Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

zzarafrustra reče pred 1 minuto:

NEHAJ z zahodnimi floskulami j... ti m..... ! Premisli enkrat sama. Kaj je samoodločba država, ki bo mela verjetno 20k mrtvih civilistov? Maš zgoraj esej ki se tega dotika. 

Lahko jebes vse naokrog ne samo mojo mamo pa se še vedno ne bova strinjala. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 4 minutami:

In kaj si ti natančno. Velik revolucionar, ki zavrača pravico manjših držav o samoodločbi. To ni nekonformizem, zgodovina je polna ljudi kot si ti in večina jih je na napačni strani zgodovine. Temu se ne reče biti nekomformist pač pa dinozavr. 

Tako kot ima pravico do samoodločbe Palestina, zato jim dobavljamo orožje in je Izrael pod embargom?

 

Tako kot ima pravico do samoodločbe Jemen, zato jim dobavljamo orožje in je Savdska Arabija pod embargom?

 

Aja ne, pravico do samoodločbe imajo samo tisti, za katere ti mediji pravijo, da je tako.

 

  

zzarafrustra reče pred 3 minutami:

Ne bi zdej o covidu ampak v globalnem svetu je predpostavkaa ne da se cepijo države temveč celi kontinenti ker je tranzicije preveč. 

Še preden je bilo proizvedenih dovolj cepiv, da cepimo cel svet, se je že pojavil indijski sev (zdaj delta) proti kateremu cepivo ni dovolj učinkovito, da ga ustavi.

 

  

tomazek reče pred 2 minutama:

Morali zato, ker smo del EU in bomo sledili njhovi politiki. Saj je že Maksi prej napisal, da se plin ne more teleportirati k nam tudi, če potegnemo z Rusi. Potem pa se distanciramo od EU pa bomo fasali njihovo izolacijo. Kaj je po tvoje rešitev za Slovence?

 

Vsaj na glas bi morali biti proti in skušali prepričati še druge evropske države. Če bi bilo dovolj članic EU proti, bi stvar obstala.

 

  

tomazek reče pred 1 minuto:

Ok, pol pa sem konformist. Sem ja, pripravljen žrtvovati vse to za ponos, ki mi bo ostal, da se nisem podredil nekomu, ki mi je grozil

Noben ti ni grozil. Krega se par budal in ti si se postavil na stran ene od njih.

Povezava do prispevka
ChAiN reče Pravkar:

kot da je 20k civilov neka jaka cifra ko se gre za svobodo naroda

 

pa ce jih bo slo 200 jurjev in več, bo vredno

problem je, da nihče ne pričakuje da bo Ukrajina zmagala, še posebno če se ji ne pošlje ofenzivnega orožja. Še posebno ne sedaj ko so Rusi stabilizirali rubelj in če se kitajska ne odloči za bojkot. Lepo postavijo artilerijo, ki je Ukrajinci praktično ne morejo doseči in babmabma. 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 6 minutami:

Napiši zakaj. Ne limat floskul. Premisli. Koliko civilistov je preveč v vojni, ki je NOBEN analitik ne predstavlja kot zmagovite. Še posebno sedaj ko se je rubelj pobral je vse šlo v kurac. 

Si ti kdaj skušal odplačevati kredit z 20%no obrestno mero. Res misliš, da je tako lahko rešiti ekobmski šok?

 

Kar se pa floskul tiče pa samo, da ljudje radi živijo v svobodi ne pod okupacijo. In kako lahko zagotovil, da tisti civilisti ne bi umrli v prevzgojnih taboriščih? 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče Pravkar:

Si ti kdaj skušal odplačevati kredit z 20%no obrestno mero. 

 

Kar se pa floskul tiče pa samo, da ljudje radi živijo v svobodi ne pod okupacijo. In kako lahko zagotovil, da tisti civilisti ne bi umrli v prevzemnih taboriščih? 

?????????????????????????

