Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

MihaKihot reče pred 20 minutami:

Očitno je to odvisno od vlade, ki želi preprečiti takšne zadeve. Če želi uničenje HongKonga preprečiti Kitajska, je to tiranija. Če želi 'uničenje Mineapolisa' preprečiti USA, je to povsem logično. 

 

WTF?

Prosim te da nam to obrazložiš, ker nisem sam jaz, ki tega ne razumem.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 2 minutama:

Lootanje in nasilje ni ok, s tem se nas verjetno večina strinja. Vseeno je namigovati na interpretacije o kulturi zaradi genetike precej Hitler friendly, zato bi imo morali na tej točki potegnit črto. 

Ah ja, ker ni PC se o tem ne sme govoriti. Čeprav je vsakemu z IQjem nad sobno temperaturo jasno, da smo si ljudje različnih grup že biološko izjemno različni, kaj šele kulturno. Ter da oboje hodi z roko v roki.

Dejstvo je, da ljudje v podsaharski afriki niso imeli nobenega evolucijskega pritiska, ki bi jih silil k sodelovanju, za razliko od sredozemskih, evropskih in azijskih populacij. Logično da se to pozna sedaj. Preprosto niso navajeni živeti v velikih urejenih družbah, ker jim pač tega nikoli ni bilo treba. Zato pa ne čutijo take pripadnosti državi kot recimo evropejci, ozr še bolj ekstremno azijci

Povezava do prispevka
Zorro Zamoro reče pred 46 minutami:

 

Tebi res nič ni jasno. .....

 

Oprosti, ampak odnos v SLO do ZDA je rezultat 75 let indodomtrinacije, ki se je po letu 91 le malo spremenila. RTV SLO nam prakticno vsak teden servira dozo propagande, kar se tice ZDA.

 

Ne vleći mi ven JJ ipd modele. S kolesarjenjem v krogu in protesturanju proti JJ si żivljenja ne boš izboljšal.

 

 

Povezava do prispevka
Zorro Zamoro reče pred 1 uro:

Tebi res nič ni jasno. 

40% američanov nima 400$ prihrankov. 

 

Kaj naj recem?

LooL To je ta indoktrinacija, ki nam jo v SLO servirajo mediji, śolstvo in klutura na splošno.

Res moćno upam, da bom lastnega otroka obvaroval pred tem.

 

 

https://www.google.com/amp/s/www.cnbc.com/amp/2019/03/11/how-much-money-americans-have-in-their-savings-accounts-at-every-age.html

 

 

SmartSelect_20200531-165320_Chrome.jpg

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 49 minutami:

 

Kaj naj recem?

LooL To je ta indoktrinacija, ki nam jo v SLO servirajo mediji, śolstvo in klutura na splošno.

Res moćno upam, da bom lastnega otroka obvaroval pred tem.

 

 

https://www.google.com/amp/s/www.cnbc.com/amp/2019/03/11/how-much-money-americans-have-in-their-savings-accounts-at-every-age.html

 

 

SmartSelect_20200531-165320_Chrome.jpg

 

 

iz tvojega faking linka

 

https://imgur.com/a/NqN5K0H

 

https://imgur.com/u4B4K3f

 

ce so ti to normalne cene k jih ma folk na racunu s tem da mors upostevat visji standard (najemnine odvisno od lokacije tud po par 1000dolarjev) potem je s tabo neki narobe. 

 

Gre se sicer za to da 40% americanov nebi mogl normalno shendlat 400$ nepricakovanih stroskov, kar men tale link cist lepo servira, ker to niso prihranki, to je to kar ma folk na racunu in jst mam vec od 11 skupin kle omenjenih pa sem mel precej izdatkov.

 

evo clanek iz iste strani s par meseci razlike

 

https://www.cnbc.com/2019/07/20/heres-why-so-many-americans-cant-handle-a-400-unexpected-expense.html

 

sej zato pa je svet tam kjer je ce je kriticno razmisljanje na nu

uredilo bitje Ne me jeb
Povezava do prispevka

Ay, sori za izpad nestrpnosti, ampak "a tukaj tud razumemo, zakaj se tole dogaja"? Je za brutalen pretep tistega mladeniča nenazadnje tudi odgovorna zakonodaja Jima Crowa? Ker živijo v revščini, je logično, da bodo skupinsko pretepli nekoga? Si za svoja dejanja odgovoren le, če si v uniformi? 

