Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Evo zmagal Jošta in potem še šmarjetno...

Ja Jošt je konkretno težji tisti 19% klanec je faking ubrisan, to bi rabil še najmanj 2 prestavi.. Šmarjetna je pičkin dim proti Joštu 😃 jasno brez da bi stopil dol, zame hrib ni zmagan, če bi se ustavljal na njem 

20230814_080650.jpg

20230814_085240.jpg

20230814_080632.jpg

20230814_080531.jpg

Screenshot_20230814_094146_Strava.jpg

Screenshot_20230814_094029_Strava.jpg

uredilo bitje doz
  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

3000km nazaj sem res imel filing da je kolo problem, ker je bila še vožnja po ravnem zahtevna, sedaj ko imam vsaj malo moči, vidim da zaenkrat boljšega kolesa niti ne rabim, in da sem pač bil v porazni kondiciji, sedaj sem se ga skoraj že navadil pozicija je očitno kar agresivna glede na to da je kolo za TT, in je 54% teže spredaj, precej trpijo moje roke, ampak je čedalje boljše, sedež mislim da imam sedaj kar dobro nastavljen, pač rit se mora utrditi, velika sprememba sta bila menjava zobnikov iz 11-23 na 11-28, ter čevlji, še 1x hvala erted45. Takole ko je spucan mi je prav všeč. Naslednji servis, bom omenil da bi rad nekoliko boljše bremz gumice, ker ko se te segrejejo zavorni učinek pade, pri spustih je ogromno teže spredaj, tako da se mi zadnje kolo redno vzdiguje, kljub temu da imam rit skoraj dol iz sedeža nazaj 😃sprednja feltna se segreje toliko da se z lahkoto opečem. 😄 moti me edino da 8ma spredaj 3 zobnike in je ogromno dela z prestavljanjem, ker na srednjem in malem zobniku sta po dve poziciji ročke, se pravi je spredaj, 5 pozicij, in če si tak kot jaz popoln začetnik in si skoz v iskanju najboljše prestave je komad prerikanja...

20230814_141326.jpg

20230814_141416.jpg

20230814_141607.jpg

20230814_141447.jpg

20230814_141646.jpg

20230814_141224.jpg

20230814_141245.jpg

20230814_141253.jpg

20230814_141521.jpg

20230814_141429.jpg

20230814_141307.jpg

20230814_141345.jpg

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ne da ne rabis novga bajka, z novejsim bi biu hitrejsi in lazje bi v klance fural, vsak ma pa svoje prioritete kaj rabi kaj ne rabi, ze sama guma je lahk za 10w hitrejsa😁

 

 

 

Kj velike prednosti v gumicah ne bos mel, probaj se bolj nazaj drzat ko bremzas po klancu, da je nekj teze se na zadnjem kolesu da razbremenis mal prednjo

Sploh navzdol so problem zracnice ker znajo poct od vrocine zarad segrete feltne, zato je za tezje kolesarje disk majka

 

Povezava do prispevka

Zatič imam zato nekoliko odprt ker sem pri spustih na spodnjih ročkah, in rit skoraj dol iz sedeža tako da je čimveč teže zadaj, in v tej poziciji imam nekoliko prekratke prste in bremza prekmalu prime in v taki poziciji zapestja nimam dovolj moči, tako pa ročka pride bližje balanci in jo lahko konkretno primem in stisnem. Pri spustih se ne zajebavam da mi roka zdrsne dol iz bremze je lahko katastrofa... Ker imam rad brzino 😃 danes sem ga nateral 77.7km/h 😁 tam pri parkirišcih pod Joštom

Screenshot_20230814_145029_Strava.jpg

Povezava do prispevka
doz reče pred 1 uro:

pri spustih je ogromno teže spredaj, tako da se mi zadnje kolo redno vzdiguje, kljub temu da imam rit skoraj dol iz sedeža nazaj

Noro agresivno zaviranje :O

Ne vem če veš, ampak na spustih naj bi v ovinku popolnoma stegnil zunanjo nogo in nanjo prenesel praktično vso težo do te mere, da se začneš dvigovat s sedeža. Tako preneseš težišče mnogo nižje in ohraniš več teže na zadnjem kolesu.

