Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Mislim da ukrajinska vojna označuje konec političnega. Kaj se mi sploh gremo? Kot državljani Evrope ne samo da toleriramo masaker v Ukrajini ampak ga celo podpiramo? Čisto vsak analitik, ki sem ga bral piše, da je ruska zmaga samo vprašanje časa. Koliko ljudi bomo v tem času kot državljani Evrope žrtvovali? 

 

Mislim saj vem kaj se gremo ... smo del iste histerija, ki nas je popadla v covidu. Kjer postanemo zgolj še sužnji subjektivitete tistega kar se javlja kot "Ukrajina se ima pravico braniti". S to trditvijo blokiramo samo vprašanje - koliko civilnih (pa tudi vojaških) žrtev je preveč v tem spopadu? Koliko otrok mora umreti za to, da se ovemo da se svet ne postavlja po pravici, temveč po moči? Histerično dobavljamo orožje Ukrajini ... in gledamo realne posledice tega. Kako ne vidimo, da smo kot vzvod sokrivi za to vojno? 

 

Pa razumel bi, če bi kdorkoli mislil, da Ukrajinci lahko ta spopad dobijo ... ampak nisem ga še srečal analitika ki bi to trdil. Počasi in sistematično bodo Rusi zdesetkali Ukrajinska mesta, Ukrajinci pa se bodo borili z našimi orožji. 

 

Zakaj? Ker ne znamo misliti. Ker se pretvarjamo da pravica do lastne države nekaj velja zunaj zahodnega sveta (kar je ironično ker smo sami z ogromnim nasiljem v zadnjih letih izvažali svojo moč na bližnjih vzhod). 

 

Jst vas res ne razumem. Pa NIHČE ne govori o tem. (tbh tut jst ne bi če ne bi šlo za neki forum ker me bodo praznoglavci označili za rusofila in nekoga, ki ne razume zahodnjaških vrednot). KAKO DOLGO BOMO PODPiRALi IN FINANCIRALI KLANJE UKRAJINSKIH CIVILISTOV? 

 

histeričarke. Ukrajina tu ne more dobiti, lahko pa ogromno izgubi. 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 3 minutami:

 

Mislim saj vem kaj se gremo ... smo del iste histerija, ki nas je popadla v covidu.

 

Pa razumel bi, če bi kdorkoli mislil, da Ukrajinci lahko ta spopad dobijo ... ampak nisem ga še srečal analitika ki bi to trdil. Počasi in sistematično bodo Rusi zdesetkali Ukrajinska mesta, Ukrajinci pa se bodo borili z našimi orožji...

...histeričarke. Ukrajina tu ne more dobiti, lahko pa ogromno izgubi. 

 

Ad1) A nisi ti podpiral te histerije in nujnosti cepljenja ter ukrepov ipd.? Zdaj pa nekako praviš, da je bla to brezvezna histerija zahoda?

 

Ad2) A kdo  brani Ukrajincem, da se predjo nemudoma in položijo svoje ter "naše" orožje? Če se imajo voljo boriti, pa se naj borijo. Kdo si ti ali pa jaz, da bi jim prepovedal pravico do samoobrambe ne glede na ceno? Vsak ima pravico do samoobrambe.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Ad2) A kdo  brani Ukrajincem, da se predjo nemudoma in položijo svoje ter "naše" orožje? Če se imajo voljo boriti, pa se naj borijo. Kdo si ti ali pa jaz, da bi jim prepovedal pravico do samoobrambe ne glede na ceno? Vsak ima pravico do samoobrambe.

dezerterstvo je v vojni kaznovano s smrtjo

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 

Ad1) A nisi ti podpiral te histerije in nujnosti cepljenja ter ukrepov ipd.? Zdaj pa nekako praviš, da je bla to brezvezna histerija zahoda?

