Skoči na vsebino

[debata] Igričarsko novinarstvo, opisovalci i slično (2023 edition)


Priporočeni prispevki

Berbasecks reče pred 1 uro:

seveda

samo jaz ne kličem po tem, da bi opisovali hejterji

temveč po raznolikosti in nefanboyevstvu 

 

Se strinjam. Pol na podlagi fanboystva in hypa dobiš pozitivne opise za igre kot je bil Cyberpunk 2077 in igra sploh ni bila igralna na PS4 recimo, pogojno igralna (z milijon bugov in brez tričetrt obljubljene vsebine) na ostalih platformah.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz opisov sploh ne gledam in ne berem. Pa ne zato, ker bi se bal spoilerjev (ker mi dol visi za njih)... ampak, ker sem prelen in pogledam samo critic oceno in oceno publike. Enega samega opisovalca ne poznam po imenu. YouTube pa spremljam samo Fightincowboy-a in še to ne redno. 

 

Zato me ocene znajo zajebati. Ampak itak se osredotočim na komentarje tukaj, ki kar ok povzamete tako različne opise kot samo igro. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Če te kaj zanima pogledaš na youtube od nekoga ki ga spremljaš in poznaš njegov okus. Gaming journalism je že od nekdaj poden od podna. Že od nekdaj ne upajo dati realne ocene skoraj nobeni AAA igri. Call of duty že skoraj 20 let dobiva neke nezaslužene 9ke ali celo 10ke. To je kot da bi vsak drug high budget film na imdbju dobil najmanj 9ko.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 2 urama:

Gaming journalism je že od nekdaj poden od podna. Že od nekdaj ne upajo dati realne ocene skoraj nobeni AAA igri.

Točno to. In zaradi takih stvari se sam tudi ne oziram več na razne igračarske strani/kanale. Po eni strani ne upajo dati slabih ocen, po drugi strani pa mislim, da dobijo spolirane odseke v probo, medtem ko je za kuliso igra še nedodelana. Sem že tudi zasledil pri parih igrah, da na primer ni bilo za čas recenzije odprtih in-game trgovin, da se skrijejo mikrotransakcije ali pa podoben gnoj, ki bi negativno vplival na oceno.
Če ne gre za studio, ki mu zares zaupam (kar je dandanes res težko najt), počakam na odzive ljudi, tako igračarjev samih, kot kakšnih neodvisnih youtuberjev.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...