Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Skynetz reče pred 1 minuto:

Jaz sem se pa v petek raje odločil dopust bookirat, kot pa avto menjat :D Problem solved haha

 

@tiesto a si vzel pre-fl model?

Ja, fl pride 2025.

Ne grem se tega izsiljevanja cen, 35k za 1.5 Octavio ne me jebat. Daš še 2-3 jurje zravn in maš novo RS, kar jih je še trenutno na trgu, predn pride fl.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 2 minutama:

Ja, fl pride 2025.

Ne grem se tega izsiljevanja cen, 35k za 1.5 Octavio ne me jebat. Daš še 2-3 jurje zravn in maš novo RS, kar jih je še trenutno na trgu, predn pride fl.

A si RS vzel?

 

No boš povedal čez čas kako si zadovoljen. Jaz sem jo imel na testu pred 2-3 leti in so se mi v 2urah testne vožnje vse možne napake prikazale, pa še lani sem bral da je infotainment še vedno v pizdi, tako da me takrat ni prepričala. Zaradi infotainmenta pa se še zdej bojim vzet pre-fl verzijo.

Povezava do prispevka

RS ja, moram met 2.0 pa sam RS pride v poštev. Tista 190konjska 4x4 je ful redka, poleg tega bi bla kakega jurja cenej, pol itak raj RS vzamem, 4x4 pa ne rabim.

Poročam :D sm preklical vse možne servis, s to 2020 verzijo dalje ni nekih večjih težav, zato sem tut vzel. So pa ble grozne težave z fl prejšnje verzije, prejšni model.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
tiesto reče pred 31 minutami:

RS ja, moram met 2.0 pa sam RS pride v poštev. Tista 190konjska 4x4 je ful redka, poleg tega bi bla kakega jurja cenej, pol itak raj RS vzamem, 4x4 pa ne rabim.

Poročam :D sm preklical vse možne servis, s to 2020 verzijo dalje ni nekih večjih težav, zato sem tut vzel. So pa ble grozne težave z fl prejšnje verzije, prejšni model.

Iz kod si ti?

Povezava do prispevka

tole se mam, znotraj mal je popopran (sportni zici, volan, zvok motorja iz zvocnikov), za vozit je spredaj prijtno solidn po ovinkih glede na obično verzijo,  nism pa mel prilozosti kake bol zivahne voznje... pa zanimivo da ma samo slabe 1500kil, kar je kr ene 200 manj od hibridne cupre recimo... relacija pod 8L, krajsa fijakanja pa ugibam da ene 10

 

pa ti tastari majo carplay/andoid avto samo prek kabla, pr novejsmu menda ne rabis

 

image.thumb.png.69ed8131be02b5dab9408df520762d99.png

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 9 urami:

tole se mam, znotraj mal je popopran (sportni zici, volan, zvok motorja iz zvocnikov), za vozit je spredaj prijtno solidn po ovinkih glede na obično verzijo,  nism pa mel prilozosti kake bol zivahne voznje... pa zanimivo da ma samo slabe 1500kil, kar je kr ene 200 manj od hibridne cupre recimo... relacija pod 8L, krajsa fijakanja pa ugibam da ene 10

 

pa ti tastari majo carplay/andoid avto samo prek kabla, pr novejsmu menda ne rabis

 

image.thumb.png.69ed8131be02b5dab9408df520762d99.png

Ja ta android auto prek kabla je res trololo. Edini USB port v avtu je v sredinski konzoli. Wireless charger za telefon je tudi tam. Ampak telefon tam nima signala somehow oz. je obupno slab... German engineering

 

Aja alhambra to da ne bo kdo mislu :D

uredilo bitje jlpktnst
Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 7 urami:

Ja ta android auto prek kabla je res trololo. Edini USB port v avtu je v sredinski konzoli. Wireless charger za telefon je tudi tam. Ampak telefon tam nima signala somehow oz. je obupno slab... German engineering

 

Aja alhambra to da ne bo kdo mislu :D

Pri meni je spredaj v predalu (pri superbu) ojačevalnik signala - tam ko je kao za telefon...

