Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

Mene Zendaya ni motila, v bistvu mi je bila čist solidna. Ampak očitno je curse of Chani, da še v nobeni verziji ni bla vrhunsko upodobljena (edit: Sy-Fy verzija Chani ajme.png). Napram Chani iz knjige (in Lynch verzije), v Villneuve adaptaciji deluje bistveno bolj aktivno in z več vpliva na dogajanje okoli sebe. Podpiram to odločitev. 

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka

Zendaya je bila kar kul

 

Lady Jessica je ubila vse scene, Margot Fenring tud zelo jace. Austin Butler je ubil svoje scene - top mi je blo ko vidim da ima hardona ko Lisan al Gaib ubije dedka, Timmy je oddelal svoje

Bardem je bil vredu komik,, ga kar rabis pri tej tematiki da pokaze absurdnosti dojemanja mesije

 

Noro, art, ne film

10/10

uredilo bitje Ivan JJ
Povezava do prispevka

Super film, ne me narobe razumet.

A se vam tudi zdi krutost Harkonnenov, kot je prikazana v filmu, mal preveč over the top? En večji psiho od drugega. Realno, če bi imel rodbino, ki bi tako odprto in nonšalatno levo in desno pobijala svoje podanike vseh vrst okoli sebe, bi v takem okolju prej ko slej prišlo do upora ali pa do prezgodnje smrti takih psihotov.

Povezava do prispevka

Meni ste res vzbudili skomine po ponovnem ogledu enke. Samo en problemček je. Moram imeti dovolj časa in tudi energy level visok, da tako dober film lahko pogledam doma zbrano v enem kosu. To pa žal ni več opcija pri meni in sem si rekel fuck it, bom pa po odlomkih gledal. No včeraj sem gledal in me je zmanjkalo samo za pet minut, ker pač jebiga, res je mesmerizing in skupaj s Paulom z lahkoto zajadras v sanje. Samo po predramitvi sem potem pogledal zbrano in res bolj zacutil tudi ta politični aspekt, ki mi ga je do sedaj vedno čisto prekril cineasticen/religiozen aspekt filma. Moram reči, da je tudi ta aspekt odlično narejen in doda še eno dimenzijo že tako večdimenzionalnemu produktu. Komaj čakam, da grem v kino na izkušnjo dvojke. 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 1 uro:

To je blo meni malo too much ja.. En neki narobe reče in buuum zdej si mrtev. :w00t:

 

a hkrati niti luzerja Rabbana ne notranje odstavijo za zmeraj (sem bil kr ziher, da zna bit kaj takega pr uni debati med Baronom in Feydom)

 

Drgač super film, ampak par stvari, ki so mene najbolj motile:

- kje je Paulov prvi sin

-krčenje timelina (več kot 2 leti v pol leta, Alia se niti ne rodi, kje šele ubije Vladimirja, Fremeni so pa praktično "takoj" ready za bitko za Arakkis)

- a Feyd Rautha je kr takoj vedel, kje je sietch, medtem k je mel Rabban take probleme spravit Fremene "pod kontrolo"?

- debilizem imperatorjevih sil, ki očitno niso meli enega samega scouta, medtem, ko so jih fremeni v bistvu encirclali :D

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Dobro, sej Leto II (prvi :D) itak tudi v knjigi obstaja ene 30 strani :D Pri 2h45 dolgem filmu razumljiv rez :) Meni je manjkal poskus atentana na Vladota s strai Feyd Rauthe, da bi videl kako velik psihic je. Alio bi pa jaz tudi raje videl tako kot je bila v knjigi, to se strinjam. Anya tudi zgleda ravno dovolj creepy, da bi lahko z CGIjem bila res res creepy baby :D

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 45 minutami:

 

a hkrati niti luzerja Rabbana ne notranje odstavijo za zmeraj (sem bil kr ziher, da zna bit kaj takega pr uni debati med Baronom in Feydom)

 

Drgač super film, ampak par stvari, ki so mene najbolj motile:

- kje je Paulov prvi sin

-krčenje timelina (več kot 2 leti v pol leta, Alia se niti ne rodi, kje šele ubije Vladimirja, Fremeni so pa praktično "takoj" ready za bitko za Arakkis)

- a Feyd Rautha je kr takoj vedel, kje je sietch, medtem k je mel Rabban take probleme spravit Fremene "pod kontrolo"?

