Skoči na vsebino

[F1] Zimsko spanje 2023/2024


Lepi Šime

Priporočeni prispevki

Možno, ampak sam dizajn je bil nekaj posebnega in med seboj so se očitno razlikovali, vsak je mel eno svojo osebnost. Dans pa, z izjemo Lambota, če bi vse pobarval na belo ne bi ločil med McLarnom, Ferrarijem in ne vem čim še. Poleg tega pa je enostavno tudi preveč hiperbolidov, 1000 konjev ma že vsak tretji Nissan GTR ali pa tunan Golf IV, blah. V bistvu mi tud sami avtomobili ne pomenijo več, kot zgolj prevozno sredstvo od A do B. Stari smo ratal.

Povezava do prispevka

si predstavljam enega soy boya ki ima nalepljen plakat Tesle S Plaid na steni v dijaškem domu. 
Jokes aside, res ne bi vedel plakat katerega sodobnega bolida bi imel dandanes najstnik na steni...Rimac? AM Valkyrie? AMG GT One? 

Povezava do prispevka

sej ga je lepo Gene Haas končno brcnil ven, ni šel sam

 

Haas je imel rezultate le, ko so imeli leto dni star Frrarijev avto in ko so slučajno zadeli z novimi pravili. Lanska obupna sezona pa je verjetno sodu izbila dno.

 

zdej gre pa lahk v cirkus, za drugam itak ni. Morda bi pasal v Maranello.

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 2 urama:

No meni se je zdel dosti dober za PR. Dobro je shendlal drame z Ruich energy ter Uralkali in Mazespinom. 

 

Lahko pa, da Gene ni hotel vršt več denarja v razvoj kot takrat ko so dosegali rezultate?

 

Samo razmišljam :)

mhm, pa se spravu na novinca, ki je pač dvakrat naredu totalko z dirkalnika.

 

Pa raje podpisal dva davno odslužena dirkača, ki sta ekipi prinesla najmanj točk od vseh. Že da te ubožni Williams z enim dirkačem pelje scat pa srat, kaj šele izgubljena Alfa (RIP) in AT, ti pa obljubljaš neke super duper nadgranje, ki te peljejo samo še bolj v rikverc  :ododava:  Jasno da je Geneu odneslo pokrovko. In baje da je je bila ekipa že dve leti zdej na finančnem maksimumu, tko da pomoje je tole začetek konca Haas F1 ekipe.

uredilo bitje DrMiha
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 12 urami:

sej ga je lepo Gene Haas končno brcnil ven, ni šel sam

 

Haas je imel rezultate le, ko so imeli leto dni star Frrarijev avto in ko so slučajno zadeli z novimi pravili. Lanska obupna sezona pa je verjetno sodu izbila dno.

 

zdej gre pa lahk v cirkus, za drugam itak ni. Morda bi pasal v Maranello.

to.
res da je bil medijska "zvezda" haasa, vendar njegove pomembne odločitve niso prinesle sadov, predvsem tista leta 2019 da vse stavijo na mladiče in tista leta 2021 da odpustijo micka po eni slabši "freshman" sezoni, so bile vprašljive. Vedno je imel neke izgovore za dip performanca, da si je kril rit. Spomnim se da je 2020 krivil "napačno" zasnovan veterni tunel dallare za slabe rezultate leta, pa se je potem to izkazalo da ni tako, ker (če se prav spomnim) odtlej haas opravlja teste v veternem tunelu pri rdečih, rezultati pa niso bili bogve kaj boljši.

pogrešal bom le njegove meme. 

 

also haas nima kaj iskat v f1. še v nascarju jim gre slabo odkar so šli v f1. Gene se mora osredotočit na en motorsport, in to za moje pojme ni f1. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

Slabša "freshman" sezona je trajala dve leti, nakazoval se ni noben napredek, komercialno je bil Mick ekvivalent betonsko sivi barvi na Volkswagnih, njegovi izleti v ograjo pa so moštvo stali med 2-3 miljone v dveh sezonah. Aja in povratnik iz penzije K-Mag, ga je opral na 90 brez mehčalca. Žal je bil Mick še slabši kot Ralf. Tu dam Guntherju povsem prav.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka

Lani je pa Hulk opral K-Maga, ki je odvozil konkretno slabše kot leto prej. Torej ima da pakira?

Če fukneš mlade dirkače pod enega takega, mislim da dosti bolje ne more biti. Če ne drugega, je več kot enkrat pokazal, da ne zna umiriti situacijo.

Steinerja ne bom pogrešal prav nič, saj je bil zabaven, ampak če potegnemo črto ni bil nek luksuz. Nekak na nivoju moštva, ki ga je vodil.

uredilo bitje OBELIX
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Še enkrat, kaj drugega je bilo za pričakovati, če vržeš rookija v tako moštvo?

Poleg vsega sranja, ki so ga imeli okoli sponzorjev, Rusov pa ne vem česa še, imaš za šefa kolerika, razvoj gre v napačni smeri... Denarja je dosti, če že nekaj časa operirajo okoli 10M$ pod budgetom.

Glede razbijanja, Steiner sam je rekel da jih je leta 2022 stal okoli 2M$. Po tej metriki bi morali gladko odpustiti vsaj pol grida. Pa verjamem da so njegovo ime in sponzorji nazaj prinesli veliko več kot je uničil.