 

Tu imaš en primer. Jaz sicer ne razumem kaj točno počne. Izgleda se v določenih ovinkih še dodatno nagiba naprej, da iztisne malenkost več gripa iz prve gume:

 

Pa en izjemno retardiran video (GNC produkcija pač) trail brakingu, ampak boljšega nisem našel:

Slednjo tehniko najbrž veliko ljudi čisto podzavestno prakticira.

Povezava do prispevka

O hudo! Sprobam tole ko bo možno. THX! 

Ni agresivno zaviranje ampak je kolo narejeno za TT in je geometrija šasije taka da je 54% teže na sprednjem kolesu že po ravnem, naprimer brez rok ga je noro težko voziti 😄

Itak imam v vseh ovinkih notranjo nogo gor, ne vem kako je pri novih klolesih ampak tega se po ovinkih ne da poganjati ker izjemno hitro podrsaš po tleh. Tole je maximalen kot potem je pedalka na tleh.

20230814_172954.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

@doz jst ne razumem kako zmoreš brez cukra. Ajde japke gor, japke dol. Danes sem šel 3 ure po kosilu (pa smo imeli lasanjo) na kolo, pozabil prej picikl čokoladico pojest pa sem po 10 minutah postal lačen 😁. Vsa čast. 

 

Kot so že omenili sokolesarji. Nor napredek si naredil 👍👍

Povezava do prispevka

 kot sem rekel 1.5 leta nisem pojedel niti 1 koščka sladkarije, niti marmelade, ali kakeršnekoli sladice, kot tudi niti koščka slanih prigrizkov, 

namesto sladice si sem ter tja narežem eno banano + recimo breskvo zalijem z navadnim jogurtom malo cimeta in to je to.

nekje sem prebral da ko zelo zmanjšaš vnos sladkorja, telo laufa na 2 energenta, sladkor in maščobe, kakor se spomnim je trajalo cca 3 mesece da je telo

naredilo ta proces, ne sprašuj kako težko je bilo, cuker sem sanjal, v bistvu je bilo težje kot nehati kaditi... ampak ko je bilo to mimo sem se takoj počutil bolje kot kdajkoli v življenju

resno, ne morem dovolj, povdariti kako se mi je izboljšalo počutje, nič več belega jezika in podobnega sranja, od takrat se pravi 1 leto+ se mi niti 1x ni naredilo to kar sem prej doživel cca 4x na teden

ko si utrujen smo rekli da ti je cuker padu, in sem moral kaj pojesti sicer bi kar skupaj padel... saj dobim sladkorje iz sadja in tako...

vsako jutro zajtrkujem in popoldne malicam mešanico ovsenih kosmičev, v katerih je še: lešniki, kokos, mandlji, rozine, + cca 3dcl mleka

na dan tudi spijem cca 6dcl mleka... od pijač pijem samo še vodo, oz izjemno redko v kakšni gostilni da ne izpadem idiot brezalkoholno pivo...

jem tako kot prej, razlika je samo da sem v 5 letih prišel iz 113kg na 87 in imam manjši želodec, brez problema pojem pico ali 3 bureke...

ampak ne več kot 1x na teden.

 

aja še to, vsak dan popijem tudi 2 šumeči tabletki Magnezija in ni važno kako uničene imam noge, še nisem imel krčev...

 

 

vse to delam izključno da bom bolj zdrav na dolgi rok, kot sem rekel star sem 42 in ko gledam 50 letnike, ki so si z alkom in čiki uničili zdravje, res nočem po tej poti

življenje je že tako dovolj pasje, in ne vidim logike da si ga še dodatno zjebaš...

tako da tekmujem samo sam z sabo :)

 

upam da sem gene dobil po fotru tip je star 71 in ima več kondicije kot jaz haha

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Na kratkih furah ne rabite hidratov. Jaz vzamem s seboj kak gel za vsak slučaj in ga večinoma prinesem domov. Na dolgih, intenzivnih furah pa pač ne gre brez dodanega sladkorja, ki ga je treba dovolj zgodaj začet jest. Z malo vaje se da dokaj dobro uganiti koliko jesti. V primeru napake je pa pač potrebno narediti dovolj dolg postanek.

