Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

 

Naj bi bilo tako razporejeno:

 

60m - dresi prve ekipe

5m - trening dresi (naj bi bila samo zadnja stran)

5m - dresi ženske ekipe

5m - title rights za Camp Nou

 

Ni tako dobro, kot je sprva zgledalo. Za drese se bo dobilo isto kot od Rakutena pred covidom (v letošnji sezoni se dobiva od njih samo 30m), kar pa glede na to, da je ekipa brez Messija in v rebuildu tudi ni slabo. Bomo pa videli, kaj še lahko dobijo za rokave dresov in sprednje dele trening dresov. Beko je plačeval 19m za to, tudi oni so pa v trenutni sezoni prepolovili ta znesek.

 

Ženska ekipa trenutno prejema 3,5m s strani Stanleya, tako da tudi kar lep napredek, ki bo upajmo da pomagal obdržati to ekipo skupaj. Nemogoče je najti podatke o tem, koliko ostale ženske ekipe dobijo, recimo Lyon s strani Mastercarda, vem pa, da je OL kakšni dve leti nazaj že imel budget okrog 10m, kar je bilo takrat vsaj dvakrat več kot vse preostale ekipe in nekje 3-4x več od Barce, zdaj se bo to vsaj malo izravnalo.

 

Title rights - ok, dokler se prenavlja Camp Nou vsak milijon pride prav. Sploh ker bo naslednjo sezono in v 2024/25 stadion odprt v omejenih kapacitetah, sezono 2023/24 se bo pa verjetno igralo na Montjuicu, kar je vse vplivalo na pogajanja. Po prenovitvi stadiona se bo pa itak iskalo novega sponzorja, ki bo zagotovil okrog 10-15m letno. Klub sicer želi 20m+, a to bo težko, če še City s strani Etihada dobi samo okrog 17m (no, vsaj uradno, koliko dobijo pod mizo ne bomo nikoli vedeli :D), Atleti pa 10m. Nisem še nič zasledil glede tega, bo pa zanimivo videt, če bo tudi Real "prodal" prenovljeni Bernabeu in koliko bi oni dobili. Sicer niso v takem racku kot Barca in jim tega ni treba narediti, a za oba kluba velja, da bosta morala poiskati čim več virov financiranja, če želita dolgoročno ostati konkurenčna EPL in PSG. 

 

Drugače pa je odstopil finančni direktor kluba Ferran Reverter zaradi nesoglasij z Laporto, bo pa še opravljal svoje delo, dokler klub ne najde zamenjave.

 

Ferran Reverter left due to important discrepancies regarding the management of the club. For example, he wanted to sell a part of the club, not necessarily 49% but maybe 20% - 30%. Laporta was against it, and thought that the socis would not accept it either — @mundodeportivo

 

Po mojem Laporta osebno ni toliko proti, ampak ve, da sociosi prodaje ne bi nikoli podprli, zato si bo ohranil "čisto ime" in tega niti ne bo predlagal. 

 

 

 

 

Ok, če je to res je fiksno dogovorjena cena boljše kot samo imeti first option in potem izenačevati, če bi drug klub ponudil 50m. :D Vseeno pa zdaj res ni čas, da se razmišlja o brazilskih wonderkidih, če pa že, potem boljše Endricka, ki pri 15 letih res zgleda real deal (je pa velik CR fan boy, tako da bo verjetno končal v Realu). Tudi vprašanje, do kdaj ta opcija velja, ker časovno neomejena sigurno ni. 

Povezava do prispevka

Težko je reči, ali je 5m (pre)malo ali ne, če nimaš skoraj z ničemer primerjat, ker gre za title rights, ne naming rights. 

 

https://www.90min.com/posts/football-most-lucrative-stadium-naming-rights-deals-ranked

 

Tu imaš top 5 stadionov po naming rights. Alianz Arena in Wanda sta (bila) nova stadiona pa ne dobita veliko več. Etihad so pač šejki, Turki pa Turki, tudi vprašanje, kakšne finte so še tam v ozadju.

 

Drugače pa za navijače in večino ostalega folka bo Camp Nou vedno ostal Camp Nou, tudi če ga bodo preimenovali v Qatari Camel Farm ali kaj podobno neumnega.  

