Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

1500km, 25k visincev nekje, menjal verigo iz SLX na XT... Pustimo to da jih komaj dobis. Ce ima kdo probleme z 1x12 in glasnostjo, razlika med izrabljeno in novo verigo je neverjetna, dela bolje kot iz trgovine. Pa sem redno cistil in mazal zadevo. Lifespan je obupen.

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
Medeninček reče pred 9 urami:

A je možno na notranjih Nexus prestavah nastavljat razmerje težavnosti med prvo in tretjo prestavo? Na enem kolesu je razmerje takšno, da je tretja stopnja zelo težka in omogoča hitro vožnjo, na drugem kolesu pa je razlika med tremi stopnjami minimalna in se ne moreš hitro voziti. Bicikla sta različna, verjetno tudi Nexus modela, čeprav na prvi pogled zelo podobna. Ali se sploh da manipulirat te Nexus prestave al je vse trajno zaključeno v zadnji pesto?

trajno zakljuceno

Povezava do prispevka

Je kdo delal VO2 max test kdaj? Men so ga danes delal v sklopu ene klinične študije. Če ste delal, kok mate kej cifro? :) Men so 61 ml/kg namerl, sm bil najprej mal razočaran, ampak vidm, da to ni tok slabo. Nism neki v formi trenutno tud, tko da nism bil lih preveč zamorjen, k mi je fotr reku da je mev okol 75, ko je bil mlad atlet :D

Povezava do prispevka
gorann reče pred 8 minutami:

Pejt parkrat na mangart s kolesom bos hitr ujel starega

 

 

Bi mogu kar resno delat na tem, če bi hotu za 20% dvignt VO2 :) 

 

Drugač sem pa prvič vozu na ergometru, ki ti uravnava moč, na kateri morš vozt. Pr 300W me je sam pobral po minuti :D Sam še večji respect za tist Pogačarjev kronometer, kjer naj bi vozu povprečno pri 400W v TT pozi dobrih 30 min. Tip je skor dobesedno moja kopija po višini pa teži, pa da take watte nametava, fjuu :D

 

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 44 minutami:

Kaj ni VO2 max dost gensko pogojen in ga ne moreš kaj dost dvignit, sploh recimo za 20%?

 

baje se da, ampak moraš delat velik aerobnega treninga na dost nizki obremenitvi. Vsaj tko tule piše, ne morm pa jamčit za znanstveno podlago, ker se po pravic nism tok spuščal v to. NI tok moj scientific department.

 

https://simplifaster.com/articles/how-trainable-is-vo2-max/

 

gorann reče pred 39 minutami:

300w pa res ni nc, to jest lahk 20min drzim pa sm.svoh

 

Ne sj ne

 

Trenazer ma to funkcijo ko delas treninge na zwiftu je super

 

Mja zame je, nimam tud nekih resnih kilometrov v nogah letos, plus konc zime sem bil dobesedno mesec in pol čist brez kakršnekol fizične aktivnosti, ker je blo treba doktorat spisat v parih tednih... Ampak ja, verjetno ne bi neki zlo vplival na moj VO2 max rezultat al bi bil v boljši fizični aktivnosti al ne, ker tud če bi treniru ful v tem času, ne bi delal takih treningov, ki bi to ful potenciral.

 

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...