Steinerju ne bo hudega, menda mu kar cveti pisateljska kariera.

Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče Dne, 12. 1. 2024 at 19:41:

Kevin in Hulk bi, kar se mene tiče, lahko ostala v penziji, tak da ja, komot lahko pakirata. Ampak to ne spremeni dejstva, da Mick ni bil iz pravega testa za F1. 

nevem, sem drugačnega mnenja. ne moreš kar tako postat prvak f4, f3 in f2, tako da talent ima (nabor mladih dirkačev je bil takrat tudi kar soliden). jst sem vedno mnenja da je na določen dan lahko kdorkoli boljši voznik od kogarkoli. Motorsport je zelo odvisen od trenutkov, pogosto tudi sreče . Mick je imo imel zelo nesrečno sezono leta 2022. Podobno kot Albon v RedBullu pred leti. 
Mick bo sicer to sezono fural WEC z Alpine v Hypercar kategoriji.

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

Oh please, Mick je dobesedno Stoffel v.02 z razliko, da je slednjega demoliral Alonso, Micka pa Magnussen. Suck my balls Magnussen! Enostavno ni pokazal dovolj v F1, da bi upravičil svoj obstanek, s to razliko, da mu niti priimek ni pomagal, za razliko od kanadskega spastika.

 

Mu pa privoščim vso srečo in dobre vožnje v WEC, ker mi deluje dečko na mestu. Again, zelo podobno kakor Stoffel.*

 

*Toliko sta si podobna, da sta oba v svoji drugi (zadnji) sezoni dosegla 12 točk in končno 16. mesto v skupni razvrstitvi. They are the same picture.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče pred 25 minutami:

Oh please, Mick je dobesedno Stoffel v.02 z razliko, da je slednjega demoliral Alonso, Micka pa Magnussen. Suck my balls Magnussen! Enostavno ni pokazal dovolj v F1, da bi upravičil svoj obstanek, s to razliko, da mu niti priimek ni pomagal, za razliko od kanadskega spastika.

 

Mu pa privoščim vso srečo in dobre vožnje v WEC, ker mi deluje dečko na mestu. Again, zelo podobno kakor Stoffel.*

 

*Toliko sta si podobna, da sta oba v svoji drugi (zadnji) sezoni dosegla 12 točk in končno 16. mesto v skupni razvrstitvi. They are the same picture.

no lahko je pri meni moč občutiti rahlo navezanost na micka, ki sem ga spremljal od konca f4 do f1, tako kot leclerca :D
sicer pa stroll (verjetno si mislil nanj), tudi ni napačen dirkač, je pa videt da ni na ravni alonsa, je pa premagal 4x prvaka vettla, tako da kapo dol. 
trenutni dirkači si pomoje zaslužijo vsi bit v f1, z izjemo serganta, ki že v nižjih kategorijah ni dosegel bogve kaj (namesto njega bi dal micka bp). 

Povezava do prispevka

"Premagal" je 4-kratnega prvaka, ki je bil zadnjo sezono z mislimi pri čebelarjenju. Pa še to, je imel Vettel v dveh sezonah več pik skupaj, obakrat je bil boljši v kvalifikacijah, obakrat je bil pred Strollom v skupnem seštevku in dosegel je višji rezultat (2. mesto, enkrat so ga pa diskvalificirali z 2. mesta). Vettel je bil opazno mentalno odsoten in posledično je Stroll poleg deloval skorajda kompetenten, mu je pa Alonso letos zabil delnice do nafte. 

Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče Dne, 16. 1. 2024 at 12:51:

 

eh lej nimam več volje do te debate. Stroll je vseeno dirkač, ki je prišel v svoji karieri parkrat zasluženo na stopničke v inferiornih bolidih. V mojih očeh ni tako napačen voznik, četudi mu je denar v kareiri veliko pomagal.  

btw mclaren oponaša arrows letos. upam da ne tudi po rezultatih. 

image.png.f5e08bda09def28dd92eaee6899dc30e.png

image.png.05504316c40a421dfb8f70d02fcfdb6e.png

 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
Chris reče pred 4 urami:

eh lej nimam več volje do te debate. Stroll je vseeno dirkač, ki je prišel v svoji karieri parkrat zasluženo na stopničke v inferiornih bolidih. V mojih očeh ni tako napačen voznik, četudi mu je denar v kareiri veliko pomagal.  

V mojih očeh pa je enostavno potrata sedeža. Verjamem, da je tudi on čisto OK fante, ampak je enostavno out of his depth. V sedmih sezonah v F1 praktično ni odločno premagal niti enega moštvenega kolega v kvalifikacijah ali dirkah (tu je bil komajda boljši le od legendarnega Sirotkina). Še hujše, kakor kaže je dosegel plato razvoja talenta, ki je dovolj kvečjemu za drugega voznika v začelju vrste za sezono, dve, preden ga zamenjajo za bolj talentiranega novinca. To da mu je denar veliko pomagal v karieri je res, obenem pa tudi sad joke, ker če se ne bi pisal Stroll bi ga že vsaj dve sezoni gledali, kako raztrosa karbon v FE.

 

Se pa strinjam, debata je dokaj brez veze. Vsakemu svoje, Strollu pa sedež v Indyu.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...