Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Me veseli, da ti cevlji pasejo, naj ti dobro sluzijo :)

Zdaj pa samo vozit ampak kot so predlagali kolegi, zacni zmerno, da se navadis.

Pa pozabil sem omeniti, navoje pedal sem spucal na suho, tako da daj gor malo masti, ce hoces pedala se kdaj odviti dol s kolesa :lol:

Povezava do prispevka
atomic reče pred 22 minutami:

Ma to sm gledal na 8:20, kao v klanec se ne pozna…

 

 

Zdle sm pogledal

 

Valjda da je isto za v klanc ce sta poganjala s 300w, wat je wat

 

Je pa lazje te wate drzat s clipless, pa pri sprintu je kr ogromna razlika

In ce ti v klanc furas da se zravn vleces da nardis skoraj popoln obrat pol je isto kot pri sprintu, boljsi so za v klanc od flat

 

Kakor komu pase, za navzdol na mtb je men flat boljs, za v klanc pa clipless

 

Povezava do prispevka

@Boris Evo se report, fukno bom jest ta praxis nekam v smeti. Sem dal gor X12 KMC, ker ni blo SRAMa tle pri lokalnem dilerju. In valjda, se vedno poka. Tako da ja, naslednja faza razstavim kaseto pa nanovo zategnem, pa gonilko dol, ocistim pa zategnem.

 

Upam da bo pomagalo, ker to peljat na servis, spet ne bodo razumeli kaj jim dopovedujem :D

 

 

Stages dela super, studiram Training and Racing with a Power Meter of Allena, Coggana in Macgregorja. Super je, ker lepo razlozi vse zadeve, ki sem jih itak ze gledal na intervals.icu in mi je vse skupaj bolj jasno. Tudi za rekreativo na powermeter je super.

 

Ne vem ce sem kdaj reklamiral: https://apps.garmin.com/en-US/apps/b0346b71-bf01-4070-96d6-3de66dcc8233

Sem si naredil custom prikaz na Garminu, ce kdo rabi imam za 530/830 brez powerja in za 540/840 taksnega kot na sliki, lahko nalozim nekam. Pocasi testiram pa dodajam/odstranjujem zadeve. V sivih conah so stolpci lepo pobarvani glede na cajt, ki si ga prebil v tisti coni.

 

 

Screenshot 2023-07-25 081135.png

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

A z staro gonilko poka al ne? Nova kaseta zihr ne poka. Namazi mal masti na microspline body. 
Ce ti prej ni pokalo in ti poka samo v razlicnih prestavah je imo zobnik na ketno k ti dela ta problem. Sam to je tko brez da vidis tesko rect v cem je problem. Vcasih poka ze en suh srauf pr nosilcu bidona. jst bi na tvojem mestu dal gor staro kaseto. Ce ne poka je to to. Ce se vedno poka gres dalje in probas star chainring

Povezava do prispevka

Fascinantno je to da sem menjal zgolj verigo, vse ostalo je enako kot pred tem ko jo je odtrgala in sem jo zamenjal.

 

Bom naredil cel krog po pogonskem sklopu.

 

Ja to ce v zivo ne slisis je milijon opcij, sem probal posnet, sam ni slo, slabo se slisi, ker spet ne ves od kje zvok prihaja.

Povezava do prispevka
b4d reče pred 57 minutami:

Fascinantno je to da sem menjal zgolj verigo, vse ostalo je enako kot pred tem ko jo je odtrgala in sem jo zamenjal.

 

Bom naredil cel krog po pogonskem sklopu.

 

Ja to ce v zivo ne slisis je milijon opcij, sem probal posnet, sam ni slo, slabo se slisi, ker spet ne ves od kje zvok prihaja.

odvij se bb pa namazi navoj 

Povezava do prispevka

Evo danes sem naredil par kilometrov in kljub temu da imam.noge utrujene od prejšnjega tedna in predvsem včeraj ko sem 1h hodil v hrib, česar moje noge niso navajene 😃 pa zvečer sem šel svoj kratki TT 12km na totalno polno in sem se popolnoma iztrošil, mlečna kislina okoli ledvic in nog 22min od štarta do cilja na limitu 😃  Tako da sem danes že štartal tak da me je vse bolelo po ravnem, ampak ker sem očitno mazohist sem šel seveda v svoj najhujši klanec kar jih vozim. Grad-Žičnica Krvavec -Štefanja gora 🤣 zmagal celo pot brez ustavljanja šel sem rezervirano na vrhu sem imel še moči za cca 5 do 10min na nekih 200e... Ok k bistvu, Čevlji. TOP to je zakon po ravnem ne opazim razlike v moči, je pa super ker se ni treba ukvarjati z pozicijo nog, ampak razlika je OGROMNA ko je klanec 14% in vstaneš z kolesa ker lahko porivaš in vlečeš pedal... precej večja moč, zato sem lažje zmagal vse skupaj... Moram za cca 0.5cm vzdigniti sedež sedaj ostalo je super nobenih mravljincev v nogah po 1.5h vožnje 😄 Mogoče ni povezano ampak bolj čutim meča, mogoče imam samo utrujene od včeraj... Še 1x hvala za te čevlje 😄  še ena reč, zakaj vedno takoj ko grem na kolo imam cca 10min res težke noge, potem se počasi izboljša, po kakšni orenk obremenitvi so pa potem dobre... naprimer danes ko sem dal skozi tole brutalno štefanjo goro, sem imel potem noge v boljšem stanju in manj utrujene kot takrat ko sem štartal od doma???

Screenshot_20230725_185809_Strava.jpg

Screenshot_20230725_184548_Strava.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Ne morem par dni da bi malo spočil noge 🤣 Sem šel v Kranj pogledat kje se gre na Šmarjerno goro, in sem si rekel ehh jebeš če sem že tukaj bom probal do kam pridem... v zadnje sem bil gor 25 let nazaj tko da itak nisem imel pojma kako daleč ali strmo je, no nekje na 40% postane kar pasje, itak sem že štartal zelo rezervirano, da se ne bi prekmalu iztrošil, nekako sem pribrcal do vrha... fantje čevlji so top resnično se pozna power v stoje... malo je rosilo in cesta je bila mokra in mastna, tako da mi je dostikrat zakopalo ko sem poganjal v stoje, in sem se moral nagniti bolj nazaj da je več teže na zadnjem kolesu, precej zoprna reč se ukvarjati s tem medtem ko si na limitu 😃 Preden sem šel sem sedež vzdignil za 1cm, ker so čevlji debelejši, in mislim da imam sedaj res dobro nastavljeno višino, kot in pomik nazaj. Končno ne čutim da bi sedel na mehkem tkivu ampak čutim samo kosti. 

20230726_192127.jpg

20230726_184258.jpg

Screenshot_20230726_193409_Strava.jpg

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...