Meni "kontrolirano stradanje" zelo pomaga pri spoznavanju potreb telesa. Raznih 200 gOH/h, ki jih propagira kak GCN je pač totalno pretiravanje.

Povezava do prispevka
Ivan JJ reče pred 9 urami:

Smarjetno in josta naenkrat, hudo :ododava:

 

@Boris mas to elektricnega, oz zakaj ma tist gumb za prizgat?

S Works je res kul, sam kaj ko zic al pa cevlji stanejo $450.

Kenevo Sl

 

b4d reče pred 9 urami:

@Boris moras Epica Evo zdej nabavit, Sagan drugo leto v Spec factory ekipi v mtb. Prav veselim se, se malo dodatne pozornosti za XC. 

Zdej pocasi bi mogu prit

https://www.specialized.com/us/en/epic-world-cup-expert/p/206075?color=336698-206075

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 8 urami:

Na kratkih furah ne rabite hidratov. Jaz vzamem s seboj kak gel za vsak slučaj in ga večinoma prinesem domov. Na dolgih, intenzivnih furah pa pač ne gre brez dodanega sladkorja, ki ga je treba dovolj zgodaj začet jest. Z malo vaje se da dokaj dobro uganiti koliko jesti. V primeru napake je pa pač potrebno narediti dovolj dolg postanek.

Meni "kontrolirano stradanje" zelo pomaga pri spoznavanju potreb telesa. Raznih 200 gOH/h, ki jih propagira kak GCN je pač totalno pretiravanje.

Kje se kupijo ti geli? A so to na bazi sladkorja ali kako gre to? 

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 8 urami:

Na kratkih furah ne rabite hidratov. Jaz vzamem s seboj kak gel za vsak slučaj in ga večinoma prinesem domov. Na dolgih, intenzivnih furah pa pač ne gre brez dodanega sladkorja, ki ga je treba dovolj zgodaj začet jest. Z malo vaje se da dokaj dobro uganiti koliko jesti. V primeru napake je pa pač potrebno narediti dovolj dolg postanek.

Meni "kontrolirano stradanje" zelo pomaga pri spoznavanju potreb telesa. Raznih 200 gOH/h, ki jih propagira kak GCN je pač totalno pretiravanje.

 

200 gramov ni mozno pokonzumirat kokr jst vem, ker crevesje preprosto ne more absorbirat. Nekje 120 gramov je max po raziskavah, pa se to ce kombiniras glukozo pa fruktozo, ki se absorbirata prek razlicnih transporterjev. Plus to moras dobesedno natrenirat crevesje, ker drgac skuzlaš al pa fases drisko.

 

Se kej svaljkate? Jst sm ze na kremsniti na Plansarskem :D

 

 

image.jpg

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
doz reče pred 28 minutami:

Kje se kupijo ti geli? A so to na bazi sladkorja ali kako gre to? 

Jaz sem nazadnje naročil iz 4endurance, dobi pa se praktično povsod.

Ni tako pomembno, da je ravno gel. Karkoli sladkega je ok (banana, Frutabela, ...). Dobra alternativa je tudi par €, da si lahko privoščiš kremšnito. Point je v tem, da imaš nekaj za blaženje bonka, ko pride. Jaz sem bil parkrat že tako izčrpan, da sem komaj obračal noge. Enkrat tako, da nisem zmogel niti peljati naravnost in sem se moral ustaviti. Včasih nisem imel ničesar s seboj, drugič že vse pojedel, tretjič pa izgubil ves apetit in sploh nisem mogel več jest brez hude slabosti. Ne dvomim, da bom v prihodnje odkril še kak način.

Tudi ti boš slej kot prej prišel do te točke, ker stopnjuješ intenziteto in dolžino fur. Na srečo ne vozimo dirk, zato lahko počijemo in se potem počasi privlečemo domov :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...