 

Ad2) A kdo  brani Ukrajincem, da se predjo nemudoma in položijo svoje ter "naše" orožje? Če se imajo voljo boriti, pa se naj borijo. Kdo si ti ali pa jaz, da bi jim prepovedal pravico do samoobrambe ne glede na ceno? Vsak ima pravico do samoobrambe.

Vedno sem opozarjal na histeričnost tega čeprav ja sem se cepil. Govorim o ukrepih, govorim o tem da nismo nikoli zares dali na glasovanje tega koliko ljudi smo pripravljeni žrtvovati za svet brez covid ukrepov. 

Problem je, da so tudi Ukrajinci del iste histerije. Mi pa smo tisti, ki to histeričnost podpiramo. Pa itak se Ukrajince na silo zadržuje v državi. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
maksi reče Pravkar:

dezerterstvo je v vojni kaznovano s smrtjo

 

Nisem mislil dezerterstva. Ampak to, da se država kot celota odloči predati. Na kar zgleda Zaraf namiguje, da bi se morala in se sedaj ne, ker jim zahod pomaga z dobavo orožja.

 

Zanemari pa se 51. člen ustanovne listine Združenih narodov do poravice do samoobrambe.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

 

Nisem mislil dezerterstva. Ampak to, da se država kot celota odloči predati. Na kar zgleda Zaraf namiguje, da bi se morala in se sedaj ne, ker jim zahod pomaga z dobavo orožja.

 

Zanemari pa se 51. člen ustanovne listine Združenih narodov do poravice do samoobrambe.

Zamisli si da nekdo tišči pištolo na tvoji glavi. Se boš branil če te hoče oropati? Ukrajinci so del iste histerije, bržkone povzrokovano od NATA. 

 

nihče se ni vprašal kaj je to end goal. ALi se ima država katere uničenje je neizbežno še pravico braniti, če se brani z živlenji svojih državljanov? TO je histerija tiste totalnosti univerzalnih človekovih pravic, ki je nademo v UN listini. 
Realnost teh pravic pa je kot v tisti anekdoti ko so menda Mariji Tereziji rekli, da ljudstvo nima kruha pa je rekla naj jejo potico. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka

Tudi če se Zelenski bi bil pripravljen predati, ga noben več ne bi poslušal, ker sedaj vodi državo vojska. Kvečjemu bi tvegal da ga likvidirajo kot "izdajalca".

 

tomazek reče pred 7 minutami:

Zanemari pa se 51. člen ustanovne listine Združenih narodov do poravice do samoobrambe.

imaš pravico, samo potem sprejmi tudi posledice te odločitve, ne potem jokat ko ti sovražnik demolira državo

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

To mi je dokaj bedno. Pač vem ja, da je večina sveta posala pussy. Nekoč to ne bi nikomur niti na misel padlo. Danes pa zgleda večina ljudi res ni pripravljena braniti svojega. Če bi bilo tako kot praviš, bi vsaka mala država najebala in bi večja soseda vedela, da lahko samo prestopi prag in jo bo podjarmila. Malih držav torej sploh več ne bi bilo, ker bi vsaka vlka (večja od napadene) si šla nekam vzet svoj delež. Mi smo seveda potem med tistimi, ki bi tudi najebali :)

 

Mi na misel ne pade, da bi se fuknil dol in recimo pred Avstrijcem poklenil in rekel, da bom od zdaj naprej govoril Avstrijsko in delal kaj mi reče... samo, da bo mir in ne bo klanja. Potem pa sem že raje hin.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

To mi je dokaj bedno. Pač vem ja, da je večina sveta posala pussy. Nekoč to ne bi nikomur niti na misel padlo. Danes pa zgleda večina ljudi res ni pripravljena braniti svojega. Če bi bilo tako kot praviš, bi vsaka mala država najebala in bi večja soseda vedela, da lahko samo prestopi prag in jo bo podjarmila. Malih držav torej sploh več ne bi bilo, ker bi vsaka vlka si šla nekam vzet svoj delež. Mi smo seveda potem med tistimi, ki bi tudi najebali :)

 

Mi na misel ne pade, da bi se fuknil dol in recimo pred Avstrijcem poklenil in rekel, da bom od zdaj naprej govoril Avstrijsko in delal kaj mi reče... samo, da bo mir in ne bo klanja.

