Skoči na vsebino

Radarji, policaji, zasede,...


Priporočeni prispevki

Andro reče Dne, 12. 1. 2024 at 17:57:

 

V navodilih za uporabo mojega avta so takole opisane razlicne razdalje za radarski tempomat:

image.png.0c45ef526fd524bc8f12f094e5f6569d.png

 

Prva in druga stopnja manj kot minimalna varnostna razdalja, tretja stopnja je mejna, cetrta stopnja pa naj bi zadostovala minimalni varnostni razdalji.

 

 

No in že pri prvi ti folk res skossss skače na prehitevalnega

 

NPM confirms

Povezava do prispevka

to se strinjam da je radarski tempomat preneumen in po nepotrebnem zganja paniko

 

bremza v primerih ko bi zadostovalo popustit gas

 

varnostne razdalje je namrec zadosti da se soudelezence v prometu sprejme na "naš" pas

 

zatorejle v takih primerih radarskih tempomat za moment ugasnem, da ne prenašam panike svojega tempomata na druge udelezence

 

 

 

 

če na avtocesti bremzaš, delaš nekaj narobe

 

zna bit da imaš neprimerno varnostno razdaljo, ali pa si neumen automaton ¯\_(ツ)_/¯

Povezava do prispevka

jaz sem danes fural mal na navaden tempomat.

 

vesolje je pac tko naravnano, da je to nemogoce uporabljat, ce ni skor prazna cesta.

 

peljes lepo na tempomatu po prehitevalnem in dohitevas kamijon, ki ima en avto za sabo. valda un avto gre prehitevat kamijon lih pred tabo. intenziteta stiska na bremzo je pac odvisna od tega kako hitro se mu zabijas v rit.

 

da ne omenjam awkward situacij, ko se ti peljes 130 folk pred tabo pa 125 in ko gres prehitevat se spomnijo, da bodo pospesili na 130.

 

al pa k 90% folka podzavestno upocasni, ko prehitevajo tovornjak.

 

oz. ce ne furas na tempomatu itak dostkrat podzavestno upocasnjujes in pospesujes (tudi sam sem kriv tega) in spravljas folk z tempomatom v awkward situacije, da ali morajo stopit na gas al pa zabremzat

Povezava do prispevka

Tle je bistvena razlika v avstrijski in slovenski mentaliteti avtocest.

 

Pr avstrijcih je prehitevalni pas max do omejitve hitrosti.

 

Pr nas je prehitevalni pas == no limit, če češ kršit cpp, go for it.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...