Skoči na vsebino

Kitajske kocke, vse kar ni Lego....


Ripper

Priporočeni prispevki

Intermezzo. Tale Home alone hiška je pa tako carska za sestavljat. En kup detajlov, dobre ideje, pa kar ni konca. Spomini na film kar sami hodijo na plan. Če so vse "lego" hiške tako zabavne se znam še prestaviti iz moto oddelka na zidarskega :D  

 

Skratka, so far so good. Vse špila, tako da če še kdo išče tale komplet in mu je original predrag, je tale kopija top. 

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 3 urami:

Intermezzo. Tale Home alone hiška je pa tako carska za sestavljat. En kup detajlov, dobre ideje, pa kar ni konca. Spomini na film kar sami hodijo na plan. Če so vse "lego" hiške tako zabavne se znam še prestaviti iz moto oddelka na zidarskega :D  

 

Skratka, so far so good. Vse špila, tako da če še kdo išče tale komplet in mu je original predrag, je tale kopija top. 

grad pa kovacnica je tudi bomba. So kar vse tele bajtice tip top fun 

Povezava do prispevka

Zelo zelo cool Ninjago tempel. Fun build, čeprav relativno hitro se sestavi. Bi z veseljem kupil original, če bi se prodajal pri 3rd party prodajalcih, kjer so ninjago izdelki dostikrat precej ceneje, ampak ta je lego official store only, pa mi je 90 evrov malo preveč. Je pa res cool.

 

 

slika 1.jpg

slika 2.jpg

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
LordFebo reče Dne, 15. 1. 2024 at 19:17:

Če kdo nuca.

 

image.thumb.png.4e398d88bbee8575b220a54b210624b3.png

 


@LordFebo: Hitlerja takoj vzamem in pošteno plačam tudi poštnino.
(upam da še nisem prepozen)

Res bi imel to, ker se s pubecom vedno "zafrkava" okoli Adolfa. Magari plačam dodatno, če še ni prodan.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
mumbo360 reče Dne, 24. 3. 2024 at 10:54:

Kolko eur? Bla kakšna carina?

 

To je to... ne vem pa zakaj zdej dostava v Slovenijo ni več na voljo... carine ni blo... ne vem al sm meu sam srečo al je standard praksa de večina Aliexpress trgovcev zdej to v EU pošlje in pol do kupca...isto sm po tem še en LCD panel za laptopa naroču (cca. 70€) pa je lih tko direkt pršl...
https://www.aliexpress.com/item/1005006424701619.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.17.26d91802BBo1YZ

image.png.23cfd3fdd77456692392e7d3a83aaf02.png

 

Carina je nekje na sred uštimana kokr vidm... čist brez mene...

image.thumb.png.d75bd513dddfc0e8bebfbd1329d325bb.png

 

 

Povezava do prispevka

Dobro izgledajo, dejansko ni videti razlik med fejki in pravimi.

 

Jaz sem se vestno odločil, da kupujem samo še kitajce od večjih setov, kakšna manjša jajca do 50 evrov pa lego original (dostikrat kitajce tega niti nimajo, pa tudi ni take razlike v ceni). Te dražji lego seti mi preprosto niso vredni. Pač vse kar je nad 100 evrov mi je svinjsko overpriced za pač plastične kocke.

 

Dejansko mi je cool sestavljati in ne opazim neke blazne razlike med sestavljanjem originalov in kitajcev, tako da fuck it. S prodajo se sicer ful govori kako se originale lažje proda, ampak samo če jih daš pod ceno, če jih daš po regularni ceni, se ne proda kaj dosti. Tako da na koncu si približno na istem tudi pri prodaji.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Za prah nabirat so kitajske povsem ok :D 

 

Youmko ima par hudih setov konkretno ceneje... Če nekako najdeš še pošiljanje iz Evrope je res gud. Tole je zgoraj iskani Camaro. Cena 34, poštnina 20. Sam sem tako naročil Minija in Home alone. Nikoli carine, pa vse tipi topi za sestavljat. 

