Skoči na vsebino

Alex(a)ini problemi z novim internet providerjem


darksaga

Priporočeni prispevki

Pred krakim sem menjal internet providerja iz telekoma na T2.

 

Od tega dne dalje alexa ne dela več kot je treba al ima zamik pri reakciji ali pa sploh ne reagira kot je prej.

 

Za T2 modemom imamo microticov ruter  (tam je bil tudi pred tem) in notranjo mrežo (spet, isto kot je bila prej) v kateri se vse odvija. Vse ostale zadeve, razen alexe zgleda da delajo normalno.

 

Testiral sem tudi na t2 wifi-ju iz modema (toraj mimo ruterja) in so isti problemi, al odgovarja počasi al pa sloh ne. Toraj enako kot na naši notranji mreži.

 

Zanimivo je, da ko enkrat odgovori, pol če jo vprašaš še nekaj odgovori takoj, če malo počakaš pa ne več. To je v obeh primerih na T2 wifi in na 'notranji mreži'.

 

Probal sem alexo brez interneta, kjer odgovarja kot je treba na osnovne funkcije - hitro.

Naredil sem hotspot na telefonu in dela brez problema z vsem do česar ima dostop.

Zaključek, nič ni narobe z samo alexo. Problem je v povezavi.

 

Samo kaj je problem? Ideje?

 

Klical sem na T2 in tam mi zagotavljajo, da je z iternetno povezavo in modemom vse ok. Da mora bit router problem, ker je pač microtic in on vedno dela probleme, samo, ne vidim kako bi to lahko blo res, če je problem enak na njihovem Wi-Fi-ju.

 

Je jeba, ker mam na alexo vezano kar nekaj stvari in njihovo nedelovanje je problematićno.

 

A je mel kdo podoben problem in ga je uspel rešit? Ali pa vsaj kdo ve kaj je problem, da ga lahko rešujem naprej.

uredilo bitje darksaga
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 54 minutami:

 

a ima slucajno samsunga?

Modem je Innbox 092, kaj je bil prejšnji ne vem.

 

Jest imam telefon od Samsunga da... Oni Xiaomije vsi... Če si na domači mreži deluje.

Dostop od zunaj pa ne dela.

 

Port forwardinge smo dal, direkt v modem (prej je bil preko ruterja) tudi... Ne jebe žive sile.

 

T2 pomoč pa pravi da vidijo napravo... Statični IP tud ne pripomore h temu nič...

 

Zanimivo je da so damo modem zamenjal, ostalo se ni spreminjalo nič...

 

Al je Dahua kej spreminjal dostop odzunaj lih v enakem obdobju?

Povezava do prispevka

ej ne vem, ne uporabljam dahue

 

sem pa imel zadnja dva meseca problem, da mi doloceni appi niso delali, ce sem na wifiju

 

odprem twitter, slike/videi se ne loadajo, se logiram v microsoftov account, notification za 2fa ne prileti

 

ugasnem wifi ali vklopin vpn, vse dela normalno

 

vceraj sem spet iskal resitev in koncno najdem en post na samsungovem forumu

 

settings > apps > google wi-fi provisioner > force stop > disable > reboot phone

 

zaenkrat koncno vse dela normalno

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...