Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče pred 12 urami:

Asaylum se prav trudi da najde najslabse igralce. Pomoje jih dodatno placa za zanic igranje.

 

Morajo narest kontrast med dobrim izdelkom in slabim izdelkom. Če je Asylumov film res totalen podn in če Villeneuve-ov Dune ne bo glih nek presežek, bodo ljudje vseeno zadovoljni, ker bo sigurno vseen toooolk boljši kot Planet Dune. Tapravi poznavalci bodo Villeneuve-ov film primerjali z Lynchevim ali pa s konceptnim Jodorowsky-jevim, medtem ko bodo tisti, ki teh dveh ne poznajo lahko primerjali s Planet Dune. Ampak v Planet Dune igra Sean Young, kar tudi ni kar tako :))))). 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Tudi jaz pogledal, kar super izvedba Villeneueva saj vsi vemo kako težko je tole bukvo spremenit v film, nisem pričakoval da bo v tolikšni meri ostal zvest knjigam. Sem pa precej prepričan da film v box officeu ne bo naredil plusa, ampak če jim je glavno da dobijo na HBO MAX sube potem to ne bo tako pomembno in bomo morda vseeno dobili še drugi del, bi bilo precej žalostno če bi se končalo tako. Je pa kar velik poudarek na world buildingu in sama zgodba ni tako v ospredju tako da me zanima mnenje folka ki ni nikoli bralo knjig, saj verjamem da so določeni aspekti filma bili samo wtf. Aja pa super da Zimmer tokrat ni naredil svojega klasičnega pompoznega uplifting soundtracka ker enostavno ne bi pasalo tule. :) 

Povezava do prispevka

Men je žal da nisem počakal in pogledal v kinu :P

 

bom pač še enkrat/večkrat

 

sicer mi je OST v lynchevem filmu nepremagljiv pa tist weird vibe ampak tole je kr proper adaptacija

 

upam na nadaljevanja,potencial za nov lotr trilogy pa potem še failanje s prequel/sequel trilogijo 'cus hollywood

 

thopterji so carski

 

9,8/10

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka

Sem pogledala rip (vem, sramota) in sem hyped. 

Prebrala sem knjigo in pogledala lynchevo adaptacijo (2x), ki mi niti ni bila tako slaba, vsaj prva polovica filma ne. Druga pa je pohitren polom in zdi se mi, da je filmu tezko slediti, ce nisi prebral knjige. Prav tako sem bila razocarana, ker se mi zdi da ni naredil pravega poudarka na crve, ki so v negovem filmu kot neka stranska sitnost, ki zre proracun filma. Tako da sem imela za Villeneuovo adaptacijo zaradi njegovih preteklih filmov zeloooo visoka pricakovanja. 

In moram reci, da so bila izpolnjena do potankosti. Film po mojem mnenju zelo lepo sledi knjigi, povzame taprave obcutke in ga ne morem oznacit z drugo besedo kot perfekcija. 2,5h sta mi minili instantno, sem bila na koncu kar presenecena in bi prisegla, da ni minilo toliko casa. Moram it gledat se v kino, oz ce mi ne uspe, vsaj simbolicno kupit karte. Res bi bila velika skoda, ce ne uspemo dobit drugega dela. 

  • Račka +1 8
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Lih iz kina….bolano. Fukjen film..sau v dolby verzijo…res top..glasbena podlaga..vzdusje…prav zivcn sn bil pri dolocenih..kaj bo kaj bo…ze dolgo me ni novi film tak preseneto. Zaj pa obvezno po knjige!

 

 

Spoiler

Edino kaj me je malo zmotlo…da je par scen ko bilda suspens..glasba pune..pol pa malo pred vrhuncom presaltajo sceno pa utisajo zadevo. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...