Še vse države so pokleknile če niso imele teoretičnih možnosti. Tudi recimo Slovenija pri čemer pa je izvajala gverilske akcije. 


Sej vem da je to težko prežvečiti ampak to je v praksi ideja "might makes right". Kaj misliš bi se zgodilo s Kanado, če bi postala ruska zaveznica in gostovala par ruskih vojaških baz? Tu pa nas vodi neka histerija neka abnormalna logika ... in nihče se ne upa, še posebno ne v javnosti vprašati kam vse to vodi (na eni prejšnjih strani je bila debato o totalnosti zahodne logike - to je odličen primer le-te9

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Mi na misel ne pade, da bi se fuknil dol in recimo pred Avstrijcem poklenil in rekel, da bom od zdaj naprej govoril Avstrijsko in delal kaj mi reče... samo, da bo mir in ne bo klanja. Potem pa sem že raje hin.

A tudi za ceno da ti demolira večino države? To kar smo mi imel med WW2 ni primerjave z prizori na vzhodni fronti ali sedaj v Mariupolu.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 minuto:

A tudi za ceno, če bi bila alternativa, da ti demolira večino države? To kar smo mi imel med WW2 ni primerjave z prizori na vzhodni fronti ali sedaj v Mariupolu.

 

Ne vem, tako razmišljam. Mogoče v situaciji ne bi. Če jaz ne morem spati v miru pa tudi ti ne boš. In se greš pač (kot je zaraf omenil) gverile. Al pa greš na skrivaj v njegovo državo pa mu tam posiliš in pokolješ familijo :) Imaš vsaj neko osebno zadoščenje.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

 

Them Aztecs, they had this kid, Montezuma the Second. That's the "Halls of Montezuma" guy. One night Montezuma saw this flaming ear of corn shoot across the sky. A comet. Montezuma saw this comet as an omen, the sign of his own downfall. So he surrendered his empire to the Spanish conquistadors without a fight. Stupid fuck! You gotta fight! Even if you know you're gonna lose!

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

 

Ne vem, tako razmišljam. Mogoče v situaciji ne bi. Če jaz ne morem spati v miru pa tudi ti ne boš. In se greš pač (kot je zaraf omenil) gverile. Al pa greš na skrivaj v njegovo državo pa mu tam posiliš in pokolješ familijo :) Imaš vsaj neko osebno zadoščenje.

Pomisli tako. vsi ki jih poznaš vključno s tvojo družino so v neprestani nevarnosti da umrejo so posileni zažgani ... kaj boš nardil?

Povezava do prispevka

Slišati je res simple rešitev in najboljša v slabi situaciji. Ampak dolgoročno pa nikoli ne veš kako bo. Al boš zaradi tega ostal pač živ in živel v bedi do konca življenja... potem to spet ni življenje vredno imena.

 

Ni vedno najboljša rešitev ostati živ za ceno vsega ostalega.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

Ni rečeno, da tudi ob predaji ne bojo. A bi blo prvič, da so posilili in brutalno pobili tiste, ki so se predali? Preživeli pa potem živeli naprej v suženjstvu.

To ni res. Rusi ne želijo nadvladati Ukrajine ampak samo to da se podredi pod nekaterimi pogoji. 

Wallux reče Pravkar:

Pismo, če bi vsi tko ko tukaj eni pacifistični papaki razmišljajo bi Hitler vladal celemu svetu.

