Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

Galaksija reče pred 6 urami:

Youtube pri iskanju določenih specifičnih search elementov pred rezultatom videov ven vrže kao "fact-check".

 

Na primer: "biden xenophobe" ven vrže kao claim da je biden trumpa označil za xenophoba glede trumpovega travel bana kitajske. Fact check pravi da to ni res, torej biden tega ni rekel/napisal.

 

V videu pokažejo dejanski tweet, kjer biden trumpa okliče točno za ksenofoba. Skoraj identičen primer še za biden fracking in trump obama investigation.

 

Skratka, youtube na polno laže in zavaja publiko glede resnice, in s tem direktno vplivajo na rezultate volitev na neiskren način.


Ne razumem kako folk odgovoren za to ni v zaporu.

Če bi bilo laganje zločin bi bil trump prvi v arestu

Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 uro:

Če bi bilo laganje zločin bi bil trump prvi v arestu

Če bi bilo razmišljanje s svojo glavo bi bil pa ti precej varen....

Mislm, kaj ti more delat v glavi da se ti ne zdi nič narobe, da neka megakorporacija direktno manipulira volitve največje svetovne velesile?

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 2
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 1 uro:

Lahko pa za nameček še poveš kje je Trump lagal.

 

Pa rečmo v zadnjih šestih mesecih, ajde.

 

Pa razno pretiravanje (exaggeratanje) pač ne šteje.

Zadnje 6 mesce je reku. Za nekoga ki laže dnevno.

 

Rabu sm 2 minuti za njegovo zadnjo laž:

October 29, 2020

President Donald Trump made the baseless claim at a campaign rally that COVID-19 deaths have been inflated by hospitals seeking to profit. Multiple experts have said such claims were unfounded.

 

Kaj pa zdej? A boš spremenu mnenje?

Povezava do prispevka

Od mnogih laži ki jih model zabije se utakneš v trditev, ki je resnična? Razen če si mnenja da v ZDA imajo pa čudežno bistveno višjo smrtnost kot drugje (in to če gledaš samo folk na intenzivni, torej folk k je dejansko prišel do zdravstvene oskrbe). 

Pa tale multiple experts je pa sploh bosa. Če bi Trump rekel da je nebo modro, bi se najdla skupina strokovnjakov ki bi to zanikala.

  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

 

nimious reče pred 16 minutami:

Od mnogih laži ki jih model zabije se utakneš v trditev, ki je resnična? Razen če si mnenja da v ZDA imajo pa čudežno bistveno višjo smrtnost kot drugje (in to če gledaš samo folk na intenzivni, torej folk k je dejansko prišel do zdravstvene oskrbe). 

Pa tale multiple experts je pa sploh bosa. Če bi Trump rekel da je nebo modro, bi se najdla skupina strokovnjakov ki bi to zanikala.

:rofl:

 

Mislim da ti manjka aluminijasta kapica.

Povezava do prispevka

  

MIHA_IS_GOD reče pred 2 urama:

Zadnje 6 mesce je reku. Za nekoga ki laže dnevno.

 

Rabu sm 2 minuti za njegovo zadnjo laž:

October 29, 2020

President Donald Trump made the baseless claim at a campaign rally that COVID-19 deaths have been inflated by hospitals seeking to profit. Multiple experts have said such claims were unfounded.

 

Kaj pa zdej? A boš spremenu mnenje?

 

 

Pa poglejmo.


Trumpov quote:

 

Navedek

If somebody’s terminally ill with cancer, and they have COVID, we report them. And you know, doctors get more money and hospitals get more money. Think of this incentive. So some countries do it differently. If somebody is very sick with a bad heart, they die of COVID, they don’t get reported as COVID. So then you wonder, gee, I wonder why their cases are so low.

 

This country and their reporting systems are really not doing it right. If somebody has a really bad heart, and they’re close to death, even if they’re not, but they have a very bad heart and they get COVID, they put it down to COVID. Other countries put it down to a heart. So we have to be — we’re gonna to start looking at things because you know, they have things back — they have things a little bit backwards.

 

Torej, Trump trdi da:

 

1. Ko folk z pre-existing conditions faše COVID (kot na primer cancer, pljučnica, bolezni srca, diabetes, itd.), se smrt zapiše kot COVID smrt. Trump drugače ne naredi nobenih trditev glede validnosti teh smrti, in ali bi morali štet kot smrti za COVIDom ali ne. Samo in le da take smrti štejejo kot COVID smrti. 

Skratka, to je resnica.

 

2. Doktorji in bolnice dobijo več denarja v primeru da gre za smrt COVIDa.

 

https://www.factcheck.org/2020/04/hospital-payments-and-the-covid-19-death-count/

 

Na straneh sicer trdijo da ni dokazov za "fradulent reporting", ampak edini dokaz za to je da se enmu random state senatorju zdi da to ni res:

 

Navedek

In an interview with FactCheck.org, however, Jensen said he did not think that hospitals were intentionally misclassifying cases for financial reasons.