 

Mislim ti si res nekaj posebnega. Ulet v nedeljo na stream magar z mikrofonom da te spravim na zemljo če lahko. Svoboda v porušeni ukrajini bo res veliko vredna ŠE POSEBNO KER JE NOBEN ANALITIK NE PREDVIDEVA

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

To mi je dokaj bedno. Pač vem ja, da je večina sveta posala pussy. Nekoč to ne bi nikomur niti na misel padlo. Danes pa zgleda večina ljudi res ni pripravljena braniti svojega. Če bi bilo tako kot praviš, bi vsaka mala država najebala in bi večja soseda vedela, da lahko samo prestopi prag in jo bo podjarmila. Malih držav torej sploh več ne bi bilo, ker bi vsaka vlka (večja od napadene) si šla nekam vzet svoj delež. Mi smo seveda potem med tistimi, ki bi tudi najebali :)

 

Mi na misel ne pade, da bi se fuknil dol in recimo pred Avstrijcem poklenil in rekel, da bom od zdaj naprej govoril Avstrijsko in delal kaj mi reče... samo, da bo mir in ne bo klanja. Potem pa sem že raje hin.


To je pozicija tistih, ki izgubijo vec v dobri vojni kot slabsm miru. Bori se tisti, ki nima kaj zgubit. Ali pa un, ki bo izgubil vse. 
 

Moje stalisce je v primeru Ukrajine je odvisno od tega koliko so bili dejansko samostojni pri sprejemanju odlocitev. Vojne z Rusijo si Ukrajina zagotovo ni zelela, vsaj ljudstvo ne, pa jo imajo. Ni bilo videt niti na eni tocki v zadnjih 8 letih, da delajo na tem, da bi se ji izognili. 
 

In eno podobno zadevo, rusenje miru v prid vojne, so zda tudi v nasi sosescini izvedle. 

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Carrington-Cutileirov_plan

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 6 minutami:

?????????????????????????

 

Mislim ti si res nekaj posebnega. Ulet v nedeljo na stream magar z mikrofonom da te spravim na zemljo če lahko. Svoboda v porušeni ukrajini bo res veliko vredna ŠE POSEBNO KER JE NOBEN ANALITIK NE PREDVIDEVA

 

Do včeraj si trdil, da se ba zahodu napihuje možnosti zmage Ukrajine. Potem se napisala, da je večina analitikov, ki sem jih jaz slišala, napovedovala zmago rusije in so presenečeni, da gre Rusom tako slabo. 

 

Danes mi s caps locki nazaj prodajaš kar sem ti včeraj odgovorila jaz. Moram reči, da si prav zabaven v svojem prepričanju v lastno superiornost.

 

Sori ampak tebe res ne morem jemati resno. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 16 minutami:

In kaj si ti natančno. Velik revolucionar, ki zavrača pravico manjših držav o samoodločbi. To ni nekonformizem, zgodovina je polna ljudi kot si ti in večina jih je na napačni strani zgodovine. Temu se ne reče biti nekomformist pač pa dinozavr. 

 

to velja tudi za transdnistrijo, juzno osetijo, abhazijo, lugansk, donetsk, east eastonia, east latvia, east lithuania ali tam ni samoodlocbe in je potrebno streljanje talcev, za ohranjene multikulti lgbt demokracije?

 

ana reče pred 6 minutami:

Si ti kdaj skušal odplačevati kredit z 20%no obrestno mero. Res misliš, da je tako lahko rešiti ekobmski šok?

 

Kar se pa floskul tiče pa samo, da ljudje radi živijo v svobodi ne pod okupacijo. In kako lahko zagotovil, da tisti civilisti ne bi umrli v prevzgojnih taboriščih? 

 

si ze kdaj slisala za fiksno obrestno mero?

 


LP

Povezava do prispevka
ana reče pred 3 minutami:

Do včeraj si trdil, da se ba zahodu napihuje možnosti zmage Ukrajine. Potem se napisala, da je večina analitikov, ki sem jih jaz slišala, napovedovala zmago rusije in so presenečeni, da gre Rusom tako slabo. 

