Skoči na vsebino

Nakup slušalk

3585 odgovorov na to temo

#41 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 269 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 12:53

Jaz sem bil ob uradni najavi zelo navdušen (pravzaprav že prej, po spletu so že dolgo padale špekulacije, kdaj bodo zapolnili vrzel med 650 in 800). Mogoče je ravno ta hype bil vzrok za mešan sprejem. Je pa res cena tako blizu HD 800 (če bo obdržalo tistih 700 eur, kot se govori), da je treba dobro premislit, če ne bi bilo bolje poseči po rabljenemu paru osemstotk. Zaradi tega jih sam na slepo verjetno ne bi vzel.

#42 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 13:04

na electronic4you je cena HD700 699eur, čeprav jih še vedno nimajo nikjer na zalogi. HD800 se mi ne dopadejo iz naslednjih razlogov:
- prevelike
- rabiš močan in dober amp/dac (700 so dosti bolj dopustljive glede tega)
- prevelike
- soundstage sodeč po uporabnikih

glede zadnje točke.. kot sem že omenil. primerjava prebranega med 700 in 800, imajo prve, lastnosti, ki jih iščem pri slušalkah. če bi bila možnost jih kje sprobat, bi jih, čeprav ne bi igralo neke vloge. mogoče v Mediamartku v Grazu, ampak malo verjetno.

to čakanje me ubija. vmes sem bil že na točki, ko sem skoraj 650 naročil.

#43 Arey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 467 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 13:20

Za kaj jih pa misliš uporabljat, Slasher?

#44 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 13:24

zvrst? primarno EDM (trance, freefom, ambient/chillout), sledi 80's, nazadnje filmska glasba (za kar pa bi bile HD800 bolj primerne, baje). ne mi zdaj o tem, da bi za bass heavy izbral M50 ali AH-D2000 :) imam svoje preference. sennheiser, kot apple, dela vizualno privlačne izdelke, kar je velik + pri meni. kupujem z očmi in srcem, in ne toliko s pametjo in razumom.

#45 Arey

• vesoljci
  • 7 467 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 14:50

Jz ti ne bom reku ne kupt Sennheiserja, IMO delajo ene izmed boljših slušalk. Mam HD600 že 3 leta, prej sm jih mel pa sposojene ene 7 let, in jih ne zamenjam za nič.
Sam firbčen sem, zakaj pa nebi res mel 600/650?

#46 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 15:02

ker mi lepših od HD700 na trgu ni. tudi po reviewjih (pa na jetra mi že gre, da se vedno na to nanašam) pišejo, da so, well, boljše (pa ne zaradi 50 večje številke).

650 zgledajo tudi zelo glomazne.

enastavno rečeno - because i can :)

#47 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 269 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 16:31

Te čisto razumem. Tudi sam skoraj vedno (vsaj kar se hajfija tiče) naredim manj racionalen nakup, samo da je duša zadovoljna. Upam, da jih boš čimprej našel :)

#48 Zorz

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• mn3njalničarji
  • 1 164 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 16:56

audeze se pa nikjer pri nas oz. v bližnji okolici ne da dobit ane? LCD2 imajo isto ceno kot HD 700, so si baje tudi dosti podobne, samo da imajo dosti boljši oz. močnejši bass.

#49 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 17:45

audeze lcd2 je na ebayu 1000eur. napram HD700, ki so ocenjene na okoli 700eur, je razlika velika.

edit: čeprav sta le 2 izdelka. eden iz hong konga za 1000eur, drugi pa prodaja rabljene na avkciji in je trenutno pri $690

#50 Zorz

• mn3njalničarji
  • 1 164 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 18:08

na njihovi strani so 995$ (HD 700 je kao priporočena cena 999$) zato sem rekel, da je cena ista ;) . samo đabe ko jih nisi dobit pri nas.

#51 Jodlar

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 572 sporočil

Objavljeno 18 julij 2012 - 23:43

No tud sam kupujem nove slušalke, pa bi rabu kašn predlog. Trenutno si že ene 5-6 let lastim Sennheiser HD-555, pa bi rabu mau spremembe :) Sicer so mi še kar uredu, edino bass-a jim malo primankuje.

- največ poslušam elektronsko glasbo (trance, dnb, dubstep itd.), tako da raje vidim da imajo slušalke več basa kot premalo
- odprt/zaprt tip ..hm, ubistvu ne vem, ker sem do sedaj imel na glavi edino HD-555 in niti nevem kašne so kaj razlike med zaprtim tipom
- zvočna kartica je trenutno še X-Fi Xtreme Music, vendar jo nameravam v bližnji prihodnosti zamenjati za Xonar Essence STX
- budget 300-400 eur

#52 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 07:26

mogoče AKG K550. v kolikor ne misliš imeti namenskega ojačevalca. čeprav je dosti manj pod tvojim max budgetom.

