Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Te so 23mm, original so bile gor 18mm, ja po ovinkih in naših od kmetavzov posranih cestah je kar jeba... cela vas taka, dodaj vodo in dobis sranje kilometre... prasci umazani... se redno kregam z njimi, parkrat sem tudi že klical policijo, največkrat jim rečem da uporabljajo javne površine kot podaljške svojih posranih štal...

20230801_081822.jpg

Povezava do prispevka

MTB znalci, kaksno notranjo sirino obrocev furate / priporocate?

 

Na endurotu imam neke buđet WTB obroce z notranjo sirino 25 mm, kar se mi zdi na spodnji meji za 2,4 - 2,5 gume.

 

Koliko bi profitiral, ce bi sel na npr. 30 mm? Gume bi bile menda bolj pravokotne, kar pomeni boljis oprijem v ovinkih ali?

Povezava do prispevka

nimas kej pocet z 25 razen ce bos z simetom fural xc po asfaltu 

 

30mm ce mas ebajk lahko tudi 35mm

Stabilnost plasca bajka je boljsa. 

 

Pr 25 mas nek limit na sirino gume. 

 

Ce ze mas 25 odfuraj polomi felgo in naslednjo k kupujes vzames 30mm 

Danes allmount. enduro je vse na 30. Verjetno tudi na XC ne furajo vec 25 to je zgodovina k zajle na @gorannovih jajcih od scotta 

 

 

Povezava do prispevka

Se mi je zdelo, da gre trend v širše feltne, ja.

 

Bom še malo povprašal lokalnega S.P.-jevca kaj in kako. 

 

Sicer pa itak tudi pesta niso ravno biseri, pa gledal sem, da bi dal vsaj spredaj 2,5 gumo, da mi bajk malo dvigne. To je, če bo šlo na 25 mm feltno.

Povezava do prispevka

problem je ker ima model neka jajca od feltne in imajo sigurno mere v kurcu ali pa poskodovan rob na plascu. Hookles se uporablja v mtbju ze 5 plus let ce ne ze vec. Maxxis je mel pred leti serijo gum k so fabrsko prsle vn z defektom na robu in jih je pr 0,5 bara metalo iz felge. Ampak da mu mece dol pr 5 bar je imo problem v izdelavi felge. Na dtswiss ali zipp in verjamem da se na kaksne druge znamke lahko das tudi only hooked plasce in ce jih ne nafilas do max pressure bodo ostale gor. Vidim take primerre vsak dan ker folk ne ve da ma hookles feltne in na gravel bajke tlaci vse zivo brez da bi pogledal tabelo.

 

nekatere znamke so imele probleme pr klasicnih zavorah in k se je felga zagrela je metalo vn plasce. Po tem so ble znane vittoria. 

Povezava do prispevka

A se kdo uspesno spopada z vnetimi "lasnimi" mesicki na ritnicah? Folliculitis?

 

Preventiva mi je jasna, hlace imam super, za daljse/vlazne/vroce ture mazem s chamois kremo, ampak ko se enkrat pojavijo?

 

Trenutno imam eno in sem ze kr malo pozabil kako ta hudic boli.

 

Aja, ne stiskat tega :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...