Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

No sem tudi jaz ta teden šel gledat Dune part 2, pa lahko rečem da mi je bil super film. Edino konec mi ni ravno bil všeč.  Lepo se še gradi, razvija, napreduje zgodba potem pa BAM, konec. To me je najbolj šokiralo in razžalostilo :D 

No pa tudi Imperator ni bil ravno posrečen igralec, pa oprema in okrasitev. Tu je res bil film šibkejši.

 

Je pa bilo veliko dobrih scen. Dune part. 2 moram še 1x pogledat, ko bo na voljo izven kina. 

 

 

 

Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče Dne, 6. 3. 2024 at 12:17:

Drgač bi ti predlagal kar direktno branje knjig od 1-4: Dune, Dune Messiah, Children of Dune, God Emperor of Dune. Naprej nima smisla, razen če postaneš odvisnik, ključen lok se zaključi s četrto knjigo.

 

Seth reče Dne, 6. 3. 2024 at 12:24:

No love for Miles Teg? :no: :D

 

imho je še precej dobrega materiala tudi po 4 knjigi..skratka vse kar je Frank napisal...tisto skrpucalo v nadaljevanju ki sta ga spackala  njegov sin in kdo že je pa res samo še za odvisnike  :D 

Povezava do prispevka
K-man reče Dne, 8. 3. 2024 at 20:42:

 

Je že kdo bil? Je proper izkušnja?

 

Jest sem bil včeri glih v Zagrebu, pa sem mel popoldne cajt in sem šel s punco gledat film v Imax. Poleg velikega imax platna in odlične slike in udobnih sedežev (ki so meni udobnejši od cinemaxx vip deluxe sedežev), wooferji delajo k zmešani pr temu filmu (worm riding, eksplozije, peščene nevihte), tko da je dobra izkušnja, oziroma sigurno boljša kot če tega ni, oziroma je tega manj.

 

Povezava do prispevka

Sej transspolnikii so mišljeni kot ženske, ne?

 

No kot sem omenil sem šel s trasičem gledat Diino drugi dio u Imax. Prvi del sem nehu gledat po tričetrt ure. ker mi ni bil glih zanimiv. Mogoče zato, ker sem gledal doma na projektorju z Logitech THX Z5500 sistemom kar je tehnično očitno premalo za dobro izkušnjo takega tipa filma. Torej ker je bil transiču všeč in ker sem bil v Zagrebu in tukaj tako hvalite kako je zadeva dobra sem rekel da grem probat pogledat drugi del če mi bo všeč, če mi ne bo pa še vedno lahko spim v kinu. Zadeva zaradi  tehnikalij pride bolj do izraza v kinu in seveda mi je bila velika in čista slika iin bobnenje in tresenje super. Ne morem pa reči da mi je bil film nek presežek. Za pogledat je, predvsem v tehnično dovršeni dvorani.. V bistvu bi mi moral biti film bolj všeč glede na to da je Chalamet fantek, Zendaya tud zgleda ko fantek, noži prodirajo v telesa,  pitončki se jahajo.........:))))))). Največji smeh je kako so prikazali Stilgarja - na nivoju telih spodaj. Oziroma osvobodilne ljudske fronte Judeje........... ali je bila ljudska osvobodilna fronta judeje?.

 

 

Ne vem zakaj je Dune tolk popularna zadeva. V bistvu je Frenki boi samo realno življenje skopiru in postavu zgodbo na drug planet.Notr so prostozidarji, ki delujejo iz ozadja in niso na nobeni strani konfliktnih frakcij (Bene Gesserit, ki pospešujejo duhovni razvoj posameznikov (Kwisatz Haderach - shortening of the way). Pol so notri brezsrčni pokvarjeni in zdegenerirani posamezniki na najvišjih nivojih moči (cesar in Harkonneni), ki se fajtajo z bolj srčnimi Atreidesi in to je najbolj osnoven konflikt dobrega proti zlemu . Začimba je pogonsko sredstvo za medzvezdna  potovanja in hkrati droga za širjenje zavesti, se pravi nafta in  ayahuassca skupaj in vsi bi jo radi kontroliral in grejo čez trupla. Fremen so pa zlo bogi,prvič ker tam živijo in drugič ker imajo opran mozak in so navadni fundamentalistični klovni, kjer jim navržeš par fanatičnih stavkov in so takoj  pripravljeni sledit nekomu in umirat. Jest sem detajlno že pozabu celo zgodbo, ker buklo, špil  in film sem predelal pred 32-imi leti. Spomnim se samo še okvirne zgodbe. Sem si pred leti nabavu spet buklo, da bi jo spet prebral, ampak ni glih časa, oziroma raje berem kaj drugega. V glavnem teli novi filmi se mi ne zdijo nič posebnega, da bi bili neki presežki (tudi Lynchev film ni bil bog ve kaj), ampak ok glede na pofl ki ga zdaj producirajo so še kar, prvi del moram še pogledat do konca,

