Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Nimam kasko zavarovanja, ampak imam pa luči zavorovane, danes sem še rikverc in sem zbil zadnjo desno luč.

 

to sem pogugglal

 

Kombinacija J (brez franšize): zavarovanje skladno z 8) tč. (1) odst. 2. člena Splošnih pogojev za zavarovanje avtomobilskega kaska krije škodo na standardno vgrajenih steklih, svetlobnih telesih in ogledalih (vključno z ohišjem, krmilniki, grelniki, senzorji in kamerami oziroma kamerami v funkciji vzvratnega ogledala) na zavarovanem vozilu, ki nastane zaradi razbitja, poškodovanja ali kraje le-teh. Zavarovanje ne krije škode, ki nastane kot posledica uresničitve zavarovane nevarnosti kraje zavarovanega vozila. Pri tej kombinaciji so kriti največ trije taki zavarovalni primeri. Po uveljavitvi treh zavarovalnih primerov v enem zavarovalnem letu zavarovanje preneha

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 27. 9. 2023 at 9:43:

 

Nuca če greš v kakšen avto salon (če obstaja) izven večjih mest, se da zdilat za kakšno boljšo ceno. V ljubljani ti bojo po defaultu nabil ceno.

 

Heh, jaz sem pa ravno  v Ljubljani dobil svojega ceneje za par jurčkov kot povsod drugje po Sloveniji :)

Povezava do prispevka

 

https://www.thedrive.com/news/two-dead-after-a-ferrari-and-lamborghini-hit-an-rv

 

Navedek

The driver of the Lamborghini Huracan was Indian billionaire Vikas Oberoi, who was with his wife, Bollywood star Gayatri Joshi, both of whom were unharmed. Oberoi, along with every other supercar driver in the clip, crossed a solid white line to overtake the RV, which is illegal in Italy. Since Oberoi made an illegal overtake, which is what led to the crash, Italian police have launched a homicide investigation. However, since Oberoi hasn't been officially charged, he and his wife were free to leave the country and have since returned to India.

https://www.hindustantimes.com/entertainment/bollywood/gayatri-joshi-husband-vikas-oberoi-italy-car-crash-return-home-no-prima-facie-case-101696651587199.html

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
Me3do reče Dne, 13. 9. 2023 at 15:57:

Ja

 

Alpa pazi to 

 

Corolla hb, ki je itak samo v hibrid izvedbi se začne pri 30k

2 leti nazaj je bla corolla karavan, sol paket, hibrid, 24k

 

Tragedija u picko materino 

 

 

Edit: sm sou gledat cene, osnovna hb corolla luna je slabih 28k, sam je res svoh oprema... 

kaj si mislite:

2021 november/december swace (rebadged) krjola

karavn hibrid z okoli 80k prevoženih, ta moment jih je par naprodaj za cca 18k z davkom plus stroški začasnih tablic in prevoza dol (gor grem z javnim prevozom), homologacije, dmv = računam da pod jurja vse skupaj, sem na 19k 

 

a bom trpel s tem cvt hibridom, ker sem navajen 2.0 dizla

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 3 urami:

bom trpel s tem cvt hibridom, ker sem navajen 2.0 dizla

 

Ne boš, kolega (orto anti hibrid) je enako šel iz 2.0 dizla na Corollo 2.0 in je ves zadovoljen. Ta 2.0 gre kar konkretno, primerljivo z Octavio TDI RS.

 

Pa valda pejdi najprej na testno vožnjo na Toyoto, da vidiš, če ti odgovarja.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 41 minutami:

Mama je po sedmih letih dobila prometno kazen iz Italije (voznja brez vinjete). A je to legit, ne zastara?

 

Wtf sej Italija nima vinjete?

 

Kot drugo je to čudno, ker kazni, manjše od 70€ iz Italije ne pošljejo. Če kazni ne bi plačal bi namreč morala iti izterjava preko našega sodiščia, katero pa a priori zavrže vse zneske pod 70€.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 3 minutami:

Sej to, nic jasno. Datumi stimajo, jaz sem vozila njen avto, ona sovoznica, sli sva do Svice, vsakih 10 min placevali cestnine, zdaj pa to, ha?

 

Ma da ni kazen iz Švice?

Če imaš voljo zakrij občutljive podatke pa prilimaj sem, da pogledam pa ti povem.

 

Itak, če ni v slovenščini lahko komot ignoriraš.

 

Se pa zadnje čase dogaja, da kurbe italijanske pošiljajo kazni zaradi neplačila cestnine, kao da se ti je rampa dvignila ob več neuspelih poskusih plačila. Kolega je dobil tako kazen za 180€, staro 8 (!) let - btw rok zastaranja neplačila cestnine v ITA je 10 (!!!) let - in kot razlog so mu navedli "neavtorizirano plačilno sredstvo" in mu kot dokaz zraven poslali sliko avta na cestninski postaji. No, dobro, da je plačal s kartico ker je imel dokazilo, da je to bullshit.

 

Če mene kdo vpraša je to svinjarija in grd nateg in bi moral kdo obvezno ukrepati.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

@JaGuArKa

 

Ja ja to je to, ta Nivi je izterjevalno podjetje. ki to pošilja vsepovprek, pa če gre skozi, gre.

 

Če boš bolj mirna, plačaj. Jaz ne bi (primorci ne plačujemo kazni pod 70€, recimo za parkiranje, ko dobiš listek na šipo) ker je sigurno neresnično, poleg tega pa, kot sem rekel, ti zneske, manjše od 70€ ne morejo izterjati.

 

 

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 7 minutami:

Kaksne so pa lahko posledice, ce ne placam?

 

Ker mi je jebeno nerealno placevat se neko fiktivno kazen, ko sva na 10 min placevali po 10€ al kolk eur na vsaki cestninski postaji in bili olupljeni abnormalno za vsak liter goriva.

 

Ni posledic, ker edino z izterjavo te lahko prisilijo, da plačaš, kar se pa pod 70€ ne zgodi.

 

https://www.amzs.si/motorevija/mobilnost/nasveti/2019-03-05-pravni-nasveti-kazni-iz-tujine

 

https://www.amzs.si/motorevija/mobilnost/nasveti/2020-02-13-pravni-nasveti-kazni-iz-tujine-drugi-del

 

Screenshot_20231014-101226.png

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...