Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

b4d reče pred 3 urami:

Narocil sem SQlab 612 carbon, pa da vidimo kolko je to bolje napram jajcem od Syncross Belacarre... Tale mi prav sive na hlacah trga, prvic sem se namazal s kremo da me ne ozuli, uglavnem slabo (krema super sicer). Pomojem bo sel v prodajo ce koga zanima.

Zaupaj mero še, pa kdaj ga dobiš?

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 10 minutami:

@b4dKero kremo maš? Zadnje cajte se mi vedno žulj nardi, sploh ni važn na kolk solgo turo grem. 

Ponavad se hlace nagubajo v predelu med stegnom in ritjo 

Pocekirj ce je to to, pa verjetno na istem mestu skoz zulja

Lahk da tud postran sedis na sedezu 

Povezava do prispevka

@Jake the Mess Tole CC od Muc-off sem vzel, ker mi je ExtremeVital najblizje. Disi kul, pomagala je tudi, ampak ja, to je bolj blazenje simptomov. Bomo videli ce bo kaj bolje na novem zicu.

 

@gorannNa starem Selle Italia nisem imel nikoli taksnih tezav, zdej pa tukaj na tem Belacarra pa glih na pol pride plastika in prevleka in me drma ce je vroce zunaj. Ubistvu me ozuli cisto med stegnom pa  jajci tako da me najbolj nos sedeza muci. Pa ce gledam ni nic kaj cudnega nagubano ali karkoli.

 

@bozicekman Odmeril sem 11cm riti, pa po tabeli +2cm in na koncu 13cm sirine vzel. Zna bit da ze jutri, na bike24 je bila zaloga. Kolebal sem med 611 in 612, pa je potem odlocilo to da je 612 ozji spredaj (kar naj bi omililo mojo tezavo), pa celo na zalogi. 611 komaj avgusta.

 

@Boris Aha ShockWiz, to sem ze slisal, nisem pa nikoli videl. Morda bi blo zabavno probat pa videt kaj predlaga :D

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Ma sm mislil da je pozicija sedeža, samo glede na to da imam enak sedež na obeh kolesih, pa verjetno vsaj malo drugačno pozicijo, najbrž ni to. Bi znal biti sedež, samo lansko leto se mi to ni delalo. Je pa res da sem se letos precej več vozil. A nisi mel ti tud tega Spec Phenoma, pa si menjal za eno budget varianto pol? 

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 1 uro:

Ma sm mislil da je pozicija sedeža, samo glede na to da imam enak sedež na obeh kolesih, pa verjetno vsaj malo drugačno pozicijo, najbrž ni to. Bi znal biti sedež, samo lansko leto se mi to ni delalo. Je pa res da sem se letos precej več vozil. A nisi mel ti tud tega Spec Phenoma, pa si menjal za eno budget varianto pol? 

Ne, mel sm toupe od speca pa menjal za power, pol sem budget od bontragerja aeolus in mi je kul

Povezava do prispevka

@bozicekman Evo sem ga dobil. Cisto na vrhu je spica 3,8cm, tam kjer se sedez razsiri, kjer so narisane crte, pa nekje 5cm.

 

Pravkar sem ga namontiral, zgleda zanimivo, tudi obcutek sedenja bi isto opisal. Bo pa potrebno eno turo naredit da vidimo ce je kaj na tem. Je pa precej vecji od Belacarre.

 

 

Sem pa magarac namesto gledat Nm navora od Transfer seatposta, gledal od sedeza... Posledicno zjebal top clamp na potopni... Kje bi se to dalo dobit? :D Cult 3 tedne... A bom res mogu normalno stango uvalit za ta cajt... Boris, nimas nic? :D

 

uredilo bitje b4d
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 21 urami:

Ma ja powerja takrat niso imel za na probo k sem kupoval. 

 

@Boris Zakaj je phenom slab, power pa kulski? Sem mislil da gre za precej podoben sedež, razen da je phenom daljši spredaj. 

Kot je kolega svicarac reku je lazje spodaj drzat, ta moj od bontragerja je 1 cm daljsi od powerja, je pa tud sirsi prednji del malenkost pa da vec podpore

Lahk da bi biu teb spec romin dober, podoben toupeju zadnji del malce privzdignjen kot sm mel priliko videt

 

Pa sagan ga fura

 

Mas cel kup sedezov, selle, fizik... ni nujno da ti bo power sploh vsec kaj sele da ti bo pasal

Povezava do prispevka

Mi je jasno. :) Sestavljen je malo malomarno, kupil sem ga v trgovini Enduro. Dropper recimo je šel ven samo do polovice (manj kot 100psi), kablovje je obupno. 

Genius je bila želja, ker sem iskal nekaj med trail in Enduro kolesom. Tudi sodelavec ga ima in sem ga imel možnost prej stestirati. Pred tem sem imel Sparka, ki je bil odličen za gozdne poti in vzpone in precej obupen pri strmih spustih itd. Enostavno geometrija ni štimala, prednje kolo je bilo preblizu kolenom. Imel sem možnost dobiti Mondrakerja Foxy 2021 za odlično ceno, a ker sem iskal čimbolj vsestransko kolo (ne čisti enduro), sem se nekako že prej odločil za Geniusa. Nisem pa še imel prave priložnosti, da bi ga stestiral. Odločal sem se med tem in Ransonom 920. 

Povezava do prispevka

Seveda, danes sva ga s sodelavcem malo porihtala, ker se bolj spozna in tudi hodi na tekme (enduro) Prejšnji teden je po sedmih mesecih čakanja dobil Propaine Tyee-ja s skoraj najboljšo možno opremo. Kera zverina! Pred časom mi je bilo nepojmljivo zakaj bi nekdo dal za kolo 5.000€ in več, ter se spučal med drevesi. Potem pa probaš. In te potegne. In kupiš najprej kolo za jurja (trdaka) pa se ti zdi veliko in vidiš, da to ni to. Pa greš na full suspension. In potem... Hja, kmalu si tam.:)

Povezava do prispevka

Danes sem si privoščil Strmo Reber, t.i. dolenjski Vršič. 4 km pri 14%, 19 serpentin, dobrih 400 m višinske razlike. Najprej sem se spustil v Osilnico potipat, če je Kolpa še mokra in mrzla, tako da sem ga prevozil navzdol, potem sem šel nazaj po isti poti. Celotna vožnja je bila 108 km, skoraj 2500 višincev.

 

Bale so nastavili za norce rolkarje, ki pridejo v torek. https://www.knklongboardcamp.com

 

eYRP9p0.jpeg

 

ZSyENiC.jpeg

 

RvM9yWl.jpeg

 

HTR0cMZ.jpeg

 

enrWzk1.jpeg

 

VPBvsqX.jpeg

 

j5PGMOH.jpeg

 

BlcBTcc.jpeg

 

Povezava do prispevka

sqlab612.png.acfbb34d701f351efb72a3ef296cb340.png

 

Zrihtal eno navadno stango dokler cakam rezervne dele, sedez gor, moram rec da sem zaenkrat zadovoljen, me pa ta dimenzija sili precej naprej v dirkaski polozaj, kar je bilo pricakovano.

 

In ja dropper je fenomenalen izum, opazis komaj ko ga nimas in se na semaforju skoraj skantas :D

Povezava do prispevka

Sqlab 612, zgleda res cudno, a ne znam opisat, ritne kosti res lepo sedejo noter. Vsaj vceraj po 1h testiranja je tako zgledalo. Tudi drgne me ne po stegnih, kar je bil osnovni problem. Seveda bo treba kaj daljsega opalit, ampak zaenkrat obetavno.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...