 

 dune.thumb.jpg.d97ff46664ef350672897afcb5da3d14.jpg

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Pa dobro Mitsu a nisi ti že prejšnji teden isto pisal o prvem delu in kako si ga nehal gledat? In ja se strinjam načeloma da je tako okvirno res basic štorija ampak zgleda nas je vseeno dovolj simpletonov ki nas to še pritegne. :P Kaj God Emperor of Dune si tudi bral? Nekaj mi pravi da bi ti tista bukva mogoče bila bolj všeč kot pa prvotni Dune.

 

Zakaj je Dune tako popularna zadeva? Nevem, morda ravno zato ker je Frank potegnil toliko vzporednic iz našega sveta in potem to umestil 20 tisoč let v našo prihodnost in po moje je malo nefer rečt da je Frank samo skopiral naš life in ga umestil na drug planet. A ni bolj point v tem da je pač to Frankova vizija za nadaljevanje človeštva? V smislu vedno bomo same old shit, pa četudi gremo skozi apokalipso v obliki borbe proti thinking machines. Sam sem najprej kot otrok videl Lynchev film in me je že tedaj nekaj pritegnilo k tej zgodbi. Ko sem nato tam 20 let nazaj prebral prvotno Dune trilogijo in pogledal mini seriji sem bil pa že hooked. Drugo trilogijo sem prebral komaj nekje pet let nazaj in kolikor se spomnim je zadeva precej drugačna in tudi imo na malo boljšem nivoju kot pa recimo Children of Dune (sploh God Emperor). Prebral sem tudi main novele od sinkota Herberta in njegovega buddya, no tole pa ja res bolj basic oz. kot neko pisanje enciklopedije Dune univerzuma. 

 

Kar se tiče filmov, včeraj drugič pogledal doma Part 1 in mi je bil ok, nič spektakularnega ampak okvirji zgodbe zelo solidno zastavljeni. No danes sem se končno spravil v kino in pogledal še Part 2 in mi je bilo res tisto toplo/hladno, ene scene top druge tako kr mimo. In sem še vedno mnenja da je pač praktično nemogoče spravit tole zgodbo s knjige na film pa da ne izpade malce smešno. Res me zanima kako gledajo na tale film tisti ki niso brali knjig ampak poznajo zgolj ta dva filma? Ker ko ima tam Jessica dialog z Alio in tudi ko so poskušali nekaj s pogovori v other memory je vsaj meni izpadlo precej cringe, pa sem pričakoval te stvari, tako da nevem kaj si mislijo tisti ki so tole sploh prvič zasledili. Nekatere stvari so se mi vlekle predolgo, medtem ko druge niso bile nič kaj posebej razložene. Recimo nevem čemu je potrebna 15-20 minutna predstavitev jebenega Feyd Rauthe??!! Medtem ko imaš tam scene z Water of Life tako dve minuti in puf here we go Kwisatz Haderach. Ne se jebat no...  Glede Stilgarja ste že sami dosti omenili in res nevem v čem je point nekih štosov v takšnem filmu? Kar se tiče Chani me sploh ni zmotilo da je bilo toliko scen z njo pa čeprav je v knjigah vsaj meni bila skrajno nepomembna in je sploh nisem najbolj prenašal. Irulan > Chani pa to. :D 

 

Je pa bila izkušnja vseeno fenomenalna in mi je žal da nisem tudi Part 1 gledal v kinu, ampak kaj pa ga je dal silly HBO takoj na Max gor že prvi dan. :D

Povezava do prispevka
Seth reče pred 9 urami:

Pa dobro Mitsu a nisi ti že prejšnji teden isto pisal o prvem delu in kako si ga nehal gledat? In ja se strinjam načeloma da je tako okvirno res basic štorija ampak zgleda nas je vseeno dovolj simpletonov ki nas to še pritegne. :P Kaj God Emperor of Dune si tudi bral? Nekaj mi pravi da bi ti tista bukva mogoče bila bolj všeč kot pa prvotni Dune.