 

Okej. Zdej pa predvidevajmo da res nabijajo števila za večji zaslužek. V primeru da je ta senator podkupljen, oziroma ima nek dobiček od tega, a misliš da bo priznal al kaj?

 

In glede na to kakšni podleži so ljudje na takih visokih pozicijah (glej prej linkan video in korupcijo s strani Youtuba), se ne bi čudil da se točno to tudi dogaja.

 

Navedek

It is true, however, that the government will pay more to hospitals for COVID-19 cases (...)

 

 

Sicer pa Trump niti ni govoril o tem al doktorji nabijajo te številke ali ne. Rekel je le da pomislite o incentivu.

 

Skratka, NIČ se ni zlagal.

 

3. Nekatere druge države tako smrt ne pripišejo COVIDu

 

https://www.timesofisrael.com/world-cant-agree-on-how-to-count-covid-19-deaths-muddying-toll/

 

Navedek

Iran excludes from its toll patients who have tested positive but die of another serious respiratory illness.

 

Tu imaš dokaz, da je tudi z tretjo izjavo Trump govoril resnico.

 

Torej, ti zaupaš interpretaciji nekega random reporterja, in njegove izjave vzameš kot resnične, brez da bi naredil svoj research.

 

Ljudje ki se velikokrat ne strinjajo, od tega velikokrat (kot v tem primeru) upravičljivo, označiš za conspiracy theoriste, in se jim posmehuješ kao "rabiš aluminijasto kapico".

 

Hkrati pa Trumpa po krivem obtožuješ laganja.

 

 


Zdaj pa, da ti povem še nekaj. Osebno sem liberalec. Pred letom dni sem bil full force na Trump hate trainu. Bil sem mnenja da je tip nesposoben lažnivi retard, ki nima pojma kaj dela na poziciji predsednika.


No, potem sem pa začel bit pozoren na podrobnosti, in delat svoj research (predvsem dejansko poslušat njegove govore, in kaj DEJANSKO govori, ne kako interpretirajo njegove besede razni biased reporterji).

 

Ugotovil sem da nabijajo in lažejo, veliko večino časa.

 

Se spomneš ko je retard Trump dobesedno rekel da morajo Američani piti bleach da se rešijo korone?

Se spomneš ko se je debil Trump delal norca iz disabled reporterja zato ker je disabled?

Se spomneš ko jebeni rasist Trump ni hotel obsodit white nacionalizma?

Se spomneš ko je pizda Trump mel komentar o ameriških vojakih in jih oklical za "suckerje"?

Se spomneš ko je goljufivec Trump par let v davkih plačal le 750$?

 

To so vse PREVERJENO laži s strani medijev ki blatijo Trumpa non stop in lažejo da bi ga prikazali v napačni luči.

Vsako posebaj lahko sam preveriš, in videl boš kaj je resnica.

 

Zaradi takih in podobnih neumnosti je mnenje javnosti o POTUSU popolnoa izprijeno in napačno. Večina folka, kot zgleda da vključno s tabo, takih stvari ne preverja, in konstantno verjamejo lažnjivim medijem, hkrati pa shameajo folk ki hoče izpostavit resnico javnosti, češ da so conspiracy theoristi, paranoiki, zblojenci in podobno.

 

 

Kaj pa zdej? A boš spremenu mnenje?

 

uredilo bitje Galaksija
  • Račka +1 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 1 uro:

 

:rofl:

 

Mislim da ti manjka aluminijasta kapica.

Aha, torej je bolj verjetno, da njihovo zdravstvo še za tiste, ki pridejo do njega ne funkcionira?

Sej ne da maš podatke da so mel 80% mortality rate za tiste, k so bli na ventilatorjih. 

Sploh pa če ne vidiš da vse države mutijo s podatki si še bistveno bolj tup kokr deluješ. Že to da se smrtnost čekira drugače kot se je vsa ta leta za gripo pove vse...

Povezava do prispevka

Aha, ZDA je primerjal z Iranom ko je to reku. Dobra osnova.

 

Aja si reku da zavajanje in pretiravanje ni laž. Safe.

 

Na, velik sreče pri vsaki od teh (ker si reku da pol leta ni lagal boš mel dost dela):

https://www.factcheck.org/person/donald-trump/

 

Pa lepa zgodbica češ da si spremenu mnenje o Trumpu. Škoda ker ti noben ne verjame.

Povezava do prispevka

@MIHA_IS_GOD

Ne, ni primerjal nič specifičnega. Naredil je general statement da nekatere države to reportajo tako, da smrt z dodatnimi komplikacijami ne nujno pripišejo kot smrt zaradi COVIDa, in imajo zato manjše število umrlih.

