Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

Ja se strinjam, je pa tu lepo razloženo. Sam se vedno bolj nagibam k temu, da si želim povratka Messija glede na njegovo letošnjo formo in pomanjkanjem kreative Barcine ekipe. Verjamem, da bi se ga dalo v kakšnem 3-5-2 sistemu delno skriti v obrambi, z Lewo bi pa ne glede na leta sigurno odlično sodelovala. Mislim pa, da bo Messi za še eno ali dve sezoni podaljšal z PSG in se ne bo vračal glede na vse kar se je dogajalo z Laporto pa tudi z PSG ima večje šanse osvojiti še eno LP do konca kariere (mislim, da ne bo ampak še vedno prej kot pa v tej Europa ligi ekipi). Zna pa Messijeva motivacija in posledično forma pasti, če bo na SP nov neuspeh kar je zelo verjetno ne glede na dobre igre Argentine. 

 

btw, se noben ne veseli SP-ja? Praktično ni posta o tem. Sam sicer sovražim reprezentančne kvalifikacije in predvsem te lige nacij ampak SP je pa druga zgodba. 

Povezava do prispevka

also, Elche sackal Almirona. Ni presenetljivo, ker so še vedno edina ekipa brez zmage in gladko na dnu lestvice.

 

Bolj zanimivo je, da je Almiron v svoji drugi epizodi na njihovi klopi zdržal samo 5 tekem (2 remija, 3 porazi). Na začetku sezone 20/21 je najprej izgubil proti Sociedadu, nato zmagal 3 od naslednjih 4 tekem, potem pa brez zmage v zadnjih 21 tekmah  (10 remijev, 11 porazov), kar je najdaljši niz trenerja brez zmage na klopi istega kluba v zgodovini lige. Vsaka čast. :D Priložnost je pa bržkone dobil le zato, ker je lastnik kluba njegov agent. Balkanska posla po špansko oz. argentinsko. :D Pa tudi karma za to, da so sackali Pacheto (imo eden bolj underrated trenerjev v La Ligi) dva dni zatem, ko jih je pripeljal v Primero v sezoni 2019/20 in ima zdaj Valladolid varno na sredini lestvice, prav poraz proti njim v soboto je bil tudi usoden za Almirona. Pa ima po mojem Elche na papirju boljšo ekipo od njih. 

 

Da vidimo, če bo Bragarnik spet našel kakšnega argentinskega trenerja, ki ne bo zdržal več kot kak mesec. Najboljša rešitev bi bil verjetno Bordalas, ki zna igrati na rezultat, kar trenutno najbolj rabijo. :D 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Ne, že načeloma mi je za SP in Euro vseeno, letos pa še sploh. Bom imel TV prižgan v času tekem v ozadju, ko bom igral FM ali lurkal po netu, pogledal bom pa samo kakšno tekmo Španije (brez Buskeca pač ne moreš zdržat :D) in Argentine.

 

Messi pa naj kar ostane v PSG. Z upokojitvijo Piqueja in (močno upam da) odhodom Buskeca ter Albe (čeprav bo verjetno ostal do konca pogodbe) je treba začeti končno razmišljati o prihodnosti, preteklost pa pustiti tam, kamor sodi.

Povezava do prispevka
reder reče pred 6 urami:

Ja se strinjam, je pa tu lepo razloženo. Sam se vedno bolj nagibam k temu, da si želim povratka Messija glede na njegovo letošnjo formo in pomanjkanjem kreative Barcine ekipe. Verjamem, da bi se ga dalo v kakšnem 3-5-2 sistemu delno skriti v obrambi, z Lewo bi pa ne glede na leta sigurno odlično sodelovala. Mislim pa, da bo Messi za še eno ali dve sezoni podaljšal z PSG in se ne bo vračal glede na vse kar se je dogajalo z Laporto pa tudi z PSG ima večje šanse osvojiti še eno LP do konca kariere (mislim, da ne bo ampak še vedno prej kot pa v tej Europa ligi ekipi). Zna pa Messijeva motivacija in posledično forma pasti, če bo na SP nov neuspeh kar je zelo verjetno ne glede na dobre igre Argentine. 