 

Hitlerja smo šli ustavit skupaj. Tule pa praktiččno svetovno vojno bijejo ukrajinski najemniki. Če je tako potem sem za NATO posredovanje. Ker tole je norost. 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 1 minuto:

Hitlerja smo šli ustavit skupaj. Tule pa praktiččno svetovno vojno bijejo ukrajinski najemniki. Če je tako potem sem za NATO posredovanje. Ker tole je norost. 

 

Pol pa pejt v Ukrajino in Ukrajincem povej da so budale, ker se upirajo.

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 2 minutama:

To ni res. Rusi ne želijo nadvladati Ukrajine ampak samo to da se podredi pod nekaterimi pogoji.

 

A si videl kako smo zjebali Ruse? Šele, ko je naš napovedal, da se ne bomo podjarmili, so si premislili glede dobave! V malih flaškah je strup.

 

"Slovenija ne bo privolila v plačilo dobav ruskega plina v rubljih in se ne bo pustila izsiljevati Rusiji, je dejal minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec. Medtem so iz Kremlja sporočili, da glede spora o plačevanju še ne bo prekinila dobave plina."

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/rusija-se-ne-bo-prekinila-dobave-plina-vrtovec-slovenija-ne-bo-privolila-v-placilo-v-rubljih/617917

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 2 minutama:

 

Pol pa pejt v Ukrajino in Ukrajincem povej da so budale, ker se upirajo.

 

tomazek reče pred 1 minuto:

 

A si videl kako smo zjebali Ruse? Šele, ko je naš napovedal, da se ne bomo podjarmili, so si premislili glede dobave! V malih flaškah je strup.

 

"Slovenija ne bo privolila v plačilo dobav ruskega plina v rubljih in se ne bo pustila izsiljevati Rusiji, je dejal minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec. Medtem so iz Kremlja sporočili, da glede spora o plačevanju še ne bo prekinila dobave plina."

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/rusija-se-ne-bo-prekinila-dobave-plina-vrtovec-slovenija-ne-bo-privolila-v-placilo-v-rubljih/617917

Rusi so jasno povedali, da bodo plin po pogodbah ki so v teku in naj bi se iztekle v sredini aprila dobavili pod evrom. (ta perverzija sledenja zakonu je smešna ampak ok) Potem pa ne več. 

 

Ukrajincem ne moreš tega dopovedat, ker niso v stanju da bi to razumeli. Oni so praktično na nivoju živali sedaj. Pa to ni nič takega je samo nujna posledica tega da si v vojni (vojna te spremeni ... pa ne to da vidiš trupla ampak že ideja vojne). Tu bi morala biti Evropa tista, ki funkcionira kot neke vrste arbiter ... ne da je sama podvržena isti spremembi ideje vojen

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 4 minutami:

Rusi so jasno povedali, da bodo plin po pogodbah ki so v teku in naj bi se iztekle v sredini aprila dobavili pod evrom. (ta perverzija sledenja zakonu je smešna ampak ok) Potem pa ne več.

 

Zdaj ne morem trditi, ker pogodb res nisem bral. Sem pa zasledil nekje, da so menda Nemci in Nizozemci pravili, da imajo dolgoročne pogodbe z Gazpromom do 2030 in se jih morata držati obe strani v katerih piše, da se plačuje v € ali USD.

 

To je naš mali doprinos k vojni (z varne razdalje). Pač nas bo malo zeblo mogoče in znižali bomo standarde pri hrani (ker je že in še bo dražja)...

 

@maksi bomo šli na drva. Saj smo ena bolj gozdnatih držav. Bomo pač znižali standarde zelene energije. Boš se preselil na periferijo :)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Vidiš :D Zdaj nam bo prav prišlo, ker smo eni redkih ostali v malih mestih ali na podeželju ter se nismo preselili v večja mesta (me res nikoli ni vleklo). Mam kolege kmete, mamo gozdove, mamo njive... mam orožje (lahko kakega ptiča, srno al pa zajca poknem) :) Lačni in premraženi menda ne bomo tukaj.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...