Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Vučko reče pred 24 minutami:

https://www.bike-components.de/en/Ergon/SR-Pro-Men-Saddle-p67319/

 

yaay or nay za moj gravel bike? Svetovano mi je blo L3 (fitting) in 155 cm (Boris).

Kupi bontrager kratki sedez, aeolus comp za 50€

Ga mam sam in mi ful bolj pase kot specov kratki power comp za 95€, tega sem dal na mtb s specialke

To mors probat par sedezov

Povezava do prispevka
gorann reče pred 2 urama:

Ko da ma veze kaksne prestave mas na roadu, ce bi danes meli fegi kot je svicar razmerje kot pred 30 leti bi ze zdavnaj ebajke fural

Cajti se spreminjajo, razmerja se prilagajajo folku, specialke niso samo za dahauce vec, po drugi strani pa vazno da je men fajn a ne :D

 

 

 

hehe sej jst se sam hecam. furaj kar ti paše, sam da se fura.

Povezava do prispevka

Da rezumiram. Gorran uporablja ozr. bo uporabljal 46-30 spredaj in slx 11-40 zadaj? Sam ni mi jasno, katero grupo je uporabil na specialki, da je lahko namontiral slx 11-40 kaseto gor? Drugač je ful zanimivo, ker se da zelo lepo s takimi razmerji furat v hrib z specialko, hkrati si zelo hiter na ravnem. Podpiram gorranov projekt. Mogoče ta know-how uporabim pri mojem bodočem gravel bajku. Ki bo alu, da bom imel kaj financ, za eksperimentiranje z kasetami. :)

Povezava do prispevka

Mah jst mam z 30 kaseto full filing da vrtim v prazno oz previsoko kadenco na klance pa ce tudi je 9-10% klanec in mi je tak filing pedaliranja zanic. Mam raje 28ko gor in je filing da grizes klanec in ga odfuras malo bolj na moc. 
 

Gravel bos sel valda 1x12 tako da das zadi 46 

 

gorc bo tle pac mel probleme z ketno ker zdej ma prekratko k bo dal daljso mu bo ketna predolga k bo dal na mansji sprednji zobnik. Ker ni ne menjalnik zadaj spredaj niti sprednja gonilka narejena za 40ko

 

recimo nov sram za gravel kjer gredo do 36 imajo model wide zato da prestave lepo delajo in ketna ne drsa v strop menjalnika. 

Povezava do prispevka
Car reče pred 6 urami:

Da rezumiram. Gorran uporablja ozr. bo uporabljal 46-30 spredaj in slx 11-40 zadaj? Sam ni mi jasno, katero grupo je uporabil na specialki, da je lahko namontiral slx 11-40 kaseto gor? Drugač je ful zanimivo, ker se da zelo lepo s takimi razmerji furat v hrib z specialko, hkrati si zelo hiter na ravnem. Podpiram gorranov projekt. Mogoče ta know-how uporabim pri mojem bodočem gravel bajku. Ki bo alu, da bom imel kaj financ, za eksperimentiranje z kasetami. :)

Ultegra dolga kletka, pozre do 40 komot, sam mal treba menjalnik nazaj pomaknit, zasraufas sraufek na menjalniku za par navojev

 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 7 urami:

Mah jst mam z 30 kaseto full filing da vrtim v prazno oz previsoko kadenco na klance pa ce tudi je 9-10% klanec in mi je tak filing pedaliranja zanic. Mam raje 28ko gor in je filing da grizes klanec in ga odfuras malo bolj na moc. 
 

Gravel bos sel valda 1x12 tako da das zadi 46 

 

gorc bo tle pac mel probleme z ketno ker zdej ma prekratko k bo dal daljso mu bo ketna predolga k bo dal na mansji sprednji zobnik. Ker ni ne menjalnik zadaj spredaj niti sprednja gonilka narejena za 40ko

 

recimo nov sram za gravel kjer gredo do 36 imajo model wide zato da prestave lepo delajo in ketna ne drsa v strop menjalnika. 

Kaksn problem bom.imel, ce sm ti ze nemalokrat rekel da ne bom krizal ketne

Predolga ketna bi bila, ce bi dal na mali zobnik spredaj pa une najmanjse zadaj, to pa spet ne uporablja nben

 

 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 8 urami:

Mah jst mam z 30 kaseto full filing da vrtim v prazno oz previsoko kadenco na klance pa ce tudi je 9-10% klanec in mi je tak filing pedaliranja zanic. Mam raje 28ko gor in je filing da grizes klanec in ga odfuras malo bolj na moc. 
 

Gravel bos sel valda 1x12 tako da das zadi 46 

 

gorc bo tle pac mel probleme z ketno ker zdej ma prekratko k bo dal daljso mu bo ketna predolga k bo dal na mansji sprednji zobnik. Ker ni ne menjalnik zadaj spredaj niti sprednja gonilka narejena za 40ko

 

recimo nov sram za gravel kjer gredo do 36 imajo model wide zato da prestave lepo delajo in ketna ne drsa v strop menjalnika. 

 

Dobr, če maš W/kg 2x, 3x večji od ostalih tle pol verjamem, da ti je 30 preveč na 10% :D jst sm ko enkrat pridem na 10% in več takoj na 32ki :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...