Povezava do prispevka

Resno, brez Messija in s tem kar se kaže letos je to nor deal in je še tisti cash in slepanje na bližnjo zgodovino imena. Po tem kako je bilo v zadnjih letih in kam je to plulo je to imo nor deal. Believe it or not, niso vsi na svetu navijači Barce in jih ima trenutno najbrž najmanj v zadnjih 20ih letih. 

Povezava do prispevka

Jaz ne kritiziram deala za sponzorstvo na dresu, to je popolnoma ok. Kritiziram prodajo imena kultnega stadiona za samo 5 mio €. Ja vem, da bo po prenovi več ampak sem itak proti poimenovanju stadionov, to bi nekako sprejel v kolikor bi šlo za kakšno neverjetno cifro, ki bi dolgoročno recimo pokrila obnovo stadiona. Za 5 mio še ploščic v WCju ne zamenjajo. :D

 

Itak pa največji hinavec izpade Laporta (ne prvič, ne zadnjič). Še par let let nazaj je kritiziral, ko so dali sponzorja na dres, sedaj bi pa sponzorje tiščal na vsak cm dresa, stadion pa še kakšno neumnost bodo našli. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
reder reče pred 3 urami:

Jaz ne kritiziram deala za sponzorstvo na dresu, to je popolnoma ok. Kritiziram prodajo imena kultnega stadiona za samo 5 mio €. Ja vem, da bo po prenovi več ampak sem itak proti poimenovanju stadionov, to bi nekako sprejel v kolikor bi šlo za kakšno neverjetno cifro, ki bi dolgoročno recimo pokrila obnovo stadiona. Za 5 mio še ploščic v WCju ne zamenjajo. :D

 

Itak pa največji hinavec izpade Laporta (ne prvič, ne zadnjič). Še par let let nazaj je kritiziral, ko so dali sponzorja na dres, sedaj bi pa sponzorje tiščal na vsak cm dresa, stadion pa še kakšno neumnost bodo našli. 

Na žalost se je situacija konkretno spremenila. Manj prihodkov, ogromni odhodki, nekateri brezvezni in sumljivi. Kaj pa mu preostane drugega?

Povezava do prispevka

Teh 5 milijonov situacije ne bo popolnoma nič spremenilo. Sicer se pa situacija normalizira, očitno gledalci ostajajo skozi celo sezono na tribunah, turizem se popravlja in z pametnim delom bi proračun spet začel lepo rasti. Še 2 leti nazaj je bila Barca kot prva na poti, da pride do miljarde € proračuna in lahko bi se relativno hitro vrnili na take cifre. Je Barca prevelik klub z preveč navijači, da bi odhod Messija in ena sezona brez trofej tako zelo vplivala na prilive (nekaj že, ne pa tako drastično da je treba prodati vsak drek).  V kolikor bodo poleti pametno okrepili ekipo bo že naslednje leto konkurenčna vsaj za naslov v ligi, spet bo več gledalcev in več denarja. 

Povezava do prispevka

Točka, velika kot Triglav. Zapri dol ta klup, zadnji naj ugasne luč in to.

 

LDJ GOAT :avadodo: 

 

Ta ekipa naredi korak naprej (zmaga proti Atletom z relativno solidno igro do izključitve Alvesa), potem pa dva koraka nazaj. Po hitrem golu bi pričakoval, da bodo prevzeli nadzor nad tekmo pa ni bilo ne. Ok, prvi gol taksistov nimaš kaj, čeprav bi lahko Pedri boljše zapiral, pri drugem pa Garcia res povsem zaspal. Glede na to, da naj bi bila nogometna inteligenca ob dobrem iznosu žoge ena od njegovih glavnih odlik (ker fizično/atletsko pač nikoli ne bo na nivoju top CB) si takega gola ne bi smel privoščit pri pionirjih. Tudi "zarjavelost" po poškodbi ne more biti izgovor. Če Arauja ne bo proti Napoliju, bomo s Pique-Garcia zadaj dobili manito. Pique tudi dobil rdečega po neumnem in ga ne bo na Mestalli drug teden. Kar samo po sebi ne bi bilo nič slabega, če bi imeli koga igrati v obrambi, trenutno je pa Garcia (ki se tudi šele vrača po poškodbi) edini zdrav CB. No, mogoče bomo videli komedije z njim in Umtitijem. :lol: Vmes še nesrečno razveljavljen gol, ker je pač FDJ kampiral v ofsajdu in ga je žoga zadela, je pa Gavi tam res dobro odigral. 