 

Z drugimi besedami ni lagal.

 

Primer z Iranom je drugače prvi ki sem ga našel (je bilo dovolj da pokažem da s svojo izjavo ni lagal). Pojma nimam katere vse države to počnejo, lahko jih je ogromno.

 

Lahko odprto zdaj napišeš da si se z prejšnjo izjavo tega da je tukaj lagal motil? Dodatno pa še da je tisto kar si prej kopiral od neznane osebe navadna laž?

 

 

Drugače nisem rekel da pol leta ni lagal, rekel sem da mi pokaži kje je v zadnje pol leta lagal. Niti nisem rekel da zavajanje ni laž, komentiral sem le pretiravanje (exaggeratanje). Strawmannaš na polno zato da je argument (ki ga nisem postavil) lažje kontrirat.

 

 

Jaz drugače vem da Trump včasih laže, in imam par primerov kjer je to dejansko storil. So pa njegove laži po mojem mnenju večinoma izjemno blage, posebaj v primerjavi z lažmi recimo Bidena.

 

Drugače sem ti v prejšnjem postu dal 5 primerov stvari ki veljajo za Trumpa kao da je v par primerih bil piece of shit, kateri so vse PREVERJENO neresnice. Boš komentiral to mogoče?

 

 

Zaradi takih in podobnih primerov enostavno ne zaupam več recimo medijem, in se mi takih linkov kao kjer Trump non stop laže na polno enostavno ne da več brat. Recimo prej si quotal nek tak primer, in dokazal sem ti da spet lažejo. Na prejšnjem postu sem porabil približno uro/uro in pol svojega časa, da sem preveril vse informacije in njihovo verodostojnost. Za tistih 5 primerov ki sem ti jih dal sem najbrž porabil med 5-10 ur, da sem pogledal razne videe in tako dalje. Če resno misliš da se mi da zdaj it po seznamu te spletne strani in preverjat vsak statement se na žalost krepko motiš. Zaenkrat se mi je približno 90-95% vseh takih izjav ob preverjanju izkazalo za napačne.

 

 

Glede zgodbe mojega progressa glede Trumpa si pa izjemno nesramen. Delil sem svojo zgodbo procesa skozi političen spekter, ti pa to valda spet nesramno dismissaš, kao stila vi se vsi motite, jaz sem pa pametnejši in sem nad vami (podobno kot prej posmehovanje z aluminijasto kapico in reakcija na moj post kao da jokcam).

 

Model, displayaš tak nor nivo kognitivne disonance da me kar jajca pečejo.


Predstavil sem ti jasne dokaze da obstajajo ogromne napake v tvojem prepričanju realnosti, in ti na večino statementov sploh ne odgovoriš, samo iščeš kako bi čimlažje dismissal najmanjši nivo statementov, pozabil na izmenjavo in naprej živel v svojem zmotnem prepričanju - kognitivna disonanca to the max.

uredilo bitje Galaksija
  • Račka +1 1
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Dobr je janos, pomiri se.

 

Zal sem s prepricvanjem redpillerjev nehal, ker ni smisla in je sam eno vrtenje v krogu. Odkar majo trumpa na vajetih me njegovi izpadi ne ganejo.

 

Navedek

Se spomneš ko je retard Trump dobesedno rekel da morajo Američani piti bleach da se rešijo korone?

Se spomneš ko se je debil Trump delal norca iz disabled reporterja zato ker je disabled?

Se spomneš ko jebeni rasist Trump ni hotel obsodit white nacionalizma?

Se spomneš ko je pizda Trump mel komentar o ameriških vojakih in jih oklical za "suckerje"?

Se spomneš ko je goljufivec Trump par let v davkih plačal le 750$?

No dej, povej kako vse to ni res. Vcasih je zabavno brat te mentalne salte.

 

90-95% :avadodo: 

 

Ce si slucajno redpillal po par letih trumpove vlade je vseskup sam se bolj zalostno. Vredno dveh solzic.

 

Tud zlo prikladnno si izbral zadnje 6 mesece ko dost manj freestajla zarad politicne kampanje.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 1 uro:

Dobr je janos, pomiri se.

 

Zal sem s prepricvanjem redpillerjev nehal, ker ni smisla in je sam eno vrtenje v krogu. Odkar majo trumpa na vajetih me njegovi izpadi ne ganejo.

 

No dej, povej kako vse to ni res. Vcasih je zabavno brat te mentalne salte.

 

90-95% :avadodo: 

 

Ce si slucajno redpillal po par letih trumpove vlade je vseskup sam se bolj zalostno. Vredno dveh solzic.

 

Tud zlo prikladnno si izbral zadnje 6 mesece ko dost manj freestajla zarad politicne kampanje.

