Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

mr.killer reče pred 1 uro:

Pole počaki Toyoto Camry 

A naj bi prišla kmalu nova? Verjetno bi tudi Corolla morala prit počasi nova, ker je trenutna že 6let zunaj?

././ reče pred 1 uro:

Ma kako toyoto, počaka naj na tapravo mazdo 6 ki pride enkrat v parih letih

Če pride. Nič se ne govori o tem. Pa nevem če bo avto zdržal še "par let", ker sem že na 220k km, do konca leta pa bom verjetno na 240k :D 

Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 28. 2. 2024 at 13:10:

je ta moznost ampak ne bom zdaj rocno prestavljal avtomatika wtf

 

rocno prestavljam v zelo redkih primerih npr ce grem po hribu navzdol, ceprav sumim, da ma avto senzor naklona in k se peljes dol prestavi nizje, da ti da engine braking tko da ni spet take potrbe po rocnem saltanju

Nevem, meni upshifta DSG če rahlo zaviram dlje časa brez pritiska na gas. Zdej a je senzor naklona not al ne ne vem. Ampak po kake 10-20 sekundah rahlega zaviranja po bregu dol bo upshiftal ob priliki. V 3. brzino, iirc v 2. noče. Potem pač vsake tolk mal bremzaš ostalo pa z mašino.

 

Ročno šaltanje sem uporabu pomoje 2x v lajfu, pa sem mel v prejšnjem avtu in sedajšnjem une ročice na volanu. Brezveze.

 

Če že kaj rabiš, potem daš v sport in ti drži na višjih obratih.

 

Ajde zdej vozim DSG avte 5+ let, tole je drugi. Passat je mel kar izrazito zašaltanje pri parkiranju, nekje 30% šansa da je ruknal kot da bi sklopko faliv ko sem se ustavu in dal R, pa gas. Pa pri speljevanju je znal ruknit ja, samo da bi se zarad tega zaletel mi je pa trololo.

 

Če te ful moti da mal neenakomerno spelje ... sklopiš auto hold in potem avto sam leze - upravljaš samo z bremzo. Lahk še kaj napišem samo si morm cajt uzet :D V generalu pa ... fuck manual. Za tiste 5% časa ko je mal nerodno je pa 95% časa bolj kamot. Da ne govorimo o tem da ne morš realizirat ful potenciala radarskega tempomata na manualcu.

Povezava do prispevka

Imam Tourana avtomatika pa ne vem če bom še kdaj šel na ročno šaltanje... len sem ratal. Edino kar mi je žal je to da nisem 2.0 vzel, ta 1,6 77kw počasi štarta z mesta kar se pozna predvsem v križiščih.

 

Pa še ko v koloni sedim po 45 minut in mi je tečno skos iz prve v drugo v prvo v drugo...

Povezava do prispevka
././ reče pred 12 urami:

A to je ona varianta “ko sem bil mlad sem tudi jaz poslusal metal?”

 

Ne resno, po uzitku v voznji noben avtomatik ne seze do kolen res dobremu manualu. Bmk ce je avtomatik malo hitrejsi in lenuhom primernejsi

Kaj se je tebi v zivljenju zgodilo, da si tok sovrazno nastrojen? :w00t:
 

/offtopic

Povezava do prispevka
././ reče pred 13 urami:

A to je ona varianta “ko sem bil mlad sem tudi jaz poslusal metal?”

 

Ne resno, po uzitku v voznji noben avtomatik ne seze do kolen res dobremu manualu. Bmk ce je avtomatik malo hitrejsi in lenuhom primernejsi

kvas pa u lajfu pelal, da je blo tk sanjsko za užitek v vožnji?

Povezava do prispevka

Ravnokar iz Selmarja Celje in Maribor. Vseh mogočih bmwjev malo morje, večina grda ko smrtni greh. En kup m3 clubsport z absurdno ceno, kup m2k. M2 so kr lepe in majo se kr dobro ceno, me mika. Ampak seveda v salonu izključno avtomatik jajc. Manual samo po naročilu. Dobis pa novega za malenkost nad 80k, kar ni neka absurdna cena. 
 

Sploh v primerjavi z 170k+, kar hocejo za m3cs. Se pravi avto stane več kot 2xm2, kar je absurd. 

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 1 uro:

ALFO

 

no, sej to ni neki iz česar bi se delu norca.
Alfe se vozjo boljš kot večino kočij na cesti. 

Ampak to še vedno ne pomeni, da je manual boljši kot avtomatik. 

Moj naslednji avto bo tud ziher mel avtomatika. Manual je super, se strinjam, ampak pol ob prvi koloni me začne koleno bolet, zarad premetavanja iz prve v drugo. Jebeš to. 

Pa sej avtomatika maš lahko tud v manual mode-u, tko da tehnično gledano lih tko sam šaltaš, al v čem je problem?
 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
G-Man reče pred 3 minutami:

Ampak to še vedno ne pomeni, da je manual boljši kot avtomatik. 

Sej nihče ne pravi da je boljši. Odvisno kaj je zate boljše

 

Problem je da mamo tu neko nediskriminatorno mnenje, kjer vsi trobijo v isti rog, pac enako kot na celem mnenjalniku, saj zato pa mi gre ta forum tak na zivce ker se izoblikuje neka klika, ki ji moras nujno prikimavat, drugace si scasoma izlocen oz. bannan. Negativna selekcija folka pac, enako kot v službah

Povezava do prispevka

Do neke mere lahko to rešemo precej objektivno.

Kateri menjalnik lahko svojo nalogo opravi najhitreje? Torej kateri najhitreje zamenja brzino?
Avtomatski.
Torej je hitrejši in posledično je avtomatski mn3njalnik boljši. 

Če gledamo zadevo subjektivno, pa mora imet pravi mn3 športni voznik seveda v roki stick, da ga lahko po želji obdeluje, ker je obviously latentni peder. 

:D haha



 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...