#53 Jodlar

• mn3njalničarji
  • 572 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 11:42

Hm, izgledajo kar zanimivo kolikor sem bral reviewe. Kje bi jih pa sploh lahko dobil? ..Zaenkrat sem našel samo ene rabljene na bolhi za 175 eur.

O namenskem ojačevalcu pa nisem razmišljal zato, ker ima baje že xonar ugrajen nek soliden amp in bi mi pomoje čisto zadostoval.

#54 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 12:39

pozabi na slovenijo, glej. moraš iti k sosedom, če hočeš kaj slišati. jaz zahajam v graz v mediamarkt (v seiresbergu), kjer imajo okrog 30-40 slušalk veni in so priključene na vir, na katere lahko poslušaš celi dan. tudi K550, K701, K702, HD558, HD598...

#55 Zorz

• mn3njalničarji
  • 1 164 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 15:37

kaj pa takele --> http://www.u-grooves..._gobicami_.html kako se naredi, kot na starem mnenjalu, ko si link vezal na željeno besedo? ne pa takole, ko ti cel zalima.

sam jih imam priključene na xonar essence ST in sem zelo zadovoljen. tudi nasploh so na netu zelo hvaljene.

Objavljena slika

#56 Arey

• vesoljci
  • 7 467 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 15:52

A to je normalna cena za te slušalke? :mehkoblato:

#57 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 15:57

o teh se nikoli nisem zanimal. nič prebral, nikoli poslušal. ne vem nič o njih

arey, cena je tam tam. v sloveniji seveda 10-20 eur dražje kot drugje po evropi. če pa so vredne tega denarja, pa who knows

#58 Jodlar

• mn3njalničarji
  • 572 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 17:30

Pa za tele Sony MDR-XB1000 sm tud brau, da naj bi ble dobra izbira za elektronsko musko.

Nevem, najbrž se bom odločal kar med temi in med AKG-550, pa čeprov sm si na začetku zadal malo višji budget :)

@Slasher, kašne pa so kej cene tam v Avstriji za AKG-550? Na oskarveliki vidim, da jih imajo za 193 eur (+ brezplačna dostava), kar se mi zdi kar uredu cena.

@Zorz
[url=http://www.link.com]Željena Beseda[/url]

#59 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 269 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 19:09

Če imaš toliko viška v blagajni, bi bilo res dobro premislit o kakšnem ampu. Drugače pa, če še nisi uporabljal zaprtih slušalk, ti močno svetujem, da jih prej sprobaš. To je sicer od posameznika odvisno, sam imam pri uporabi zaprtih slušalk noro neprijeten občutek (pritisk) v ušesih. Do te mere, da bi z veseljem žrtvoval kvaliteto zvoka, samo da mi jih ni potrebno dat na glavo.

#60 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 19:33

čeprav so vse slušalke (in tehnika nasplošno) cenejše v mediamarktu (nemara tudi v celi avstriji?), so po nekem naključju le K550 dražje kot pri nas, in sicer cena pri sosedih je 249 EUR.

upoštevaj tudi slinchev post glede navajanja na zaprte slušalke, v kolikor si vajen zvoka odprtih. sam se sicer hitro navadim na nove stvari, mene pri testiranju K550 ni nič kaj dosti motilo (razen slabega objemanja glave, ampak to je verjetno posledica razstavnega eksponata). zvenijo pa drugače od mojih odprtih HD595. sem pa bil kar navdušen nad njimi.

#61 Zorz

• mn3njalničarji
  • 1 164 sporočil

Objavljeno 19 julij 2012 - 20:28

Oglej si sporočiloArey, ob 19 julij 2012 - 15:52, rekši:

A to je normalna cena za te slušalke? :mehkoblato:

lol, zdaj sem šel preverit. jaz sem točno te kupil v točno tej trgovini in takrat so bile 170€!!!! zdaj pa 215, jao mene :klobasa: :no: .

#62 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 21 julij 2012 - 09:58

nekdo je v tej temi na prejšnjem mnenjalniku omenil, da ima K550. kdo je ta oseba?

edit: TU imajo velike popuste, sploh Sennheiser HD598 - 114 eur, HD650 - 225 eur :D wtf. ta trgovina je uradni Sennheiser zastopnik, tako da ni hoax

#63 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 269 sporočil

Objavljeno 21 julij 2012 - 10:14

Fak :klobasa: Hja nič, ene 598 bojo padle. :)

Edit: moja nemščina je švoh, ampak če prav razumem gre za ex-demo/razstavne modele.

