Skoči na vsebino

KILLERS OF THE FLOWER MOON (2023)


Chris

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
  • 3 mesece kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pogledal danes. Hudo, kar se zgodbe tiče. Leo mi je nekje od sredine filma malo preveč deloval, kot da kopira Branda, s tistimi povešenimi ustmi... Mogoče malo predolg, mi je pa dobra scena na koncu, da namesto napisanega, 'odigrajo' radijsko igro in povejo, kaj se je zgodilo s protagonisti.:)

Povezava do prispevka

Nisem še gledal Irishmana. Je pa Killers... zanimiv, ker govori o obdobju, ki nam, evropejcem ni toliko specifičen in znan. Indijance ponavadi povezujemo s konji, tipiji, prerijo... Tule pa gre za dokaj bližnjo zgodovino, dobrih sto let nazaj.

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka

Okoli 1900, je bilo po štetju samo še cca 200-300.000 prvobitnih prebivalcev, vključeno z rezervati in Aljasko. Genocid oz. holkavst je bil kar uspešen.

Navedek

Population figures for the Indigenous peoples of the Americas prior to European colonization have been difficult to establish. By the end of the 20th century, most scholars gravitated toward an estimate of around 50 million, with some historians arguing for an estimate of 100 million or more.

Večina jih je pomrla zaradi evropskih bolezni, namenoma okužene deke niso bile redke ;)

 

Zdaj je cifra večja, ker se lahko vsak ki ima vsaj kakega prednika med indijanci deklarira kot native :huh:

 

Filma še nisem gledal, izgleda pa fajn, po napovedniku.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Dobro no, ne vem, če bo res dober film, ampak glede na igralsko zasedbo in temo, ter napovednik, mislim, da ne bo razočaral. Npr, Bury My Heart at Wounded Knee, me je en mal razočaral, ker pač sem bral knjigo, ki je v bistvu dokumentarna in je bil trailer za film tudi OK, je pa to HBO produkcija... ni slab, ampak bi raje, če že ima tak naslov da bi bil tudi bolj dokumentaren.

 

Če koga zanima tema priporčam od Costnerja dokumentarno serijo 500 nations, je tudi na YT, zna se mal vlečt ker pač dokumentarc, ampak, če te zanima ni problema :mafija:

 

Spremlja jo tudi knjiga z enakim naslovom (mam doma oboje DVD-je in knjigo :D)

500 Nations : An Illustrated History of North American Indians by Alvin M.  Josephy Jr. (2002, Hardcover) for sale online | eBay

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

sem ga pogledal, meni je bil v redu, vse štima, samo zadnjo uro se mi je pa dejansko vlekel film

 

verjetno zato, ker ponavadi so tožarjenja in preganjanje na sodiščih najbolj zanimivi deli filmov, tu mi je pa to bilo skorajda odveč

 

verjetno nikoli več ne bom gledal tega filma, je pa dober/10

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...