami:

Da drzava ne postane avtoritaren crony capitalism shithole. Vem, utopicno. :)

Ne more postati, ker je že. Corny capitialism shitole award bi šel tejle zadevi, pa gotovo se da najti še kako: https://www.24ur.com/novice/slovenija/nalepke-za-registracijo-vozil.html

 

Hernier reče pred 1 minuto:

1. Da se v največji meri držijo predvolilnega programa, ki ga znotraj v Sloveniji pač neizogibljivih koalicijah lahko uresničijo

 

2. Da ne obrnejo glave proč od korupcije, ki jo opazijo znotraj  vzvodov oblasti, tudi če jih opazijo znotraj svoje koalicije

 

Tole dvoje, potem pa lahko začnemo gradit naprej. Če imamo v vladi stranke, ki obrnejo glavo proč od dokazljive korupcije (in to ni politično natančno profilirano, daleč od tega, da bi to samo NSI počel) oziroma zavržejo svoje obljubljene programe, ko se delijo drobtinice, je komplet vse zaman. Nima smisla.  

1. Ne bo šlo. Zaradi proporcionalnega volilnega sistema je vedno kolektivni zajeb in neka deljena krivda, katero se pol relativizira zgodi se pa nič. Poglej kako absurdno dolgo traja razkorj Desusa.

2. Država je plen. Precej aksiomatsko je, da tudi straight feministke švicajo pred Fonzijem. #oblastjeslast in to velja od mahniča do cvikla

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 2 minutama:

No da obrnemo ta whataboutizem, kaj je pa Janša izvedel v praktično free-form korona mandatu? Je bila pripravljena reforma šolstva, sodstva, zahtevani zakoni z US? Je naredil dobesedno karkoli kar je lahko potencialno v prid države?

Pač realno je trenutno Janša na oblasti, naredil ni konstruktivnega 0, izgovarjat se v temu momentu na "leve stranke" je milorečeno smešno. Dobesedno premier je, kje so faking rezultati?

Nemogoče, da bi Janez karkoli izvedel. Janša lahko izvaja reforme samo tam, kjer te koristijo tudi baby boomer levičarjem. Aka znižanje obdavčitve najemnin itd. Ohranjanje normiranih s.p. in višanje limita itd. Kakršnekoli strukturne reforme v teh fevdih so nemogoče brez SD. Za zgoraj navedene reforme bi rabil SDS ustavno večino, ali pa čudežno nemogočo koalicijo nekakšne pahorjanske SD in SDS iz leta 1998.

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 7 minutami:

No da obrnemo ta whataboutizem, kaj je pa Janša izvedel v praktično free-form korona mandatu? Je bila pripravljena reforma šolstva, sodstva, zahtevani zakoni z US? Je naredil dobesedno karkoli kar je lahko potencialno v prid države?

Pač realno je trenutno Janša na oblasti, naredil ni konstruktivnega 0, izgovarjat se v temu momentu na "leve stranke" je milorečeno smešno. Dobesedno premier je, kje so faking rezultati?

 

Ta mandat je bil itak čista anomalija zaradi corone. Tukaj ne moremo govort o kakih reformah, tudi če bi bile na oblasti leve stranke.

 

Kar gre Janši v prid, da poskuša uravnotežiti politično opredelenost slovenije glede medijev in državnih institucij, ampak se ta leva mentaliteta upira z vsemi štirimi. Zato pa je Janša itak na oblasti največ pol mandata. Veliko večino cajta so leve stranke tiste, ki vodijo to državo. In rezultati so tukaj.

Ampak itak verjamem, da bo ful boljš za desne stranke, ko bo Janša šel. Ker pol ta levi ne bodo imeli več izi tarče za kurcat.

Povezava do prispevka

hm, tzv. levica nas je

 

- pripeljala v evro-atlantske povezave

- najbolj razvita ex-yu in ex-soviet država (dokler nas niso po več Janševih vladah ujeli čehi)

 

tzv. desnica

- nas je zapufala

- je klicala trojko v državo, naj pride prevzet oblast

- zapufala še enkrat

- pripeljala v aktiven proces sesutja sodstva, zdravstva, šolstva, sociale, energetike, medijev, kulture, malih in srednjih podjetij, lokalne samouprave

- nas aktivno vodi v vazalen odnos do jebene mađarske

uredilo bitje AdamSmit
  • Račka +1 6
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 3 minutami:

- najbolj razvita ex-yu in ex-soviet država (dokler nas niso po več Janševih vladah ujeli čehi)

Tole mi je pa najbolje debilna izjava levih vernikov. Če zanemarim vlado Demosa, je bila desnica na oblasti 7 let, medtem ko je bila levica 13. Ne moreš pripisati vse krivde Janši!

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Kako ne. Najbolj razvita od omenjenih držav. Status izgubimo v času, ko se začnejo Janševe vlade - sej veš, Janša, človek z 2. najdaljšim stažem na mestu predsednika vlade v zgodovini slolovenije.

 

Also, če zanemarimo vlado Bratuškove, Šarca, Ropa je bila levica na oblasti XY let, ne moreš vse krivde NE pripisati Janši!

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...