 

Pač meni je tole res že "whatdafak". Protestirajo proti umoru enega, a vmes jih ubijejo še *vstavi številko, ko bo znan seštevek*. In tukaj na forumu folk, ki še od daleč ni videl Amerike, razume in analizira, zakaj se to dogaja. 

 

Se mi zdi, da določenih zadev pač ne moreš več razumet. 

Povezava do prispevka

A ni precej očitno kaj se dogaja? MSM nahajpajo vsak medrasni konflikt, policija pa namesto da naredi red dvigne roke. Lokali so potem požgani in izropani, veliko majhnih firm, ki so že tako na tleh od lockdowna se nikoli več ne bo postavilo na noge za razliko od franšiz raznih korporacij. To se dogaja v demokratskih mestih.

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 1 uro:

nevem nad kerim delom delaš prevale ampak ta zvezna je res nedavno sprejela ogromno somalijcev.

 

 

Seveda so jih sprejeli, ker so imeli premalo ljudi in pomagali so beguncem iz z vojno zjebane države.

Sprejemajo jih pa vsi, saj so ja država priseljencev!

 

 

 

 

 

nimious reče pred 1 uro:

Ah ja, ker ni PC se o tem ne sme govoriti. Čeprav je vsakemu z IQjem nad sobno temperaturo jasno, da smo si ljudje različnih grup že biološko izjemno različni, kaj šele kulturno. Ter da oboje hodi z roko v roki.

Dejstvo je, da ljudje v podsaharski afriki niso imeli nobenega evolucijskega pritiska, ki bi jih silil k sodelovanju, za razliko od sredozemskih, evropskih in azijskih populacij. Logično da se to pozna sedaj. Preprosto niso navajeni živeti v velikih urejenih družbah, ker jim pač tega nikoli ni bilo treba. Zato pa ne čutijo take pripadnosti državi kot recimo evropejci, ozr še bolj ekstremno azijci

 

 

Ježoš Marija

 

 

 

 

andrejus reče pred 49 minutami:

 

Oprosti, ampak odnos v SLO do ZDA je rezultat 75 let indodomtrinacije, ki se je po letu 91 le malo spremenila. RTV SLO nam prakticno vsak teden servira dozo propagande, kar se tice ZDA.

 

Ne vleći mi ven JJ ipd modele. S kolesarjenjem v krogu in protesturanju proti JJ si żivljenja ne boš izboljšal.

 

 

 

 

Mater in ti se smeješ indoktrtinaciji komunistične partije sam pa še trikrat bolj  :lol:

 

Za ostalo ti je povedal že @Ne me jeb .

Povezava do prispevka
Avion reče pred 11 minutami:

Ay, sori za izpad nestrpnosti, ampak "a tukaj tud razumemo, zakaj se tole dogaja"? Je za brutalen pretep tistega mladeniča nenazadnje tudi odgovorna zakonodaja Jima Crowa? Ker živijo v revščini, je logično, da bodo skupinsko pretepli nekoga? Si za svoja dejanja odgovoren le, če si v uniformi? 

 

Pač meni je tole res že "whatdafak". Protestirajo proti umoru enega, a vmes jih ubijejo še *vstavi številko, ko bo znan seštevek*. In tukaj na forumu folk, ki še od daleč ni videl Amerike, razume in analizira, zakaj se to dogaja. 

 

Se mi zdi, da določenih zadev pač ne moreš več razumet. 

mislim da je problem predvsem tle da za svoja dejanja nisi odgovoren ce si v uniformi in folku to dopizde

Povezava do prispevka
Zorro Zamoro reče pred 4 minutami:

Seveda so jih sprejeli, ker so imeli premalo ljudi in pomagali so beguncem iz z vojno zjebane države.

Sprejemajo jih pa vsi, saj so ja država priseljencev!

ja no, kaj se pol :rofl: na njegov komentar, to te sprašujem.