 

Tiki-taka mojster Xavi tudi dela veliko stvari podobno kot Koeman, ampak ga noben ne kritizira za to v takšni meri, nekateri ga še celo hvalijo. Podobno brezidejno/brez plana v napadu, ko je treba loviti rezultat (čeprav ima na razpolago boljše igralce kot Koeman na začetku sezone). Ampak ok, sem rekel, da ima to sezono pri meni mir in ga ne bom kritiziral, ker je res prevzel ekipo v slabem stanju, vsaj dokler nas pripelje v top 4, kar mislim, da bi vseeno moralo uspeti. 

 

Espanyol pa tudi, če nas v trenutnem stanju niso premagali, nas še naslednjih 15 let ne bodo. :rofl: 

Povezava do prispevka

barcelona je imela v svojih uspešnih časih v zadnjih 15 letih vedno dobro ekipo + igralca s potencialom ali dobitnikom zlate žoge. najprej ronaldinho, potem mesi. zdaj ima le dobro ekipo. če ne bodo imel enga izvenserijskega igralca se lahko poslovijo od kakršnih koli uspehov. če fati ne bo ves čas poškodovan jim mogoče lahko uspe, drugače je pa tiki taka brezvezen neučinkovit fuzbal

Povezava do prispevka

Ramos naj nebi bil pripravljen do tekme na Bernabeuu, sicer bi ga rad vidu igrati na svojem stadionu proti svoji ekipi. drugače pa še enkrat kapo dol Perezu glede pogojevanja podalšanja pogodbe Ramosu, koliko tekem je letos odigral? max 5 verjetno.

za povratno tekmo naj bi Kroos zauzeu položaj Casemira na CDM, sam bi raje videl na tem položaju Valverdeja. Alaba pa na LB in Nacho na CB.

začela so se namigovanja posoje Hazarda nazaj v Chelsi, če ga ne mislijo uporabit naj se vsaj plače znebijo.

Početino naj bi bil glavni kandidat, če bi Ančeloti poleti zapustiu Real. Početina pa res nočem videt v Realu, je trener brez jajc in ni nek mojster taktike, meni ni trener za Real.

Povezava do prispevka

Očitno je Xavi res dobro izkoristil dvotedenski premor v ligi na koncu januarja/začetku februarja. Še vedno veliko dela, a to zgleda počasi kot prava ekipa. Visok presing, hitrost v napadu, dobri začetki tekem (Atleti, Valencia, Napoli), samozavestno tudi na gostovanju, niti gol Napolija jih ni prelomil in so še naprej igrali kot da se ne bi nič zgodilo.

 

Auba super okrepitev zaenkrat, Adama je sicer frustrirajoč za gledat, kot je bilo pričakovati, ampak koristen s svojo hitrostjo in močjo, Ferran se še malo išče, a sem siguren, da se bo slejkoprej ujel. Frenkie se je prebudil, Dest tudi napreduje (me zanima, kakšen vpliv ima na to Alves), kapetani tudi presenetljivo dobro igrajo, edino MATS še vedno nič ne obrani. 

 

Končno imamo tudi nekaj klopi za rotacijo, predvsem sredina in napad, obramba (sploh CB in LB) je pa še problematična.

 

Zdaj je pač treba obdržati konstantnost in dobro formo prenesti na naslednje tekme. Bilbao v nedeljo bo težek zalogaj, ker so tudi polni samozavesti po zmagi na baskovskem derbiju in spočiti. Potem pa dve na papirju lažji tekmi proti Elcheju (ki je pa sicer v dobri formi in je tudi namučil Real na obeh tekmah, tako v ligi kot v pokalu) in Osasuna pred El Clasicom. Ter vmes dve tekmi v EL. Bomo danes videli, kdo bo nasprotnik.

 

 

Povezava do prispevka

Tako zabavne tekme so bile nazadnje tam nekje 2015, je res lepo gledati zadnje čase kar je najbolj pomembno. Moram reči pa, da me je Xavi kar pozitivno presenetil z stilom igre. Pričakoval sem trdo tiki tako z ogromno posesti, da bo še na krila in na beke tlačil veziste itd. V resnici pa zaenkrat igra precej bolj direktno, hitro in zabavno. Se mi zdi, da je bližje Luchu in Rijkaardu kot pa Pepu. Bomo videli kako bo šlo naprej ampak je lepo po dolgih letih gledati zabavne tekme in biti optimističen za prihodnost. 