 

Zakaj je Dune tako popularna zadeva? Nevem, morda ravno zato ker je Frank potegnil toliko vzporednic iz našega sveta in potem to umestil 20 tisoč let v našo prihodnost in po moje je malo nefer rečt da je Frank samo skopiral naš life in ga umestil na drug planet. A ni bolj point v tem da je pač to Frankova vizija za nadaljevanje človeštva? V smislu vedno bomo same old shit, pa četudi gremo skozi apokalipso v obliki borbe proti thinking machines. Sam sem najprej kot otrok videl Lynchev film in me je že tedaj nekaj pritegnilo k tej zgodbi. Ko sem nato tam 20 let nazaj prebral prvotno Dune trilogijo in pogledal mini seriji sem bil pa že hooked. Drugo trilogijo sem prebral komaj nekje pet let nazaj in kolikor se spomnim je zadeva precej drugačna in tudi imo na malo boljšem nivoju kot pa recimo Children of Dune (sploh God Emperor). Prebral sem tudi main novele od sinkota Herberta in njegovega buddya, no tole pa ja res bolj basic oz. kot neko pisanje enciklopedije Dune univerzuma. 

 

Kar se tiče filmov, včeraj drugič pogledal doma Part 1 in mi je bil ok, nič spektakularnega ampak okvirji zgodbe zelo solidno zastavljeni. No danes sem se končno spravil v kino in pogledal še Part 2 in mi je bilo res tisto toplo/hladno, ene scene top druge tako kr mimo. In sem še vedno mnenja da je pač praktično nemogoče spravit tole zgodbo s knjige na film pa da ne izpade malce smešno. Res me zanima kako gledajo na tale film tisti ki niso brali knjig ampak poznajo zgolj ta dva filma? Ker ko ima tam Jessica dialog z Alio in tudi ko so poskušali nekaj s pogovori v other memory je vsaj meni izpadlo precej cringe, pa sem pričakoval te stvari, tako da nevem kaj si mislijo tisti ki so tole sploh prvič zasledili. Nekatere stvari so se mi vlekle predolgo, medtem ko druge niso bile nič kaj posebej razložene. Recimo nevem čemu je potrebna 15-20 minutna predstavitev jebenega Feyd Rauthe??!! Medtem ko imaš tam scene z Water of Life tako dve minuti in puf here we go Kwisatz Haderach. Ne se jebat no...  Glede Stilgarja ste že sami dosti omenili in res nevem v čem je point nekih štosov v takšnem filmu? Kar se tiče Chani me sploh ni zmotilo da je bilo toliko scen z njo pa čeprav je v knjigah vsaj meni bila skrajno nepomembna in je sploh nisem najbolj prenašal. Irulan > Chani pa to. :D 

 

Je pa bila izkušnja vseeno fenomenalna in mi je žal da nisem tudi Part 1 gledal v kinu, ampak kaj pa ga je dal silly HBO takoj na Max gor že prvi dan. :D

Saj veš, da smo bli leta 2021 še globoko v pandemiji in je to botrovalo odločitvi WB, da ga je streamal istočasno. 

Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče pred 3 urami:

Saj veš, da smo bli leta 2021 še globoko v pandemiji in je to botrovalo odločitvi WB, da ga je streamal istočasno. 

 

To je res ja, ampak lahko bi mu vsaj dali kak mesec theatrical only runa. Denis jih je praktično prosil da naj ne dajejo istočasno na streaming. Sploh pa ker je on sam hotel snemat part 1 in 2 back to back, studio pa je hotel najprej videt če bo film profitable. Na koncu smo na srečo vseeno dobili part 2 in kot kaže bomo tudi part 3. 

Povezava do prispevka

@Seth

 