 

jz najprej pomislm da veš neki kar mi ne če tko odločno " :rofl: " brez kakršnega argumenta replyjaš.

bi pričakoval odgovor na to, ne nek offtopic "zakaj jih sprejemajo", sj te ne sprašujem tega.

tudi jaz sem gledal lethal weapon ko danny glover poduči belega policaja, tega mi res ni treba razlagat.

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

@Ne me jebJa, se strinjam in je preveč tega po Ameriki. (In ja, bi lahko lepše napisal, ampak bilo je mišljeno v kontekstu lootanja, izgredov & random acts of violence.)

 

Moj komentar je bolj zaradi tega, da se tukaj na tej točki vse nekaj analizira, kako in kaj, išče neke krivce za takšno stanje v zgodovini ... Pač sori, ko preberem tale komentar s prejšnje strani "Mislim da čisto nihče tu ne podpira lootanja in kar spada zraven, ampak samo razumemo, zakaj se to dogaja" in ko vidim dejansko stanje, kaj kurac imaš tu za razumet, kaj se dogaja? Mislim, prosim, naj mi nekdo razloži, kako razume, da je nekdo skupinsko pretepel nekoga. Mogoče lahko poleg tega kdo razloži še, kako razume umor Patricka Underwooda.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
nimious reče pred 1 uro:

...

Dejstvo je, da ljudje v podsaharski afriki niso imeli nobenega evolucijskega pritiska, ki bi jih silil k sodelovanju, za razliko od sredozemskih, evropskih in azijskih populacij. Logično da se to pozna sedaj. Preprosto niso navajeni živeti v velikih urejenih družbah, ker jim pač tega nikoli ni bilo treba. Zato pa ne čutijo take pripadnosti državi kot recimo evropejci, ozr še bolj ekstremno azijci

 

Afričani so imeli svoja kraljestva. Ker niso bili v stalnem medsebojnem konfliktu, pač niso imeli tako razvitega orožja kot Evropejci, ki so se med sabo tamanili vsakih 5min. Ugodnejše podnebje je dopuščalo manj sofisticirano kmetijstvo, imajo pa zato npr. blazno razvito glasbeno kulturo, poliritmije, ki jih Evropski hiperinteligentni možgan s težavo dojema. Take pripadnosti državi ni, ker ne gre za kvazi nacionalne države kot v Evraziji. Etnične skupnosti so presekane z državnimi mejami kakor je v trenutku osamosvojitve kateri kolonizatorki ustrezalo. US in EU pod pretvezo državnih pomoči financirajo koruptivno politiko, ki ustvarja etnične konflikte in ljudi drži v revščini zato, da imajo "civiliziranci" cenejše surovine. Kadar ne gre skozi, se pa malo mirovno posreduje in dobavi demokracijo. Ekonomsko se podobno obnaša kitajska. Določene afriške države npr. še zdaj plačujejo Franciji, ker je ta ob koncu kolonizacije in osamosvojitvi izsilila take pogoje, da ni še par dni malo streljala po folku.

 

  • Na jagodo +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 1 uro:

sej zato pa je svet tam kjer je ce je kriticno razmisljanje na nu

 

Iz linka je bilo jasno razvidno, da gre to za likvidna sredstva, brez upostevanja premoze ja v obliki delnic, obveznic in penzijskega sklad

 

Ja ce si masiran celo zivljenje od SLO sistema in kulture potem verjames, da je zivljneje v Ameriki slabo. ZAGOTOVO PA MISLIŠ DA JE SLABŠE KOT V SLOVENIJI.

Povezava do prispevka
Zorro Zamoro reče pred 2 urama:

Mater in ti se smeješ indoktrtinaciji komunistične partije sam pa še trikrat bolj  :lol:

 

Za ostalo ti je povedal že @Ne me jeb .

 

Ja kultura v SLO, šolski sistem, mediji ipd so izrazito antiameriški - indoktrinacija.

Sem prepričan, da većina slovencev misli, da je življenje vamerki slabše kot v sloveniji.

 

@Ne me jeb ni dokazal povedal nič. Povprecna amerisko gospodinjstvo ima cca 8000 USD tekocih sredtev na racunu.

 

Tukaj bi pripopal se mediano kupne moci za US gospodinjstva. Da se mal vidi kako shajajo.

 

 

834c282873b3a6c3da99de77cd393708.png

 

Pa prikaz, koliko se je povečalak kupna moč gospodinjstva, mediana!!!! Od pristanka na luni do sedaj. 