 

Se pa vedno bolj nagibam k temu, da bi bilo boljše denar porabiti za kreativno krilo, krpanje lukenj v obrambi in na zadnjem veznem (no to v resnici za Xavija ni potrebno) kot pa za Haalanda. 

Povezava do prispevka

Če ima Barca recimo 150 mil kot se nekako pričakuje, da bo stal Haaland za ta denar pripelješ Koundeja (ali pa kakšno cenejšo verzijo recimo Lisandro Martinez), Azpi, Christiansen, Gaya/Grimaldo, Kessie in recimo Antony/Raphinha ali pa se dogovoriš z Dembelejem če se da. Meni bi bila to močnejša ekipa kot pa da sedanji dodaš le Haalanda in kakšnega free agenta. Sploh glede na to, da Haaland ni ravno klasičen Barcin igralec, je vedno več poškodovan in pa po govoricah se mi zdi, da ni ravno navdušen nad Barco (kar denar hitro spremeni seveda). 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

LDJ je tudi daleč od klasičnega prototipa Barcinega igralca pa je kar uspešen trenutno. Adama tudi recimo, čeprav je bil vzgojen v La Masii. Po mojem je že skrajni čas, da odpremo oči, se prilagodimo fuzbalu v letu 2022 in nekoliko pozabimo na te Barca DNA igralce. Kaj smo dobili od njih v zadnjih letih? Ne kaj veliko. Nogomet se je pač razvil v to smer, da moraš biti fizično vsaj enakovreden tekmecu, če mu hočeš konkurirat. Ne moremo več dominirat hitrejših/močnejših ekip izključno s taktično-tehničnega vidika kot pod Pepom. In ne glede na to, kako visoka pričakovanja lahko (upravičeno) imamo glede nekaterih mlajših igralcev, nemogoče je od njih pričakovati ali celo zahtevati, da bodo kdaj prišli blizu nivoja Xavija in Inieste. In vsekakor prihodnje ekipe tudi ne bodo imele privilegija imeti Messija, ki bi lahko kreiral in zabijal, zato si bo te naloge treba porazdelit.   

 

Sam sem še vedno za prihod Haalanda, če si ga lahko privoščimo (osebno bi sicer še raje imel Vlahovića, ki pa je preferiral Juve). Sem siguren, da bi s količino šans, ustvarjenih na obeh tekmah proti Napoliju dal vsaj 3-4 gole. Barca je vedno bila ekipa za zabit gol več od nasprotnika, ne dobit enega manj. Nikoli nismo in ne bomo bazirali igre na čvrsti obrambi, čeprav je le-to seveda treba izboljšat. Je pa letos leto, ko je kar nekaj kvalitetnih branilcev prostih igralcev in to velja izkoristit. Plan Laporte in Alemanyja je po mojem Haaland in več teh free agentov, ki si jih omenil. Vsi bi bili nadgradnja glede na to, kaj trenutno imamo v obrambi ali pa vsaj dodali širino ekipi in hkrati omogočili, da se proda kakšnega igralca, ki še ima tržno vrednost (Lenglet, mogoče Dest, čeprav po zadnjih tekmah mislim, da bi mu mogoče celo lahko uspelo prepričati Xavija, da ostane dolgoročno). 

 

Koliko je to realno je vprašanje in po mojem bomo čez kak mesec več vedeli, ko bo klub podpisal nove sponzorske pogodbe in bodo tudi opravili izračun planiranega bugdeta (ter posledično salary capa) za naslednjo sezono. Seveda se bo pa še vedno potrebno znebiti nekaj igralcev, tudi teh, ki so na posojah in bi lahko prinesli kaj denarja.

 

Kounde mi je carski igralec, a če moram izbirat med njim in Haalandom za podobno odškodnino (seveda bi pa bile razlike pri plačah in provizijah) bi vzel Norvežana. Za Koundeja obstajajo cenejše alternative, nekih drugih mladih top strikerjev, ki bi bili realno dosegljivi pa osebno ne vidim. Alternativa po poročanju cajtungov naj bi bil Isak, ki mi je sicer kul, ampak streaky napadalec, za katerega bi dal recimo 30m, ne pa verjetno dvakrat toliko, kot bo zahteval Sociedad. 