 

https://www.youmko.com/products/pre-sale-custom-71006-chevrolet-camaro-z-28-1969-technic-car-model-10304-building-block-bricks?VariantsId=18859

Povezava do prispevka
P1Pi reče Dne, 29. 3. 2024 at 19:19:

 

To je to... ne vem pa zakaj zdej dostava v Slovenijo ni več na voljo... carine ni blo... ne vem al sm meu sam srečo al je standard praksa de večina Aliexpress trgovcev zdej to v EU pošlje in pol do kupca...isto sm po tem še en LCD panel za laptopa naroču (cca. 70€) pa je lih tko direkt pršl...

To da gre preko Madžarske in da oni zastonj carinijo za SLO, mora biti že vsaj ene 2 leti. Če je vrednost do 150€.

Povezava do prispevka

Kvaliteta: Lego ni, sam vseen se zelo lepo sestavlja, mankajočih kosov ni blo (do zdaj še pr nobenmu kitajčku), nalepke ok, nekaj delov celo potiskanih

Pakiranje: Večinoma so ti kitajčki pakirani v vrečko, le izjemoma dobiš v škatli.. meni osebno to ni lih velik minus, enmu k ma rad kompletn vse mogoče je...

Navodila: Enako kot zgori... papir ni baš neka kvaliteta... glede na to de pride brez škatle vse skp so lahko mal "zvita" pa je treba dat po neki težkiga mal speglat... ampak kot sama navodila je bol k ne isto k lego, koraki so čist jasni pa to...

 

All in all... ko sm prvič kitajčka vzeu, sm bol iz firbca... ajde de vidmo kaj bom dobil... biu sm konkretno presenečen (pozitivno)... po ceni sta bla nekje za faktor 3x narazen, po sami kvaliteti pa dosti dosti bližje...

Na kratk, raj 3 kitajčke k pa en Lego... kar se mene tiče razlike v veselju pri sestavljanju skor ni, in tud končne izdelke na polici morš kr od bliz pogledat de lahko rečeš kater je original, kater pa ne....

 

Progress report:

image.thumb.png.a2aca51e4810c41c1aa271021bdd46b5.png

 

 

Povezava do prispevka

Pri kitajcih me edino moti, ker imajo eni spakirano v 30 vrečkah in ni gor nobenih oznak. Potem imaš pa malo več "veselja" pri sestavljanju :D  Taka je zadnja Vespa, en kup vrečk, pa nobenega pametnega vrstnega reda. Sem jo spravil nazaj v škatlo, za čas ko bom imel več časa :D  

Povezava do prispevka
Ripper reče Dne, 11. 4. 2024 at 7:57:

Pri kitajcih me edino moti, ker imajo eni spakirano v 30 vrečkah in ni gor nobenih oznak.

 

Tole sm meu do zdej srečo de se mi še ni nardil... je pa res de majo včas mikroskopsko majhno to nek na robu natiskan...mogoče vredno še enkrat pogledat ;) 

 

Also.... getting there:

image.thumb.png.809bec439364e7fc069bb44cfcce2e15.png

Povezava do prispevka

Od mojih jih ima 10 oštevilčene vrečke, 10 pa ne (da, znam pogledati tudi za zelo majhnimi potiskavami). 5 jih pa še nisem odprl.

 

Mini ima 1077 kosov in ni bilo problemov pri neoštevilčenih vrečkah. Pri 2000 kosih pa zna biti problem, ampak jaz kose itak najprej razporedim po barvi.

uredilo bitje GrimReaper
Povezava do prispevka

Hja, pol sm očitno res meu kr srečo do zdej...
Tale Defender naprimer je mel res lepo označene vrečke, in tud v navodilih je blo označen, kdaj kiro odpret...
Je pa mankala ena 1x4 črna ploščica (tole se mi je prvič zgodil)...sreč sm meu od prejšnjih neki viška...

All done:

Jp blatniki so druge barve.... glede na to kolk so barvo falil, bi bolš izpadl če bi kr črne dal... :) 
All in all, mi je vseen všeč model in že na polici prah nabira... :D
Jimage.thumb.png.f7b37afa45754681059187c76a2783b4.png

 

image.thumb.png.15bfd6ce895a1d3263d4ace42612c2e4.png

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...