- debilizem imperatorjevih sil, ki očitno niso meli enega samega scouta, medtem, ko so jih fremeni v bistvu encirclali :D

Re Rabban: na Wired je bil pred kratkim članek o 321 strani dolgem scenariju Herberta za filmsko adaptacijo, kjer je sam odrezal Rabbana kot nespota.

 

Kar se tiče Denisove adaptacije:

Leto II the Elder manjka ja, ampak se mi zdi, da ni tako bistven za filmsko adaptacijo, kjer je Denis naredil twist, da je Duncan bližje Paulu kakor v knjigi (tam je best friend Gurney) in njegova smrt pod rokami Saudukarjev služi kot podoben maščevalni katalizator, kot smrt prvorojenca. Od tu naprej Denis postopoma spreminja celoten odnos s Chani napram knjižni podlagi (je bolj aktivna, ne samo orientalska ljubav, je glas skepse proti temu kar postaja Paul, fanatizmu Stilgarja in mahinacijam Jessice). Tu dobi smisel tudi krčenje timelina in Alia, abominacija, ki deluje zaenkrat iz maternice in Denis tu pozornost usmerja na to, kako vpliva na Jessico, ki postaja prav malo antagonist v tem delu. 

 

Mislim, da je vseskupaj narejeno z namenom, da strne določene ohlapne pripovedne niti v konkretnejši tematski tok, kjer vidimo Paula kako drsi proti neizogibnemu konfliktu. Kakorkoli drugače, bi potrebovali daljši film ali miniserijo. Tu se mi zdi, da se vidi da Denis spoštljivo dela z originalnim tekstom in da ve kaj dela.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče pred 1 minuto:

Re Rabban: na Wired je bil pred kratkim članek o 321 strani dolgem scenariju Herberta za filmsko adaptacijo, kjer je sam odrezal Rabbana kot nespota.

 

Ne vem, če sva se štekala

po unem pogovoru sem pričakoval, da bo Feyd iz prve poslal Rabbana v večna lovišča

ne, da je še vedno zraven, samo izgubil je vodilni položaj :)

 

hkrati izgubljena priložnost, za pokazat psihopatskost Rauthe. 

Povezava do prispevka

Še re Feyd in sietch: film namiguje na to, da ima tudi Feyd določene nastavke za prescience, kot alternativni KwZh. Zato ni čudno, da najde Sietch Tabr, in da Paul tega v svojih nepopolnih videnjih, tega ne vidi (ne vidi kaj počne Feyd kot proto-KwZh). Ergo, mora pitji črvjo scalino.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 47 minutami:

- a Feyd Rautha je kr takoj vedel, kje je sietch, medtem k je mel Rabban take probleme spravit Fremene "pod kontrolo"?

to je tut mene zmotilo že med ogledom

ne spomnim se iz knjige. a mu je mogoč Fenring ali ktera druga bene gesserit izdala lokacijo sitcha, če predvidevamo, da majo BG infiltrirane svoje agente pri Fremnih?

Povezava do prispevka

Mene je samo to zmotil da je Vladimir nastavil bojevnika Fejdu in da se nista skregala med sabo. V knjigi sta to skovala Fejd in Thufir Hawat.

Razumem pa da je nekaj treba rezat ce zelis spravit vse v en film.

 

Zanimivo da se noben ni obregnil o manjkanju Thufirja, ima veliko vecjo vlogo kot Alia ali  Leto II

Povezava do prispevka

Ne razumem jokcanja nad "razvlečenim" prvim delom, ko pa so že itak en kup stvari izpustili iz knjige. Koliko krajši pa naj bi bil? Ne more bit vse bumbum poweredit kot ste vajeni iz tiktokov. Ta video v redu analizira in odgovori na določena vprašanja: 

 

Negativno sem presenečen nad zgolj enotedenskim predvajanjem v kinih. Kurčev barbie pa kakšno biografijo vlečejo 2-3 tedne, mamu jim, zato moram danes it še drugič pogledat to mojstrovino preden je konec. Also Hans Zimmer :worship:

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka
Ivan JJ reče pred 12 minutami:

Mene je samo to zmotil da je Vladimir nastavil bojevnika Fejdu in da se nista skregala med sabo. V knjigi sta to skovala Fejd in Thufir Hawat.