 

Drugače pa kot je @mr.killer rekel. Wireless dongle. Jest sm za mojga sicer vzel tole https://www.aawireless.io/ pa tudi nimam pripomb.

 

Sem pa imel po dobrih 5kkm odkar jo mam že lepo nevšečnost... Mehatronika menjalnika :ranting: samo parne številke in rikverc je delal...

 

Popravilo? Vrtač o garanciji ni hotu nč slišat (ker je imela samo 4 leta in 120.000 kkm), prejšnji lastnik pa tudi se sklicuje videno kupljeno. Zakaj garanciji? Ker je to po malo guglanja zgleda kr resen problem in bi skoraj rekel kar napaka pri izdelavi.

 

Na koncu sm peljal v Lesce, fantje na mestu cena je bila 1200€. Zjutraj pripeljal, ob 14h je blo fertik. Moj je bil 10ti ta teden od Škod z to napako. Sedaj bi moralo biti ok do nadaljnega.

 

 

  • Solzice 3
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
PuskA reče pred 6 minutami:

dobra cena imo,  poznam enga k je tok dal za menjavo olja :D

Ja... Kr "ugodno" ja.... Vrtač je rekel prvo diagnostika (sem jo že imel iz unga obd11 - P173500 - Position Sensor For Clutch 1 Electrical Malfunction), pol pa od 1500 - 3500 € kar me je kar malo zmrazilo...

 

Tako da ko sem klical sem https://www.avtomatski-menjalniki.si/sl/ in mu omenil napako so takoj vedli zakaj se gre. Kot je razložil je Bosch nekaj "zajebal" in se senzorji zjebejo prej kot bi se smeli (ker kao skos nekaj prilagaja delovanje menjalnika).

 

Lahko povem da so dali 12 mesecev garancije, menjalnik pa deluje veliko bolje kot prej (samo menjanje prestav v avtomatskem načinu je gladko in se sploh ne čuti da menja).

Povezava do prispevka

Jebiga če bi kupu od pravne osebe bi mel 1 leto garancije za tako.

 

Drugač je pa itak standard in ti morajo dat 1 leto garancije.

 

Nekak tak je meni crknu 4motion par mescov po nakupu. Avto star 3 leta Passat samo nemški torej ni mel več garancije. Na srečo samo nekje 500eur.

 

Kar mi pa ni jasno ... Faking vw diski so res govno. Na Passatu isti problem kot zdej na Alhambri. Rjavijo do te mere da samo zaviranje ne spuca več in postanejo hrapavi. Potem se pa čuti to ob zaviranju. Al je to standard ker očitno premalo vozim od korone naprej?

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 14 urami:

Pri meni je spredaj v predalu (pri superbu) ojačevalnik signala - tam ko je kao za telefon...

 

Drugače pa kot je @mr.killer rekel. Wireless dongle. Jest sm za mojga sicer vzel tole https://www.aawireless.io/ pa tudi nimam pripomb.

 

Sem pa imel po dobrih 5kkm odkar jo mam že lepo nevšečnost... Mehatronika menjalnika :ranting: samo parne številke in rikverc je delal...

 

Popravilo? Vrtač o garanciji ni hotu nč slišat (ker je imela samo 4 leta in 120.000 kkm), prejšnji lastnik pa tudi se sklicuje videno kupljeno. Zakaj garanciji? Ker je to po malo guglanja zgleda kr resen problem in bi skoraj rekel kar napaka pri izdelavi.

 

Na koncu sm peljal v Lesce, fantje na mestu cena je bila 1200€. Zjutraj pripeljal, ob 14h je blo fertik. Moj je bil 10ti ta teden od Škod z to napako. Sedaj bi moralo biti ok do nadaljnega.

 

 

omg dobesedno isto sceno z menjalnikom je mel zdele bratranc. in je popizdu da so vlozil da je ocitno neka okvara in so mu dal kao 50% popusta pr klemencicu na brezovici.

mislm da je tut okol 1k placu, je pa caku 3 tedne, da so dobil iz fabrke. pol ga klicejo da je ready, pride in rikverc ni delu :D

uredilo bitje stena
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...