Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Za pozimi imam tele:
image.png.91914cceb6ed195597b9579262f74ba8.png

 

Zelo dober čevelj, že vrsto let mi odlično služi. Plezanje slapov, grap, zimskih smeri, hoja po snegu... Je pa s temi čevlji izredno tečno hodit po kopnem terenu. Noge/kolena/podplati trpijo.

Morš vedet da so tile zimski čevlji precej težki, trdi in togi, glih z namenom da maš gor dereze. Pa s takšnimi čevlji je po snegu hodt milina, po kopnem.. malo manj. :)

 

Za poleti v visokogorje mam trenutno tele:

image.png.2f38d34b871c8e2a0d8ac4ab96cddaf4.png

 

Ampak nasploh mi tile čevlji za polavtomatske dereze (Trango tower) niso preveč všeč. Ne tč ne mš. Za vroče poletne dni so pretopli, trdi (mogoče pretrdi.. ne tok kot zimski, ampak useen za moje pojme za letni čevelj preveč - ampak že morajo bit, če je namen natikat dereze), pa bohnedaj da s temi čevlji neprevidno stopiš na kakšne mokre korenine ali grušč na plati. Za pozimi bi bili tud mogoče, ampak takrat velik rajš vzamem proper zimske čevlje in avtomatske dereze. Drugač polet preferiram nizke čevlje.

Mogoč so tile še najbol za jesenske/spomladanske dni, al pa poleti v kakšnih krajih če že morš nataknt polavtomatske dereze (turski žleb, ipd.). V glavnem nek hibrid med zimskim in poletnim čevljem.

 

Najboljši visoki čevlji za poleti so se mi izkazali od Planike visok leder čevelj (mislm da model Mangart). Glih prou tog da ti drži nogo kot se za visok čevelj gre, a obenem dost prožen in mehek podplat za agilnost in da ne trpijo kolena.

Povezava do prispevka

Mam ene milletove gojzarje za zimske radosti, skor identicni nepalu od la sportive. Polet sem uporabljal samo nizke cevlje za dostope, zdej bi pa rabu ene visoke lahke. V sloveniji se gre za ture mal visje pa ne pridejo nizki cevlji v postev - recimo greben na grossglockner. 

 

Moji gojzarji majo 1150g /cevelj, kaki ultralahki novi mamutovi majo tok na par :D

 

d6ff8621728d4d7953e81afee092996d--mountaineering-boots-millet.jpg

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 16 urami:

 

Najboljši visoki čevlji za poleti so se mi izkazali od Planike visok leder čevelj (mislm da model Mangart). Glih prou tog da ti drži nogo kot se za visok čevelj gre, a obenem dost prožen in mehek podplat za agilnost in da ne trpijo kolena.

Jst sm letos konec sezone prešaltal na Mangart, ampak imam premalo tur za konkretno oceno. Je pa preskok s Foresterja (stari model) na Mangart kr občuten, ker je podplat občutno višji in rabiš nekaj časa da se navadiš :)

 

za pozimi bo pa treba nekaj kupit, vendar ne zahajam toliko v visokogorje kot pa krpljam

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

Mimogrede, a priporoča kdo kakšen dober ruzak za v hribe?

 

Trenutni (Marmot Drakon) končuje dvanajst let zlorab (in to dobesedno, nisem ga šparal 0) po hribih. Ruzak je bil za tiste čase dost drag, sam mi ni blo žal enga centa, ker je ful udoben za nosit, kvalitetne zadrge, odpira se po sredini pa ima namenske zanke da ga loh obesiš na štant. Vlekel/drgnil sem ga po skalah, fuknil po meliščih in kamenju z njim n-krat, pa prva stvar ki so šle so bile zaponke. Za kakšne pohodne ture bo mogoče še OK.

image.png.42c6bd97eb0ffd2d9db79233ae50dc5d.png

 

Ima kdo kakšen dober predlog za nov ruzak? Minimalni pogoji so prostornina nad 35 litrov, kompatibilnost z mehom, dve zanki za cepine in trakovi za pritrditev smuči, kvalitetne zadrge in vponke (da jih ne raznese prec), pa seveda trpežnost, da se nau potrgu prec k ga na skalo naslonš. Trenutno si mal ogledujem Deuter guide. Ker deuter je pač deuter, mercedes med ruzaki.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 4 urami:

Mimogrede, a priporoča kdo kakšen dober ruzak za v hribe?