Razumem pa da je nekaj treba rezat ce zelis spravit vse v en film.

 

Zanimivo da se noben ni obregnil o manjkanju Thufirja, ima veliko vecjo vlogo kot Alia ali  Leto II

O tem je tud Denis govoril: https://www.ign.com/articles/dune-part-2-director-most-painful-choice-cutting-character-he-absolutely-loves

Povezava do prispevka
Ivan JJ reče pred 25 minutami:

Mene je samo to zmotil da je Vladimir nastavil bojevnika Fejdu in da se nista skregala med sabo. V knjigi sta to skovala Fejd in Thufir Hawat.

Razumem pa da je nekaj treba rezat ce zelis spravit vse v en film.

 

Zanimivo da se noben ni obregnil o manjkanju Thufirja, ima veliko vecjo vlogo kot Alia ali  Leto II

 

Sej so posnel scene z njem, samo je Denis vse stran rezal.

 

Bojda je to igralca kar malce prizadelo.

Povezava do prispevka

Pogledal včeraj: Podobno kot prvi del, mogoče kakih 10% boljše, zaradi hitrejšega tempa. Na splošno obrtniško dodelan izdelek v nulo! Opažam pa pri sebi, da me tile ultra blockbusterji ne sezujejo več...

Ampak celostno zelo zadovoljen s trenutno duologijo.


Tisti, ki ste brali knjige, ali lahko malo orišete, kaj sledi v naprej, kak bo potek dogodkov...

Povezava do prispevka
Slasher reče pred 17 urami:

Ne razumem jokcanja nad "razvlečenim" prvim delom, ko pa so že itak en kup stvari izpustili iz knjige. Koliko krajši pa naj bi bil? Ne more bit vse bumbum poweredit kot ste vajeni iz tiktokov. Ta video v redu analizira in odgovori na določena vprašanja:

 

Negativno sem presenečen nad zgolj enotedenskim predvajanjem v kinih. Kurčev barbie pa kakšno biografijo vlečejo 2-3 tedne, mamu jim, zato moram danes it še drugič pogledat to mojstrovino preden je konec. Also Hans Zimmer :worship:

 

Mnja... Malo je ironija v tem, da ma Zimmer za seboj v studiih eno celo gardo super nadarjenih komponistov, ki praktično delajo za njega z njihovimi idejami po njegovem naročilu in planu.

 

Zasluge pa potem valda gredo njemu v čast...

 

DA SE RAZUMEMO:

 

PO NOVEM je tako! Seveda so filmi od prej, kjer je tip delal bolj kot ne SAM filmsko muziko in definitivno je genialec, njegove ideje so fenomenalne, tudi sam sem velik fan mešanice simfoničnega orkestra + električnih (elektronskih) instrumentov. Je pa zdaj postal pač bolj biznisman...

 

V bistvu bi moralo v Credits namesto "Music by Hans Zimmer" pisati "Music by Hans Zimmer Studios" oz. nekaj v tej smeri...

uredilo bitje SL4FKO
Povezava do prispevka
pocast reče pred 3 urami:

Pogledal včeraj: Podobno kot prvi del, mogoče kakih 10% boljše, zaradi hitrejšega tempa. Na splošno obrtniško dodelan izdelek v nulo! Opažam pa pri sebi, da me tile ultra blockbusterji ne sezujejo več...

Ampak celostno zelo zadovoljen s trenutno duologijo.


Tisti, ki ste brali knjige, ali lahko malo orišete, kaj sledi v naprej, kak bo potek dogodkov...

nesmrtnost

Povezava do prispevka
Spoiler

Ko proti koncu spopada Paul s Fremeni vdre v prostor z Imperatorjem, Baronom/Feydom/Rabanom in Saudokarji, a Raban magično uspe spizdit v kaosu (in tega nisem opazil) ali kako ga po tej sceni kažejo v nočnem spopadu med Fremeni in Saudokarji, ko ga Gurney uspe dohitet na ploščadi pred kopterjem in ga tam ubije? Goof?

 

Meni je tudi všeč, da so Denis, Hans, Isaac Oscar, Austin Butler veliki ljubitelji knjig. Butler je bil pripravljen skrbet za katering samo da bi bil v bližini :D 

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...