Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

reder reče pred 18 urami:

+Nasser je dal par izjav

 

včeraj sem na Indexu bral intervju z bivšim agentom Verattija, ki je povedal, kako je izgledalo, ko se je igralec odločil zaprosit za prestop v Barcelono.

 

NK je njemu (agentu) najprej povedal, ne drkaj, ker boš izgubil klienta, potem bom pa še Marca tako zjebal, da ne bo več igral fuzbala na visokem nivoju. in zgodilo se je točno to, on je ostal brez Verattija, Marcu so v PSGju grozili z vsem mogočim, dokler ni podpisal nove pogodbe, potem so mu pa v znak hvaležnosti s šleparji vozili keš na banko. :D

 

aja, pa NK je zamenjal telefonsko številko, ker so ga culeti neprestano klicali par tednov in je fasal živčni zlom. :D

Povezava do prispevka

Ah bedarija kot da je ta arabček bog i batina. Dokler je Verratti/Mbappe pod pogodbo mu lahko zagrozi z tribuno in ničemer več, kako bo predsednik nekega kluba preprečil da nek agent zastopa igralca? Kako bo preprečil, da nikoli več ne bo igral fuzbala? Bo tako medijsko izpostavljenemu igralcu polomil noge, prerezal vrat ali kaj? Ko je pogodbe konec nima več absolutno nobene moči in sta se tedva idiota sama zavestno odločila, da raje igrata v nogometni vukojebini za velike pare kljub temu, da zaradi tega ne bosta nikoli dosegla potenciala, ki ga oba imata na zelo visokem nivoju. Sicer očitno le v nogah, v glavi pa bolj malo. 

Povezava do prispevka

ronnie, a je Masia res tako uboga, da se je vedno treba drkat za temi overpriced and overhyped brazilčki?

 

taisto me jako moti tud v fabriki. pa ne me jebat, da ni v vsej generaciji niti enega igralca, ki bi bil sposoben prit vsaj na širši spisek prve ekipe. :rolleyes:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Če gledaš realno, so zato zelo majhne možnosti, da med nekaj milijoni mladincev na svetu ravno rata tisti v la masiji na najvišji članski ravni. Te mladinske šole so bolj nek dodaten vir prihodka kot nek bazen kadra za člansko ekipo.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

ronnie, a je Masia res tako uboga, da se je vedno treba drkat za temi overpriced and overhyped brazilčki?

 

taisto me jako moti tud v fabriki. pa ne me jebat, da ni v vsej generaciji niti enega igralca, ki bi bil sposoben prit vsaj na širši spisek prve ekipe. :rolleyes:

Lamine Yamal?

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 2 urama:

ronnie, a je Masia res tako uboga, da se je vedno treba drkat za temi overpriced and overhyped brazilčki?

 

taisto me jako moti tud v fabriki. pa ne me jebat, da ni v vsej generaciji niti enega igralca, ki bi bil sposoben prit vsaj na širši spisek prve ekipe. :rolleyes:

 

Saj so v zadnjih 4-5 letih bili promovirani in se uveljavili Ansu (pred poškodbami), Gavi in lani še Balde. Zdaj pa prihaja še Yamal, ki ga je Nodi omenil in bi v prihodnjih letih tudi lahko šel po poti omenjenih. Ne vem, če ima še kateri drug top klub toliko mladih domačih igralcev v prvi postavi. Ok, nekaj je pač bilo zaradi nuje in so igralci dobili šanso zaradi poškodb, ampak so jo tudi zagrabili in se uveljavili. Pa tudi Koeman (ob vseh njegovih napakah) nikoli ni okleval, ko je bilo treba dati šanso mulariji.

 

Pravih #9 Barca ne proizvaja. Bojan je bil nahypan ampak smo videli, kam je šla njegova kariera po dobrem začetku. Ansu je začel kot winger, a sem ga sam dolgoročno videl v špici. Sicer še nisem obupal nad njim, ampak po poškodbah nikoli ne bo to, kar bi lahko postal. Barbera mi je bil všečen igralec, a po mojem je njegov maksimum v prihodnosti klub tipa Sevilla/Villarreal (oz. primerljiv klub v drugih ligah), pa še to bo moralo iti skoraj vse po planu, kar se redko zgodi.