 

https://www.cato.org/cato-journal/winter-2019/us-median-household-income-has-risen-more-you-think

 

SmartSelect_20200531-194221_Chrome.jpg

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

@Ninđa

We wuz kangz pa to... In večinoma je šlo bolj za bolj močna plemena, ki so si podjarmila šibkejša, in od njih dobivala tribute. Pa če misliš, da niso bili v konfliktih, potem ne poznaš ne zgodovine, ne same človeške narave. Pa njihov tehnološki razvoj je bil omejen, ker je večina teh izjemno naprednih civilizacij imela težave že z železom, kaj šele s kakšnimi višjimi dosežki. Pač niso rabili, in ni bilo pritiska. Zato pa so drugačni. Drugačni evolucijski pritiski vodijo v drugačen fenotip in posledično drugačno kulturo.

Pa tele tvoje etnične skupnosti se med seboj pobijajo ob vsaki priliki že od skos, kolonizacija ali pa brez nje. Kdo misliš da je polovil večino teh sužnjev, ki so bili prepeljani v ameriko?

Povezava do prispevka
nimious reče pred 6 minutami:

@Ninđa

We wuz kangz pa to... In večinoma je šlo bolj za bolj močna plemena, ki so si podjarmila šibkejša, in od njih dobivala tribute. Pa če misliš, da niso bili v konfliktih, potem ne poznaš ne zgodovine, ne same človeške narave. Pa njihov tehnološki razvoj je bil omejen, ker je večina teh izjemno naprednih civilizacij imela težave že z železom, kaj šele s kakšnimi višjimi dosežki. Pač niso rabili, in ni bilo pritiska. Zato pa so drugačni. Drugačni evolucijski pritiski vodijo v drugačen fenotip in posledično drugačno kulturo.

Pa tele tvoje etnične skupnosti se med seboj pobijajo ob vsaki priliki že od skos, kolonizacija ali pa brez nje. Kdo misliš da je polovil večino teh sužnjev, ki so bili prepeljani v ameriko?

Delno se strinjam s tabo, samo ne vem kje v vsem tem najdes inferiorno genetiko? Po tvoji teoriji smo Slovenci genetsko inferiorni Skandinavcem, ker imajo oni višji BDP. Nekdo pred tabo je že imel podobne ideje pa se je precej slabo končalo...

Povezava do prispevka

Noben ni govoril o inferniorni ali superiorni genetiki. Samo retardirano je govoriti, da smo enaki. Ker nismo, niti ponesreči. V nobenem pogledu. Smo pa mi bolje prilagojeni za življenje v naši družbi. Navsezadnje smo jo sami ustvarili tekom zgodovine.

In to je blo jasno ne samo nekomu pred mano, ampak dobesedno vsem izobraženim že tisočletja.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 3 minutami:

Noben ni govoril o inferniorni ali superiorni genetiki. Samo retardirano je govoriti, da smo enaki. Ker nismo, niti ponesreči. V nobenem pogledu. Smo pa mi bolje prilagojeni za življenje v naši družbi. Navsezadnje smo jo sami ustvarili tekom zgodovine.

In to je blo jasno ne samo nekomu pred mano, ampak dobesedno vsem izobraženim že tisočletja.

 

Se pravi so Skandinavci bolj prilagojeni od Slovencev za življenje v Evropi in evropski družbi?

Povezava do prispevka
GTA reče pred 6 minutami:

0?e=1596672000&v=beta&t=urxbAvn1zzv5r3SA

Tole hypanje Kitajske je že smešno. Kitajska ne bo nobena a velesila, dokler nima nadzora nad obročem otokov, ki ji zapirajo izhod na morje, to je vse od Japonske do Bornea. Vse kar je potrebno za padec Kitajske je, da nekdo zaneti gverilo v malaški ožini in jih odreže od bližnjevzhodne nafte in USA ne posreduje. Kitajci nimajo mornarice, ki bi to lahko rešila, še enega Tajvana pred svojo obalo ne morejo prevzeti. Kitajska (in večina ostalega sveta tudi) je odvisna od ameriške dobre volje, dokler ji bodo ti še vzdrževali trgovske poti.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...