 

btw, se noben ne veseli SP-ja? Praktično ni posta o tem. Sam sicer sovražim reprezentančne kvalifikacije in predvsem te lige nacij ampak SP je pa druga zgodba. 

barca rab začet zmagovat brez mesija. če pride on nazaj niso v dveh letih nč nardil. upam da ostane v psg in osvoji cl in sp in dobi še eno zlato žogo in prehiti crja v št golov v cl :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

po mojem neprofesionalnem mnenju bi znal ta mulo bit the real deal

 

ne lih Mbappe, ne lih Haaland, ne lih Neymar, ampak če bo bolj profesionalen (in ne tolkrat zlomljen) kukr Ney, zna bit super nakup

 

čist vsakič, ko sem ga videl, mi je izgledal dost bliz prime Adriana (bolj kukr Hulk back in the day)

Povezava do prispevka

Še en carski nakup Reala, res sem prav fouš, kako dobro deluje Perez na trgu zadnja leta. Zgleda se je nekaj naučil iz svoje galaktične politike iz prvega mandata in zdaj samo še top talente kupuje. In večina njih se je izkazala za uspešen nakup.

 

Ne bom presenečen, če bo tudi Bellinghama pripeljal. 

Povezava do prispevka
Navedek

Ne bom presenečen, če bo tudi Bellinghama pripeljal. 

 

 

 

Zaenkrat izgleda tako. 

 

V igri naj bi bili Real, City in Pool. Slednji ga najbolj potrebuje, ampak resno dvomim, da se bo to zgodilo, bo pa statement, če se. City mi izgleda zapolnjen na teh pozicijah, medtem ko se bo v Realu kmalu naredil prostor... 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Po zadnjih informacijah Real ni priravljen ponuditi za Bellinhgama toliko kot nekateri angleški klubi (govori se o vsoti preko 130 mio€). Alternativa naj bi bil Enzo Fernandez iz Benfice. Meni je (kar sem videl) všečen igralec, ampak ne vem koliko je kaj kreativen. Pri argentini je itak Messi večinoma zadolžen za te stvari in Enzo v tem segmentu ne pride do izraza. Kako je pa v Benfici se mi pa tudi sanja ne. 

 

Kar se pa tiče nakupa teh wunderkindov pa imam mešane občutke. Vinicius je bil vreden denarja in čeprav nikoli ne bo na ravni npr. Neymarja je zelo dober igralec. Rodrygo mora narediti korak naprej, talent je, ampak zaenkrat še nisem prepričan ali je bil vreden nakupa. Reiner je itak totalen polom in Real nikoli ne bo povrnil denarja. Camavinga je tudi bolj toplo hladno še, je pa mulc in ima še čas. 

 

Kakorkoli že, ne more biti tvoja strategija kupovanje talenotov, mislim da je Arsenal to že lepo dokazal :D. Nič ni narobe če se sem ter tja pripelje neke talente, ampak brez res top igralcev Real ne bo mogel konkurirati ostalim klubom. 

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 9 minutami:

Kakorkoli že, ne more biti tvoja strategija kupovanje talenotov, mislim da je Arsenal to že lepo dokazal :D. Nič ni narobe če se sem ter tja pripelje neke talente, ampak brez res top igralcev Real ne bo mogel konkurirati ostalim klubom. 

 

Zaenkrat tega ni ravno videti. :D 

Povezava do prispevka

Itak, samo imajo mlajši že tudi zelo pomembno vlogo v ekipi in nekateri med njimi so se tudi že razvili v top igralce, ki bodo lahko nosili še večje breme v prihodnosti, ko bo treba. Saj Benza in Luko bo težko nadomestit ampak po drugi strani ste brez problema šli naprej po odhodu CR in sigurno ima tudi zdaj Perez že plane, kako nadomestiti veterane. Ok, Mbappe mu je nekoliko prekrižal načrte, ampak ni paničaril ter kupil npr. novega Jovića ali Mariana in raje šparal denar in bo poleti verjetno šel na polno, da bo imel top ekipo na prenovljenem Bernabeu naslednjo sezono. 

