Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

G-Man reče pred 37 minutami:

 

ne vem no, ampak včasih si dal za midrange 250e-300e na gpu (recimo R9 380x -200e, RX580 - 220e ...)
a je trenutno 4070ti za 800e res bogi midrange? 

Kle je pomoje odvisna resolucija. Včasih je bil standard FHD. Danes maš pa FHD/2k/4k. 

Jst lahko komot rečem da imam z 4070ti v PCju high end PC na 2k resoluciji. 
Ti s 4k monitorjem pa boš reku, ne. Vse šteka. 
Oni z FHDmonitorjem bo pa reku, da mu itak vse dela na 144hz, in bi mu bla 4060 dost za popolnoma vse.
...

In potem če v grobem prevedemo to v keš, pridemo do tega:

Premium: 3.5k+
High end: 2.5+
Mid range:1.8k
Low range: 1.2k 
Budget: 800e
Office: 500

@atomic
 

Pac prednost PCja je, da imas v igrah kup nastavitev in si priredis po potrebi. Ampak ce imas pri 1440p na Ultra grafiki probleme z FPSji (in pomanjkanjem VRAMa) je to zame mid-range. Kar dostikrat 4070ti je.

 

Drugace pa to predalckanje mid-range, high-range... je naceloma brezveze in sluzi bolj kot ne za visanje ega. Tudi te sinteticni benchmarki ne sluzijo nicemur.

Pac ce si zadovoljen s performancom in high grafiko (zame je ultra vecinoma nepomembna, ker ne doprinese veliko) je to ok in se ni potrebno obremenjevati v kaksno "klaso" spada tvoj PC oziroma kaksne score imas v 3D marku ipd.

 

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 20 minutami:

Pac prednost PCja je, da imas v igrah kup nastavitev in si priredis po potrebi. Ampak ce imas pri 1440p na Ultra grafiki probleme z FPSji (in pomanjkanjem VRAMa) je to zame mid-range. Kar dostikrat 4070ti je.

 

Drugace pa to predalckanje mid-range, high-range... je naceloma brezveze in sluzi bolj kot ne za visanje ega. Tudi te sinteticni benchmarki ne sluzijo nicemur.

Pac ce si zadovoljen s performancom in high grafiko (zame je ultra vecinoma nepomembna, ker ne doprinese veliko) je to ok in se ni potrebno obremenjevati v kaksno "klaso" spada tvoj PC oziroma kaksne score imas v 3D marku ipd.

 

Kaj pomeni met vse na ULTRA?

to,  da greš v gta 5 - 10!!! let staro igro in uklopiš nek scaling ki ti posledično zabije FPSje na 15? :D In to z 4080?
wau, such mid range card on 10y old game. 

Moj point je ta, da v mojem primeru tudi 4090 ne bo nič bolj high end kot je 4070ti, ker bo na ekranu itak izrisanih isto frejmu. 

 


Edit.
Če je 4070ti na 2k midrange, potem je tudi 4090 za 4k midrange, še slabš... 
Iz tega potem lahko potegnemo, da je najboljša grafika na razpolago, v resnici boga midrange 4k grafika :D 
 

Povezava do prispevka

V bistvu ja @G-Man ma 3D mark bi moral bit ali nekaj podobnega za benchmark, sam spet ne, ker potem eni drajverji optimizirajo samo za 3d mark, medtem ko igre testirajo na večih igrah.

Ampak 20 let nazaj smo ful dost kurce meril na slo-techu z 3D mark scorom.

 

Tud gflopsi so za en kurc, ker je razlika med base in stock lahko tudi x2

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 6 urami:

a je trenutno 4070ti za 800e res bogi midrange? 

pusti imena in ceno, prej je bil midrange 60 serija, vendarle je tale minimalno(4060) ali sploh ne (4060Ti) napredovala napram 3060(Ti), medtem ko je razlika med 3070Ti in 4070 Ti nekje dober generacijski preskok

 

G-Man reče pred 5 urami:

Iz tega potem lahko potegnemo, da je najboljša grafika na razpolago, v resnici boga midrange 4k grafika :D 

pri UE 5 (in pogoni podobnega nivoja) bo res tako

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
kmetek reče pred 55 minutami:

 

550w gold ne bo dovolj :(

 

lahko kdo več pove o tej SUPER seriji? 4070 16GB 600€ bi sedla :)

če se prav spomnim iz današnjih novic, naj bi bila 4080 Super maloprodajna cena 1000$, 4070 Ti Super 800-850$ in 4070 Super cca 600-650$.  Največji performance boost naj bi imela 4070 Super (več kot 20 %), nato 4070Ti Super, ki bo imela 16GB in 15-20% performance boost, najmanjši boost pa bo pri 4080, 6-9%.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 10 urami:

če se prav spomnim iz današnjih novic, naj bi bila 4080 Super maloprodajna cena 1000$, 4070 Ti Super 800-850$ in 4070 Super cca 600-650$.  Največji performance boost naj bi imela 4070 Super (več kot 20 %), nato 4070Ti Super, ki bo imela 16GB in 15-20% performance boost, najmanjši boost pa bo pri 4080, 6-9%.

