Skoči na vsebino

Zmrzovanje računalika


Death

Priporočeni prispevki

Zadnje dva meseca mi računalnik sredi špila (istega, ki je prej normalno delal) kar zmrzne za nekaj sekun, nato malo steče, spet zmrzne... V task managerju mi je v takih trenutkih kazalo 100 zasedenost trdega diska. Prva ideja je bila da je crknil HDD, pa sem ga zamenjal a ni nič bolje. Nato sem formatiral disk, na novo namestil windowse, osvežil vse driverje in spet isto. Ima kdo kakšne ideje kaj bi lahko bilo narobe?

 

Računalnik :

AMD Ryzen 7 2700

16 GB rama

SSD za operacijski sistem + HDD za ostalo

Radeon RX 580

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Nekje 70% od 2T.

 

Navedek

zbrisi to govno, windows defender je boljsi, ne rabis drugega

Res misliš da bi bil Avast lahko problem, glede na to da ga uporabljam že kakih 10+ let na več računalnikih?

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka

The IO operation at logical block address 0x5d4b50 for Disk 2 (PDO name: \Device\0000003b) was retried.

 

slika.png.5c24ba68e5ef02fcb6613a4e5ee8b5d1.png

 

Skratka kaže kot napaka diska, vendar mi testi diskov kažejo, da je vse v redu. S tem da sem dal notri povsem nov disk, pa mi kaže isto.

 

 

Evo pa tole se je še pojavilo:

 

The system failed to flush data to the transaction log. Corruption may occur in VolumeId: E:, DeviceName: \Device\HarddiskVolume8.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 26 minutami:

Lahko bi bil tudi kaksen program ki "pregleduje" disk. Npr. Norton Ghost.

 

Probi se CHKDSK da pregleda file.

chdsk/f ne najde ničesar. Še kakšna ideja, ker sem jaz ostal brez? Aja pa Avast je bil onemogočen do ponovnega zagona računalnika.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka

A se ti to dejansko dogaja samo v tem spilu ?

 

Ce imas v Windowsih vklopljen kaksen "energy save" za odklop diskov ali podobno, ga izklopi.

Lahko bi bil slab SATA kabel in ti za sekundo izklopi disk (tak problem sem imel jaz, ko je bil SSD obremenjen je kar izginil za nekaj casa).

Prav tako daj disk na drug SATA vhod ce je mozno.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 25 minutami:

A se ti to dejansko dogaja samo v tem spilu ?

 

Ce imas v Windowsih vklopljen kaksen "energy save" za odklop diskov ali podobno, ga izklopi.

Lahko bi bil slab SATA kabel in ti za sekundo izklopi disk (tak problem sem imel jaz, ko je bil SSD obremenjen je kar izginil za nekaj casa).

Prav tako daj disk na drug SATA vhod ce je mozno.

Energy save sem izklopil takoj ko so se problemi začeli. To se mi pa dogaja povsod, samo najprej opaziš, ko ti začne neka animacija cukat,  al pa povsem počakati. V drugih programih ne porajtaš takoj, ker misliš da še razmišlja/shranjuje.  Bom skušal zamenjati še kabel pa poročam.

Povezava do prispevka
Death reče pred 14 urami:

Malo razmišljam... Je možno da je matična plošča v umiranju in je vse skupaj posledica le tega? Nekako mi začenja detektirati/nedetektirati da je računalnik priključen na mrežo.

Ta problem imam tudi jaz na dveh mašinah, pojavi se cca 3x na leto. Zamenjal sem že vse, od mrežne kartice do switcha in routerja, samo še kabli v steni so mi ostali. Dokler se mi to dogaja na dveh manj pomembnih mašinah se niti ne vznemirjam.

Povezava do prispevka

Ja, nisem hotel omenjat, ker sem že večkrat, ampak matična plošča lahko povzroči zmrzovanje.

Pri meni sem po več letih ugotovil, da vse kar morem narediti, ko začne zmrzovati na random je to, da pritisnem na CPU cooler, pa je spet vredu za kakšna pol leta. Skratka imam velik cpu cooler in mi bendanje MBja povzroča nekje slab stik kar poveča šanso za freeze.

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 2 minutama:

Ja, nisem hotel omenjat, ker sem že večkrat, ampak matična plošča lahko povzroči zmrzovanje.

Pri meni sem po več letih ugotovil, da vse kar morem narediti, ko začne zmrzovati na random je to, da pritisnem na CPU cooler, pa je spet vredu za kakšna pol leta. Skratka imam velik cpu cooler in mi bendanje MBja povzroča nekje slab stik kar poveča šanso za freeze.

Wtf? Tole prvič slišim, ampak se mi zdi možno. grem pritiskat pa poročat.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...