Skoči na vsebino

Dwarf Fortress


Tom7i

Priporočeni prispevki

Bom grafično opisal svojo izkušnjo:

 

B B B B B B B                              R                 R
B B B B B B B                          R R   R       R

B B B B B B B                           R            R

 

Urejen vod veveric s herpesom napada zdesetkano bataljon z aidsom okuženih podlasic.

 

10/10 would play again

Povezava do prispevka

Js sm pogledu 2 gameplay videa glih. Men deluje ful zabavno pa addicting. Je detajlirana v bozjo mater in ogromno je razlicnih stvari se za naucit, sam ne deluje overwhelming in confusing, nekak je vse logicno in imo nepotrebno veckratne razlage igralcu. Ni tist, da bi se mogu sekirat za 1000 razlicnih stvari odjednom, ma pa zanimive prijeme. Recimo vsega stuffa v storageu od fortressa ti ne kaze kompletnega al pa natancne cifre, dokler ne postavis book keeperja na delovno mesto :avadodo:

 

Sm pa ocitno mel prav, mesanca razlicnih zanrov ali pa Rimworld x10. Vsecno

Povezava do prispevka

Jebemo stipe pejd mal fukat no al neki. Prvo v eni random temi utruja modelu čez celo stran kok ni dost desc ker hodi na jogo in gleda ženske v pajkicah namest da se nag tušira s svojo fuzbal reprezentanco, zdej je kle najdu grafiko v dwarf fortress, ki ga ne bi igral pa tudi če bi bila špila narejena kot demo za next gen Unreal engine in ti na manj kot 3090 sploh ne bi pustil izbrat resolucijo višjo kot HD. Če ni babe pa vsaj rakija.

Povezava do prispevka

 

LargoWrench reče pred 19 urami:

Ceprav, ce sem cist iskren - ne vem, kaj ta spil pod crto sploh je. Colony simulacija? Simulacija cele civilizacije? City builder? Vojaska strategija? Vse skup zmesano v en kompleksen, globok, proceduralen spil, ki je rabil 20 let za to, da je dobil grafiko?

 

Infact, je kak avtist tule gor, ki je igral OG spil in ve, kateri dwarf pije in kdo placa?

LargoWrench reče pred 16 urami:

Sm pa ocitno mel prav, mesanca razlicnih zanrov ali pa Rimworld x10. Vsecno

 

Fun fact: Dwarf Fortress je grand daddy colony simulacij ala Rimworld, Gnomoria, Space Haven ter podobnih iger. Pravzaprav bi se šel stavit, da je večina današnjih popularnih kolonijskih simulacij izvirala iz želje, da naredijo žanr lepši na pogled in bolj dostopen za publiko kot pa DF. Ampak ja, basicly Rimworld x10. Ravno danes je IGN objavil precej dober opis igre:

 

 

Kot rečeno, sem ga v drugo igral vsaj kake 3 tedne; ko ti namreč škratja kolonija zalaufa, ko postaviš obrambo in se ne rabiš več sekirat za vsako skupino steklih veveric, ki ti trkajo na vrata, se lahko pol posvetiš raznim finesam kot je izgradnja kolonije, raziskovanje globin, verski rituali, craftsmanship,  razne scene z vodo in lavo... nato pa se na neki točki nekaj neizogibno zalomi in ti začne harat kolonijo, kar botruje raznim epskim doom štorijam.

 

Konec moje najuspešnejše kolonije je recimo povzročila neka random volkodlakasta reč, se mi zdi da je bil were-weazel al neki. Ta je na neki točki začel napadat delavce pred vhodnimi vrati in čeprav so ga hitro premagali, sta se dva okužila in postala volkoškrata. Catch tega je, da to ni takoj očitno; kasneje sem zvedel, da moraš v takem primeru počakat na prvo polno luno in takrat preverit, kateri prebivalci so se spremenili v volkoškrate, to pa razbereš iz splošnih sporočil ala "Ta-pa-ta je vgriznil tega-pa-tega" in pol okužene izolirat ali odstranit.

Če tega ne porajtaš dovolj hitro, se po polni luni vsi okuženi spet obnašajo povsem normalno in imaš pol naslednjo polno luno še večje težave. Meni se je kasneje 1/3 kolonije nenadoma spremenila v volkodlake in so začeli besno harat po vseh ostalih, kar je povzročilo končni propad. Velik faktor je bil tudi, da je bilo par izmed okuženih v vojski in so bili "armored were-dwarves with swords & shields", haralica torej.

 

Zato sem tudi na začetku napisal, da tukaj šerajte svojo ZABAVO; spomnim se namreč, da je pred leti en mn3čar napisal par kulskih povzetkov svojih propadlih kolonij :) Sploh novinci kot @LargoWrench, to je (meni vsaj) vedno zabavno brat ;) Bom tudi jaz kaj dopisal, ko kupim igro.

 

Še en komad za vzpodbudo (napisan v DF škratščini, vklopite podnapise):

 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 17 urami:

Jebemo stipe pejd mal fukat no al neki. Prvo v eni random temi utruja modelu čez celo stran kok ni dost desc ker hodi na jogo in gleda ženske v pajkicah namest da se nag tušira s svojo fuzbal reprezentanco, zdej je kle najdu grafiko v dwarf fortress, ki ga ne bi igral pa tudi če bi bila špila narejena kot demo za next gen Unreal engine in ti na manj kot 3090 sploh ne bi pustil izbrat resolucijo višjo kot HD. Če ni babe pa vsaj rakija.

 

Ma dobro, malo sem se pohecal :D

 

Drugače jako zanimiva zadeva ta Dwarf Fortress, po tem kar pišete - brez heca.

Mislite da to se ne bi dalo implementirat z vsaj neko tako podobo ala Minecraft?

 

Povezava do prispevka

ok, jst mam eno vprašanje. sem postavu kolonijo na neki noobfriendly lokaciji (po guidih) in se ne dogaja NIČ. največ kar se je zgodilo, da vsake tolk goblini neki ukradejo, med drugim enga otroka. 

 

a to moram postat bolj bogata utrdba, da pritegnem kakšne večje baddye al je to to? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...