#64 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 21 julij 2012 - 10:44

ja, pa bo verjetno res. škoda škoda. se je pa zdelo predobro, da bi bilo res

čeprav. če imajo npr. 4 HD598 na zalogi. nekakor dvomim, da so imeli vse veni kot razstavni eksponat. ali?

#65 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 269 sporočil

Objavljeno 21 julij 2012 - 12:06

Kaj veš, lahko tudi, da so factory refurb (kar pač stranke vrnejo iz takšnega ali drugačnega razloga) ali kakšna podobna fora. Garancija je, cene so pa nižje kot na second hand tržišču. Ampak imam pač slab občutek glede takšnega nakupa, verjetno zaradi stanja v MM v seiersbergu. Tam dajo v akcijo slušalke, ki imajo poškodovano embalažo, ki jim manjka kak del ali kaj podobnega. S tem da dajo 20-30 % popust, artikli so pa v takšnem stanju, kot da bi jih nekdo eno leto vsak dan metal po tleh.

Recimo logitech da na svoji strani 50% popust na "blemished box" izdelke, v bistvu pa gre zgolj za kak ris ali urez na zunanjem pakiranju, vse ostalo je brezhibno. Če bi imel zagotovilo, da bo na tej strani tako, sploh ne bi razmišljal.

#66 Skynetz

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 020 sporočil

Objavljeno 21 julij 2012 - 12:24

Piši mejl pa vprašaj :P

#67 Null

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 22 julij 2012 - 04:20

Oglej si sporočiloSlasher, ob 21 julij 2012 - 10:44, rekši:

čeprav. če imajo npr. 4 HD598 na zalogi. nekakor dvomim, da so imeli vse veni kot razstavni eksponat. ali?

Ce bi sel kdaj izven te nase zaplankane drzavice, bi pac videl da imajo v tujini po trgovinah celo razstavljene slusalke z moznostjo poslusanja (kar je pri takem izdelku pravzaprav edino smiselno), tako da ni nic cudnega, da pol en zastopnim malce visjega ranga, dobi iz trgovin nazaj vecjo kolicino takih slusalk, a ne.

#68 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 22 julij 2012 - 07:45

a res ali kaj? kaj pol ponavljam v skoraj vsakem postu glede mediamarkta.

nimajo pa 4 enakih veni, temveč vsaki model po 1.

#69 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 269 sporočil

Objavljeno 22 julij 2012 - 09:45

Zaspanka itak ne čita vsega :)

Drugače pa, če je uradni zastopnik, lahko dobivajo nazaj artikle iz stotine štacun, tako da večja zaloga ni problem. Sem jim pisal včeraj, bom sporočil ko/če dobim odgovor, s tem da tudi pošiljajo ne v Slo.

#70 Null

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 22 julij 2012 - 13:59

Oglej si sporočiloSlasher, ob 22 julij 2012 - 07:45, rekši:

a res ali kaj? kaj pol ponavljam v skoraj vsakem postu glede mediamarkta.

nimajo pa 4 enakih veni, temveč vsaki model po 1.

Izven Slovenije je ena trgovina s slusalkami. :avadodo:

#71 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 22 julij 2012 - 14:19

bog pomagaj, kako prizadet si. tja največ zahajam, zato jo omenjam. tvoj arogantni odnos pa lahko pelješ na gnoj. po starosti in obnašanju nisi niti smrku dorasel, pa sem njega imel za enega najbolj pod nivojem

ironično pa je, kako si me še nekaj mesecev nazaj drkal, ko sem kurcal nad slovenijo in splošno ponudbo ter storitvami. v predzadnjem postu pa že sam izkazuješ enako mnenje. apparently you saw the light

#72 Mowgli

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 56 sporočil

Objavljeno 23 julij 2012 - 13:17

Oglej si sporočiloZorz, ob 18 julij 2012 - 18:08, rekši:

na njihovi strani so 995$ (HD 700 je kao priporočena cena 999$) zato sem rekel, da je cena ista ;) . samo đabe ko jih nisi dobit pri nas.

RRP EU cena HD 700 naj bi bila 700 € ( z 20% davkom)

Oglej si sporočiloSlasher, ob 21 julij 2012 - 09:58, rekši:

nekdo je v tej temi na prejšnjem mnenjalniku omenil, da ima K550. kdo je ta oseba?

edit: TU imajo velike popuste, sploh Sennheiser HD598 - 114 eur, HD650 - 225 eur :D wtf. ta trgovina je uradni Sennheiser zastopnik, tako da ni hoax
Beri mali tekst; popusti so za demo produkte ali za produkte s poškodovano embalažo in pošilja se le v Avstrijo in Nemčijo.