 

Kul. Spet preskočiš večino argumentov.

 

 

Navedek

Se spomneš ko je retard Trump dobesedno rekel da morajo Američani piti bleach da se rešijo korone?

 

Ni, besede bleach niti omenil ni enkrat v celem govoru. Poglej si uncut video.

 

Navedek

Se spomneš ko se je debil Trump delal norca iz disabled reporterja zato ker je disabled?

 

 

Pokažejo kako so tiste kretnje ki jih je delal pač njegov tipičen način ko se dela norca iz nekoga. Imas posnetke kjer naredi isto kretnjo folku ki ni disabled. Torej, ni se delal norca specifično iz njega na tak način ZATO ker je disabled. Je blo še vedno otročje in neprimerno? Sure. Je bilo to kar so mediji iz tega napihnili? Ne.

 

Navedek

Se spomneš ko jebeni rasist Trump ni hotel obsodit white nacionalizma?

 

 

 

Navedek

Se spomneš ko je pizda Trump mel komentar o ameriških vojakih in jih oklical za "suckerje"?

 

Laž, googlaj članek kjer ljudje ki so bili tam potrdijo da tega ni rekel.

 

Navedek

Se spomneš ko je goljufivec Trump par let v davkih plačal le 750$?

 

V originalnem (zelo dolgem) reportu na dnu piše da je tista leta plačal milijone. Za tega sicer nisem 100% prepričan, ampak skoraj. Mogoče lahko komentira nekdo drug na forumu.

Povezava do prispevka

fejk njuuuus, sploh ni rekoooo belilo, čuješ, ampak samo razkužilo; pa ni rekel, da ga pijmo, ampak, da si ga vbrizgajmo

 ((REEEE, NI REKEL VBRIZGAJMO, AMPAK, ČE SE DA NAJTI NAČIN, DA BI SI GA VBRIZGALI))

 

ooooooooo ti ti ti

 

 

 

 

 

 

zD4WgPE.jpg.f3efb7c33b9ab3d2e4a8f8c813cdc9a5.jpg

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
Janša reče pred 3 minutami:

fejk njuuuus, sploh ni rekoooo belilo, čuješ, ampak samo razkužilo; pa ni rekel, da ga pijmo, ampak, da si ga vbrizgajmo

 

 

ooooooooo ti ti ti

 

 

 

 

Govora je o izjavi da bi morali piti bleach, katero so hardcore propagirali mediji in za tem parodirala večina levičarjev.

 

Priznaš da je bilo to nabijanje in laganje s strani medijev?

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 1 minuto:

Ja, in? Rekel je disinfectant. Mediji so pa seveda naredili preskok na bleach, da bi izpadlo bolj šokantno. Še vedno je pa izjava da je rekel bleach laž, ne glede na to koliko mentalne gimnastike boš naredil.

 

Rekel je paradajz, sploh ni rekel paradižnik. KAKŠNA MENTALNA GIMNASTIKA.

 

 

(priporočam, da še ti spiješ malo rdečila)

Povezava do prispevka

@Janša

Bolj, rekel je da so organi za jest lahko zdravi, saj vsebujejo veliko zdravih vitaminov in mineralov

 

Mediji: "Trump pravi da moramo jest možgane"

 

Omenil je razkužila kot skupino, mediji so se odločili da bojo rekli da je rekel da pijejo bleach. Straight up laž za šok efekt.

 

Lahko tudi gremo step by step. "Rekel je da bi morali za rešitev pred korono pit bleach" je izjava.

 

Pa mi pls odgovori na enostavno vpršanje: Je kjerkoli v tistem videu omenil bleach? Ja ali ne?

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

Galaksija kot vidim ni razocaral. Se mi je zdel da se bom nasmejal.

 

V 2016 je po NYT placal 750$ davka, ampak en komedijant je reku da je blo to v 2017 al nekej. Zarad te semantike je vse izmisljeno, Trump placuje posteno in definitivno ne dolguje milijonov. Ni se zlagal ker je reku da je miljarder zato ker je milijarder v minusu. Ni se zlagal da je dobu samo en mio $ od fotra ker so tko zgoljufal davkarijo in definitivno ni dobu za cca 400mio nepremicnin.

 

Torej Trump laze samo takrat ko je porocanje o njegovih lazeh pravilno. Zanimiv nov izgovor.

Povezava do prispevka

Sem ti točno napisal kaj je bilo glede davkov, nevem zakaj odgovarjaš zdaj z nečim popolnoma drugim.

 

Drugace zanimivo se spet obešaš na samo en argument izmed petih. Med drugim moj najšibkejši, saj kot sem napisal glede tega specifično ne vem toliko kot o ostalih štirih.

 

Boš ostale komentiral? Pa vse tisto v prejšnjih postih tudi?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...