Skoči na vsebino

[uradna tema] Japanka


Jude

Priporočeni prispevki

Tijuana reče pred 16 urami:

Frieren pa ne popušča. Res top anime.

 

Solo Leveling obeta.

 

The Unwanted Undead Adventurer ima podoben premise od Solo Levelinga in je bil že od prve epizode precej bolj zanimiv. Solo Leveling je šele s četrto epizodo ratal gledljiv.

uredilo bitje DjJuvan
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 9 urami:

Solo Leveling je ena izmed top Manhw bila (ja, je korejskega izvora, zatorej ne manga, nego manhwa).

Kar nekaj let na TOP 5 read lestvicah.

Dokler se ni zakljucila.... Pa nekak niti ne zakljucila...

To je bil hype zaradi arta, ki je res GOAT tier. Sama zgodba pa ni nic zanimivega.

Necromancer story copy paste - Solo Leveling je pac ena izmed mnogih Necromancer novel v Juzni Koreji ter prva, ki je prisla v mainstream na Zahodu.

Od popularni imas tu se Seoul Station Necromancer, ki je bila prva v tej zvrsti ter I Alone Level Up.

Povezava do prispevka
mahoney reče pred 10 urami:

Ce hoces hype serijo potem jo kar glej, ker bo ogromno takih momentov.

Če je hype brez nekega jebenega  razlaganja čez cel del stvari, ki se jih en mangaka zmišljuje, da so edgy in kul, ko je zapohan, potem si bom ogledal.

 

Že Jujutsu je s tem operiral na zelo tanki črti prebavljivosti. S temi flashbacki in razlaganjem tehnik in te preklemane energije, da so v season 2 celo naratorja za to upeljali... na srečo se vmes vse še vedno dogaja v gibanju in ni still frame dogajanja prevečkrat, tako da drži tempo. Sicer bi to samo ugasnil.

 

Včeraj sem pogledal do konca Attack on Titan. Kako se je vam zdel zaključek? Je kar dobro zadel mangaka zeitgeist, tako da je z zadnjo sezono in posebej pri zaključni delih anime ravno ujel to sranje z Gazo in židi, da zadane poanta na polno. Ful mi je bedno, da je to toliko časa izhajalo, dosti stvari me zato ni tako zadelo kot bi me lahko. Razmišljam, da bi zdaj vse pogledal še v šusu...

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 7 urami:

Če je hype brez nekega jebenega  razlaganja čez cel del stvari, ki se jih en mangaka zmišljuje, da so edgy in kul, ko je zapohan, potem si bom ogledal.

 

Že Jujutsu je s tem operiral na zelo tanki črti prebavljivosti. S temi flashbacki in razlaganjem tehnik in te preklemane energije, da so v season 2 celo naratorja za to upeljali... na srečo se vmes vse še vedno dogaja v gibanju in ni still frame dogajanja prevečkrat, tako da drži tempo. Sicer bi to samo ugasnil.

 

Včeraj sem pogledal do konca Attack on Titan. Kako se je vam zdel zaključek? Je kar dobro zadel mangaka zeitgeist, tako da je z zadnjo sezono in posebej pri zaključni delih anime ravno ujel to sranje z Gazo in židi, da zadane poanta na polno. Ful mi je bedno, da je to toliko časa izhajalo, dosti stvari me zato ni tako zadelo kot bi me lahko. Razmišljam, da bi zdaj vse pogledal še v šusu...

Je vse dobro razlozeno pa se vsebine, ki je ni bilo v manwhi je adaptirana.

Ce si kdaj bral/gledal HxH bos verjetno takoj opazil, kje si je avtor sposojal nekatere ideje. :rofl:

 

Povezava do prispevka
magični kralj reče Pravkar:

??

expedition/succession je easy dovolj za celo sezono+

Se ne strinjam, vsaj kar je na ladji jaz ne bi delal več kot 2 epizodi.  Bi blo kar treba mal editirat, ker je v dialogih preveč dolgovezenja. Sej drugače se itak dela nova verzija animeja, tko da verjetno bo notri, ampak to bo treba še čakat nekaj let, da pridejo do tja =)

Povezava do prispevka

Pogledal tudi jaz Pluto do konca, glih včeraj. Noro cool anime. Konec s tistim medvedkom bi lahko bil malo bolj pojasnjen oz bolje nastavljen, ampak k sreči imamo za take stvari fandom wikije, tko da all good :D Že Psycho-Pass mi je bil zelo dober, tole je bilo pa še za en cel tier boljše.

Povezava do prispevka

Koliko kaj zaupate strani MyAnimeList?

 

Jaz načeloma vedno pogledam in se orientiram po njihovih ocenah, ga pa včasih res poserjejo. Recimo ni mi jasno kako je lahko Full Metal Alchemist na drugem mestu, ker je meni res res average, skoraj bi ga uvrstil med jajca.

 

Potem pa imaš res hidden geme s precej bednimi ocenami. Npr. serija Mashle https://myanimelist.net/anime/52211/Mashle/review mi je res top, pa je precej slabo ocenjena.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Koliko kaj zaupate strani MyAnimeList?

 

Jaz načeloma vedno pogledam in se orientiram po njihovih ocenah, ga pa včasih res poserjejo. Recimo ni mi jasno kako je lahko Full Metal Alchemist na drugem mestu, ker je meni res res average, skoraj bi ga uvrstil med jajca.

 

Potem pa imaš res hidden geme s precej bednimi ocenami. Npr. serija Mashle https://myanimelist.net/anime/52211/Mashle/review mi je res top, pa je precej slabo ocenjena.

MAL ima problem z recency biasom - vse kar je novo je 'Oh in Sploh' medtem ko se starih stvari sploh ne gleda vec potem imas pa top 50 najbolje ocenjenih in jih je vec kot polovica starih manj kot 6 let. :rofl:

FMA je pa legendarn manga/anime - tista scena s chimero je prav fucked up

Povezava do prispevka

Meni tudi ni nekaj baš FMA. Tak je odličen anime za začetnika ali kot tvoj prvi anime. Potem pa čez nekaj časa ugotoviš, da je veliko več boljših zadev zunaj.

 

Na MAL ima drugače FMA nek čist upiljen fanbase. Zelo dolgo so review bombali čist vse animeje ko jim je vzel number 1 spot. Frieren pa očitno ne morejo ali so si pa dobili lajf. kar pa dvomim.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Feget reče pred 17 urami:

Koliko kaj zaupate strani MyAnimeList?

 

Jaz načeloma vedno pogledam in se orientiram po njihovih ocenah, ga pa včasih res poserjejo. Recimo ni mi jasno kako je lahko Full Metal Alchemist na drugem mestu, ker je meni res res average, skoraj bi ga uvrstil med jajca.

 

Potem pa imaš res hidden geme s precej bednimi ocenami. Npr. serija Mashle https://myanimelist.net/anime/52211/Mashle/review mi je res top, pa je precej slabo ocenjena.

ne gledam reviewow na MAL, niti na kerikoli drugi strani.

Ce me potegne opis/zanr dam do 4 epizode max, ce mi ne potegne, droppnem.

 

Ze vcasih so ful hvalili Noir, Madlax in slicno, pa men ni potegnil.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...