Najbrž sem malo bolj kritičen, ker sem že prestar. Ko sem bil star tam okrog 16 let mi je Dune res dogajal. Tudi meni so bile knjiga, film in špila (pustolovščina in strategija) fenomenalni. Predvsem Dune pustolovščina mi je super zadeva in CD verzijo špila sem včasih preigraval na vsakih par let, ker tam se mi zdi da še najbolj padeš v ta svet in mi je še zdaj res vzdušna igra (čeprav je zadnjih par ur samo še grind). Samo potem ko postaneš starejši, pa vidiš še ogromno drugih stvari in prebereš kakšne ezoterične bukle in ti postanejo bolj jasne tele stvari glede re-ligije (ponovnega povezovanja) in kam nakazuje simbolika, ki  je za izrazom mesija oziroma odrešenik in takele zgodbe, kjer je vse na otroškem nivoju postanejo bolj meh. ker jih prerasteš. Zato bi rad videl verzijo od Jodorowskega, oziroma od podobnega ubrisanca, ki ne sledi nekim ustaljenim otroškim konvencionalizmom,  da bi te otročarije postavu na mal drugačen nivo, da bi postale vsaj meni bolj zanimive. Recimol dokumentarec o making of propadlega Jodorowskega Duna mi je bil veliko bolj zanimiv  kot sama ta nova adaptacija.  Villeneuve lepo rokodelsko naredi film za mase, da se prnese keš na blagajne in da lahko naprej snema zadeve. In tudi njegov stil ma nek čar, samo vsaj meni ni to to kar bi jaz rad gledal. Recimo v dvojki ni bilo niti ene zapomnljive scene, ki bi impresionirala človeka, tko da bi mela dušo, da se mu vtisne za daljši čas v spomin. Cel film je sicer  lepo oddelan na večini nivojev, ampak na koncu je samo še eden od pozabljivih generičnih bombastičnih sci-fi akcionerjev v sicer minimalističnem, "kao" skoraj neopazljivem cgi Villeneuve stilu. Matr Paul in Chani se kao ljubita in se bosta kao ljubila forever in vse kar jim uspe spacat je da Chani leži zasopla na Paulu in nekaj blebetata o večni ljubezni.. Matr to pa je estetika.Del zgodbe temelji na tej ljubezni, ampak vse kar jim uspe narest so lepe barve ob Paul Rautha noževanju, povsod so neke lepe barve, ampak nobene ljubezni ni čutit, nobenega iskrenja med igralci. Tale film potrebuje več spice-a :)))))). Ja sej vem da se to ne da, ker pol bi šu rating gor in bi manj folka vidl zadevo in bi blo manj keša. Sicer pa če bi Jodo naredu svojo verzijo, je tud možno da mi ne bi bla všeč. Vsak ma svoj mnenje in to je dobro da ima vsak svoj pogled in svoje mnenje, ker drugače bi bilo dolgčas :).

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
pocast reče pred 3 urami:

Meni daleč najboljši trenutek je uvodna fajt "bitka", ne vem zakaj, ampak res sem užival :)

 

Zato ker si plehka oseba zaradi katerih nastajajo taki zmazki kot je Dune 2. 

 

Drugače je pa Dune 2 carski filem. Prva polovica sicer šepa, tlele se strinjam z Mitsujem da bi lahko iz te romance naredil več. Druga polovica in nasploh vse ostalo pa štima na pune bombe, konec je celo malce rushan in bi si lahko vzeli ene 20 minut več za premikanje legij, tudi imperator je imel 2/10 naivno taktiko. 

 

Ampak all in all very nice will watch again. 

Povezava do prispevka

Bom jest mal spajsa dodal za vse, k ns je Denis peljal žejne čez puščavo :))))  Denis dela filme za fantke, oziroma za tiste k majo radi neke namišljene ženske, kot je nakazal že v Bald runnerju 2069.

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Velik fan serije (ok, prvih treh/stirih knjig), ma tale Dune 2 je pa kr zalost po zelo hudem prvem delu. Ne vem, vse skup neko brezvezno mahanje z nozi, vse ostalo pa pozabljivo in brez duse. Itak bom sel gledat part 3, ce bo, ampak skoda. Sej na koncu dneva je soliden izdelek, samo pusti neki taki feeling kot Hobbit Vs Lotr... 

 

 

 

Povezava do prispevka
kid666 reče Dne, 5. 3. 2024 at 14:35:

to je tut mene zmotilo že med ogledom

ne spomnim se iz knjige. a mu je mogoč Fenring ali ktera druga bene gesserit izdala lokacijo sitcha, če predvidevamo, da majo BG infiltrirane svoje agente pri Fremnih?

