Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 7 minutami:

Mene je tale 2021 Oiz zrajcal v 100 mater. Mal mam dilemo 100 vs 120 mm feder, samo glede na mojo sposobnost kolesarjenja in profil vožnje se nagibam k 120.

 

Isto, isto, jaz bi pomojem TR kupil, pa sem startal z idejo da rabim XC racing trdaka :D

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 13 minutami:

Ne, je pa grip2 damper. En je pa itak gravel. 

 

Boris a se spoznaš kaj na coile? Kerga bi priporočo?

Inb4 fox dhx2

 

 


 

a mas rad jumpe pa drope 1m +? Ce ja coil.

rad furas bajk v klanec? Ce ja potem coil ni ok

 

ce hoces dobr coil pa noces placat premium cene glej ohlins al pa smec od rockshoxa

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka

Ma dobr, to greš lohk tud s ponyem pa če si jak boš na čas zbombal pol vikendašev na kolesih za 10k. Men je minus teh enduro in dalje gujsnic v breg, da so enostavno no fun. Ampak poj vzameš v zakup še to, da si na vrhu spil 2 pira, da bo en kup korenin in gramoza na dol in da bi vseen mal spustu in si dal duška in poj sklepaš kompromise.

Povezava do prispevka

Ja zdej mam itak fox float x2. Pa mi je bil bol všeč cane creek db air ko sn ga na prejšnem bajko mev, več uporabnih klikov nastavitev. 

Zej če coil za tt high speed chatter ni bolš, se mi verjetno splača dat shock da mi compression tuning nardijo mal bol soft, pa da lahk pol dejansko uporablam knof kaj več ko pa prve 3 klike. 

Dpx2 pa itak tut ne delajo v 250x70 kejker js nucam

uredilo bitje Bumbar s kanglico
Povezava do prispevka

Nek 2018 model, zadnji po cenovni letvici, ki ji imel še aluminijast okvir, pa že za tega je bilo škoda keša, ker je bil vožen glih 5x preden ga je prodal skup s HTjem in kupil full XCja. Na dol se je vozil super. Kar je moj point, kupiš orodje, ki najbolj ustreza potrebam. In ne glede na to kakšne fedre daš na enduro kolo še kar imaš enduro okvir in geometrijo, ne vem, verjeten ne furaš specialko samo zato ker feltne ne grejo na levota?

Povezava do prispevka

noben fully ne bo lih zabaven vozit v hrib pomoj. al s kerimi bajki to primerjas simsalabim?

 

occam je kao full dober za v hrib pa pr men skos prednjo gor dviguje al pa zadnjo v prazno vrti. mors ga res razpalit preko kakih strmih korenin da gre lepo, sam pol si gotof za par minut, da dobis zrak nazaj.

 

ampak kot pravim, zadnjic so me nascal z enduroti v hrib pol so pa mel se boljso furo za dol.

 

edit: men itak ni nobeno kolo zabavno v hrib gonit. mogoce ce bi mel elektricnega.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Drevored fully XC, s cross geometrijo, pozo, manjšimi hodi na fedrih, manjši teži, XC prestavno razmerje, tak bajk je men kul vozit v klance, čez gozdove, travnike, pa tud kakšen ne preveč zajeban spust se da uživat. Modern full XC je imo za brda isti kurac ko HT, razen da greš pri dobrih HT k težam specialk izpred 10 let.

Povezava do prispevka

ne vem, mogu bi probat enga namenskega XC fullyja. mocno sumim, da bi bil razocaran. k gledas reklamne videe je vse lepo in prav, v real lajfu pa je mal drugace, ko vidis da te folk v hrib prehiteva z bajkom, ki je na papirju slabsi plezalec kot tvoj. kok gnil feeling more sele bit, da si kupis XC pa te folk z enduroti prehiteva :D

 

teza teh par kilogramov pri moji tezi (~90kg z opremo) naredi zanemarljivo razliko. boljsa prestavna razmerja? se mi zdi da je to precej poenoteno. tud tezko si predstavljam met se vec navora, ker kot sem rekel, zadnja guma se rada vrti v prazno. bolj primerna geometrija? mogoce. ampak spet dvomim da je tolko razlike, da bi se ti odprl drug svet.

 

jaz sem pri sebi skor ziher, da bom za naslednji bajk sel na bolj agresivno geometrijo in vec hoda. ko bom fizicno tolk spreman, da bom shendlal seveda. pa direct to consumer bajk bo naslednji skor 100%. sam do tja je se dalec.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...