 

Kot je Šuler zadnjič rekel je Real verjetno edini top klub na svetu, ki lahko rebuilda ekipo pa se to ne pozna preveč na rezultatih.

Povezava do prispevka
reder reče pred 50 minutami:

Tudi meni je žal Endricka ampak Barca enostavno ne more finančno tekmovati za take igralce. Je pa nevarno koliko top talentov so pobrali drugi klubi, predvsem Real in bi Barca morala delati na cenejših opcijah kot je Moukoko.

Sej maš Barbero

Povezava do prispevka

Ja, saj sem sam po raznih Bojanih in Munirjih tudi skeptičen, da bomo kdaj proizvedli res top devetko, mi je pa po tem, kar sem videl zelo všečen in mislim, da ima vse kvalitete, da se razvije v dobrega napadalca, vprašanje pa, če za nivo Barce. Vsaj za starterja močno dvomim, mogoče pa za backup za par let bi bil dovolj.

 

Tu je dober scout report.

 

Victor Barbera 2021/22 - scout report (totalfootballanalysis.com)

 

Zadnje tekme tudi začenja za Barco B. Upam, da se bo uspel uveljaviti do konca sezone in potem tudi dobi priložnost na pripravah prve ekipe pred naslednjo sezono. Če se ne motim, je pa tudi že nekajkrat treniral pod Xavijevim vodstvom.

 

Najboljše bi pa bilo, če bi lahko Fatija spravili nazaj v formo pred poškodbo. Za wingerja je prepočasen, gol instinkt je pa pokazal, da ima v sebi. No, saj zdaj, ko bo Lewa suspendiran tri tekme bomo videli, kaj bo Xavi sčaral. Je pa zelo verjetno, da bomo pustili pike proti taksistom, Atletom in Betisu.

 

Realno gledano pa pričakujem, da bo Lewa še obdržal nivo sezono ali dve, tako da imamo nekaj časa za iskanje dolgoročne špice, bolj nujno je imo najti LW, ker ne Dembele še manj pa Raphinha tam ne moreta igrati tako kot na desni, o Ferranu pa itak škoda izgubljati besede. Kratkoročna prioriteta pa RB in seveda DM.

 

Bi pa imo morali dati vsaj ponudbo Moukokoju, če ne bo podaljšal z BVB pred koncem meseca. Sicer ne verjamem, da bi izbral Barco, čeprav naj bi bil navijač. Ampak vemo, kako je s tem. :D 

Povezava do prispevka

Španski reprezentanti in Lewa naj bi se pridružili treningom 16. decembra, Christensen in MATS pa v ponedeljek. V Katarju ostajajo še De Jong, Memphis, Dembele, Kounde in Raphinha. Upajmo, da bo Messi poslal oba tulipana domov, je pa žal zelo verjetno, da bodo tako Frenčiji kot Brazilci prišli do finala, tako da za njih ne bo pravega počitka. No, dokler ostanejo zdravi bo ok. 

 

Bomo videli, kakšni so plani za morebitne pripravljalne tekme, zdaj ko se ve, kdaj se vrne glavnina igralcev. Nekaj se je pisalo, da se klub pogaja z Arsenalom in Juvetom, ampak naj bi Xavi želel "ostati doma", tako da bolj verjetno, da se bo igralo nekaj lažjih tekem, mogoče proti Barci B ali kakšnemu katalonskemu nižjeligašu.

 

 

Pa Bellerin se je postrigel, zdaj še bolj smešno zgleda s tistim okrasjem pod nosom. :D 

 

FjVCz97XEAA0pTw?format=jpg&name=small

Povezava do prispevka

očitno smo podpisal šeenga Brazilskega klovna, za 16 letnika dali 72M :nicjasno::rofl:  očitno se je počas potrebno pripravit na cirkus napad za naslednjih 10 let :sick: raje dam 200M za Haalanda. Mediji celo pišejo, da je ŽE postavljal pogoje, kako noče v ekipi za katero bo igral Haalanda, najboljš da šmrkavec ukazuje kdo bo v ekipi.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...