Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Jest sm dal dans gor 11-40 mtb kaseto in mam tko lepo nastelano da tud ce krizam 50 spredaj pa 40 zadaj da ne odlomi menjalnika, je se lufta mal

 

Salta pa ful lepo s to slx kaseto, se vidi da je shimano

 

Mislu sm 11-36 dat pa smeti od sunrace rabjo 1mm, al kolk je ze spejser, pa ga nism nasu, un k je med zobniki je pa predebel

Pol sm pa kr 40 slx kaseto dal dela bp vse

Kaj to olje zaserje ketno ne se jebat pa zadnjic sm jo spucal pa zobnike

 

 

20210807_155247.jpg

Povezava do prispevka
shure reče pred 2 urama:

A sem edini fejker s flatbarom?:D Je bil preveč ugoden, da ga ne bi vzel.

 

Bo treba nabavit še kaj drugo leto...

0B2C5C22-1F1C-4371-B1C3-65A26BEBEE75.jpeg
 

@gorann: pa dejansko rabiš 40?

dejansko rabm ja, ne maram vozit s 50 kadence v klance nad 12%, rajs vidim da je se kaksna prestava vec kot manj

kaj mas to za en stroj, hibrid z ultegro, a bremze mas 105

erted45 reče pred 12 minutami:

 

Prešaltaj na vosek pa ne bo niti približno toliko zapacana :)

kaksen vosek, nimam pojma kaj te to je, da ni od fonde lubrikant k reklamira

 

zdj mam shimano dry lube, je p baje ful slabs od muc off olja prevec vlece umazanijo nase, na ketni mam prou koscke umazanije skup zlepljene, sploh po tamalih zobnikih na kletki

Povezava do prispevka
gorann reče pred 5 minutami:

dejansko rabm ja, ne maram vozit s 50 kadence v klance nad 12%, rajs vidim da je se kaksna prestava vec kot manj

kaj mas to za en stroj, hibrid z ultegro, a bremze mas 105

kaksen vosek, nimam pojma kaj te to je, da ni od fonde lubrikant k reklamira

 

zdj mam shimano dry lube, je p baje ful slabs od muc off olja prevec vlece umazanijo nase, na ketni mam prou koscke umazanije skup zlepljene, sploh po tamalih zobnikih na kletki

 

Pač vosek kot mazivo za ketne. Imaš 2 tipa in sicer voske za vroče voskanje, kjer moraš vosek staliti v posodi v staljen vosek namočiš verigo (to daje najboljše rezultate ampak je malo sitno za pripravit) in tekoče voske, kjer vosek nakapaš direkt na ketno tako kot z vsemi ostalimi mazivi. Sam uporabljam slednjega (Squirt), imaš pa precej drugih opcij, Smoove, Silca, Absolute Black (če ti ostaja denar), ...

 

 Edino, kar moraš pazit pri prehodu na vosek, ketna mora biti popolnoma čista sicer se vosek ne prime (jaz sem ketno snel in jo namočil v razmaščevalec). Plus, pri večini voskov sicer piše, da so primerni za mokre fure, ampak če boš fural v res mokrem ti ga bo spralo.

Povezava do prispevka

Jaz nič ekstra ne pucam, mažem na ~200-300 kilometrov, pred mazanjem obrišem ketno s krpo in kapnem na vsak valjček 1 kapljico, kakšno minuto vrtim gonilko, da se vosek razleze, pustim čez noč, da se posuši, in je.

 

 Ne pa pretiravat z nanosom, sicer se ti bo začel nabirat na zobnikih in bo letel vsepovsod (to ni problem na cesti, če pa furaš trenažer je pa dobro nekaj podstavit pod kolo).

 

Temu se da izognit z vročim voskanjem (kjer sem seveda pozabil še na najbolj popularnega, to je MSW), ampak zame je Squirt čisto OK in svetlobna leta pred klasičnimi olji, ki sem jih fural prej. 

Povezava do prispevka

Borisu se pipa zdele po moje. 

 

Pa o kakšnem vosku to vi?  Sm mislil da sem prišel v temo o brazilski depilaciji, ne pa o bicikliranju. 

 

Kaj je narobe s tem da spucaš ketno, daš par kapljic olja in obrišeš? Če ne pa kupite sprej, če ne znate olja dozirat. 

uredilo bitje Jake the Mess
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 1 uro:

Borisu se pipa zdele po moje. 

 

Pa o kakšnem vosku to vi?  Sm mislil da sem prišel v temo o brazilski depilaciji, ne pa o bicikliranju. 

 

Kaj je narobe s tem da spucaš ketno, daš par kapljic olja in obrišeš? Če ne pa kupite sprej, če ne znate olja dozirat. 

Glih to ti razlagam da je ful umazanije in mastno, cist si zasmiran sam da se mal dotaknes 

 

Bom nabavu pa ko bo cajt snamem ketno pa razmastim

S cim to nardis ponavad, bencin?

 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 2 urama:

kaj mas to za en stroj, hibrid z ultegro, a bremze mas 105

Haha, a to si dejansko opazil? Od enega sem kupil, ki je dal na original bike s 105 gor Ultegro.

 

Meni je pa ze 34 preveč, pomoje sploh še nisem imel tam. Ampak ja, šparaj kolena, jaz sem tudi precej povečal kadenco v zadnjem letu. 

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
gorann reče pred 30 minutami:

Ej shure a mas tega

FASTROAD ADVANCED 2

2020

Tegale imam, je že precej star: https://www.giant-bicycles.com/si/fastroad-comax-1-2017

Zame je dovolj, nadgradim če bo kdaj potreba.:D

 

Se strinjam, tisto zgleda lušten vzpon, bo treba probat.

 

@Jake the Mess: koliko pa imaš? Jaz sem 180 cm in 75 kil, pa se počutim kot slon proti Pogiju ali takim kot ta tvoja frenda.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...