 

Ob tem, kar bi Haaland mlademu jedru ekipe lahko dodal na igrišču, bi bil še velik plus za klub z marketinškega vidika. Sicer ne tako velik kot recimo Mbappe (tukaj njuna narodnost igra veliko vlogo), ima pa sigurno vse potrebno, da postane eden od bodočih super zvezdnikov. In le-te Barca vedno hoče in rabi. In klub bi nanj tudi gledal s tega vidika - kot dolgoročno naložbo, ki bo na in izven igrišča povrnil vložek vanj. Res, da se je podobno pričakovalo tudi od Dembeleja npr., ampak on je bil paničen nakup z Neymarjevim denarjem. Če bo Haaland končal v Barci bo sigurno precej bolj premišljena investicija. In po tem, kar vidimo na zadnjih tekmah in kakor predvidevam, da Xavi hoče svojo ekipo igrati, mislim, da bi tudi spadal k nam precej boljše kot pa večina misli. 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ja saj tvoje razmišljanje je tudi povsem logično in nimam nič proti, če pride Haaland. Se strinjam tudi glede fizično močnejših igralcev, so mi pa osebno bolj všeč mobilni dinamični napadalci ala Eto'o kot pa Haaland ampak zagotovo ne bom jokal, če on podpiše, saj je garancija za gole v kolikor ostane zdrav. Sem pa skeptičen, da bi napad Fati-Haaland-Ferran funkcioniral na dolgi rok na najvišjem nivoju, saj so se vsi trije zanašajo predvsem na dobro gibanje in finiš, nihče pa ni prodoren in kreativen kar je ključno. Že sedaj takoj vidimo razliko ko pride na igrišče Dembele, ki je kreativen in prodoren kljub temu, da ni top kvalitete. Če pride Haaland in Fati ostane zdrav postane nakup Ferrana precej nesmiseln.

Povezava do prispevka

Hja, bomo videli, po mojem se bo za kreativnost pač bolj zanašalo na veziste in bočne igralce. Novega Messija, ki lahko kreira in zabija pač ni in ne bo, tudi novega Neymarja bo težko najti. Antony je ok, a po drugi strani se bojim, da bi lahko bil nov primer Ajaxovega sistema, ki te naredi boljšega, kot v resnici si. Raphinha je dober, ampak verjetno predrag. Razen če ima kakšno klavzulo v primeru izpada Leedsa, ki bi jo lahko izkoristili, a v tem primeru bo sigurno tudi veliko EPL klubov stalo v vrsti zanj. Pa Brazilci so pač Brazilci, nikoli jim ne moreš povsem zaupat, tako kot ne Frenčijem. :D Imo je najbolj verjetno, da bomo odkupili Adamo oz. naredili zamenjavo s Trincaom. 

 

Vem, da je težko delati kakšne posebne zaključke na podlagi dveh tekem, a če igraš kot proti Valencii in Napoliju in osvajaš žoge visoko na nasprotnikovi polovici s presingom, potem niti ne rabiš toliko kreatorjev kot pa eksekutorje, ker boš slejkoprej prisilil tekmeca v napake, samo kaznovati jih moraš. Seveda bodo pa prišle tudi drugačne tekme, ko bo treba prebijati bunkerje in ja, tam bo treba imeti drugačen plan (LDJ to the rescue :D). Memphis je po mojem kar kreativen, ampak na začetku sezone pač ni imel s kom igrati, pa najbrž tudi ni v dolgoročnih planih kluba in se bo poleti probalo dobiti nekaj denarja zanj. Razen če se ne bo zdaj vrnil in odigral res dobro, da si v klubu premislijo. 

 

Po drugi strani pa za uspeh dandanes rabiš več kot samo tri dobre napadalce in sem siguren, da bi Xavi našel dober način, kako jih rotirati in izvleči maksimum iz vsakega od njih. Haaland, (zdrav) Ansu, Ferran, Auba, Adama bi bil zelo dober napad na papirju. Vsekakor boljše kot pa da moraš igrati Abdeja in Jutglo.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...