Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 41 minutami:

 

Ne gre se zato. Gre se za odnos na forumu nasploh. Maksi je tolk zagrenjen depresiven človek, da ne vidi več pozitivne stvari. Če bi nekdo na forumu zadel na lotu, bi maksi rekel, ah brezveze 15% ti država vzame. To je tak ekstrem.

 

Menethil je prašal za komp, glede na primer, ki ga je postavil, bi rekel, da je zelo nezahteven uporabnik oziroma vsaj ne spozna se najbolje. Nihče mu par dni ni predlagal, kaj naj kupi. Jest sem znotraj budgeta, ki ga je gledal predlagal najboljši možni komp za 959€ ne glede na proc, težko dobiš boljši gamerski komp.

Nisem jest bumbar, jest vem da obstaja na trgu trnutno najmanj 50 procesorjev, ki so bolj zmogljivi od 5600g. Sam dejmo se spet vprašat, kje se bo to njemu poznalo?

 

Komp je overall za ta denar top!

 

Res jest včasih preveč impulzivno odreagiram, sam pač res ne prebavlam folka, k samo probleme išče in ne rešitev. Ne bi imel nič proti, če bi vsaj dal primer boljšiga sestavljenga kompa za isti denar.

Jah zivljenje nas tepe iz vseh strani, potem pa probamo frustracije cistiti po forumih :) .

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

 

Ne gre se zato. Gre se za odnos na forumu nasploh. Maksi je tolk zagrenjen depresiven človek, da ne vidi več pozitivne stvari. Če bi nekdo na forumu zadel na lotu, bi maksi rekel, ah brezveze 15% ti država vzame. To je tak ekstrem.

 

Menethil je prašal za komp, glede na primer, ki ga je postavil, bi rekel, da je zelo nezahteven uporabnik oziroma vsaj ne spozna se najbolje. Nihče mu par dni ni predlagal, kaj naj kupi. Jest sem znotraj budgeta, ki ga je gledal predlagal najboljši možni komp za 959€ ne glede na proc, težko dobiš boljši gamerski komp.

Nisem jest bumbar, jest vem da obstaja na trgu trnutno najmanj 50 procesorjev, ki so bolj zmogljivi od 5600g. Sam dejmo se spet vprašat, kje se bo to njemu poznalo?

 

QFT.

 

Predlagan je res hud budget gaming PC.

 

Drkanje sem ter tja "Boljsi je 12400F" vs "5600G" so brezvezne.

 

Edini plusi ki ga ima 12400f so:

- ima malo vec L1, L2 in L3 cache-a (16MB vs 18MB L3 cache-a, lol)

- podpira hitrejsi RAM (ki se pri intelu niti ne pozna v praksi)

- podpira PCIe 5.0 (edini zaresen plus)

 

na koncu sta pa oba se vedno pure 6-jedrnika, intel tu niti se nima efficiency core-ov, ima par specsov novejsih, to je pa tud to, se turbo boost frekvence so enako visoke (kar dandans spet ne pomeni nic, je pa hecno)

 

Potem pa gledas performans v praksi in vidis da je v nekaterih sinteticnih benchmarkih resda malo hitrejsi in v igrah ponekod da "kar za 5%" vec od sebe...

Sam pol pa primerjas da je to Counter Strike pri 230+FPS al pa Warhammer 40k za par FPS pri ULTRA nastavitvah...

 

In ugotavljas, da sploh v tem primeru ne bo procesor bottleneck, ne glede na to a vzames 5600G al 12400f, bremzala ga bo grafa.

Se vedno pa gre za "budget" gaming PC, ki velko vecino novih spilov poganja na FHD Ultra pri 70 FPS ali vec, ponekod celo 1440p. in 3 FPS ni razlika zarad katere bi se sploh splacalo gledat kaj je boljse/slabse.

 

Ko/Ce mu pa dokurci pa se zmer lahk da not 5700X za 20€ vec kot je 12400f, al pa za 200€ kar 5800X... medtem ko je pri intelu naslednji korak navzgor 12600(K) ki se pricne pri 200€...

Kar na dolgi rok, za uporabnika ki ne lovi procente in ne lovi vsakega kancka performansa iz kiste... je totalno vseeno in verjetno sploh ne bo prislo v postev.

 

Armando reče pred 1 minuto:

Tale prodajalec na bolhi je 100% scammer ali pa prodaja stvari po polovični ceni.

 

https://www.bolha.com/uporabnik/Luka_M33

100% scammer, smo na gnoju ga gledali par tednov nazaj pod drugim, a zelo podobnim imenom, ima pa isto ponudbo :D

 

Povezava do prispevka

tam nekje za 1500€ si imam namen nabavit januarja nek PC. Je navadna 4070 dovolj za igranje na ultra? Ne vem a bi navadno ali TI. Cenovno bi težko dal kaj boljšega ker so 4080 in 4090 dosti dražje. Razmišljal sem tudi ali bi vzel 7900 XT sam bi raje Nvidio zaradi osebnih izkušenj na AMD driverjih. Tudi nisem še siguren kaj mi je boljša opcija za CPU ali intel ali nek ryzen

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

za 4K60fps ultra bo 4080 dovolj

 

razen pri kakšnih raytracing zadevah, potem lahko grejo fpsji hitro v franže ne glede na gpu

verjamem da je dovolj sam za nek 1600 budget mi ne sede not 4080 :D. Zato bolj gledam 4070 ali 4070ti. Tle pa pomojem odpade 4k na ultra. Verjetno najboljše da počakam kak mesec 2 da prišparam mal več keša in kupim nekje za budget 2100€.