 

Trenutni (Marmot Drakon) končuje dvanajst let zlorab (in to dobesedno, nisem ga šparal 0) po hribih. Ruzak je bil za tiste čase dost drag, sam mi ni blo žal enga centa, ker je ful udoben za nosit, kvalitetne zadrge, odpira se po sredini pa ima namenske zanke da ga loh obesiš na štant. Vlekel/drgnil sem ga po skalah, fuknil po meliščih in kamenju z njim n-krat, pa prva stvar ki so šle so bile zaponke. Za kakšne pohodne ture bo mogoče še OK.

image.png.42c6bd97eb0ffd2d9db79233ae50dc5d.png

 

Ima kdo kakšen dober predlog za nov ruzak? Minimalni pogoji so prostornina nad 35 litrov, kompatibilnost z mehom, dve zanki za cepine in trakovi za pritrditev smuči, kvalitetne zadrge in vponke (da jih ne raznese prec), pa seveda trpežnost, da se nau potrgu prec k ga na skalo naslonš. Trenutno si mal ogledujem Deuter guide. Ker deuter je pač deuter, mercedes med ruzaki.

 

Je ze blo omenjen kako stran nazaj, men deuter guide 35+ se kr drzi (vponke prav tako) po 15 letih zlorabe, novi modeli zgledajo isto super. Tud razporeditev je men ok. Kokr sem fanboy za arcteryx so top modeli zlo specializirani, nimajo enga tok posrecenga all round ruzaka. Ce se odreces mehu pa smuckam pa sam alpha fl 30 :D

 

Povezava do prispevka

Tile alpha fl modeli so pač za light&fast stil.. Ni to (več) zame, sm svoja leta dirkanj po hribih dal že čez :). Ja, so zlo specializirani in ozko usmerjeni s svojimi ruzaki. Pač ergonomska in udobna vreča, minimizirano. Že pr temle marmotu me je mal motil da ni nobenga žepa od zunaj dosegljivga, ampak se s časom navadš. Ne, dile morjo it gor, to je moja zdajšnja realnost. :) Zgleda da bo kr deuter guide, mam še itak ene bone za kibubo..

Povezava do prispevka

Še enkrat še en glas za Deuter! :) Sicer prisegam na Guide lite (32l), a jih itak ne delajo več.

 

Za zimske čevlje pa sam uporabljam ornk usnjene. Stara šola, ampak pride prav tudi kje drugje, ker v takih lahko do gležnjev stojiš v vodi, pa ne bo nič.

 

Siccer pa gužva tudi v bolj zakotnih koncih. Se pozna, da smo mnogi samo čakali na priliko.

Povezava do prispevka
Flaming_C reče pred 11 urami:

@HellAngel

 

Kibuba ima od danes do 3.1. Deuterje 35% off na vecino modelov

 

Ampak ne na Deuter guide. :) Hvala za info useen. Bom moral do četrtka pošibat v štacuno sprobat pa pogledat ruzak in ga pol naročit prek spleta, ker se v četrtk štacune spet zaprejo. :)

 

Edit: ja, na enga guida pa je znižanje.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
Flaming_C reče Dne, 19. 12. 2020 at 14:22:

Od včeraj dopoldne je na območju Grintavca pogrešan planinec,opremljen z času primerno potrebno opremo

 

Previdno tam gor 

 

DrMiha reče Dne, 20. 12. 2020 at 18:14:

ga niso našli.. naj bi bilo izredno veliko plazov zaradi nestabilne snežne odeje (beri: odjuga)

 

 

Danes so ga našli s pomočjo helikopterja ,očitno ni bil plaz,vzrok smrti še ni znan 

Povezava do prispevka

En carski svaba alpinist pleza letne in zimske Smeri z veliko zacetnico po alpah in snema prelepe videje, ce razumete nemsko dela tudi top naracijo. 

En primer iz cine kjer  konca smer kljub temu da mu izbije 2 zoba :D

 

 

 

Ago di Sciora, fotogenicna gora 10/10

 

 

Tud super ideje za kake prihidnje cilje, vsaj zame bolj vrhovi, smeri ki jih zbira so par stopenj nad moj nivojem.

 

 

Povezava do prispevka
Flaming_C reče pred 1 uro:

Na območju Turskega žleba je danes plaz zajel večjo skupino turnih smučarjev in planincev

 

2 smučarja sta poškodovana,je pa en od poškodovanih smučarjev izjavil da je bila razglašena 3.stopnja plazov na tem območju od petih

Pa so vseen rinl tja gor 

eni prov namerno izzivajo usodo

 

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...