A mu ni izdala tista fremen kolegica od Chani, ki so jo tudi edino ujeli tam v unicenem sitchu? Ta del tudi meni ni bil jasen, mi je delovalo, kot da sem zamudil en del filma :D

Povezava do prispevka

A ni ona samo ostala odzadaj kot nek izvidnik? Harkonneni nekaj omenijo tam da imajo vohuna, sem najprej pomislil da je njihov vohun kar bi bilo logično da so tako odkrili sietch. Ampak potem glede na potek same scene zgleda da ni bila Harkonnenov vohun ampak je tisti model pač rekel da so kao odkrili vohuna od fremenov. Confusion within confusion. :D Tako pač ni bilo potrebno razložit kako so odkrili sietch. Sam sem mislil ok pač so šli kar bombat vse te večje formacije skal. :rofl:

 

Kar je meni bilo nejasno oz. ne vem če se še sploh dobro spomnim s knjige a ni bil Feyd-Rautha mišljen kot neko nasprotje Beast Rabbanu? V smislu Beast je pač neumen psihopat ki neve drugo kot klat folka, medtem ko je Feyd-Rautha zelo inteligenten in kalkuliran osebek ki ga Vladimir pošlje na Arrakis da bi vsaj navzven deloval kot neka antiteza Beastu? Ker v filmu izpade zgolj kot samo največji Harkonnen lunatic in če so mu že posvetili toliko časa v filmu bi mu lahko dali vsaj malo več globine no. 

Povezava do prispevka

Meni je bil prvi film bolj všeč. Tako kot je nekdo omenil, ene scene se vlečejo v tri PM, nekatere scene so pa zakon. Javier Bardem si zasluži nominacijo za Oskarja, vsaj drži naglasak čez cel film napram Zendayi :lol:

 

Timothee ima tudi več range-a tokrat, da pokaže da je dober igralec, samo mi je pa smešno kok žgoljav je pa premaguje vse možne ljudi.

 

Ta film bom na trenutke skippal, ko bom rewatchal, je pa seveda še zmer lep za popizdit, samo nekatere stvari so nejasne v scenariju oz. Slabše izvedene napram knjigi.

 

Tak solidnih 3/5, komi čakam 3ji del

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 4 urami:

Meni je bil prvi film bolj všeč. Tako kot je nekdo omenil, ene scene se vlečejo v tri PM, nekatere scene so pa zakon. Javier Bardem si zasluži nominacijo za Oskarja, vsaj drži naglasak čez cel film napram Zendayi :lol:

 

Timothee ima tudi več range-a tokrat, da pokaže da je dober igralec, samo mi je pa smešno kok žgoljav je pa premaguje vse možne ljudi.

 

Ta film bom na trenutke skippal, ko bom rewatchal, je pa seveda še zmer lep za popizdit, samo nekatere stvari so nejasne v scenariju oz. Slabše izvedene napram knjigi.

 

Tak solidnih 3/5, komi čakam 3ji del

 

this, Javier je dalec najboljsi igralec, Zendaja je glih tolk da je notri pa se njen lik ni podoben Chani v knjigi; pa zadnja bitka je cisto prevec rushana; Walken pa cisto razocaranje

 

moram rect da mi je all in all Lynchev Dune bolj vsec

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Pogledal. Ko sem bil v kinu sem bil priklenjen, veliko hitreje mine kot enka. Res so mi sle kocine pokonci ves čas... potem se konča. Fak, slabe tri ure so minile tako hitro, da verjeti ne moreš. In ko prideš ven si ne moreš pomagati, da je res kot pravijo eni... veliko "napačne" vsebine. Cela politika, karakterji in grandioznost odločitev je izpuhtela na zelo puhel način. Ja, med Chani in Paulom ni kemije. Pa ne zaradi igralcev, ker sta oba vrhunska, kake scene pa sta imela? Za v Band of Brothers in kameradstvo, ne pa za ljubezen med moškim in žensko. Ne razumem kako lahko kdo reče, da je bila Zendaya slaba, pokazala je veliko čustev za to kolikor jih je imela čas kazati. Meni je uno odkimanje, ko se zdi da bi Paul rad celo vse poslal k v vragu in se odločil zanjo zdi faking masterclass igranja. Pač ne, zafukal si, to ne bo šlo med nama skozi in spizdi...

 

Ful časa je šlo za bitke (ki vseeno ne kažejo neko resno poanto zgodbe, namreč ne deluje vse skupaj tako težko dosegljivo zmagoslavje že prej) in posnetke Arrakisa. Ki so maestralni, vzdušje je dobesedno off this world, samo potem pa ko je konec si samo zeljan še več tega. Ne vem, meni je enka več pustila. Je kar nekako LOTR FOTR in preskok na LOTR TTT. Ni tako hud downgrade sicer, a vseeno. Upam na vrhunsko trojko. 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...