Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Boris reče pred 10 urami:

ves kolk jih fura gravel dirke na ht mtbjih z road handlebar 

 

Jst se ze neki cajta igram z idejo da bi mojga bednga cuba predelu na road handlebare sam ne vem a bi to delal oz nimam za dnar stran vrzt ce mi nau vsec.

Povezava do prispevka

Kar zanimivo, da ste bolj naklonjeni Enduracu. Sem mislil, da je gravel sedaj daleč najbolj popularen. Očitno ne med formsko publiko. Jaz do pred kratkim nisem videl smisla v gravlu, sedaj pa res ne vem več v čem se točno razlikujejo od endurance cestakov. Se mi pa zdi, da vsak dodaten mm gume pride prav po grobem terenu, ker pač ni drugače vzmeten.

 

To sem sicer bolj hipotetično spraševal, ker imam race cestaka. Ko bom kupoval n+1 bom zato verjetno šel bolj v smeri gravla, ker bi raz z njim bikepackal.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 14 urami:

Kar zanimivo, da ste bolj naklonjeni Enduracu. Sem mislil, da je gravel sedaj daleč najbolj popularen. Očitno ne med formsko publiko. Jaz do pred kratkim nisem videl smisla v gravlu, sedaj pa res ne vem več v čem se točno razlikujejo od endurance cestakov. Se mi pa zdi, da vsak dodaten mm gume pride prav po grobem terenu, ker pač ni drugače vzmeten.

 

To sem sicer bolj hipotetično spraševal, ker imam race cestaka. Ko bom kupoval n+1 bom zato verjetno šel bolj v smeri gravla, ker bi raz z njim bikepackal.

 

endurace požre gume do 35mm in to je kar se mene tiče več kot zadosti za vse gravel fure. sem na svojem gravelu (grizla sem mel), preden sem ga prodal vozil 35mm Schwalbe G One RS. fantastični plašči za vsak tudi precej grob makadam. težavo sem imel šele, ko je klanec prešel iz zbite površine na ~3x3cm nezbito kamenje. saj bi tudi gorc plaval v takem, a najbrž nekaj manj.

 

karkoli hujšega se jaz sploh ne bi loteval s cestakom, niti z gravelom. brezveze.

 

endurace > grail/grizl

 

imo se graveli prodajajo zaradi boljših prestavnih razmerjih za navadne janeze, kot pa zaradi kompatibilnosti plaščev.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
dilar reče pred 8 urami:

@Boris, sej mejbi sm te ze vprasal to, ampak kako da ne furaš Rovalk? Too little for the buck al majo internal width preozk?

Ker majo tazadnjo feltno 60 in sprednjo 50. Jst od aprila do novembra furam sam prelaze in mi je malo too much tudi ce oni pravijo da so super aero itd. Ko je veter iz strani mam raje nekaj nizjega. 
sm si za letos naroci alpinist sam se niso prsle. Skoda ker ne delajo vec clx50 k so top felge. Sm jih fural ene 4 sezone. 

Povezava do prispevka

Danes končno šel na biciklu, sem hotel do Litije, pa mi je na 3/4 poti reklo, bejž nazaj, oblaki ne izgledajo obetavno. No, me je vseeno malo opralo, ampak sem zadovoljen, ker sem iz prve roke lahko testiral opremo in oblačila, ki sem jih nabavljal pozimi. :D

 

Sem pa vsaj dobil podporo lgbt

 

20240302_144940.jpg

 

:mafija:

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...