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 16 urami:

tam nekje za 1500€ si imam namen nabavit januarja nek PC. Je navadna 4070 dovolj za igranje na ultra? Ne vem a bi navadno ali TI. Cenovno bi težko dal kaj boljšega ker so 4080 in 4090 dosti dražje. Razmišljal sem tudi ali bi vzel 7900 XT sam bi raje Nvidio zaradi osebnih izkušenj na AMD driverjih. Tudi nisem še siguren kaj mi je boljša opcija za CPU ali intel ali nek ryzen

 

Glede na benchmarke in teste je AMD 7800X3D absolutni zmagovalec za performance...

Napram 14700K se manj greje, manj stroma porabi in se v vecini primerov obnese bolje kot karkoli od Intela.

 

4k gaming z RT je... stvar ki se jo lotis sele ko si pripravljen dat vsaj ene 3 jurje v komp...

ajde 7900XTX zene 4k, sam je tud samo grafa jurja€

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 18 minutami:

 

Glede na benchmarke in teste je AMD 7800X3D absolutni zmagovalec za performance...

Napram 14700K se manj greje, manj stroma porabi in se v vecini primerov obnese bolje kot karkoli od Intela.

 

4k gaming z RT je... stvar ki se jo lotis sele ko si pripravljen dat vsaj ene 3 jurje v komp...

ajde 7900XTX zene 4k, sam je tud samo grafa jurja€

Najbolj me mika trenutno kombinacija 7800x3d in 4080 ampak bom videl februarja ali res pridejo super verzije gpujev. 

 

@Aktivist Vanč 4070TI je mid range komp??? Srsly :D? Kaj je potem high end samo 4090? Štekam da ni čisti vrh ampak kako je lahko top 5 grafa na svetu mid range pa res ne razumem.

Povezava do prispevka

Itak je mid range gaming comp. 4060 pa low. High end je kot omenjaš 4090. 4080 je višji srednji/nižji high razred. Ne mi rečt, da to 4060 šteješ v midrange? Kar je pod 4060 je v svetu gejminga že garbage tier aka. "glih tolko, da nekaj je". V seriji Nvidia 2000 sem nabavil 2080 Super in se nikoli nisem slepil, da mam high end gaming comp, ampak mid.

Povezava do prispevka

Ja ta kategorizacije so zelo subjektivne. Za nekoga je neka grafa 4K, za drugega ni. Kdaj je neka grafa 4K? Mamo to kako pravilo? Je to, ko vse trenutne igre poganja na 4K  nativni reosluciji s povprečno 60fps, najmanj 60fps, z ray tracingom? A ko pride nova igra, ki jo ne zmore, potem pade ven iz tega kluba. Tudi gtx 1080ti je bila nekoč 4K grafična.

 

Tkoda to so zelo subjektivne ocene.

 

Nvidia poimenuje uradno takole razrede graifčnih:

Mid-range
  • GeForce RTX 4060
  • GeForce RTX 4060 Ti
  • GeForce RTX 4060 Ti 16GB
High-end
  • GeForce RTX 4070
  • GeForce RTX 4070 Ti
  • GeForce RTX 4080
Enthusiast
  • GeForce RTX 4090

 

In tako je že od nekdaj. x070 serija od nekdaj spada v spodnji high end razred.

 

Še najbližje pomojem se je ravnat po 32bit floating perfomance, pa še to je daleč od popolnosti, ampak grobo povprečje je še zmeraj, da grafa z 20% višjim FPjem bo v povprečju hitrejša za 20FP. Sploh sedaj, ko imamo tehnologije razne upscalerje, framegeneratorje je to še tolk bolj prfuknjeno.

 

 

Tko da jest sem za FP da postane standard :)

 

 

še obvezna neumna primerjava:

Ne moreš rečt, da je 150g mesa dovolj za odraslo osebo, ker je odvisno, a je 150g mesa glavna jed, ali 8 hodnem meniju, ali je odrasla oseba vaterpolist ali šahist, ali je po treningu ali 3 dni ni jedel, je to pusti piščanec ali kobe beef.... 

Skratka mi imamo informacijo 150g = 15tflops

 

RX 6600xt je PS5 perfomance. Je PS5 4k konzola, 1440p, ali 1080p?

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 47 minutami:

4070ti je midrange ja, ker ima 12GB vrama. Pac vzames 7900 XT ali 7900XTX ali pa pocakas na NVIDIA 40xx super. RTX 4080 je pa definitivno predrag.

 

ne vem no, ampak včasih si dal za midrange 250e-300e na gpu (recimo R9 380x -200e, RX580 - 220e ...)
a je trenutno 4070ti za 800e res bogi midrange? 

Kle je pomoje odvisna resolucija. Včasih je bil standard FHD. Danes maš pa FHD/2k/4k. 

Jst lahko komot rečem da imam z 4070ti v PCju high end PC na 2k resoluciji. 
Ti s 4k monitorjem pa boš reku, ne. Vse šteka. 
Oni z FHDmonitorjem bo pa reku, da mu itak vse dela na 144hz, in bi mu bla 4060 dost za popolnoma vse.

Lahko pa primerjaš benchmarke od 3dmarka. A mam high end pc al ne? Očitno ga jst nimam (več) po trenutnih standardih.  
 

image.thumb.png.999577855acfecb421ee52ea92a56425.png

In potem če v grobem prevedemo to v keš, pridemo do tega:

Premium: 3.5k+
High end: 2.5+
Mid range:1.8k
Low range: 1.2k 
Budget: 800e
Office: 500

@atomic
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...