 

S tega vidika mi je npr. razumljiv nakup Roqueja. Bomo videli, kaj bo iz njega. Tega Messinha pa z izjemo nekaj kratkih clipov (kjer zgleda ok) nisem nikoli gledal, tako da ga ne morem oceniti. Itak ga pa ne bo v Barco, ker baje PSG že ponuja 50m zanj.

 

 

In other news, pogajanja glede Romeuja naj bi bila v zaključni fazi, cena okrog 5-6m+ bonusi ter morebitna posoja kakšnega igralca. Tukaj je aktualen predvsem Pablo Torre (ki ne bo šel z ekipo na ameriško turnejo), pa morda še Nico, čeprav sta zanj v igri še Porto (h kateremu naj bi se nagibal) ter Betis.

 

Vse naj bi bilo zmenjeno tudi za posojo Juliana Arauja v Las Palmas, uradno bo ko Mehika zaključi z nastopi na Gold Cupu, medtem ko naj bi Colladu prekinili pogodbo in bi potem podpisal za Betis.

 

Od prvotimcev sta na izhodnih vratih Lenglet glede katerega se še vedno pogaja s Tottenhamom ter Kessie, ki bi lahko šel v Juve, če gre Pogba k šejkom pa še nekaj drugih igralcev se bi morali Italijani znebit. Barca hoče 15m, na koncu bo sigurno kakšna brezvezna posoja. 

Povezava do prispevka

Roque zabil prvi gol kot cule. :D Res je vroč trenutno, 6 golov na zadnjih 7 ligaških tekmah. Je pa imel v 2. polčasu še nekaj šans in bi lahko še kakšnega dal. Pa CAP je tokrat še kar solidno igral, tako da jih ni bila takšna muka gledat kot ponavadi.

 

 

 

 

 Kot sem že rekel, čas bo pokazal, kaj bo iz njega, sem pa vedno bolj optimističen, da se bo izkazal za dober nakup. Če ga ne bo Xavi uporabljal na krilu, da bo lahko Lewa igral 90 minut vsako tekmo. 

 

Drugače je pa treba fanta čimprej spravit v Evropo, preden ga brazilski mesarji polomijo. Že takoj na začetku tekme kriminalen start nad njim pa ni bilo niti kartona. 

 

https://www.sport.es/es/videos/futbol/20230717/entrada-criminal-vitor-roque/89967558.shtml

 

 

 

Povezava do prispevka

Torre na posojo v Girono. Upam, da bo dobil dovolj minut in lahko vidimo, kak potencial ima.

 

Faye baje navdušil Xavija prvi teden in večino časa na treningih igral ob Arauju. Res pa da večine prvokategornikov še ni bilo. Bo zanimivo videt, kako bo odigral na prijateljskih tekmah.

 

 

Stari šarmer Laporta prinesel tortico Gundoganovi ženi :D 

 

https://www.sport.es/es/videos/barca/20230717/visto-presentacion-detalle-laporta-mujer/89985215.shtml

Povezava do prispevka

Prvi intervju Isca po letu 2018, najbolj zanimiv del je o njegovem odnosu z Monchijem in odhodu iz Seville.

 

https://www.marca.com/futbol/entrevista-isco-alarcon.html

 

What I am going to tell you is strong. I told him that he was the most deceitful person I had ever met in the world of football and he attacked me. He came towards me, he grabbed me by the neck, we moved apart and they had to separate us completely. As you will understand, after that, I did not want to continue there under any circumstances. And although I was sorry, because I had a very good relationship with my teammates and the fans treated me wonderfully, I couldn't be comfortable in a club where the sports director attacks me and nobody speaks up or apologizes. Not because of the aggression, not because of all the lies he was leaking. So I forgave my contract and left.
 

Povezava do prispevka
reder reče Dne, 11. 7. 2023 at 13:53:

Čestitke, odlično vodenje lige daje rezultate. Če kje zaslediš koliko so posamezne lige potrošile bo La liga verjetno že na 5. mestu (sploh če se odšteje Tebasov klub, ki edini sme zapravljati) .

 

Je že na 5. mestu gladko.

 

https://www.marca.com/futbol/mercado-fichajes/fichajes.html

 

 

Še ena stvar, o kateri sem danes bral je, da so klubi La Lige doslej potrdili 43 transferjev, od tega sta bila uradno pri vodstvu lige registrirana samo dva - Arda Guler in Toni Lato (Mallorca). 