#73 balonck

je zaljubljen v Mephista.

• rumeni jaki
  • 24 sporočil

Objavljeno 23 julij 2012 - 14:58

šele kake dva mesca nazaj sem nabavu malo boljš budget hifi opremo

brainwavz hm5 + fiio e10
brainwavz beta + sansa clip+
vseskupej pod 200e

precej zadovoljen z vsem, nisem pa še testiral slušalk višjega ranga, mediamarket mi je nekoliko predaleč ker sem iz primorske, ve mogoče za kakšne razstavljene slušalke blizu v Italiji?

#74 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 269 sporočil

Objavljeno 23 julij 2012 - 16:35

Evo, dobil odgovor iz Grothusen AV:

Navedek

Hi,
The cosmetic condition are a little differ from item to item. But the most of them have an broken package.
The product inside is OK.
Yes they come with full warranty
Please note: The delivery is only available in Austria and Germany

#75 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 23 julij 2012 - 16:42

zanimivo :)

#76 Slinch

polbogec

• vesoljci
  • 10 269 sporočil

Objavljeno 23 julij 2012 - 16:58

Hja, ne vzbuja ravno nekega zaupanja. Verjetno ne bi blo fajn uveljavljat garancijo v nemčijo iz države, v katero izdelka uradno niso mogli prodati, ker pač ugotoviš da en driver hrešči zaradi odličnega ravnanja strank in trgovcev. Razen če je pač evropska garancija, ampak še vedno lahko dobiš mačka v žaklju.

#77 Titanium

ni nič.

• mn3njalničarji
  • 670 sporočil

Objavljeno 23 julij 2012 - 18:29

Mi je pripravljen kdo svetovati glede nakupa nekih "spodobnih" vsesplošnih slušalk za igre/filme/muziko? Sem precej nezahteven na tem področju, ampak po mojem ne morem furati teh cenenih Canyon ne da bi fasal neko hudo obliko podcenjevanja vsega slušnega. Moj budžet bi bil kakih sto evrov (raje manj kot več), pa zelo fino bi bilo kje v sloveniji to naročiti. Sem malo prebral po jokerjevih člankih in po netu, ampak je ponudbe preveč za normalno odločitev, če nimaš blage o stvari.

#78 Mowgli

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 56 sporočil

Objavljeno 26 julij 2012 - 13:17

Oglej si sporočiloSlinch, ob 23 julij 2012 - 16:58, rekši:

Hja, ne vzbuja ravno nekega zaupanja. Verjetno ne bi blo fajn uveljavljat garancijo v nemčijo iz države, v katero izdelka uradno niso mogli prodati, ker pač ugotoviš da en driver hrešči zaradi odličnega ravnanja strank in trgovcev. Razen če je pač evropska garancija, ampak še vedno lahko dobiš mačka v žaklju.

Na uradni Sennheiserjevi strani je Grothusen naveden kot uradni zastopnik (tudi) za Slovenijo, garancije so pa globalno veljavne (in Grothusen je spet nam najbližji servis). Keč bo v tem, da komu mogoče ne bi bilo všeč, kako je embalaža zmečkana in bi se potem začelo pošiljanje gor dol. Ker so poštnine po Avstriji in v Nemčijo bistveno cenejše kot v Slovenijo, se pač izognejo nepotrebnim komplikacijam, namesto da bi dali na net sliko vsakega znižanega produkta posebaj (komot je komot) in bi vsak sam presodil stanje.
Und nur Deutsch komunizieren ist leichter als Slowenisch, oder? :nicjasno: Zakaj ima naša Slovakia še vedno nerazpoznaven image v Evropi, pa najbrž niso tujci krivi.

#79 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 092 sporočil

Objavljeno 31 julij 2012 - 14:25

na hitro nekaj slik stojala Sieveking Omega, ker nimam 1 ure zase na dan :)

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

odlično in izredno lepo stojalo. na sliki v stilu Zebrano, če koga zanima.

#80 Jodlar

• mn3njalničarji
  • 572 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2012 - 20:41

Objavljena slika

Heh, dns sm dubu tole beštijo, pa že resno razmišlam, da bi jih kar poslal nazaj in zamenjal za kaj drugega :mellow:
Tok ogromnih slušalk še u življenju nism vidu.. kar je preveč, je pa preveč :D

Zvok se mi pa tud ne dopade.. Preveč je to bass-a povsod, višji toni pa mi nekak "zatohlo" zvenijo. Pa ugotovil sem da mi sploh ne sede ta zaprti tip slušalk, ker isto kot Slinch čutim kar nek čudn pritisk u ušesih in me precej moti.

ah ja..

2 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov