Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

men je bil film vsec. nisme bral knjig, igral igrc tko da sem gledal neobremenjen.

na trenutke je malo "prazen" oziroma "preprost" ampak vseeno zelo lep film, sem ga z veseljem pogledal. tisti odlomki iz prihodnosti mi niso bili najbolj jasni.

Spoiler

moja trenutna teorija je, da vsak lik, ki ga ubije v vizijah ga ubije v bistvu metaforicno (ga spremeni v kwizatch meteracht al kva je ze) 

 

film bi primerjal z alien prometheus. isto lep film ob katerem pozabis, da zgodba malce sepa.

Povezava do prispevka

Če bi to napisal ti, ne bi niti podvoomil, ker pa je medeninček vseeno nekoliko bolje artikuliran gospod, se mi je vseeno zdelo fer preveriti, ker bi me uporaba tako prazne besedne zveze v njeni najbolj popreproščeni interpretaciji presenetila.

 

No, saj morda bo sam povedal.

Povezava do prispevka

Evo naše kretene incoming:

 

Navedek

 Spoštljivo besedičenje o vojvodih in baronih ne zakrije tega, da je izvirni greh na Peščenem planetu imperializem. Vseeno – ali pa ravno zato – režiserja privlači vojaška ceremonialnost družbenega reda, ki se giblje nekje med fevdalizmom in diktaturo: geometrične formacije uniformiranih vojakov spominjajo na nacistične propagandne filme.

 

Navedek

Herbertov roman ni imel enoznačnega pristopa do žanrskega tropa "izbranca", zdi pa se, da Villeneuve neironično sprejema idejo, da je suhljatemu mladeniču usojeno vladati nad galaksijo. Ker so bili Fremeni, ki jih bo vodil, implicitno napisani kot bližnjevzhodno ljudstvo, film poskuša to rasistično dihotomijo razelektriti z etnično mešano igralsko zasedbo.

 

Lp,

Ana Jurc, ki ve en kurc

 

https://www.rtvslo.si/kultura/dune-pesceni-planet/598836

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

men je film nekje med povprecnim in dobrim

Spoiler

1. glavni protagonist je nek beta soy boy

2. prikazano premalo podmukle in zahrbtne politike

3. uletijo sardukarji z laserjem ki reze +20cm debelo jeklo, ampak ne, dejmo vzet wakizashi in se gremo neki mal pikat

4. glasba mi je bla kul

5. mogoc bi lahko Caladan mel malenkost svetlejse barve, da bi bil kontrast proti pescenem planetu vecji

 

Povezava do prispevka

Jaz bi na zgornje komentarje dodal dve točki:

- Villeneuve je mel jajca, da je svojo željo sploh lahko realiziral, čeprav hladno, čeprav obrtniško, čeprav style over substance v vsej tej klimi in obrtniški konkurenci blockbusterjev v tej dobi Hollywooda. Jap, se strinjam, malo več osebnega toucha, malo več spice melange filmu ne bi škodilo, a vprašanje je, koliko je šel tu na safe zaradi studijev in izkušnje z dobičkonostnostjo BR2049

- ta film bomo lahko dokončno, kot celoto, ocenjevali oktobra 2023, ko uleti Part Deux. Do takrat je pač samo prolog.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka

Pogledal film, nekako mešani občutki.

 

Spoiler

Blazno me je motilo:

- Nek doktor sam odstrani ščite, da bi dobil kaj, mrtvo ženo, ki je razkosana, nekako ne pojasnijo zakaj?

- Dogaja se 10K v prihodnosti ni da ni vesljojske ladje... potem pa vsi boji potekajo na blizu, sulice, meči?

- Dobri igralci, samo večinoma dokaj bledo predstavljeni liki

- Se zelo strinjam, da je mnogo premalo razloženo zakaj taka gonija med Baroni oz kaj je zadaj, lahko bi bilo več

 

 

Povezava do prispevka
Spoiler

 

- Žena je bila razkosana, a jo je držal pri življenju. Doktorjevo izdajstvo ji je poklonilo končno smrt, da ni več trpela. Vsaj tako sem razumel.

- Sulice, meči so zaradi osebnih ščitov, mislim, da so to kar nazorno pokazali in obrazložili :)

- Gonja med baroni.....Atreidesi so pridobivali politično moč med plemstvom, zato so se cesar in Harkoneni zmenili, kako se jih znebiti.

 

 

Povezava do prispevka
Glista reče pred 1 uro:

Pogledal film, nekako mešani občutki.

 

  Skrij vsebine

Blazno me je motilo:

- Nek doktor sam odstrani ščite, da bi dobil kaj, mrtvo ženo, ki je razkosana, nekako ne pojasnijo zakaj?

- Dogaja se 10K v prihodnosti ni da ni vesljojske ladje... potem pa vsi boji potekajo na blizu, sulice, meči?

- Dobri igralci, samo večinoma dokaj bledo predstavljeni liki

- Se zelo strinjam, da je mnogo premalo razloženo zakaj taka gonija med Baroni oz kaj je zadaj, lahko bi bilo več

 

 

 

Če se prav spomnim s knjige, lahko te osebne ščite predrejo samo počasne zadeve (upočasnjen zamah z mečem npr.), tako da puške odpadejo, z laserji pa majo neko reakcijo ala mini atomska bomba. Zato boj na blizu z meči.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...