Skoči na vsebino

LEGOstilna - nakupi, poštarji, montažne police


Boris

Priporočeni prispevki

DaMachk reče pred 8 urami:

Sel mimo lokalne stacune in videl tole...
image.thumb.png.6a9fbe8ad7a0f9ac5b36e86779c3b427.png

 

skatla zguljena po robovih :D stanje nepoznano glede na to da je vceraj bil praznik

 

Kul setić.

Sam 70€ je mal velik, glede na to, da se ljudje ne grebejo za ta subtheme

8DE6457B-4E03-4BD9-B788-7A27AB268F55.jpeg

Povezava do prispevka

Trikrat se mi je zdej ze zgodilo, da mi fali kocka.

prva je bla 2x2 okrogla siva pri ecto1, zadnjic 2x4 plata pri boutique hotel, vceri 1x2 plate jumper pri police station modular.

s tem da pri zadnjih dveh sta mi ostali neki random kocki, pri hotelu neka random technic in pri policijski postaji eno steklo od okna, ki se ga sploh ne rabi.

Povezava do prispevka

Primerjava s PS5 je na mestu, ker je tisto visoko tehnološki produkt, kjer dobiš mega napravo za 500 evrov in dejansko upraviči svojo ceno. Lego kocke po drugi strani so za Lego praktično zastonj. Stroške kock za 400 evrov grad, plus škatla in navodila je po mojem max 20 evrov - cena pa 20x toliko:rofl:

 

Kako Lego CEO-ji vidijo svoje fanboye:rofl:

 

 

lego fans.jpg

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 urama:

Zdej bos se ti zacel? Glih en kurc ti spremeni al das 250 al 300 konc meseca isto bomo jedli pasteto pa jogurt

 

Lej tole zadnje par mesecev je pa absurd. Tak set bi bil leto nazaj 200 eur, pol leta nazaj 250 eur, zdaj je pa 300. Prav testirajo, do kam lahko grejo. Pri meni so dosegli zadnjo mejo sprejemljivega.

Povezava do prispevka

Primerjava s Ps5 mi je malce brez vezna, pa brez zamere. PS5, če nimaš ps+ ki je do plačljiv, ti ponudi neko defaultu bero iger, ki če imaš srečo ti sedejo, če ne pa nimaš nič. Imaš Bluray sukalnik, ki brez blurayev je za okras. Za resnejšo debato pa je potem treba omenit igre, ki so hitro 50+€. In ja, lahko kupiš, preigras in prodaš, ampak realno kolikšen odstotek folka to dela?

 

Se pravi jaz, ki sem to kupil, sem po tvoji oceni ovčarski fanboy? Zakaj že? Ker sem zrasel v zlati dobi lega (Legoland, System) in mi ta grad pomeni neprecenljivo podoživetje otroštva in povrh še ure in ure veselja z mojimi froci? Kul, potem z veseljem nosim to nalepko.

 

Dodajam pa spet kar sem že napisal, cene so idiotske, ampak to sem hotel imet. Sem hotel že marsikaj drugega kar so dali v prodajo in zaradi cene nisem kupil. To pač sem in sem happy customer. 

uredilo bitje ArtaX
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Primerjava je v tem, da tam dobiš hardware dejansko vreden 500 evrov za to ceno.

 

Pri Legu dobiš kocke vredne max 20 evrov za ceno 400ih.

 

Otroci ne bi tako uživali z igranjem s kitajskimi kockami, ki so praktično identične in stanejo 1/3 te cene?

 

Ampak ja cena za neprecenljivo podoživetje otroštva je pa kar poštena. Če bi Lego to vedel bi jo verjetno še malo dvignil, da bi bilo to podoživljanje še slajše.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

Primerjava je v tem, da tam dobiš hardware dejansko vreden 500 evrov za to ceno.

 

Pri Legu dobiš kocke vredne max 20 evrov za ceno 400ih. 

 

Jaz pa sem ti dodal pod opis da hardware je že kul ampak brez dodatnega vlaganja ali pa imetja že od prej (BRji) ti bolj malo koristi. Pa da ne bo pomote, si ga lastnim :whistle:

 

Pa zgornja primerjava potem pride prav za 3/4 stvari ki jih kupujemo in jih dnevno preplacujemo, anede? 

Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 5 urami:

Primerjava s Ps5 mi je malce brez vezna, pa brez zamere. PS5, če nimaš ps+ ki je do plačljiv, ti ponudi neko defaultu bero iger, ki če imaš srečo ti sedejo, če ne pa nimaš nič. Imaš Bluray sukalnik, ki brez blurayev je za okras. Za resnejšo debato pa je potem treba omenit igre, ki so hitro 50+€. In ja, lahko kupiš, preigras in prodaš, ampak realno kolikšen odstotek folka to dela?

 

Se pravi jaz, ki sem to kupil, sem po tvoji oceni ovčarski fanboy? Zakaj že? Ker sem zrasel v zlati dobi lega (Legoland, System) in mi ta grad pomeni neprecenljivo podoživetje otroštva in povrh še ure in ure veselja z mojimi froci? Kul, potem z veseljem nosim to nalepko.

 

Dodajam pa spet kar sem že napisal, cene so idiotske, ampak to sem hotel imet. Sem hotel že marsikaj drugega kar so dali v prodajo in zaradi cene nisem kupil. To pač sem in sem happy customer. 

 

S tega vidika je malo drugače. Če si želiš recimo samo en set na leto, te podražitve ne igrajo bistvene vloge. Če pa redno kupuješ pa je bistvena razlika ja. Pa tudi za Nemce, Avstrijce, Švicarje, Skandinavce to ne predstavlja nekega problema, za nas pa že.

Povezava do prispevka
keba reče pred 1 uro:

 

Kakor sem gledal so tudi, če sete naročiš iz njihove strani, razlike v ceni med državami...

 

To zna biti tudi zaradi davkov. Ne vem koliko imajo npr Nemci ampak ko ti naročiš z njihove strani, se aplicira 22% DDV. Ampak to sam ugibam... 

uredilo bitje ArtaX
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...