Skoči na vsebino

Predlog za nakup II


Sadako

Priporočeni prispevki

Vse_je_najslabse reče Dne, 17. 7. 2022 at 11:42:

Nisva še nobene igrala (razen šaha), sam jaz sem glede kompleksnosti kr dober, pač gamer in to, v družbi smo od iger sicer samo Munchkine igrali na veliko.

 

No zdej sem si po intezivnem guglanju naredil en spisek, nekje okvirno v tem vrstnem redu bi jih sprobaval:

 

- Carcassone

- Patchwork

- Jaipur

- 7 wonders duel

- Azul

- Lost cities

- Disney villainous

- Pandemic: hot zone - NA

Jaz sem ubodel Lost Cities. Dosti OK je bilo par testnih rund, več sprobava na morju. Sta vidva kaj sprobala, se kaj obnese?

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 27. 7. 2022 at 18:58:

Jaz sem ubodel Lost Cities. Dosti OK je bilo par testnih rund, več sprobava na morju. Sta vidva kaj sprobala, se kaj obnese?

Ti si fan deck building mehanik al nisi? 

Dej sprobaj Dominion (ata vseh deck builderjev), ali pa katerega od co op deck builderjev (če ti je kul sodelovati z žensko, ali se raje pomeriš z njo?).

Ne vem kolk ti je Harry Potter blizu, ampak tale špil https://boardgamegeek.com/boardgame/199042/harry-potter-hogwarts-battle

je super in zelo beginner friendly. 

Pol imaš z istim sistemom tud Toy story varianto. 

Imaš pa res cel kup teh tematskih co opov. Lahko poveš kakšna tema te zanima, pa ti kaj svetujemo še. Ali pa užgeš eno budget friendly varianto, vzameš Dale of merchants (1,2 ali 3,vse so samostojne, jih pa lahko mixaš med sabo) za 15 evrov, da vidiš če ti je deck building kul tudi fizično, ali pač preferiraš te zadeve digitalno. 

 

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 8 urami:

Katero izvedbo imate? 

Osnovne (katere rabiš za naprej, kjer imaš vse figure, vlakce etc) so:

- Ticket to Ride (osnovni, tu gre za mapo US)

- Ticker to Ride Europe (to imamo mi, bi bolj priporočal)

- Ticket to Ride Germany (imamo tudi, malo bolj kompleksna reč)

- Ticket to Ride Nordic countries (ta ima osnovo samo za 3 igralce, tako da ne bi priporočal)

 

Od dodatkov pa priporočam:

Asia (ima 2 različni mapi), omogoča igranje v ekipah po 2, tako da lahko igrajo skupaj 3 ekipe po 2 igralca - zelo zabavno

India & Switzerland (prva je krasna, druga ima ogromno trajektov)

Africa (zajebana, ful tekmovalna, za skregati se)

UK & Pennsylvania (nismo veliko igrali, sploh prva mapa je malo bolj kompleksna)

Japan & Italy (prva mapa je huda, vsi igralci skupaj gradijo hitri vlak shinkansen in ga lahko vsi koristijo, imaš pa še 2 mini mapi znotraj mape Japonske, malo konfuzno sprva). Italija je pa polna trajektov in poleg tega povezuješ še italijanske dežele.

 

Jst bi na tvojem mestu vzel TT: Europe za štart in potem dokupoval če vama bo dogajalo :)

 

Povezava do prispevka
guru reče pred 1 uro:

Osnovne (katere rabiš za naprej, kjer imaš vse figure, vlakce etc) so:

- Ticket to Ride (osnovni, tu gre za mapo US)

- Ticker to Ride Europe (to imamo mi, bi bolj priporočal)

- Ticket to Ride Germany (imamo tudi, malo bolj kompleksna reč)

- Ticket to Ride Nordic countries (ta ima osnovo samo za 3 igralce, tako da ne bi priporočal)

 

Od dodatkov pa priporočam:

Asia (ima 2 različni mapi), omogoča igranje v ekipah po 2, tako da lahko igrajo skupaj 3 ekipe po 2 igralca - zelo zabavno

India & Switzerland (prva je krasna, druga ima ogromno trajektov)

Africa (zajebana, ful tekmovalna, za skregati se)

UK & Pennsylvania (nismo veliko igrali, sploh prva mapa je malo bolj kompleksna)

Japan & Italy (prva mapa je huda, vsi igralci skupaj gradijo hitri vlak shinkansen in ga lahko vsi koristijo, imaš pa še 2 mini mapi znotraj mape Japonske, malo konfuzno sprva). Italija je pa polna trajektov in poleg tega povezuješ še italijanske dežele.

 

Jst bi na tvojem mestu vzel TT: Europe za štart in potem dokupoval če vama bo dogajalo :)

 

Jaz sem kupil evropo (primo viaggo - first ride), včeraj sem šel sicer samo eno igro, ampak mi ni blo nič posebnega, pač vsak sva gradila svojo progo dokler ni blo igre konec. Mislim sej vem da moram it več iger, ampak vseeno sem pričakoval vsaj nek fun, sem mislu da imam neko krš verzijo, ki recimo sem bral da ene imajo tunele ipd.

Povezava do prispevka

Hm, ti si pomojem vzel Junior verzijo, namenjeno otrokom :)  Ne poznam, pomojem mora bit res dost naizi, ravno toliko da spoznaš dinamiko špila.

 

Drugače je polno interakcije. In če obstajata 2 vzporedni progi, se mi zdi da v igrah za 2-3 igralce sploh ne smeš koristiti obeh prog. Torej, če prvi postavi progo, je drugi ne sme vzporedno graditi. Razen če je tle pri otroški verziji to omogočeno.

Povezava do prispevka
guru reče pred 38 minutami:

Hm, ti si pomojem vzel Junior verzijo, namenjeno otrokom :)  Ne poznam, pomojem mora bit res dost naizi, ravno toliko da spoznaš dinamiko špila.

 

Drugače je polno interakcije. In če obstajata 2 vzporedni progi, se mi zdi da v igrah za 2-3 igralce sploh ne smeš koristiti obeh prog. Torej, če prvi postavi progo, je drugi ne sme vzporedno graditi. Razen če je tle pri otroški verziji to omogočeno.

Ja ne vem nikjer ni pisalo da je junior verzija

20220729_120722.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...