Skoči na vsebino

Islandija

Sadako

Priporočeni prispevki

Lani je moj mobitel imel signal skoraj povsod, res pa da nisem šel nikjer globoko v notranjost otoka, kamor se da le s 4x4. Poleg tega je zelo kul, da je Islandija del roaming dogovora znotraj EU.

Mnogo znamenitosti je že omenjenih v tej temi, a če je kdo še v fazi sestavljanja poti, bi priložil še naslednje:

Vožnja po Westfjordih je bil užitek. Zelo hud okoliš. Ceste so nekje asfaltirane, nekje makadam. Makadam je tak, da bi se z lahkoto peljal 130 - vsaj do naslednjega ovinka, ki praviloma ni daleč od prejšnjega (omejitev je sicer 80 km/h na makadamu in 90 km/h na asfaltu). V Ísafjörðurju sem jedel najboljše ribe v življenju. Pa sploh nisem nek ljubitelj rib, ampak še sedaj se mi cedijo sline, ko pomislim na to hrano. Ime restavracije je Tjöruhúsið, rezervacija je potrebna, cena razumna (to v kontekstu Islandskih cen), all you can eat.

V bližini Ísafjörðurja je še arctic fox center, kjer je možnost v živo videti polarnega lisjaka. Nekaj kilometrov severno pa je hrib Bolafjall s carskimi razgledi. Kake dneve se megleno vidi celo 300 km oddaljena Grenlandija - geometrijsko kljub njeni nadmorski višini zaradi ukrivljenosti zemlje to ne bi bilo mogoče, ampak v pravih razmerah atmosfera ukrivi svetlobo.

Izven Westfjordov bi izpostavil še Stuðlagil Canyon na vzhodnem delu otoka. Kako uro vožnje stran od Egilsstaðirja in nato še dodatno uro hoje od parkirišča je kanjon, kjer reka teče med bazaltnimi stebri. Nočem spoilati s slikami, na Googlu jih je polno, če koga zanima. Zame je bil Stuðlagil med top 5 znamenitostmi Islandije. Možna sta dva pristopa h kanjonu, priporočam desni breg.

Zaliv Jökulsárlón verjetno ena najbolj obiskanih znamenitosti izven Zlatega kroga, pa vseeno. Pričakoval sem nekaj prozornih kosov ledu na črni obali, ne pa ogromnih kosov ledu, ki lagano plavajo proti izhodu iz lagune in tjulnjev, ki uživajo med njimi. Na bregu sem občudoval prizor, dokler sem zdržal veter in mraz. Nato sem zaliv naslednji dan obiskal še enkrat :P

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
X-Alien reče Dne, 20. 1. 2021 at 15:53:

Vožnja po Westfjordih je bil užitek. Zelo hud okoliš. Ceste so nekje asfaltirane, nekje makadam. Makadam je tak, da bi se z lahkoto peljal 130 - vsaj do naslednjega ovinka, ki praviloma ni daleč od prejšnjega (omejitev je sicer 80 km/h na makadamu in 90 km/h na asfaltu).

Precej je odvisno kdaj greš. Ker makedam vsake tok obnovijo, in če si relativno kmalu po obnovi je kr kul. Mi smo bli lih preden so obnavljali in smo se nekje mogli furat po 30 km/h, take lukne so ble. Bla je precej stresna vožnja, zanič makedam, cesta tok ozka da se niti ponesreči ne moreš srečati s kom, ob cesti pa par 100m prepada. Pa dež ofkors. In če nisi lih v peak sezoni ni blazno veliko ljudi na cesti, tko da res držiš da nimaš na cesti kakega sranja, ker lahka traja kak dan preden kdo mimo pride :D  (signala pa tam na momente itak nismo mel, še radio ni lovil)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Nedavno brska   0 članov

Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.

• Ustvari novo...