 

https://www.laliga.com/es-GB/fichajes/laliga-easports

 

 

Povezava do prispevka

Joao Felix javno izrazil željo za prestop v Barco. Načeloma bi bil proti, če bi igrali klasičen 4-3-3 ampak v tem Xavijevem sistemu bi IMO lahko super funkcioniral na mestu Gavija. Sanja se spet o Bernardu Silvi kar je itak popolnoma nerealno, za Felixa bi se pa mogoče dalo zmutiti kakšno posojo. 

Povezava do prispevka

Sicer mi je bil Felix vedno všečen igralec, a je nekje na 15m letne plače pa še loan fee bi zahtevali Atleti, absolutno predrag. Tudi njegova samozavest je čisto na dnu, tako da so kar velike šanse, da bi bil nov Ferran.

 

Če se že išče dodatnega vezista na posojo potem je Lo Celso boljša in cenejša izbira. Najbrž bi tudi lahko vključili realno (neobvezno) možnost nakupa, če bi se izkazal (čeprav upam, da bomo imeli finančne možnosti iskati precej boljše igralce drugo leto). Pa še lahko se bi zmenili s Tottenhamom in v drugo smer poslali Lengleta, ki se ga hočemo znebit. Tako da to je po mojem še najbolj verjeten scenarij. Vseeno pa daleč od tega, da bi bil trenutno ne vem kako realen. Če se pa uspemo znebit Kessieja (čeprav kot se zdaj piše bo itak samo posoja v Juve), potem bo Xavi sigurno želel še enega vezista.

 

 

Romeu uradno do 2026. Dobrodošel doma, izgubljeni sin. :D 

 

2+1 pogodba bi bila boljša, ampak ok. Upam, da ne bo problemov, če se ga bo treba prej znebit. 

 

4,5m naj bi bila odškodnina, nisem nič zasledil glede plače a glede na to, da naj bi bil v Gironi na okrog 2,5m bruto upam, da mu nismo 3x povišice dali. 

Povezava do prispevka

As pravi, da je dogovor blizu, ampak treba jemati z rezervo vse skupaj. :D 

 

Well, João Félix's dream seems to be closer than ever to coming true. To date, the occasion in which he had the most options to land at the Camp Nou was in the winter market of 2022. In fact, Atlético and Barcelona reached an agreement for his transfer and share the property, but finally Atlético threw out back. On this occasion, however, Atlético has given the go-ahead for João Félix to finally fulfill his wish. The option would be materialized by the formula of an assignment with a purchase option.

 

João Félix is an old wish of Joan Laporta and would be the icing on the cake for the Barcelona 2023-24 project. In the Barcelona club they have already made numbers and they know that the figures of the operation adjust to their economic possibilities. João Félix is very excited about this possibility. And it is possible that the operation can come to fruition during this week.
 

https://as.com/futbol/primera/la-operacion-joao-felix-barca-una-cesion-con-opcion-de-compra-n

Povezava do prispevka

 

 

F1ZFUL4agAATE7h.jpg

 

 

Brez presenečenj med prvotimci, vsi, ki so še v klubu gredo zraven z izjemo Nica, ki je v zaključnih pogajanjih s Portom. Tudi J. Araujo vključen, zgleda ne drži, da je blizu posoje v Las Palmas. 

 

Med mulci pa Fermin dobil prednost pred Estanisom (slednji gre skoraj sigurno na posojo, tako da razumljivo). Lani je imel odlično posojo v Linaresu, letos se bi moral uveljaviti v B ekipi.

 

Valle, ki je dobro igral v Segundi za Andorro bi znal tudi dobiti nekaj minut glede na to, da Balde še okreva po poškodbi in se ga verjetno ne bo forsiralo.

 

Povezava do prispevka

Eh, rajši imam njega za kapetana, ker itak ne bo veliko igral kot pa Buskeca, ki igra skoraj vsako tekmo.

 

Drugače je pa Araujo tudi že povedal, da on je leader, pa če ima trak ali ne. 

 

also, ponoči oz. zjutraj ob pol petih prva prijateljska tekma proti Juvetu. Predvsem me zanima Gundo pa seveda mulci. 

Povezava do prispevka

10. žalostno. 

 

Chadi Riad v Betis na posojo, naj bi imeli tudi možnost odkupa. Upam, da bo Barca tudi imela buy-back, če ga odkupijo, ker bi ga bilo neumno dokaj poceni spustit izpod kontrole kluba.

 

V Betis se vrača tudi izgubljeni sin Bartra. Pa Collado naj bi tudi podpisal z njimi. 

 

 

16901348870968.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...