 

Danes mi s cars locki nazaj prodajaš kar sem ti včeraj odgovorila jaz. Moram reči, da si prav zabaven v svojem prepričanju v lastno superiornost.

 

Širi ampak tebe res ne morem jemati resno. 

mislim a ti mene poslušaš sploh? rekel sem da mediji napihujejo ukrajinsko zmago, ampak da kljub vsem napihovanjem je zmaga matematično tako nemogoča da analitiki ne upajo rečt da bo Ukrajina zmagala. Sicer govorijo analitiki o zmaganih bitkah in nesposobnosti ruske vojske ampak še nisem naletel na analitika ki bi jasno in glasno rekel da ma Ukrajina realne možnosti. Tako slabe so možnosti Ukrajine, da. S tem odgovarjam tudi @ChAiN

 

To da gre Rusom slabo pa je propaganda. Noben analitik pa ne bo glede na matematično nemogočost Ukrajinske zmage rekel da lahko Ukrajina zmaga. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka

Današnja novica dneva : prvi ruski vojak je podlegel radiološki zastrupitvi. 

 

naslednja novica : analiza zdravnika, ki razlaga kako nemogoče je, da bi po par tednih nekdo umrl od radiološke zastrupitve samo ker je kopal po radioaktivni zemlji - še likvidatorji so rabili do dva tedna da so podlegli

 

ukrajinci so klovni

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 22 minutami:

Tako kot ima pravico do samoodločbe Palestina, zato jim dobavljamo orožje in je Izrael pod embargom?

 

Tako kot ima pravico do samoodločbe Jemen, zato jim dobavljamo orožje in je Savdska Arabija pod embargom?

 

Aja ne, pravico do samoodločbe imajo samo tisti, za katere ti mediji pravijo, da je tako.

da ne omenjamo Kurde, ki so jih v Siriji prepustili v nemilost Turčiji, potem ko so postali nekoristni

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 19 minutami:

Moje stalisce je v primeru Ukrajine je odvisno od tega koliko so bili dejansko samostojni pri sprejemanju odlocitev. Vojne z Rusijo si Ukrajina zagotovo ni zelela, vsaj ljudstvo ne, pa jo imajo. Ni bilo videt niti na eni tocki v zadnjih 8 letih, da delajo na tem, da bi se ji izognili. 

Sploh se treba vprašati kdo dejansko sedaj odloča v Ukrajini, a vojaški vrh, oligarhi ali pa politični vrh? Po mojem je slednji zgolj za okras, ki je tam zaradi komunikacije z Zahodom.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 51 minutami:

Sploh se treba vprašati kdo dejansko sedaj odloča v Ukrajini, a vojaški vrh, oligarhi ali pa politični vrh? Po mojem je slednji zgolj za okras, ki je tam zaradi komunikacije z Zahodom.


politiki in vojska so operativci

kdo jih usmerja je kljucno vprasanje

Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

In kaj si ti natančno. Velik revolucionar, ki zavrača pravico manjših držav o samoodločbi. To ni nekonformizem, zgodovina je polna ljudi kot si ti in večina jih je na napačni strani zgodovine. Temu se ne reče biti nekomformist pač pa dinozavr. 


a folk v donbasu ima pravico do samoodlocbe?

kaj pa na krimu?

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 1 uro:

ruski vojaki so posilili kar nekaj žensk v srbiji/Beogradu med sodelovanjem z Yugo armijo

Tito se je pritožil Stalinu

Joža mu je rekel, da se fantje pač morajo malo sprostit

 

 

fukal so jim mtke pa babice a srbi jih še zmer lajkajo. butast narod v pm

 

tolk o tej tezi, da se splača predat nasprotniku


Srbi so ratali fani rusije v 90ih, crnogorci so pa bli vedno za ruse pa tudi ce je to pomenilo da so za stalina

 

to s tezo o predaji nima veze, RA je pregnala nemce iz banata in vojvodine

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...