 

Všeč mi je, ko se povzema v dolarjih. Pa verjetno še brez davka. Potem se itak ne reflektira v evrih kakor bi moralo. No vsaj dobro je, da je trenutko evro kar dober.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 22 minutami:

Všeč mi je, ko se povzema v dolarjih. Pa verjetno še brez davka. Potem se itak ne reflektira v evrih kakor bi moralo. No vsaj dobro je, da je trenutko evro kar dober.

ker so cene postavljene v dolarjih, ne v evrih, če pade vrednost dolarja bomo mi imeli ceneje, ne Američani dražje (in obratno)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

ker so cene postavljene v dolarjih, ne v evrih, če pade vrednost dolarja bomo mi imeli ceneje, ne Američani dražje (in obratno)

 

Jaz sem se hecal. Jaz dobro vem. Ampak kot končni kupec s tem nimaš problemov. Kot dobavitelj pa je lahko problem. Torej ko kupuješ npr za 100-500k robe moraš se igrati forexa in vnaprej kupovati dolarje. Ali pa tudi ne. Lahko na koncu zaskužiš precej več ali pa pušneš. Pol je pa konec igre

uredilo bitje Vodokotlič
Povezava do prispevka

Neki se namenjam dokupit ram... browserji so čedalje bolj požrešni ... nekje se mora poznat ves ta spyware

 

Torej matična plošča je ASUS PRIME Z490-P

 

https://shop.asus.com/us/90mb12v0-mvaay0-prime-z490-p.html

 

Ogledujem si pa tole  https://www.computeruniverse.net/en/p/2409-0G4#

 

Če si pravilno razlagam tole stran so komponente kompatibilne 

 

Corsair mi je ok brand ,samo preverjam pri znalcih mn3čarjih ,če sem izbral kompatibilne komponente

 

 

 

Sem pogojno odprt za predloge..64 GB mi je dovolj...trenutno brez problema vse teče na 16 gb ,gre pa dostikrat čez 50 % ravno zaradi browserjev...too many tabs

 

 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 9 urami:

 

Všeč mi je, ko se povzema v dolarjih. Pa verjetno še brez davka. Potem se itak ne reflektira v evrih kakor bi moralo. No vsaj dobro je, da je trenutko evro kar dober.

sicer nisem profi v davkariji, sem pa videl, ko so napovedal Radeone 7800XT in ceno 499$, so v ZDA dejansko prodajali kartice za ta znesek, ne pa 499$ + davek. Predvidevam, da so to cene z vključenim davkom za potrošnika. Ne vem pa, koliko se razlikuje ameriški davek od evropskega. Itak pa je v evropi zadeva mal dražja...Če bo 4080 Super v ZDA 1000$, bo v evropi cca 1100€ na MF.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 6 minutami:

sicer nisem profi v davkariji, sem pa videl, ko so napovedal Radeone 7800XT in ceno 499$, so v ZDA dejansko prodajali kartice za ta znesek, ne pa 499$ + davek. Predvidevam, da so to cene z vključenim davkom za potrošnika. Ne vem pa, koliko se razlikuje ameriški davek od evropskega. Itak pa je v evropi zadeva mal dražja...Če bo 4080 Super v ZDA 1000$, bo v evropi cca 1100€ na MF.

 

V ameriki, ko sem hodil po trgovinah sem videl ceno za en artikel. Pol šele ko sem dobil račun sem videl še dodaten davek in seveda posledično je bilo dražje.

Povezava do prispevka
cin der reče pred 2 urama:

Neki se namenjam dokupit ram... browserji so čedalje bolj požrešni ... nekje se mora poznat ves ta spyware

 

Torej matična plošča je ASUS PRIME Z490-P

 

https://shop.asus.com/us/90mb12v0-mvaay0-prime-z490-p.html

 

Ogledujem si pa tole  https://www.computeruniverse.net/en/p/2409-0G4#

 

Če si pravilno razlagam tole stran so komponente kompatibilne 

 

Corsair mi je ok brand ,samo preverjam pri znalcih mn3čarjih ,če sem izbral kompatibilne komponente

 

 

 

Sem pogojno odprt za predloge..64 GB mi je dovolj...trenutno brez problema vse teče na 16 gb ,gre pa dostikrat čez 50 % ravno zaradi browserjev...too many tabs

 

 

se pravu 16GB se ti zafila prek 50% in ti bi pocetveril kolicino? :D

Ja, prov, ane...

 

Je cist OK kit, delovat bi moglo, corsair je cist kul firma za ram.

 

cashman reče pred 31 minutami:

sicer nisem profi v davkariji, sem pa videl, ko so napovedal Radeone 7800XT in ceno 499$, so v ZDA dejansko prodajali kartice za ta znesek, ne pa 499$ + davek. Predvidevam, da so to cene z vključenim davkom za potrošnika. Ne vem pa, koliko se razlikuje ameriški davek od evropskega. 

USofA je vsepovsod listed price brez davka, 

vsak state ima svojo davcno lestvico, ponekod je davek 0% (Delaware, Oregon), drugod ala Alabama gre do 13,5% zato razni newegg in amazon.com majo odbito dobre cene, ker se davek obracuna na koncu glede na lokacijo kam bo izdelek poslan.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...